Jump to content
safet susic

Kandidati za nacelnika opstine Cazin?????

Recommended Posts

A-sda i SDA se ipak moraju spojiti u jedno!!
Kao takve ponuditi kvalitetnog kandidata za načelnika.
Sadašnje podjele ne donose dobro ni građanima Cazina ni Bošnjacima u globalu.
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1329559794' post='449481']
[/quote]
Jedino me interesuje na koji nacin mislis da i jedni i drugi objasne svojim glasacima razloge i poteze koji su do danas ucinjeni, ili bi mozda racunali na poslusnost birackog i spremnost na vrijedjanje njihovog intelekta. Za ove prve to i nebi bio neki problem jer bi tim cinom oni dokazali da su bili u pravu, dok bi drugi mogli proglasiti kapitulaciju.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1329573081' post='449502']
@barca,

Istraži šta su "šura, idžma i kijas" kao islamski pravni instituti pa ćeš naći odgovor.
[/quote]
Jel ti ovo tvrdis da su ove dvije stranke ustrojene izmedju ostalog i na serijatskom pravu????
Nego hoce li biti jasna ili presutna idzma?

[quote name='mir&dobro' timestamp='1329559794' post='449481']
[/quote]
I jedna i druga narodu Cazina i Bosnjacima donosi samo jad, siromastvo i izolaciju. Ta njihova politika unistava bosnjacko bice dugorocno. Previse inkorporirana vjera u njihovoj politici i drustvenoim zivotu, ali vjera koju tumace tamo neki iz islamsko ekstrenmistickih sredina, a ne mi Bosnjaci onako kako su je tumacili nasi stari. To vodi u propast Bosnjacki narod,a to zna i Dodik pa skoluje nas Bosnjake uglavnom nakaradno.
  • Upvote 3

@Barca,

Bošnjaci su autohtoni i domicijelni evropski narod .
No, istovremeno pripadaju i islamskom civilizacijskom krugu.
Država Bosna ali i pripadnost Islamu su dvije esencijalne komponente našeg postojanja i opstanka.
Prema tome, zašto dvije političke partije koje okupljaju Bošnjake-muslimane nebi u svom dijalogu koristili i islamske metode.
Nema razloga da se ne koriste!!Čak štaviše, to je [b]fard[/b]!

[quote name='mir&dobro' timestamp='1329587447' post='449519']
@Barca,

Bošnjaci su autohtoni i domicijelni evropski narod .
No, istovremeno pripadaju i islamskom civilizacijskom krugu.
Država Bosna ali i pripadnost Islamu su dvije esencijalne komponente našeg postojanja i opstanka.
[b]Prema tome, zašto dvije političke partije koje okupljaju Bošnjake-muslimane nebi u svom dijalogu koristili i islamske metode.[/b]
Nema razloga da se ne koriste!!Čak štaviše, to je [b]fard[/b]!
[/quote]
Valjda zato sto djeluju u drustvu koje je izmedju ostalih ima i sekularnu odrednicu. Samo me interesuje sta bi Desnica Radivojevic rekao na ova tvoja promisljenja.

Ako je islamski odnos prema dijalogu u koliziji sa općim civilizacijskim odnosom onda Desnica Radivojević ima šta reći.
Ako nema kolizije između ovo dvoje onda nema šta reći!
To što SDA okuplja uglavnom Bošnjake ne znači da nisu kao članovi poželjni i drugi jer SDA je i probosanska stranka!
Valjda je to dosad dokazala!

Što se tiče sekularizma:
Mi (muslimani) ne možemo posmatrati sekularizam kao što ga posmatraju kršćani!
Islam je nešto više od puke pripadnosti nekoj religiji. Islam je program života.

Ovo mi je već malo otrcana tema, ali ipak da rečem i ja nešto.

Malo mi je smiješno poistovjećivanje ovih dviju stranaka sa nečim islamskim. Mislim da je to veliki grijeh, a iz slijedećih razloga:
1. Danas su u njima uglavnom ortodoxni komunisti koji su samo promijenili dresove. (Nemam ništa protiv komunista ili nekih drugih, ali mi se munafici nikad nisu dopadali)
2. U tim dvijema starankama su uglavnom ljudi koji su se ježili i zgražali kad im se nazove selam, a danas su u prvim safovima i drže predavanja iz domena vjere. (Nemam ništa protiv vjernika, i sam sam takav, ali imam protiv munafika koji vjeru iskoriste za svoje lične interese. Ona im služi samo kao sredstvo putem kojeg dolaze do materijalne koristi.

Meni je samo žao što obični čovjek, koji nastoji biti vjernik u islamu ne vidi na koji način se sa njim manipuliše. To je rezultat naše zaostalosti, nažalost, htjeli mi to priznati ili ne. Čim ti netko prouči bismislu ili se pojavi u džamiji, on je za nas odmah do Muhameda a.s., i mi mu slijepo vjerujemo. Koliko je samo ljudi druge vjere a posjeti džamiju i zna mnogo više proučiti od bismile. Zar ćemo i njih slijediti?

Nije lijepo iznositi tuđe mane ili ružne stvari o nekome, ali ja ću iznijeti jedan primjer da bi vam to lijepo dočarao, a ne da bi iznosio tuđe loše osobine, svi ih imamo.

Prije par godina u jeku kampanje za Općinske izbore kod nas je u džematu bio organiziran Noćni namaz. Naravno, tu se je skupila sva svita iz obje navedene stranke, i naravno najmanje su tu bili zbog namaza. Džamiju koriste u političke svrhe. Između ostalih tu je bio i Esad Bašagić. Sutradan ga jedan komšija vidi u čaršiji kako na terasi pije kafu, a ramazan. (Pravo svakog čovjeka je da odabere svoj put, pa tako i njegov da li će postiti ili ne)

Problem je u tome što smo mi isuviše neuk narod pa nam takvi i slični hohštapleri vode politiku, a najopasnije od svega toga je što nam takvi i slični predstavljaju vjeru i prvaci su u vjeri. Žalosno je to kakve posljedice su nam nanijeli takvi i slični predvodnici, a kakve će tek nanijeti.
Ali, narod bira svoje predvodnike i valjda bi trebao biti spreman prihvatiti sve posljedice koje takav izbor donosi.

Jedino što mi preostaje jeste da zamolim Boga da ovom našem običnom čovjeku otvori oči kako ne bi otišao u totalnu propast i sunovrat.
  • Upvote 1

Evo nisam bio odavno na formu, ali dodjoh opet da vidim sta ima, i vidim nacin diskusije se nije nimalo promijenio! Jos uvijek je prisutno ono, da sa glavne teme, svaki put se uhvati rasprava o vjeri, itd...

Vjeri nije mjesto u politici, jer politika je puna lazi, obmana, prevara, laznih obecanja, sto su veliki grijesi...

Da se vratimo na temu, kandidati za nacelnika ce biti dvojica pravih, i istinskih, i mislim da ce glavne fronte za to mjesto predstavljati izborni stabovi SDA i ASDA, sto znaci da ce ovi lokalni izbori biti gusti. Naime, ja sam ubijedjen da ce se stvoriti blokovi na obje strane, ali eto vidjecemo :)

[quote name='antrax' timestamp='1332598157' post='452143']
Evo nisam bio odavno na formu, ali dodjoh opet da vidim sta ima, i vidim nacin diskusije se nije nimalo promijenio! Jos uvijek je prisutno ono, da sa glavne teme, svaki put se uhvati rasprava o vjeri, itd...

Vjeri nije mjesto u politici, jer politika je puna lazi, obmana, prevara, laznih obecanja, sto su veliki grijesi...

Da se vratimo na temu, kandidati za nacelnika ce biti dvojica pravih, i istinskih, i mislim da ce glavne fronte za to mjesto predstavljati izborni stabovi SDA i ASDA, sto znaci da ce ovi lokalni izbori biti gusti. Naime, ja sam ubijedjen da ce se stvoriti blokovi na obje strane, ali eto vidjecemo :)
[/quote]
SDP kandidat ?
Mislis da ga nece biti

[quote name='diesel' timestamp='1332609467' post='452167']
SDP kandidat ?
Mislis da ga nece biti
[/quote]
Zavisi ko bude predlagao. :D

[quote name='diesel' timestamp='1332609467' post='452167']
SDP kandidat ?
Mislis da ga nece biti
[/quote]

Da, mislim. A, ako se moje misljenje pokaze netacnim, ipak smatram da nema sanse SDP kandidat (da uspije bez podrske drugih partija...).

[quote name='pirgo' timestamp='1332754283' post='452271']
SDP će imati kandidata za načelnika Opštine Cazin.
[/quote]

Koliko je meni poznato taj nivo izvršne vlasti ne postoji, pa ne znam kako će oni uspjeti imati kandidata. :eyebrow:

Kao i uvjek na raznim temama po vama je jedino bitno koce koga nadjacati u koce odnjeti pobjedu.Gdje je u svemu tome neka logika????Meni je sasvim nebitno koce se uopste kandidovati ili pobjediti jer to osim njihovih fotelja nemjenja nista u odnosu na narod ili zivotni standadr nase opstine.Zar vi tu u Bosni niste vise umorni od takve prakise biranja politicara ili partija odnosno bitna vam je boja,ideologija,ime ili takve gluposti.Upravo zbog takvog ludila u nasoj zemlji je stanje kakvo jeste odnosno zivot od izbora do izbora i biranje drugih da bi nadjacali ove prve.Zar vama programi i platforme ekonomskog razvoja,obnove domovine i zaposljavanje sirotinje apsolutno nije bitno????Ako nije daj Boze da onda pobjedi gori medju najgorima da bi utalio zedj onih koji su gladni i zedni vlasti i nadmetavanja koce koga.Ljudi moji koja je to propast u nasoj zemlji i nek vam je dragi ALLAH DZ.S na pomoci...

[quote name='muhamedt' timestamp='1332770731' post='452320']
Zbog čega bi se kajali???
[/quote]

Mogu zaboraviti na Cazin i promjenu vlasti u Cazinu.