Jump to content
Daisy

Ti si za slucaj za psihijatra

Recommended Posts

"ti si slucaj za psihijatra" je izraz koji je postao nasa svakodnevnica. cesto kad se zalimo prijatelju/ici, rodbini ili vec nekom o svojim problemima i razmisljanjima mozemo cuti ovakav izraz, ali ko na kraju ode psihijatru? Niko, "normalan". Znaci kod nas moras imati bas neku dusevnu bolest da bi zavrsio na psihijatriji, mada, ima ih za psihijtrije koji slobodno setaju ulicama, al mislim bas na slucajeve ljudi koji gube granicu imaginarnog svijeta i stvarnog svijeta.
jednom prilikom sam ovako neformalno pricala sa jednim psihijatrom koji je rekao da 75% ljudi u BiH bi moglo ici psihijatru zbog posljedica rata koji itekako imaju velik uticaj na covjeka, njegov duh, odnosno, psihu.

A zasto niko ne ide? Da li je to sramota? Ne vjerujemo da imamo problema, strahova, poremecaja koji bi se mogli adekvatno lijeciti, ili ne vjerujemo u psihijatrijsku pomoc? Mislimo da smo normalni? :D

hajde da cujem sta mislite o psihijatrima :D

U zivota sam srela jednog psihijatra i skontala da on jadan treba pomoc, jer nije bas bio sav svoj...:D

Imam problema i strahova i svasta nesto, kao i svaki drugi insan....doduse do dan danas sam se dobro nosila s tim svojim "teretom"....cesto znam reci "moj strah, je moja hrabrost!"....kako ce to sve skupa izgeldati kad budem imala vece brige, vidjet cemo....:D

Ali nesto kontam zasto bi placala psihijatra da me slusa kako kukam i zalim se, kad za te stvari imam roditelje, familiju i prijateljice....oni me uvijek saslusaju, daju neki koristan savjet, nekad manje kosristan, i uvijek su spremni pomoci...i plus na to sve je nikad ne trebam termin, i sve je dzaba...:)
  • Upvote 1

na zapadu svaka osoba ima psihijatra, zasto? jer drustveni zivot i nije Bog zna kakav, nema onog naseg ispijanja kafe s kolegicom, rodicom i prepricavanja problema... ali isto tako nema toga da cijeli komsiluk, mahala, zaseok i grad zna da ti imas problema...

meni je to super stvar, otici nekom, ispricati mu se, platiti mu da ga davis svojim problemima, mozda ti na kraju i pomogne...

Pa osoba koja je svejsna svog problema i treba pomoc .. otici ce bez problema kod psihijatra.. to su ljudi koji i svi drugi, mogu pomoci naravno ako je pacijent spreman prihvatit strucnu pomoc... ljudi vrlo cesto se stide ili ne zele pricati da idu ili da trebaju psihijatra...i nazalost ostaju sami sa sobom predaju se alkoholu, drogi, bjeg od realnosti....

Postoje slucajevi kojima je potrebna vise od jedne posjete psihijatru - terapije na duze vrijeme.... mjesece pa i godine...

Pa osoba koja je svejsna svog problema i treba pomoc .. otici ce bez problema kod psihijatra.. to su ljudi koji i svi drugi, mogu pomoci naravno ako je pacijent spreman prihvatit strucnu pomoc... ljudi vrlo cesto se stide ili ne zele pricati da idu ili da trebaju psihijatra...i nazalost ostaju sami sa sobom predaju se alkoholu, drogi, bjeg od realnosti....
Postoje slucajevi kojima je potrebna vise od jedne posjete psihijatru - terapije na duze vrijeme.... mjesece pa i godine...

Ne pravi mentalnu gresku da stoji jedan psihatriski Doktor,na istom stepenom nivo kao i jedan Bog.!!!
Ima slucajeva,da ni jedan Doktor u ovom Svijetu taj Problem nemoze rijesiti-ma,cak se i desi,da i njima
potrebno jedna Terapija.

Ne pravi mentalnu gresku da stoji jedan psihatriski Doktor,na istom stepenom nivo kao i jedan Bog.!!!
Ima slucajeva,da ni jedan Doktor u ovom Svijetu taj Problem nemoze rijesiti-ma,cak se i desi,da i njima
potrebno jedna Terapija.

Nisam ih stavila na isti stepen...!!!!!

Vjeruj mi,da sam ja za nji sviju Granza zivotnog i poslovnog iskustva,-cak i za ovi studirani strucnjaci u Njemackoj.

A za Bosanske Doktore da nepricam.

Nisam ih stavila na isti stepen...!!!!!

....ali,nekako mi je to u Uho zvuklo.!!

Vjeruj mi,da sam ja za nji sviju Granza zivotnog i poslovnog iskustva,-cak i za ovi studirani strucnjaci u Njemackoj.

A za Bosanske Doktore da nepricam.

Lijecis li virtualno !!!? Imam par slucajeva za preporuciti ti ih... :D :ab:

Lijecis li virtualno !!!? Imam par slucajeva za preporuciti ti ih... :D :ab:

ne ljecim ja nista i nikoga,ali ja imam veci ohm porazumstva,nego jedan Doktor.

Moj okvir koji me od vecine diferencira,je taj,da ja za sebe imam objektivni dokaz od neutralni institucija.

ne ljecim ja nista i nikoga,ali ja imam veci ohm porazumstva,nego jedan Doktor.

Moj okvir koji me od vecine diferencira,je taj,da ja za sebe imam objektivni dokaz od neutralni institucija.

Steta :D