Jump to content
Amel Meca Družanović

Zašto mrze vehabije?

Recommended Posts

[quote name='doktoraider' timestamp='1292421892' post='411625']
Scooby, stvarno ne vidim potrebe da se tu uplićavam u ove "razgovore" no mo

[quote name='Vento' timestamp='1292426482' post='411632']
Pobrkala ti se logika. Dr
  • Upvote 1
  • Downvote 5

[quote name='lucky' timestamp='1292521391' post='411803']jedno su drzave sa vecinskim krscanskim stanovnistvom jer to nisu isto sto i drzave koje primjenjuju krscanske vjerske propise ... jer imas puno zemalja u kojima je islamsko stanovnistvo vecina al na snazi nije serijat ... u takvim drzavama koje svoje odnose i prava neregulisu vjerskim zakonima se moze pricati o bankama kako ti pises ...[/quote]

Znam, u tome i jest su
  • Upvote 2
  • Downvote 2

scooby, niko ti nije rekao da si munafik, subhanallah. pročitaj bolje post, ispočetka. evo to objasnim, to sam rekao za osobu koja je kontaktirala Rijaset, sa upitom.

PS. Aaaa pa ti su u Austriji!!!! - (znam, nego nešto važno da ti kažem) - Porča i ljudi koji ga slušaju su okej braća, samo ovi "drugi".. ako su to oni koji slušaju predavanja i savjete od Nedžada Balkana (Ebu Muhammed) - ti su opasni. Od ti bježi dan hoda šta god ti pričao. Edited by doktoraider

[quote name='doktoraider' timestamp='1292610946' post='411940']
scooby, niko ti nije rekao da si munafik, subhanallah. pročitaj bolje post, ispočetka. evo to objasnim, to sam rekao za osobu koja je kontaktirala Rijaset, sa upitom.

PS. Aaaa pa ti su u Austriji!!!! - (znam, nego ne
  • Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1292860741' post='412234']
Ja bi se okrenuo na skroz drugu stranu i rekao da dobrota treba zazivjeti u svima pa da ama bas nikve mrznje nebi bilo, ali ova recenica je za neke druge diskusije, ili stoljeca :)
Peace ;)
[/quote]

Svaka cast care! KAda bi svi bili ti sve bi u BIH bilo na svom mjestu!
Imas kod mene veliki plus ;) posto ti ne mogu zalijepiti par plusica za tu izjavu! Edited by Skrgan
  • Upvote 1

[quote name='Amren' timestamp='1291628956' post='409958']
Ovom se nisam nadala, pogotovo ne od tebe...Ko je kakav musliman Allah dz.s.zna najbolje...

E sad da ih ja mrzim, ne mrzim, kako da mrzim nekog ko mi nista ne znaci u zivotu...:)

Vehabija kao vehabija licno ne volim iz vise razloga, oni sire mrznju medju muslimanima...[b].doduse nisu svi ni isti, ali vecina njih je "zalutala"....i sprovode tamo neku svoju vjeru...dalje obrzivanje zena, gdje im je tu smisao i tako svasta nesto....[/b]
[/quote]

glupava, povr

Vrlo mali broj je radikalan kod nas, ali kad otvorite neke vehabijske forume i stranice i sta se sve postavlja na forumu, onda se covjek moze zapitati koliko ima NEISTINE u ovome sto mnogi pisu, jer spominjati dzihad na svakom koraku i svakog Amerikanca, doslovno svakog, imperatorom, je radikalno, a samo se to radi na tim forumima i stranicama, i opet kazem, vrlo mali broj je radikalan ali i mali kamen moze pokrenuti lavinu

Ne mrzim nikog, ali vehabija se bojim. Evo i jedan od razloga: http://www.bhdani.com/default.asp?kat=kol&broj_id=466&tekst_rb=1
Takodjer znam da je u cazinskoj policiji jedan period postojala zabrinutost i neka istraga zbog povecanja broja vehabija u Cazinu. Kakvo je sada stanje ne znam.

[quote name='lucy in the skies' timestamp='1301012369' post='423158']
Ne mrzim nikog, ali vehabija se bojim. Evo i jedan od razloga: http://www.bhdani.com/default.asp?kat=kol&broj_id=466&tekst_rb=1
Takodjer znam da je u cazinskoj policiji jedan period postojala zabrinutost i neka istraga zbog povecanja broja vehabija u Cazinu. Kakvo je sada stanje ne znam.
[/quote]

a boji

Porediti cetnike i vehabije nije bas lako kao sto si ti to sad uradio . Ali licno meni ne trebaju ni jedni niti drugi , ne bojim ih se ali nisu potrebni nikome ... Svi radikalisti i esktremisti ne trebaju biti tolerisani . Ovaj skup tolerirarju mnoge svjetske organizacije koje su locirane u USA , zato sto od Rusije ne smiju nista a i ne vjerujem da zele . Supci jedni ...

[quote name='Vento' timestamp='1291993867' post='410873']
Nego, ja bih postavio pitanje advokatima vehabizma koji pljuju po zlom Zapadu:

za

[quote name='lucy in the skies' timestamp='1301063152' post='423196']
kakve to veze ima sa temom?
[/quote]
Pa postoji paralela vehabija i četnika, normalnim ljudima je to isto, pa eto dje veza [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img]

[quote name='lucy in the skies' timestamp='1301063152' post='423196']
kakve to veze ima sa temom?
[/quote]

pa ko su po tebi opasniji...???

meni je opasnija Amerika i jos neke Drzave jer u poslednjih nekoliko godina vidjimo svi ko vodi ratove i gdje se vode ratovi,samo tamo gdje su Muslimani vecina,zar i to nije malo cudno,zasto s ene vodi rat u Americi,zasto Amerika samo vodi ratove van svoje drzave,zasto su samo za Ameriku svi prijetnja pa napadaju sve sto je moguce i gdje vide dobru korist,Bliski Istok jeste bogat naftom i jos mnogim rudama pa je stvarno Amerika i saveznici unistili i opljackali te zemloje sa razlozima,nisu samo razlozi diktatori,za mene je i Amerika diktator,sjebala je Irak ubacili su kosti medju mnoge Muslimanke zemlje i svojim saveznicima,sad napadaju i gadafia,da li je gadafi napao koju od tih drzava sto njega napadaju,pa nije ali sramota je vise da se samo ratovi vode protiv Muslimana,vehabije su pretjerale sa nekim postupcima ali nista drugo ni ne mogu nego pretjerati jer drugacije ni ne mogu dijelovati nego ovakvim kvocanjem iz odmazde,pa je lako nazvati nekog Muslimanskog vodju diktatorom ili mnoge Muslimane extremistima,a napadati tudju zemlju zar to nije invazija bez razloga,nikakva demokratija ni za 100 godina nece biti ni u Iraku kojeg su slomili ili nisu jos neka mjesta,a tako ne zele oni demokratiju ni u Libiji,oni zele nesto drugo,kakva demokratija,to je zadnje sto dodje ili ne dodje nikada,,,,ja samo znam ka dmalo logocnije razmisli insan da ovo nece izaci na dobro,sjebase citav Bliski istok pa kad krene odmazda na neke zemlje onda je lako nazvati te grupe extremistima,pa mora se insna nekako odbraniti ili osvetiti,ne mozes cekati da te tek tako uniste,svi i dan danas gledamo ili citamo istine Americkih vojnika koji su sa namjerom ubijali civile u Iraku pa ne mogu spavati od gresaka koje su cinili kao d asu bili nadrogirani dok su ubijali jadne nenaoruzane civile i ko ce za to odgovarati za te ljude,ama niko,jebes ti kaznu zatvorom kad ubijes nevinog covjeka ne samo jednog nego 100 ljudi nenaoruzani a oni su se dicili i bbili ponosni kao da su Ircani zivotinje pa se izivljavali nad njima,jadno od jedne napredne zemlje,to nije vojska to je gamad sta je radila od civila....
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Slazem se u potpunosti, sto nisu Bosnu odbranili 20 dan ratovanja??? pa jer nitko nije imao koristi od toga. Pa Libija uvozila zadnjih 30 godina radnu snagu. sve na nivou,nebi reko prica se o Njemackoj a ne nekoj africkoj drzavi...

Ali mene brine ova maloumnost nasi gradjana, recemo nasi clanova sa foruma. evo redom desetak drzava se izjasnjava redom da rade invaziju samo zbog nafte,i da su savezne sile tu da uniste sve da bi mogli zavladati. A kad je Gadafi ulagao u Bosnu i Silajdzicu slao milione, to kako je Silajdzic iskoristio to je druga stvar.

I jadni nas narod nepismen, nevidi prst pred okom!!!
Neznam jesam li bio dovoljno jasan, ali evo da ponovim: gadi mi se i povraca zbog bosnjaka, za marku bi vas prodao, nismo zasluzili da budemo nacija jer smo previse glupi... (otvorite bilo koji portal, zatim vijesti iz zemlje pa da se uvjerite)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1301136958' post='423272']
Slazem se u potpunosti, sto nisu Bosnu odbranili 20 dan ratovanja??? pa jer nitko nije imao koristi od toga. Pa Libija uvozila zadnjih 30 godina radnu snagu. sve na nivou,nebi reko prica se o Njemackoj a ne nekoj africkoj drzavi...

Ali mene brine ova maloumnost nasi gradjana, recemo nasi clanova sa foruma. evo redom desetak drzava se izjasnjava redom da rade invaziju samo zbog nafte,i da su savezne sile tu da uniste sve da bi mogli zavladati. A kad je Gadafi ulagao u Bosnu i Silajdzicu slao milione, to kako je Silajdzic iskoristio to je druga stvar.

I jadni nas narod nepismen, nevidi prst pred okom!!!
Neznam jesam li bio dovoljno jasan, ali evo da ponovim: gadi mi se i povraca zbog bosnjaka, za marku bi vas prodao, nismo zasluzili da budemo nacija jer smo previse glupi... (otvorite bilo koji portal, zatim vijesti iz zemlje pa da se uvjerite)
[/quote]
A da turci ili arapi osvajaju i natjeravaju da se pređe na islam bilo bi ti drago??? Edited by Jiggy Bau

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1301146396' post='423276']
A da turci ili arapi osvajaju i natjeravaju da se pređe na islam bilo bi ti drago???
[/quote]

a reci ti na sto ove ostale zemlje natjeravaju?ne Muslimanske,eto sad kad odes u Tursku jel te neko natjerava da klanjas?ne pretjeruj...tijerali bi te i Krscani na krscanstvo da im se pruzi prilika a i tijeraju ovim postupcima....

[quote name='x-men' timestamp='1301150193' post='423281']
a reci ti na sto ove ostale zemlje natjeravaju?ne Muslimanske,eto sad kad odes u Tursku jel te neko natjerava da klanjas?ne pretjeruj...tijerali bi te i Krscani na krscanstvo da im se pruzi prilika a i tijeraju ovim postupcima....
[/quote]
pa od tih muskimanskih zemalja samo turska ne, ali i ona ce poceti. Nisu li nedavno se zajebavali oko sekularizma, da ga ukinu?

[quote name='x-men' timestamp='1301150193' post='423281']
[/quote]
x-men ma nemoj se ni truditi objasnjavati, uzaludno je :)

samo jedna mala napomena ako zna ko sta znaci inkvizicija, kakvi su to krizarski ratovi?????????????? a znal ko kako su englezi, spanci, portugalci i ameri na kraju preko svoji kolonijali sila, znal bre ko ikako te podatke kako su se izvrsavala pokrstavanja cijelih nacija???????????????
I te neke islamske skupine su se lijepo odvojili od vecine sunita i zasebno gradili drzave, i dan danas u manjini su i zna se sta oni prestavljaju...
narod samo laprda i bez veze i be

[quote name='x-men' timestamp='1301150193' post='423281']a reci ti na sto ove ostale zemlje natjeravaju?ne Muslimanske,eto sad kad odes u Tursku jel te neko natjerava da klanjas?ne pretjeruj...tijerali bi te i Krscani na krscanstvo da im se pruzi prilika a i tijeraju ovim postupcima....[/quote]

Kako to da im se ne pru