Jump to content
E-man

Reinkarnacija

Recommended Posts

...Pa sta da vam kazem...ja da vjerujem u to do sad bih vec bio mrtav...kad god mi podje nesto po zlu ...pistolj ...bam ...ima reinkarnacija..valjda cu biti sretniji kao neka zivuljka ili biljka...ili neki drugi covjek...ne vredi se muciti...

gore ako postanes biljka ne mozes se sam ubiti... kako ponovo dobiti novu ulogu :)

Guest Dzmrdz

...Ma bolje biti biljka pa da te stalno gaze...nego covjek i da to isto dozivljavas!!!. :)

...Ma bolje biti biljka pa da te stalno gaze...nego covjek i da to isto dozivljavas!!!. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Iskustvo, ha ? :P
in my mind : shala

haha pa nemozes se ubit pa da opet budes u nekom drugom tijelu mozda pojam hoce da kaze da se rodis i dasi neko drugi u svom tijelu,ludnica,stoje gore pricao sam sa jednom osobom zenka osoba 28 godina pametuje lupa ko maxim po diviziji,i tako kaze ja sam u proslom zivotu bila filozof, :lol: o nema definicije nikako za te rijeci..

haha pa nemozes se ubit pa da opet budes u nekom drugom tijelu mozda pojam hoce da kaze da se rodis i dasi neko drugi u svom tijelu,ludnica,stoje gore pricao sam sa jednom osobom zenka osoba 28 godina pametuje lupa ko maxim po diviziji,i tako kaze ja sam u proslom zivotu bila filozof, :lol: o nema definicije nikako za te rijeci..

<{POST_SNAPBACK}>

Interesantno je kako si puno natipkao a nista nisi rekao.

Interesantno je kako si puno natipkao a nista nisi rekao.

<{POST_SNAPBACK}>

comf cuo si za rijeci slucajevi za razmatranje,ali ti nisi ni blizo tih rijeci,,iti si sebi u svom neizboranom mozgu uboro da si poseban,,al svatam te kako da drukcije dokazes da si poseban..

Apsolutno, ima i ovaca...
Rekao bi da prije vjerujem u reinkarnaciju nego u dzenet-dzehenem/raj-pakao...

<{POST_SNAPBACK}>

...onda si malo vise zbunjen...ako nisi musliman onda je to ok, ali ako jesi procitaj malo knjige nece ti ispasti oci...

z

comf cuo si za rijeci slucajevi za razmatranje,ali ti nisi ni blizo tih rijeci,,iti si sebi u svom neizboranom mozgu uboro da si poseban,,al svatam te kako da drukcije dokazes da si poseban..

<{POST_SNAPBACK}>

To ne mijenja cinjenicu da ti u gornjem postu nista nisi rekao.

Ko sam ja, sta sam ja, u sta vjerujem, kakvo misljenje imam o sebi je moja stvar.

...onda si malo vise zbunjen...ako nisi musliman onda je to ok, ali ako jesi procitaj malo knjige nece ti ispasti oci...
z

<{POST_SNAPBACK}>

Okej, buduci da nisam muslimanske vjeroispovjesti (sudeci po tvom postu) OK mi je biti zbunjen i ne moram citati knjige. :icon_lol: Ni tebi nebi bilo lose da uzmes kakvu knjigicu, mozda gramatiku naseg jezika ili nesto...

Na ovom forumu sve neki polupismeni Freudovi.

comf tebi netreba ni objasnjavat da svatis,mozda si dobar momak ovako kao insan,al ako zelis da te neko svati i saslusa moras iti postovat tudza misljenja,,

Selam,

Proucavao sam Kur'an, procitao Stari i Novi zavjet, osvrnuo se na Psalme, pazljivo procitao nekoliko indijskih knjiga o spoznaji Boga, i dan danas samostalno studiram knjige o spoznaji Boga i Njegove kreacije.
Stoga, iz ovih saznanja a i licne intuicije mogu nesto reci na ovu temu, tj. dati svoje misljenje.
Starije knjige o spoznaji Boga(indijske) duboko opisuju o radjanju i ponovnom zivotu u milionima puta sve dok se ne dostigne oslobodjenje, tj. u smislu da se ode u dzennet. Sve to vrijeme dusa, koja je zapravo istinsko JA (to potvrdjuje svaka sveta knjiga) seli iz tijela u tijelo zavisno od svoje prosle karme(proslih djela). Tako to sve ide iz zivota u zivot, dok jednog dana covjek nemadne drugu zelju osim da ode kod Boga (u Dzennet), i bude stalno mislio na Boga i s ljubavlju zelio da se rodi tamo na dzennetskoj planeti.
Sto znaci, sve dok bice ima ijednu drugu zelju, nemoze dostici najvisi sprat dzennneta. Jer Bog se obavezao da ce uslisavati ljudske zelje.
Medjutim postoje razne rajske planete nizeg polozaja(nizi spratovi dzenneta), na koje se moze otici raznim poboznim djelima. E sad, kako se popnemo na te vise planete , isto tako mozemo i pasti na nize kao sto je Zemlja, ili cak nize paklene planete.
Izuzetak ovom jest jedino Bozja planeta (najvisi sprat dzenneta) sa kojeg se nemoze pasti.( Npr.tamo zive Poslanici i jako pobozni vjernici)

Moje misljenje, bit zivota je imati vise poboznih djela od nepoboznih, tako da se stalno, al polako penjemo u vise oblike zivota tj. u ljepse i ljepse planete sve dok ne dostignemo najvisi, ako Bog da, Bozji raj.
U suprotnom padamo u nize planete tj. silazimo u dzehennem(pakao) i tako do najdubljih predjela.
Sve ovo ce se tako odvijati do unistenja (sudnji dan). Tada ce u zivotu ostati samo oni koji dostignu Bozji raj. Ostali ce patiti. Tako to biva do stvaranja nove kreacije sto ce trajati kao vjecnost.
Ja krace nisam mogao.
Ps. prelazak u drugi oblik zivota npr.drvo,biljku,zivotinju ovisi od zelje i zasluge covjeka u postojecem zivotu.

brm brm....
ma sta ja znam....ja sam u proslom zivotu bio Hitler, a prije njega Heiniken (tad mi bilo najbolje)......

licno ne vjerujem da cu se roditi ponovo....nekako zivim u takvom okruzenju da mi od malena nabijaju sudnji dan i tak...dakle...muslimanski orjentiran sam...
odem na sudji dan....osudi mi se...i eventualno idem gorti...ak ne...jopeta gorimmmmm(uzivam)...

Mi smo obicni ljudi i Bog nas je s razlogom obdario odredjenim kapacitetom mozga.Ono sto neko vjeruje,njegova je osobna stvar al' o ovakvim stvarima nema smisla raspravljati. Jedino u sta ja vjerujem je da Bog ima i postoji,o drugim stvarima ne trudim se razmisljati.Tako mi je zivot mirniji.. Trudim se prozivjet ga sto bolje,cuvam se koliko mogu da ne pokupim "lose" navike i osobine,za ostalo se ne brinem nesto posebno.. Reinkarnacija..?..svejedno..

stvarno sam se posteno 'iscipo' pojedinim komentarima :lol: :lol:

vjerujem u zagrobni zivot, reinkarnacija je samo plod bujne maste. pisi propalo :D

ali, ako se to zbilja i desava (sarkazam :D ) onda nek se rodim kao neko bice, al na nekoj dr planeti, ove mi je fakat pun k..c! :D

Nije sad da baš slijepo vjerujem u to ali ipak i nisam baš ravnodušan prema tom pitanju.Dali vam se je ikad dogodilo da neku osobu koju prvi put vidite počnete mrziti ili voljeti,dali je moguće da se to u nama budi svijest prijašnjeg života ili su to samo naše iluzije u glavi.To su pitanja na koja možda nikad nećemo znati odgovor.. :icon_idea: :lol:

[quote name='_T@LoS_' post='247434' date='Jul 15 2008, 20:26']Nije sad da ba

ee reinkarnacija, oo da vidim sta sma ono bila prije, hm... ma dajte sta vam je kakva reinkarnacija, jednom preselis na Ahiret nemas ti sta opet ponovo se vracati ovamo?!

[quote name='veritas' post='248335' date='Jul 20 2008, 20:17']ee reinkarnacija, oo da vidim sta sma ono bila prije, hm... ma dajte sta vam je kakva reinkarnacija, jednom preselis na Ahiret nemas ti sta opet ponovo se vracati ovamo?![/quote]
veritas je dala pravo objasnjenje za dusu tj poslana isprobana i ide na sud

tijelo tj nase nas sastav nijenja oblike od zemlje do zemlje (misli se na zemlju kao blato ili prah a ne njemacku il belgiju heheheh)

[quote name='veritas' post='248335' date='Jul 20 2008, 19:17']ee reinkarnacija, oo da vidim sta sma ono bila prije, hm... ma dajte sta vam je kakva reinkarnacija, jednom preselis na Ahiret nemas ti sta opet ponovo se vracati ovamo?![/quote]

Ovo je tako kratko a tako jasno.

Potpuno se slazem sa veritas i samo dodajem svoj stav, a to je da ne vjerujem u to, i da su to price za malu djecu ;)

[quote name='_T@LoS_' post='247434' date='Jul 15 2008, 20:26']Nije sad da ba