Jump to content
Daisy

boriti se ili ne?!

Recommended Posts

Prava ljubav je obastrana i osjecaji moraju dolaziti sa jedne i druge strane. Za ljubav se ne vrijedi boriti ako je ona jednostrana. S´ jednim krilom ne mozes letjeti.

Cure cesto vole citirati Mesu Selimovica na Facebook: "Ne postoji neosvojiva tvrdjava, postoji samo los osvajac! a zaborave na nastavak: "Da bi ostvarili svoje snove, moramo se najprije probuditi!" :)

Kad bi se cure probudile, onda bi shvatile da je budala uporan sve dok ne osvoji tvrdjavu. Pa, ne recite, da nije istinita prica o "Princezi i bitangi" Pravi osvajac pokusa samo jednom, ako ne uspije, ceka pravu priliku.

Strpljivost je kljuc za gvozdena vrata tvrdjave. :) Edited by K

ja uvijek kazem da se treba boriti, ali treba znati kako :) ako nemas taktiku tesko da ce biti i pozitivnog rezultata :D

[quote name='Daisy' timestamp='1294687876' post='414605']
ja uvijek kazem da se treba boriti, ali treba znati kako :) ako nemas taktiku tesko da ce biti i pozitivnog rezultata :D
[/quote]

Apsolutno, taktika je najbitnija. :icon_biggrin:

kad spomenuste taktiku
kakva bi se taktika trebala primjenuti kod ovog primjera
poznajes curu nekoliko godina isli ste zajedno u osnovnu skolu
ali nikad niste bili pretjerano bliski ali primjecivali ste se mozda ste poceli gajiti neka osjecanja i kada ste joj to htjeli saopstiti saznajete
da ste neki rod ne blizak ali ipak postoji nesto. Poslije toga odlazite i nevidjate se nekoliko godina ali u vama i dalje postoji onaj osjecaj povrati se svaki put kada se sjetite onih stari dana
i kada se sjetite nje . Nije ljubav vec nesto neopisivo ponekad
mastate o njoj zalite sto niste nesto rekli mislite da bi vam tako bilo lakse
Nakon nekoliko godina sasvim slucajno se srecete promjenili ste se i ti i ona i onda se opet u vama budi onaj osjecaj, osjecate se super drago vam je
Kroz pricu prolazi vrjeme niste ni svjesni da je prosao 1-2 h kako sjedite skupa. Saznajete da je skoro 5 godina u vezi vi naravno niste imali pojma o tome drago vam je ali pomalo i zao
tesko vam je sakriti tugu ali uspjevati, opet joj niste nista rekli jednostavno niste mogli.
Odlazite sa osmjehom na licu drago vam je jer ste je vidjeli ali opet nakon nekoliko minuta pojavljuje se tuga ....
Nakon tog vaseg susreta vise je vidjeli niste a neznate da li cete je vise ikad i vidjeti.
Proslo je evo nekoliko mjeseci o tog susreta a onda jednu noc vidite njen profil na fejsu
nekako iznenada kada ste mislili da ste je prebolili i zaboravili opet se javlja zelja za njom ................
razmjenili ste nekoliko recinica a onda je nastala sutnja mozda bi rekao nesto ali bojite se njene lose reakcije
pa se pitate da li se pokusati boriti pa mozda ostvariti nesto vise od onog osjecaja koji vas proganja toolike godine koji nikad nije nestao
ili jednostavno uzivati u starim sjecanjima ???!!!
Sta vi kazete na ovo sve Edited by Carevic

[quote name='Carevic' timestamp='1294752906' post='414682']kad spomenuste taktiku
ali nikad niste bili pretjerano bliski ali primjecivali ste se mozda ste poceli gajiti neka osjecanja i kada ste joj to htjeli saopstiti saznajete
da ste neki rod ne blizak ali ipak postoji nesto. Poslije toga odlazite i nevidjate se nekoliko godina ali u vama i dalje postoji onaj osjecaj povrati se svaki put kada se sjetite onih stari dana
Nakon nekoliko godina sasvim slucajno se srecete promjenili ste se i ti i ona i onda se opet u vama budi onaj osjecaj, osjecate se super drago vam je
Kroz pricu prolazi vrjeme niste ni svjesni da je prosao 1-2 h kako sjedite skupa. Saznajete da je skoro 5 godina u vezi vi naravno niste imali pojma o tome drago vam je ali pomalo i zao
tesko vam je sakriti tugu ali uspjevati, opet joj niste nista rekli jednostavno niste mogli.
Odlazite sa osmjehom na licu drago vam je jer ste je vidjeli ali opet nakon nekoliko minuta pojavljuje se tuga ....
Nakon tog vaseg susreta vise je vidjeli niste a neznate da li cete je vise ikad i vidjeti.
Proslo je evo nekoliko mjeseci o tog susreta a onda jednu noc vidite njen profil na fejsu
nekako iznenada kada ste mislili da ste je prebolili i zaboravili opet se javlja zelja za njom ................
razmjenili ste nekoliko recinica a onda je nastala sutnja mozda bi rekao nesto ali bojite se njene lose reakcije
pa se pitate da li se pokusati boriti pa mozda ostvariti nesto vise od onog osjecaja koji vas proganja toolike godine koji nikad nije nestao
Sta vi kazete na ovo sve[/quote]

Bila bi fora da si na kraju napisao: "Ne pitam ovo za sebe nego za druga." :)

Na

[quote name='Skrgan' timestamp='1293190886' post='412661']
Kada jednom dozivis da se bezveze boris, onda ti vise ne pane na pamet jer skontas neke stvari.. tj. ako se za nekog moras boriti onda sigurno nikad do kraja neces se izboriti za njegovu/njezinu ljubav! vec samo izazivas puku suprotnost da moras uvijek vise truda uloziti a ucinak uvijek slabiji..
Tako izgleadaju stvari.. [b]ko te voli za njega se nemoras boriti![/b]
[/quote]
Tako je.

Postoji granica do koje se ide, ali se mo

kao prvo hvala vam na odgovorim :)
Moj zivot ide dalje ne zivim u proslosti
stekao sam nova poznanstva i tako
ali kao sto sam vec rekao nju nikad nisam zaboravio :)
mozda i sam zelim da tako ostane

[quote name='Carevic' timestamp='1294752906' post='414682']
kad spomenuste taktiku
Sta vi kazete na ovo sve
[/quote]

Sjećanja je lijepo čuvati, dobro dođu kada za par godina nakupi se svega i onda u nekoj fioci misli, na koju je pala već pra

[quote name='Carevic' timestamp='1294781976' post='414733']
kao prvo hvala vam na odgovorim :)
Moj zivot ide dalje ne zivim u proslosti
stekao sam nova poznanstva i tako
ali kao sto sam vec rekao nju nikad nisam zaboravio :)
mozda i sam zelim da tako ostane
[/quote]

Po meni je tvoja situacija u stvari zaljenje za necim neucinjenim, nije toliko do cure, vec do toga sto nisi imao hrabrosti to uraditi i to te muci godinama. Mozda da si priznao da ti se svidja ili vec sta i da je bilo, recimo, nesto od toga, ne bi bilo tako bajno. Ugl, steta je. uvijek treba pokusati, iskoristiti priliku dok je tu. NE slusajte cecu kad kaze "sta mozes danas ostavi za sutra", pogotovo ne u tvojoj situaciji. Definitivno si se trebao boriti tad, a sad...hmmm... ne znam
  • Upvote 1

hm......
lijepo receno zaista .....
zaljenja ima i ostace sigurno.....
mozda bi se sad moglo nesto napraviti nesto reci ali kao sto mnogi kazu zivot ide dalje sta je bilo bilo je mozda iz ovog treba nesto nauciti
kao sto se kaze na greskama se uci
mozda je ovako bolje jer u slucaju da joj kazem i da se to njoj ne svidi e tad bi mi bilo jos gore
ovako imam nesto za sebe nesto sto je tesko opisati rijecima
nadam se da ce doci ona prava koja ce zamjeniti ovaj osjecaj s nekim mnogo mnogo boljim :))))))))))
  • Upvote 1

[quote name='Carevic' timestamp='1294921525' post='414866']
hm......
lijepo receno zaista .....
zaljenja ima i ostace sigurno.....
mozda bi se sad moglo nesto napraviti nesto reci ali kao sto mnogi kazu zivot ide dalje sta je bilo bilo je mozda iz ovog treba nesto nauciti
kao sto se kaze [b]na greskama se uci[/b]
mozda je ovako bolje jer u slucaju da joj kazem i da se to njoj ne svidi e tad bi mi bilo jos gore
ovako imam nesto za sebe nesto sto je tesko opisati rijecima
nadam se da ce doci ona prava koja ce zamjeniti ovaj osjecaj s nekim mnogo mnogo boljim :))))))))))
[/quote]

vjecita istina :D a na to se nadovezem, sta nas ne ubije ojaca nas :D
  • Upvote 1

Pa nisam u ringu da se borim. Ako je ljubav obostrana nema potrebe za borbom a ako nije onda ti i ne treba.

a ne znam...... uvijek je dobro odrediti ciljeve i  ici prema njima......i borbom ako treba....

ali to govori razum...a haj ti razumi zensko srce...ja u ovolike godine jedva nesto malo....

a i to me cesto iznenadi...al opet kazem hvala ... inace bi bilo dosadno u zivotu...

primimo sve sto susretnemo u zivotu i ne zalimo za prosutim mlijekom.....

i postujte svakoga koga sretnete...nikad ne znate kakvu borbu vodi

• Upvote 3

Danas sam na ovu temu sa jednom tetom pričala. Nije mi jasno, zašto se žene svađaju oko muškarca, one se haman tuku a on sa strane gleda?  :dwarf: