Jump to content
Amel Meca Družanović

Zašto mrze vehabije?

Recommended Posts

Zato sto bi se mogli pozabaviti malo higijenom pa onda pricati dalje o nacelima islama . Protivnik sam svih ekstrema i nikad mi ti ljudi nisu bili jasni pa mi to ne ide u glavu . Uz to , vehabizam je nastao i kao politicki pokret jednim dijelom tako da to nista ne moze biti dobro ...

[quote name='MECA ' timestamp='1291624172' post='409953']
Mene zanima zašto ljudi u Bosni mrze "vehabije", ako im nisu nista uradili. [b]Oni su veći muslimani od 80% bosanskih muslimana.[/b]
[/quote]

Ovom se nisam nadala, pogotovo ne od tebe...Ko je kakav musliman Allah dz.s.zna najbolje...

E sad da ih ja mrzim, ne mrzim, kako da mrzim nekog ko mi nista ne znaci u zivotu...:)

Vehabija kao vehabija licno ne volim iz vise razloga, oni sire mrznju medju muslimanima....doduse nisu svi ni isti, ali vecina njih je "zalutala"....i sprovode tamo neku svoju vjeru...dalje obrzivanje zena, gdje im je tu smisao i tako svasta nesto.... Edited by Amren
  • Upvote 1
  • Downvote 1

ne mrzim nikog pa ni njih, ali da ima ekstremista ima, ako i u svakoj grupaciji, ali mi samo ne ide u glavu kako neko ko ima 40 ili vise godina sve nauci o islamu za mjesec dana,a do tada je bio lijevi za prouciti jednu suru a kamoli sta drugo, da nece biti ono prouce mu nesto ili nauce vodu i on onda sve nauci, hm ne znam ne zelim grijesiti duse, ali znam ih nekoliko i sasvim su uredu

pozz
  • Upvote 1

ovi sto ih mrze neka mi kazu u zadnje vrijeme sta su oni to uradili da ih mrzi neko,bolje da mrzite politicare koji vam kroje sudbinu sve ove godine a od vehabija nemate nikakve koristi niti oni od vas,bojte se ovih sto su u foteljama i u parlamentu jer godine prolaze a oni vas lazu svaki dan i vi im progledate kroz prste i nemrzite ih..
  • Upvote 1

nesvacam sta znaci mrziti nekog ko ne postoji, i koji je taj sto te ljude poznaje,i po cemu zakljucuje da so to ti,a naravno ako neko smatra da je ta osoba,stvarno bi volio znati u cemu ga je uvredila pa da ga mrzi.
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1291640713' post='409972']
ovi sto ih mrze neka mi kazu u zadnje vrijeme sta su oni to uradili da ih mrzi neko,bolje da mrzite politicare koji vam kroje sudbinu sve ove godine a od vehabija nemate nikakve koristi niti oni od vas,bojte se ovih sto su u foteljama i u parlamentu jer godine prolaze a oni vas lazu svaki dan i vi im progledate kroz prste i nemrzite ih..
[/quote]

PA kao se tako bude mislilo za pet godina Bosnu ce okupirati Amerikanci. Sta rade po nekim selima to nije normalno
  • Upvote 3

[quote name='BaroN' timestamp='1291642638' post='409977']
PA kao se tako bude mislilo za pet godina Bosnu ce okupirati Amerikanci. Sta rade po nekim selima to nije normalno
[/quote]
Ko radi? Jenkiji ili vehabije?

[quote name='Amren' timestamp='1291628956' post='409958']
Ovom se nisam nadala, pogotovo ne od tebe...Ko je kakav musliman Allah dz.s.zna najbolje...

E sad da ih ja mrzim, ne mrzim, kako da mrzim nekog ko mi nista ne znaci u zivotu...:)

Vehabija kao vehabija licno ne volim iz vise razloga, oni sire mrznju medju muslimanima....doduse nisu svi ni isti, ali vecina njih je "zalutala"....i sprovode tamo neku svoju vjeru...[b][i]dalje obrzivanje zena, gdje im je tu smisao[/i][/b] i tako svasta nesto....
[/quote]

@Amren mo

da ali imajul dokazi za sunecenje zena, i ja sam cula te price, al konkretno niko nemoze reci ko su zrtve..

ili sta vise mislim da bi se to u javnosti pisalo..

Ili je ipak sve tako zatushkano i skriveno da smo iajdna zene i curice ispastaju..

Ciklama zenama i curicama se reze klitoris... da bi jadne suzbijale lakse strast.. to bog da je previdio za sunet napravio bi nesto slicno muskarcu :) da se odreze a nikakva steta nenanese ;)

ne mrzim ja nikog, sto neznaci da se i za nesto nezapitam...

Evo moje misljenje pa kome pasalo pasalo, bice mi drago :)
Redom cu davati svoje misljenje: Prvo tko god uzima 5 puta abdest ima mnogostruko vecu higijenu od bilo kojeg drugog sminkera ili neke preparfemisane sponzoruse!!!
Kao i svagdje, tako i kod te vec "brace" bilo je nekoliko izuzetaka gdje su pocinili nesvakidasnje dogadjaje! Naravno oni koji preko noci tako reci preobrate se, tesko ce izdrzati psihicku stabilnost ( plus sva ta negodovanja okoline, porodice i sl.) a oni koji su bili iz malehna muslimani vjernici, isli redovno ko djeca sa didom u dzamiju, za njih je to bilo onako kao kad neki politicar predje iz jedne stranke u drugu ( ovo mislim tako da je politicar i dalje nastavio biti politicar, samo malo drugacije smjerove i zelje ima, tako i oni nastave biti i dalje vjernici sa nekoliko promjena ) Prvo nenauce o islamu za mjesec dana, nego je velika vecina i vas, a i sad tih nekih doticni, isli u mejtaf, odrasli u muslimanskoj porodici drzavi itd... Mozda bi i trebalo imati otvoren i cist put u Bosni, pa bio on demokratki, proevropski, serijatski i islamski ili neki treci. Bosna jedino moze napredovati sa jednim putem. I bolje da nepije vise, ne drogira se, mozda jes njih par bilo ekstremno, ali sam Islam nije terorizam, i dok idu u dzamiju, uce Kur'an ja se njih nebojim!!!
Pa narode breco draga previse gledate zapadna sra.. pa gori ste nego oni glupi amerikanci, sta bi vi da se mozete zeniti sa muskarcima, ili sa psom i da su takve gluposti dozvoljene. da se jos i vako prisutna droga legalizira pa da djeca nemoraju hodati navecer po parkovima nego sigurno ( ovaj objekt je pod video nadzorom ) ici u trgovine po travu, jel zelite onda taj zapadni stil zivota???
Pa jel itko cita kako se neki amerikanac osjeca, koliko razni gluposti ima, u mjesec dana tri kineza po skolama pobila preko stotinu djece, rusi raznosili kina i skole, americka djeca vec nekoliko puta ove godine puskama ulecala u skole i ubijala sve redom. De se pozabavite sami oko sebe pa nece biti tih "vehabija" kako kazete, i ako vec nekog ili nesto negodujete onda procitajte pitajte ih, pa da makar znate kako se oni nazivaju da ih onda mozete pravilno ruziti!!!
De nek netko digne dva prsta ko ima sretan ispunjen zivot??? de nek netko digne prst tko se prije ili poslije pijanke osjecao dobro??? Pa i sam sam bio teski alkoholicar i znam kako bude dosadno otici u Xl beljiti u narod kad se nema para da se napije, ili drugi dan ko na samrti. I na ovakva zapazanja hvala Allahu nisu me uputila nekva "braca" nego sam se samo malo iskucio i pogledao narod!!!
Ove doticnu okrivljenu skupinu ne podrzavam, ali sve dok se svijest svakog pojedinca u drzavi ili svijetu ne digne, oni ce biti zlatni za nas!!!
I ovim tekstom nisam ustao protiv "vehabija" nego protiv toga da se upravo zbog manjkavosti duhovnosti nebi desavali takvi slucajevi, jer mislim da sve moze i na miran nacin! Kao sto su oni osjetili nekav svoj pravi put, tako sam i ja osjetio potrebu da svu situaciju normaliziram u ime Milostivog i Samilosnog... Mozda da su i prema njima bili lijepsi, objasnjavali im i trudili se ciniti takvim pojedincima dobro i pozitivno, mozda se nebih odlucili protiv svi znani i neznani u ime Svevisnjeg!!!
Samo pred ovim ekranom, dok sutim i slusam svoje misli, samo sam ovdje nesretan ( zbog vas, zbog nas i zbog teske buducnosti koja nas ceka ) Ova teme je pomalo poglupa jer njima dajete morala, a osobama u zaledju dajete podrsku da se okrenu na stranu tih doticnih mucenih! Pozabavite se sobom i radite korisnije za dobrobit sviju...
Moj prvi i zadnji comment. Im Out! Peace :)
  • Upvote 2

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1291646389' post='409984']
da ali imajul dokazi za sunecenje zena, i ja sam cula te price, al konkretno niko nemoze reci ko su zrtve..

Ili je ipak sve tako zatushkano i skriveno da smo iajdna zene i curice ispastaju..

Ciklama zenama i curicama se reze klitoris... da bi jadne suzbijale lakse strast.. to bog da je previdio za sunet napravio bi nesto slicno muskarcu :) da se odreze a nikakva steta nenanese ;)

ne mrzim ja nikog, sto neznaci da se i za nesto nezapitam...
[/quote]

ja sam cula konkretno za jednog covjeka u cazinu da je dao sunetit prvu zenu .. ne znam jeli ovu novu isto tako sad i jeli to uopste istina to samo ta jadna zena zna ... ali bogami prejadno ...

ja ih ne mrzim ... ne podnosim ekstremiste ko i vecina ... i sto rece rockstar do juce ni beknut o islamu nije znao ni sure proucit za mjesec dana on dodje i predaje o islamu toga ja ne podnosim ... i najgore sto ti ljudi misle da ce narod shutati ja nikako ne mogu prezvakati glumce i prodane duse ..

[quote name='Ciklama' timestamp='1291644184' post='409982']
@Amren mo

[quote name='Amren' timestamp='1291646764' post='409987']
Znam samo ono sto sam cula, a zatim sam nesto i citala na tu temu....u biti vehabije prakticiraju obrezivanje zenskog polnog organa, zbog osjecaja ili tako nekako prilikom zna se cega...:)

Upoznala sam zenu koja je bila udana za vehabijom i nju je muz natjerao na taj cin....s tim da je od silnog krvarenja mogla podleci, sreca spasena je...pricala je kako doktorima nikako nije bilo jasno zasto je to jedna zena sebi dozvolila....s tim dovodi svoj zivot u pitanje ....
[/quote]

Zasto govedo ne tuzi????? Zatso se neohrabti da tim zenama pomogne, to moze samo neko ko je bio u tim krugovima, ko zna kako se to krece... Ovdje u CH na takav cin ide zatvor i na kraju progon..
NIjedan muskarac nema pravo da zahtjevatakvo nesto, da zahtjeva da se zena u SExu suzdrzava, njega trpi i njemu zelje ispunjava.....Na kraju sto mu nije prije razvoda odrezala PENIS* da bude primjer drugoj braci sta semoze desiti kad hanuma poludi

Gospode boze, kako samo mogu? I jos vece pitanje to se desvaa u Bosni ne u SOmajiji.. Bosna je demokratska drzava, znaci dok prvi put spomene, dok se sansa ugrabi put pod noge.. i bjezi...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1291646668' post='409985']
Evo moje misljenje pa kome pasalo pasalo, bice mi drago :)
Redom cu davati svoje misljenje: Prvo tko god uzima 5 puta abdest ima mnogostruko vecu higijenu od bilo kojeg drugog sminkera ili neke preparfemisane sponzoruse!!!
Kao i svagdje, tako i kod te vec "brace" bilo je nekoliko izuzetaka gdje su pocinili nesvakidasnje dogadjaje! Naravno oni koji preko noci tako reci preobrate se, tesko ce izdrzati psihicku stabilnost ( plus sva ta negodovanja okoline, porodice i sl.) a oni koji su bili iz malehna muslimani vjernici, isli redovno ko djeca sa didom u dzamiju, za njih je to bilo onako kao kad neki politicar predje iz jedne stranke u drugu ( ovo mislim tako da je politicar i dalje nastavio biti politicar, samo malo drugacije smjerove i zelje ima, tako i oni nastave biti i dalje vjernici sa nekoliko promjena ) Prvo nenauce o islamu za mjesec dana, nego je velika vecina i vas, a i sad tih nekih doticni, isli u mejtaf, odrasli u muslimanskoj porodici drzavi itd...

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1291646389' post='409984']

[b]Ciklama zenama i curicama se
  • Upvote 2

ma kako smo strasljivi,nebojite se onog gore a bojite se obocnih ljudi,i svi ste vi nesto culi al niko vidio nije,..ili se vi to bojite da nebi ivi pod njihovui komandu hihihi

[quote name='Ciklama' timestamp='1291659039' post='410037']
Ovo mi je poznato kao tradicija u nekim "zalupanim" krajevima kod muslimana, al' ne kao dio vjerskog obreda, i u ISLAMU toga nema. Pitanje sam postavila iz razloga što želim znati od kud takve tvrdnje. Kad bih ja napisala ili tvrdila tako nešto, znala bih i odgovoriti od kud mi to, na osnovu čeka to tvrdim.

I te žene vode brigu o svom zdravlju, porađaju se itd. Hvala Bogu, ginekolaga ima i žena, tako da ni s te strane nemaju prepreka da vode brigu o sebi. I zato u ovakve priče ne vjerujem, i neću vjerovati do onog trenutka dok neki ginekolog javno za medije ne potvrdi da toga ima, a možda neću ni tada.

Kod nas u Kladuši je žena imala mali zahvat, iz zdravstvenih i estetskih razloga kod ginekologa (saniranje posljedica poroda), jedna medicinska sestra (inače previše dug jezik ima) se zezala na njen račun, da je nju muž "osunetio" al' doktor "popravlja", da bi nakon par dana sva čaršija brujala o tome kako ju je muž "osunetio", pošto su oni "vehabije" tada su i počele priče da oni to rade svojim ženama.

Tih ljudi ima kao i nas , svakakvih, neki vjeru tumače na svoj način i jedni i drugi, uzimaju ili odbacuju kako im paše, nema smisla generalizirati, pa možda zbog nekih pojedinačnih slučajeva sviju osuđivati. Također znam da još nijedan nije ( bar u Kladuši) došao u sukob sa zakonom, djeca su im primjerni učenici, i učenjem i vladanjem, njihove djece nema pijane i drogirane po kafanama, ne kradu , mene i moju porodicu niti vrijeđaju, niti ičim ugrožavaju i trenutno ne vidim niti jednog razloga da mrzim te ljude.

[/quote]

Ne samo muslmani to cine iz zalupanih krajeva... I hriscani, i te neke njihove Bushvjere... Znaci svima zenama iz tih drzava i mentaliteta je isti grah pao.
POznam zene koje su osunecene. Jedna je iz Etiopije i nije muslimanka.. IZ SOmalije su skor sve zene osunecene.. Al idu i onu napred, zene koje su topprezivjele i dozivjele se bore protiv tog zla..
To je tako osjetljiva tema da se ni u jednom mentalitetu otvoreno o tome neprica..

Evo Amren kaze da pozna zenu. Nevjerujem da bi to slagala.

I da ovo za cika doktora.. Treba stisnuti pa javno progovoriti..

Netreba sve vjerovati sta se prica,al ipak trebamo biti trezvjeni i svjesni da svakavog zla na ovom svjetu ima, krenemo od bliznjeg komsiluka, ma cak u nekim familijama direktno ;)

Treba se naci put i izlaz za takve zene, jer gdje ima dima ima i vatre.. Treba se tema sensibilizirat, a ne odbaciti kao ne istinu

Imam ja tecica brata, dok prviput kuci odem ako bog da cu kod njega na kahvu da mi o ovom popricamo..

Islo je kod i sve jedne teme ice valjda i kod ove ;) Zenom sam jednom pricala djelovala je rezervisano,nije bas bila za temu i pricu oko toga.. Rekla je da nije istina..
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1291664633' post='410065']
ma kako smo strasljivi,nebojite se onog gore a bojite se obocnih ljudi,i svi ste vi nesto culi al niko vidio nije,..ili se vi to bojite da nebi ivi pod njihovui komandu hihihi
[/quote]
E toga bgm najvise :( ,sigurno ce biti problema s njima... ja zelim ostati ovakav :D

[quote name='Ciklama' timestamp='1291659039' post='410037']
Ovo mi je poznato kao tradicija u nekim "zalupanim" krajevima kod muslimana, al' ne kao dio vjerskog obreda, i u ISLAMU toga nema. Pitanje sam postavila iz razloga