Jump to content
PacificHurricane

Android OS ( open source )

Recommended Posts

Da... zato sto je jedino Google phone koristi stock verziju androida, svi ostali modificiraju po svome.

Ovo odgadjanje zbog solidarnosti prema rahmetli Jobsu i napokon ajskrim sendvic dolazi 19 ovog mjeseca :)
takodjer i treci gugl fon kodnog imena nexus prime. Posto su bile glasine da ce google mozda suradjivati sa motorolom ili SE pa i LG. Ipak je izbor ostao kao i kod starijeg modela sa samsungom.
prime ce biti malo bolji od sadasnjeg galaxy s2 al sto je najvaznije dolazi ajskrim koji ce biti optimiziran kako za mobitele tako za tabove , znaci all in one :)

Malo mi je jedino cudno sto nasi balkanski web portali nisu toliko prenosili te bitne info oko prajma i ajskrima al de stas :D

Meni sad valja prodati nekom svoj i ici na rigoroznu stednju da bi aBd vec do nove okusao taj ajskrim :D

HD rezolucija na Prime-u zvuci jako zanimljivo :)

Btw. prati BUG.hr :P

ma nista bug.hr isto samo baljezgaju i kopiraju vijesti.
racunalo.com je malkice bolji jer ljudi stvarno ostave svoje misljenje ali isto dok se to nakanu prodje godina...

Nekontam gdje su ta usporedjivanja, pametovanja i o featuresima vanzemaljske clanke pisati :)
vise mi ovdje na forumu prodiskutiramo i bolje nego sto to web portali prekopiraju. Prvim parama odoh na mjesec kupiti sebi vikendicu i rijesiti se vas zemljana za sva vremena :D

[quote name='3rror' timestamp='1317524324' post='441747']
Da... zato sto je jedino Google phone koristi stock verziju androida, svi ostali modificiraju po svome.
[/quote]

Ko hoće stock verziju za svoj mobač neka pogleda ovde :)

[url="http://www.cyanogenmod.com/"]http://www.cyanogenmod.com/[/url]

Info.ba ima zanimljive "tekstove" kako ih oni nazivaju tj. recenzije, a sto se tice novosti i oni ih masovno kopiraju, i to ne od stranih izvora nego domacih.
A ono, spomenuo si Prime i Icecream, a znam da sam tamo vidjao clanke o tome pa samo kazem :)
Btw. ako nisi vec isprobao, Bug ima jedan predobar homescreen widget za Androide, a kopirano ili ne mislim da ce ti se svidjeti ;) Edited by 3rror

Od danas vlasnici nexus s modela mogu imati ICS aka ajs krem sendvic aka 4.0 na svom mobacu.
Update morate izvrsiti sami, zapravo tel vam mora biti rootovan. Ovo je za sve one koji nemaju strpljena sami docekati da im tel ponudi update..

Amerikanci su vec poceli dobivati preko sprinta i AT&T. A nas evropljane moramo bom saburiti koji mjesec :)
Kome treba a nezna sam proguglati kako nexus rootovati i manuelno ga updateovati, nek mi se javi linkacu mu i pomoci ako gdje zapne ;-)

jesi ti uradio update? kako se ponasa ice cream? de nam malo iz prve ruke informacija :)

Nisam ja uradio jer posle cu uvjek morati manuelno praviti sebi update.. ja sam svoj uzeo za ciste pare i update cu ko i ove prosle dobivti prvi..

Ovi sa geek foruma vele da radi sve ko doksa :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1324214646' post='446309']
Nisam ja uradio jer posle cu uvjek morati manuelno praviti sebi update.. [b]ja sam svoj uzeo za ciste pare i update cu ko i ove prosle dobivti prvi[/b]..

Ovi sa geek foruma vele da radi sve ko doksa :)
[/quote]

imal kako i za prljave pare :)

stavi link da vidimo sta oni kazu

[quote name='profac' timestamp='1324217354' post='446310']
imal kako i za prljave pare :)

stavi link da vidimo sta oni kazu
[/quote]
Nemoj tako drug, ovo je krajiski zargon mjesto "dao gotovinu" :) nije preko mreze
Ali sam na droidu jos davno ovo sve isto radio i radilo je..

1. Download [url="http://android.clients.google.com/packages/ota/google_crespo/VQ8PQk_V.zip"]the firmware package[/url] (it’s straight from Google)
2. Rename the file to [i]update.zip[/i] (for simplicity’s sake) and copy it to the Nexus S internal storage
3. Boot into bootloader by powering off, then holding power and volume up.
4. On receiving the warning, hold the power button and press volume up.
5. From the next menu, select “Apply update from sdcard.” Choose [i]update.zip[/i].
6. After the process is complete, it will ask you to reboot. Do so and you’ll be running Ice Cream Sandwich

Od juce je poceo i sluzbeni update, u Njemackoj citam neki su vec instalirati, tako da mislim da ce i kod nas ubrzo.

Ako naletis na neki review ice cream-a na nexus-u, stavi ovdje da procitamo sta korisnici kazu.

[url="http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399035"]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399035[/url]

Možda bolje da probaš ovo :)

[quote name='pirgo' timestamp='1324284106' post='446358']
[url="http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399035"]http://forum.xda-dev...d.php?t=1399035[/url]

Možda bolje da probaš ovo :)
[/quote]

nije dobar jos ima bugova koliko hoces, ne instalirajte

Ja upravo instaliram Ice cream sandwich. Redovni update naravno, na Nexus S :)

Javim se ovdje kad ga isprobam.
  • Upvote 1

zar ovi drugi moraju traziti po forumima softwer ? Zar ne ide ukljucis kabal i on izvrsi update ??? xD
  • Upvote 1

[quote name='profac' timestamp='1324325432' post='446381']
Ja upravo instaliram Ice cream sandwich. Redovni update naravno, na Nexus S :)

Javim se ovdje kad ga isprobam.
[/quote]
De javi, zapravo na dzumaju cemo ici dje sta srkanti da vidim kako frcera taj ajs krem :)
Nama ne treba nikakvi kablovi, update dolaze sami preko interneta. Samo sto je google toliko dobar pa je ostavio nacin kako odmah nakon izlaska nove verzije mozes manuelno sriktati sebi..

Takodjer na slican nacin mogu otkodirati vecinu android telefona, a ajFon pihhh to stakleno smece. Ima jedna anegdota da je jednom covjeku pao na seciju od Ikanovica (secije se kod njih prave inace malo tvrdje) i razbio se :P

Neki imaju samo jedan update, a oni drugačiji mogu birati ono što žele, za neke telefone i po 50ak različitih ROM-ova

[quote name='scooby-doo' timestamp='1324164715' post='446295']
Od danas vlasnici nexus s modela mogu imati ICS aka ajs krem sendvic aka 4.0 na svom mobacu.
Update morate izvrsiti sami, zapravo tel vam mora biti rootovan. Ovo je za sve one koji nemaju strpljena sami docekati da im tel ponudi update..

Amerikanci su vec poceli dobivati preko sprinta i AT&T. A nas evropljane moramo bom saburiti koji mjesec :)
Kome treba a nezna sam proguglati kako nexus rootovati i manuelno ga updateovati, nek mi se javi linkacu mu i pomoci ako gdje zapne ;-)
[/quote]

na mom nexus s-u je automatski dosao over the air. (u mene je ona amoled verzija)

Od kolege (SLCD verzija) nije automatski dosao ali ga je manualno odradio. I nije trebalo nista rootovati itd. Ne znam odkud ti ta informacija da treba rootovati.

pozz

[quote name='makcode' timestamp='1324505657' post='446448']
na mom nexus s-u je automatski dosao over the air. (u mene je ona amoled verzija)

Od kolege (SLCD verzija) nije automatski dosao ali ga je manualno odradio. I nije trebalo nista rootovati itd. Ne znam odkud ti ta informacija da treba rootovati.

pozz
[/quote]
Tako je pisalo na forumima, ja sam samo prenio vijest. Ja znam da sam neke druge tel sa androidom morao rotovati da bih ih otkljucao i updateovo..

Ali sad je aktuelno bugovi kod updatea i taj sAmoled ekran kod galaxy nexusa koji zapravo nije to sto su govorili :)
Ali nebih posto sam fanboy androida nebih vise o negativnim stvarcicama :P

[quote name='scooby-doo' timestamp='1324506763' post='446452']
Tako je pisalo na forumima, ja sam samo prenio vijest. Ja znam da sam neke druge tel sa androidom morao rotovati da bih ih otkljucao i updateovo..

Ali sad je aktuelno bugovi kod updatea i taj sAmoled ekran kod galaxy nexusa koji zapravo nije to sto su govorili :)
[/quote]

Citao si prije nego je izasao sluzbeni update, zato su pisati da treba rootati.

[quote name='pirgo' timestamp='1324384435' post='446415']
Neki imaju samo jedan update, a oni drugačiji mogu birati ono što žele, za neke telefone i po 50ak različitih ROM-ova
[/quote]Ovi sa telekoma imaju samo jedan update :D

Zašto biti rob samo jednog ROM-a. Skinite okove i lance. Razmišljajte slobodno :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1324506763' post='446452']

[/quote]

kako znam SLCD Nexus S imaju bug sa 4.0.3 neki na recovery.. ja malo prije gledao na mom sa superamoledom i radi recovery mode.. nema buga...