Jump to content
PacificHurricane

Android OS ( open source )

Recommended Posts

cekaj kako moze da se kraša svake sedmice ako je to sluzbena verzija ... vidio sam na telefonima da je izasla sluzbena verzija Lolipop ... i jos se kraša ne Nexusu ... 

stas android ... xd

Naravno da je zvanična verzija i naravno da je na google-telefonu koji je i urađen sa ciljem da bude telefon na kome će funkcionisati najbolje. Izašao je i udate, nakon par dana, koji je trebao da riješi bugove, ali slaba fajda.

Svaki kraš "pojede" bateriju, tako da je dobro imati punjač u pripravnosti, inače kraša ponovo u restartu.

Nastavak slijedi...

salim se ... 

njihov je problem izgleda što žure u izdavanju nove verzije ... moje misljenje ... ne pratim android pa nisam siguran koliko je raspon u veremu od izlaska jedne do druge verzije ... 

Nazalost to je istina. Ja na S5 koristim 4.4.2 koji radi cak i iznenadjujuce dobro jer sam se sa IOS-a presaltao na android. 5.0 sam probao i iskreno razocarao se. Prvo samom fluidnoscu koja je daleko losija nego na 4.4.2, a onda su zacinili sa onim "white" menijem.. Ostajem def. Jos na 4.4.2

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Meni je Lolipop uzasan. Hem jede bateriju tj ne jede bateriju nego je Google ubacio opciju "Energiesparmodus" i tjera te da koristis tu opciju inace u suprotnom uredjaj ima sve sensore ukljucene kao i sve backrounds programme koji tamo sa nekim serverima komuniciraju..

Lolipop je zamisljen kao i iPhone da nijednu app ne izlazis nego da bude ucitana u RAM.. Znaci ko koristi task killer na Lolipop isto kao da ga koristi na sebi jer to ubija telefon.. Znaci imati najmanje 2GB rama na telefonu, u suprotnom ostati na 4.4.4 verziji ili slabijoj..

Graficki mi se takodjer ne svidja, previse pederski boja takodjer sve nesto trokutasto i cetvrtasto..
Ali de stas, nit je Tizen necemu niti iOS nudi sta bolje.. Tako je kako je :)

iOS je zakon ... Ovo na sta se ljudi na lolipop žale a radi se u službenoj verziji se riješilo u Beta 2 verziji iOS 8 ...