Jump to content

Recommended Posts

Moj je bebac zaspao,aaa miline napokon mogu sjesti malo uz kafu i tv.

a mogu i otici ispeglati ono vesa, usisati, itd itd

Malo opustanja

kako vasa djeca bebe, zaspu?

da li je to neki posebni "ritual" citanje neke price, toplo mlijeko, ninanje, pjevanje il je dovoljno da ga "bacite" u krevet i to je to :icon_cheesygrin:

sjeca se ko svojih ceremonija pred spavanje?
  • Upvote 2

kad sam ja bila dadilja, uvijek sam svog bejbija uspavljivala sa cuppy cake song :D

U,davno je to bilo, trebali bih pod hitno prinovu da obnovim sjećanja. :D

Sin i dan danas te

Mehmed nekad zaspe kad mu se masiraju ledja, nekad zaspe sam kad je umoran previse a nekad ga moram na jastuk( nazalost ) kad je nervozan i onda zaspe, nekad mu moram upaliti njegovu muziku koju kad je u stanu slusa( Rockabye baby-Metallica ), kad je u autu obavezno mora biti njegova pjesma ( The day that never comes- Metallica ) .. samo ima te dvije pjesme koje voli najvise, jes da mnogi ne vjeruju da on tako malen samo to slusa ali dosta ih se uvjerilo u to, kad mu se upali ta pjesma u autu on suti i nakon 2 minute zaspe. Kad je nemiran upalim mu njegove pjesme i i smiri se. Prva tri mjeseca samo ga nahranim i u krevetic i spava ali sad je malo veci lopov, hoce samo da se mazi, da mu se drzi rukica,da se masira itd.
  • Upvote 1

Kod svakog djeteta je drukcije....tako kad sam cuvala stricevica kad je bio beba, zamracim sobu, stavim ga pored sebe i lagano mu masiram ledja....zaspe za tren....dok ovaj sad najmanji nema sanse da tako zaspe, prije ja zaspem, nego on....:D

Ne sjecam se jesam li ja imala te neke rituale, ali mama kaze da je moja nena rahmetli znala kako sa mnom....njeno narucje i ja spavam...:)

>moj bebac je jos iz stomaka znao kako ce da zaspe,moram to nazvat "slatko-ruznom" navikom

>prst usta,ispocetka je to bio znak kad je gladan,sad kad je veci to je znak za spavanje

>iako se ja trudim da to ne radi,znam da potajno dok spava sam kad ima osjecaj da ce se probuditi,prst je u ustima

>zanimljivo je to sto se radi samo o palcu desne ruke :)

>zelim ga oducit od toga,al bojim se da necu uspjet,iako preslatko izgleda :)

>dok spava ima uvijek nekog medu il zeku oko sebe,tako kad se probudi da se malo igra dok ja ne skontam da je budan,ili dok ne cujem plac :)

>cula sam od jedne zene da od kad se bebac rodio,veze svoju majicu koju je nosila za jednu stranicu krevetca,tako da bebac kad bi se probudio "osjeti" njen miris i tako spava dalje.

Enejem nisam imala veci problema ... stavila ga u krevetic zaspao je ... kasnije nije htijeo zaspati bez flase i caja... i to sam par puta mu namazala biberom oducio se je ... sad nekad ide sam vecinoma lezi i lezi i kaze volim te, lijepo spavaj mene sanjaj i gotov je :) ... kako naucis dijete od prvog dana tako ces imati uvijek :) kod nas se je jedino sad poremetilo vrijeme oko spavanja posto jos neide u njemackoj u vrtic a u slo se je znalo vrijeme do devet najkasnije spavanje :) osim vikendom ako sam ja bila kuci mogo je duze ali nije ni mogao izdrzati vise od deset nikad :)

>e moj zvrkic se izlomi preko kreveta dok nadje mjesto na kojem ce zaspati

>pritom i sama dobijem par udaraca (al sve se strpi samo da hrkne) :D

>kako raste i mjenjaju se neke stvari,nekad zaspe uz svok cuku,nekad treba koji ljulj,masiranje ledja il da se priljepi uz mene i hrkne

>jedino sto se promjenilo je da je palac ispao iz usta :icon_cheesygrin:

Rod'la mama dobre djevojčice :D, moja bebi kad treba pajkiti, samo je u krevet smjestim i rahat, od rođenja je tako. Možda je za dva-tri puta zaspala igrajući se kod nas u dnevnoj sobi. A gledam bebicu kod komšinice, ajme muke, ninanja, maženja, pjevušenja a pored toga i lak san ima, skoro pa disati ne smiju dok spava.

Kod mene se popravilo stanje :D .. Sami zaspu samo moram ja biti tu inace njih dvojica se igraju ako mene nema :) Edited by selma90