Jump to content
Malina

Dobročinitelji ili glumci?

Recommended Posts

Evo prije par minuta se logiram na fejs,i dočeka me na home page-u status moje
  • Upvote 1

Danas je bitna reklama, ljudi imaju potrebu reklamirati sami sebe, fb je prava stvar za to, opcenito net i onda to ljudi i koriste...doduse ima oni koji rade dobra djela, a ljudi ni ne znaju i onda kao da nista nije ni uradio...

Smatram da svoje humanosti i dobrote ne treba stiditi, ali raditi humanitarne akcije na racun drugih, a sebe promovirati....to mi je vise nego ogavno, alergicna sam na takve insane....

• Upvote 1

ma to su sama glumatanja po FB, mi se gadi kad to vidim... Oni fazoni klikni lajk da nahranis nekog, i nemas srca ako ovaj link ne podjelis sa prijateljima... ja da sam sigurna da cu sa svojim "lajkom" nekom pomoci, lajkala bih, ali nije to tako lako :)

a za ostalo...hmmm... ako vec doniras, bar se imas cime hvaliti, ucinis veliko dobro djelo... medjutim, ako doniras samo zato da bi se mogao pohvaliti... doniraj, licimjerno je, al bar pomazes nekom, u koje svrhe, tebi na dusu :)

Ljudi zbog politike idu na šehidska mezarja se slikati zbog reklame, to je danas sasvim normalno.

Anyway, kad vidim tvoj avatar uvjek me podsjeti na ovaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=wHAIVXIjRmw

gospodin Chris Crocker

Nemoj se ljutiti :D Edited by Cain

hahaha happiness is only a hair-flip away :) dobar :P

politicari svasta zbog reklame rade, ramazan i predizborna kampanja nam je bio zivi dokaz, ali pricamo o doniranju i pomaganju ljudima kojima je potrebna pomoc... ako se ne varam

Ne znam sta da ti kazem. I ja sam znao kopirati status ne iz razloga da to neko vidi, i nisam niti nazvao, moram priznati jos onda kad je bio onaj slucaj sa Almom Hadzic, niti su me zanimali lajkovi kako kazes. Ko zna, mozda je neko i nazvao kad je vidio moj status.

Bolje se zapitati kakvi su to ljudi koji sjede i gledaju reality show ili neke muzicke talente pa onda glasaju bez ikakvih problema.. drze telefon svakog petka i glasaju za svog favorita. Iste pare mogu donirati pozivom, jer svaki dan ima neko kome treba pomoc.

A to po fejsu sta se radi, to je mala stvar sta sve ljudi rade. Ja licno znam ljude koji su registrovali brojeve na fortumo.com i stavili sms za sve drzave sa Balkana za oboljelog djecaka, a zapravo su pare na toj facebook stranici koje su zaradili strpali u svoj dzep

ja uvijek uplatim kada je u pitanju pomoc za lijecenje ako ima naveden broj racuna i naziv banke ...

i samo sam kada je u pitanju bilo za nasu Arnelu zvao na telefon a inace nikada nezovem na te telefone ... jer telekomi neprebacuju pare odmah nego tek kada se plati racun ...

i slazem se sa Baronom nista ne kosta i zalijepitit status na na profilu ... mozda neko i uplati ...

[quote name='lucky' timestamp='1288284368' post='403191']
ja uvijek uplatim kada je u pitanju pomoc za lijecenje ako ima naveden broj racuna i naziv banke ...

i samo sam kada je u pitanju bilo za nasu Arnelu zvao na telefon a inace nikada nezovem na te telefone ... jer telekomi neprebacuju pare odmah nego tek kada se plati racun ...

i slazem se sa Baronom nista ne kosta i zalijepitit status na na profilu ... mozda neko i uplati ...
[/quote]
Ma ne ka

da, slazem se da motiv nije ispravan ... al koliko god im motiv bio neispravan ako neko zovne ili uplati napravito je dobro djelo bez obzira na njihov motiv ...

[quote name='lucky' timestamp='1288285487' post='403196']
da, slazem se da motiv nije ispravan ... al koliko god im motiv bio neispravan ako neko zovne ili uplati napravito je dobro djelo bez obzira na njihov motiv ...
[/quote]
Pogrešno, jer tada se to "dobro djelo" može smatratati kolateralnom štetom ili dobrom, jer to "dobro djelo" uopšte nije cilj nego oruđe. Može se smatrati i nuspojavom. Edited by Jiggy Bau

vise naroda sad visi na FB nego igdje,a to je plodno tlo za skupljanje para.

Skoro je pisalo na cazinu za onu bebu,a vidjela sam dosta njih kako lijepe seb to,ne lijepim nista od toga,cak ni ono mama seka ovaj onaj...ne treba meni na FB statusu da pise i da svi vide da ja svoju sisterku mamu il ovo ono volim. :an: ko eto vise i oni na FB pa da vide kako ja njih volim :D

ako vec to ne znaju onda brete :rolleyes:

[quote name='Malina' timestamp='1288266884' post='403157']
Evo prije par minuta se logiram na fejs,i dočeka me na home page-u status moje školske kolegice,traži se pomoć za neku djevojku koja mora na operaciju.
Svi smo makar jednom vidjeli takav status,a u zadnje vrijeme su dosta česti.
Ja se pitam,ti ljudi šta traže pomoć za nekoga,da li su samo zvali i donirali novce?Lako je kopirati već napisani apel,staviti ga kao status,i prikupljati ''lajkove''.
Vidim curice stave takav tekst u status,onda njene prijateljice i prijatelji pišu da im je žao,ali da li tko zaista zove broj da donira novce,ili ih pošalje na žiro račun?
Da li ti ljudi zaista žele pomoći ili je to još jedan vid samopromocije? Ono,idem se praviti humanitarac,bitno je da ljudi misle kako sam ja dobra osoba,ali nije bitno što ne mogu pomoći...
Naravno,postoje ljudi koji pomažu tim unesrećenim osobama,ali oni se ne hvale s tim.Pojedinci stave apele u status jer vjeruju da mogu pomoći tim ljudima.
Evo recimo primjer Indire Radić.Ona nikad ne spominje svoje humanitarne akcije,ali se često pročuje kako pomaže onima manje sreće.Ali ona lično ne ide okolo i ne priča o tome.

Kakav nam je ovo svijet danas?Jesmo li zaista toliko površni i okrenuti sami sebi?Zar je bitno ''ispasti'' dobar,a ne biti zaista dobra osoba?Jesmo li se izgubili u svojim online identitetima,pa više ni samo ne znamo tko smo?Gdje je nestala ona istinska dobrota,onaj poriv da pomažemo ljudima iz srca,a ne iz potrebe za promocijom?
Što bi Bare rekao: ''Gdje je nestao čovjek?''...
[/quote]

Pravi humenitarac šuti, al je dobro što dodje do virusnog širenja tih statusa, jer ako samo 5% ih zovne, ipak se nešto prikupi <_< Edited by xyz

zapravo stvarno su rijetki koji pozovu taj broj !

i zasigurno ljudi vise zovu kad je eurovizija i te gluposti neg kad treba nekome uistinu pomoci !
sad ono kopiraj status ovo ono, nije to nista posebno ! ne kazem da nije dobronajmjerno, al to sto neko kopira status onom ko treba pomoc,pomoci nece nista ! :)

opet nazalost...

[quote name='maja.hairlahovic' timestamp='1288346440' post='403324']
zapravo stvarno su rijetki koji pozovu taj broj !

i zasigurno ljudi vise zovu kad je eurovizija i te gluposti neg kad treba nekome uistinu pomoci !
sad ono kopiraj status ovo ono, nije to nista posebno ! ne kazem da nije dobronajmjerno, al to sto neko kopira status onom ko treba pomoc,pomoci nece nista ! :)

opet nazalost...
[/quote]

jel ti zovne

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1288300350' post='403251']
Pogre

[quote name='lucky' timestamp='1288382250' post='403427']
morat ces mi malo sire opisati sta si htio reci ...

kada sam [b]bosanac 100% ...[/b]
[/quote]
Ne da mi se sad obja

malko je previse to uzelo maha kod ljudi..uzmi u obzir samo ''cigane'' koji prosjace i jos hrpa njih koji ce pokucati na vrata za marku..sad da li sa stvarnom potrebom ili sa ciljem da prevari ne mozes znati ali sposobnoscu razlucivanja se odlucis da ili ne.Isto tako i sa tim statusima,valjda ima nacin da se prepozna stvarna potreba ili varka...Ja bi inace kliknuo na sve jer 'ni u dzep ni iz dzepa' :)...sve u svemu humanost na prvo mjesto ;)
  • Upvote 2

Ne kosta nas nista staviti to na status, makar 2-3h pa neko ce vidjet i zovnut, to mi stvarno ne smeta koliko mi smeta kad se sale na taj racun pa stave neko ime od prijatelja i kao da zoves zbog te i te bolesti, idu mi na zivce takve sale <_<
  • Upvote 1

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1288382528' post='403428']
Ne da mi se sad obja

Mislim ja lucky da ni sam pisac ne zna sta je htio reci, jer kako god da probam otkriti pravu bit njegovog posta zbunim se [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/%5E%5E.gif[/img]

[font="arial, verdana, tahoma, sans-serif"][size="2"]Vi ste veoma zbunjeni ljudi, da vas ne zbunim, ne znate đe gonite :D
Nisam ja kriv tome.[/size][/font]
[quote name='BaroN' timestamp='1288721697' post='403947']
Mislim ja lucky da ni sam pisac ne zna sta je htio reci, jer kako god da probam otkriti pravu bit njegovog posta zbunim se [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/%5E%5E.gif[/img]
[/quote]
Ti vjervatno nikad nisi znao šta je pisac htio reći.
xD Edited by Jiggy Bau

Skrenuli ste s teme. :D
Ovdje pričamo o humanitarcima,a ne o tome koliko je tko zbunjen. :D
Hajmo da vas čujem u vezi teme. :) Nemojte da ja moram galamiti,ne volim ja to. :)

[quote name='Malina' timestamp='1288726096' post='403965']
Skrenuli ste s teme. :D
Ovdje pričamo o humanitarcima,a ne o tome koliko je tko zbunjen. :D
Hajmo da vas čujem u vezi teme. :) Nemojte da ja moram galamiti,ne volim ja to. :)
[/quote]
Tebi baš galama imponuje, pa hajde malo galami.
P.S. ja mislim da humanitarci ne postoje, već samo spameri xD Edited by Jiggy Bau