Jump to content
safet susic

Kandidati za nacelnika opstine Cazin?????

Recommended Posts

@barca,

Zanimljiv si ti lik, samo ne znam zašto toliki pesimizam!!?? :wizard:

Pozivati na bježaniju nisam očekivao od tebe!!

[quote name='mir&dobro' timestamp='1325682510' post='447066']
@barca,

[/quote]

Pa sta ti predlazes?

Predlažem proaktivan pristup!!

Nas obične građane se direktno tiče stanje u društvenoj zajednici i kvalitet života u njoj.
No, moramo i mi učiniti maximum da situacija bude bolja.
Pohvalimo društveno odgovorne političare a prozivajmo ublehaše kojima je jedini cilj nakačiti se na budžetsku žilu!
Recimo, svidio mi se sadržaj pisma kojeg je jučer predsjednik MZ Stijena uputio općinskom načelniku.
Vrlo hrabro i mudro od predsjednika MZ-e. Živo me zanima kontrargumentacija općinskog načelnika.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1325682510' post='447066']
@barca,

[/quote]

hahahaha
Pa cijela Bosna je vrlo zanimljiva jer onih koji bi rado bjezali je bar milion.

svi nesto pisu a niko ne pise o tome kosu kandidati ...

jos se to nije dogovorilo sve je to jos u pregovorima klubova stranaka

jeste , al mozda neki nas post bude prevaga kod odlucivanja ...

[quote name='lucky' timestamp='1325780773' post='447124']
[/quote]
velis dok je zime da se ima o cemu debatirati :)

[quote name='lucky' timestamp='1325780773' post='447124']
[/quote]

Mislis? Pa ja mislim da je ovo premali procent birackog tijela na ovom forumu....

[quote name='Incubus' timestamp='1325781576' post='447128']
Mislis? Pa ja mislim da je ovo premali procent birackog tijela na ovom forumu....
[/quote]

bile ima i malodobni na forumu,pa nemaju pravo glasa :)

najbolje bi bilo da neko od nas iz dijaspore uzme iduci mandat...ipak smo mi vise navikli na tu demokratiju ,jel tako :)...ja bi taj kruzni tok i spomenik napravio sam za 3 dana :drinks: ...ha,sta kazete?...evo za 15 milja mjesecno ja cu uzeti prvu godinu

Možda je Cazin sazrio da ima ženu za načelnika!!??
Možda bi se ugursuzi u općinskom vijeću postidili jedne dame pa se malo uljudnije a samim tim i produktivnije ponašali!
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1325787885' post='447140']
Možda je Cazin sazrio da ima ženu za načelnika!!??
Možda bi se ugursuzi u općinskom vijeću postidili jedne dame pa se malo uljudnije a samim tim i produktivnije ponašali!
[/quote]

Kad gledam cazinsko vijece na tv-u (doduse rijetko) mislim da bi to bio jedan katastrofalan odnos.

Ja mislim da svaka stranka , a narocito ove drzavotvorne u svojim redovima imaju ljude kojima su puno dale, pa su se ti ljudi isprofilirali u "dobre politicare". Stekli su neka iskustva narocito obnasajuci funkcije poslanika, ministara i sl. Ostvarili mnoga prijateljstva u institucijama gdje su godinama boravili. Dakle sve im je to omogucila stranka koju su predstavljali. A za uzvrat sta su oni dali tim strankama. Nista jos i dalje muzu. E ja da sam predsjednik tih stranaka ponudio bi takvim nacelnicke kandidature jer smatram da jos oni mogu povuci rukovodeci se brojem glasova na izborima gdje oni ucestvuju i dobivaju pozamasan broj glasova, a ako odbiju ocistio bi stranke od tih kadrova jer to je ono bolesno u svim strankama.

[quote name='Lobo' timestamp='1325841334' post='447176']
Ja mislim da svaka stranka , a narocito ove drzavotvorne u svojim redovima imaju ljude kojima su puno dale, pa su se ti ljudi isprofilirali u "dobre politicare". Stekli su neka iskustva narocito obnasajuci funkcije poslanika, ministara i sl. Ostvarili mnoga prijateljstva u institucijama gdje su godinama boravili. Dakle sve im je to omogucila stranka koju su predstavljali. A za uzvrat sta su oni dali tim strankama. Nista jos i dalje muzu. E ja da sam predsjednik tih stranaka ponudio bi takvim nacelnicke kandidature jer smatram da jos oni mogu povuci rukovodeci se brojem glasova na izborima gdje oni ucestvuju i dobivaju pozamasan broj glasova, a ako odbiju ocistio bi stranke od tih kadrova jer to je ono bolesno u svim strankama.
[/quote]

Ti ovdje stranku percipiras kao neku fiktivnu tvorevinu - stranku upravo cine ti ljudi. Oni su se udruzili u stranke radi postizanja odredjenog politickog cilja. Na nasu zalost svi ti ciljevi su iskljucivo usmjereni na zadovoljavanje privatnih potreba a na potreba drustva.

[quote name='Incubus' timestamp='1325844877' post='447178']
Ti ovdje stranku percipiras kao neku fiktivnu tvorevinu - stranku upravo cine ti ljudi. Oni su se udruzili u stranke radi postizanja odredjenog politickog cilja. Na nasu zalost svi ti ciljevi su iskljucivo usmjereni na zadovoljavanje privatnih potreba a na potreba drustva.
[/quote]
Nije bas tako. U svim strankama ima struja koji zele na ovaj ili onaj nacin doci u poziciju u tim strankama. Nisu svi isti, niti su svi moralno negativni itd. I stranke ne cine samo ti ljudi veci i oni koji sute, kao sto narod suti pred bezobrazlukom raznih politicara i vice sto barca kaze "samo nek ne puca". Dakle percepcija da su oni sebi formirali stranke da budu to sto jesu znaci da bi svaka grupica ljudi povezanih u nekakve interese trebala sebi formirati stranku da se malo igra politike. Pa zato nam i jes ovako.

[quote name='Lobo' timestamp='1325858272' post='447182']
Nije bas tako. U svim strankama ima struja koji zele na ovaj ili onaj nacin doci u poziciju u tim strankama. Nisu svi isti, niti su svi moralno negativni itd. I stranke ne cine samo ti ljudi veci i oni koji sute, kao sto narod suti pred bezobrazlukom raznih politicara i vice sto barca kaze "samo nek ne puca". Dakle percepcija da su oni sebi formirali stranke da budu to sto jesu znaci da bi svaka grupica ljudi povezanih u nekakve interese trebala sebi formirati stranku da se malo igra politike. Pa zato nam i jes ovako.
[/quote]

Pa to i jest smisao demokracije. Ti ljudi bi trebali istupiti iz tih stranaka i osnovati svoje - ako je to tako kako ti pricas onda bi ove stranke na vlasti izgubile veliki broj clanova i imali bi alternativu. Ili ipak i tim "drugim strujama" odgovara da su u stranci dok god imaju od toga koristi:)

[quote name='Incubus' timestamp='1325859023' post='447183']
Pa to i jest smisao demokracije. [b]Ti ljudi bi trebali istupiti iz tih stranaka i osnovati svoje [/b]- ako je to tako kako ti pricas onda bi ove stranke na vlasti izgubile veliki broj clanova i imali bi alternativu. Ili ipak i tim "drugim strujama" odgovara da su u stranci dok god imaju od toga koristi:)
[/quote]
A sto bi recima ja istupao iz neke stranke i formirao neku svoju ako trenutno u toj nekoj mojoj stranci rijec vode ljudi koji nisu dorasli onom sta predstavljaju. Pa zar ne postoji unutar stranacka borba za prevlasti. Ne mjenja se ubjedjenje zbog tog sto to neko ne radi kako treba, ili sto su ljudi koji to vode nedorasli onom sta predstavljaju. P pobugu onda bi bilo stranaka ko u prici. Ovo boldano nisam ja reko niti htio reci.

[quote name='Lobo' timestamp='1325866176' post='447187']
A sto bi recima ja istupao iz neke stranke i formirao neku svoju ako trenutno u toj nekoj mojoj stranci rijec vode ljudi koji nisu dorasli onom sta predstavljaju. Pa zar ne postoji unutar stranacka borba za prevlasti. Ne mjenja se ubjedjenje zbog tog sto to neko ne radi kako treba, ili sto su ljudi koji to vode nedorasli onom sta predstavljaju. P pobugu onda bi bilo stranaka ko u prici. Ovo boldano nisam ja reko niti htio reci.
[/quote]

Pa opet ponavljam sta je lose u vise stranaka?
A zamisli jos divotu direktne demokracije gdje mozes pojedinacne osobe birati, a ne stranke?
Nazalost mi cemo jos uvijek glasati za stranke i drzati se one stare price o stozini i SDA....

Mozda bi bilo bolje imati samo dvije vladajuce stranke i na kraju dva kandidata. Mozda bi to bilo bolje neko 10 kandidata, 10 stranaka, hiljade drugaciji politickih pozicija i misljenja!!!!!

@Lobo,

Ako sam te dobro shvatio, po tebi ba sad recimo jedan Senad Šepić trebao dobiti zadatak od SDA da se kandidira za načelnika općine.
Time bi stranka ponudila kandidata u kojeg je puno uložila a on bi zauzvrat vratio načelničku poziciju stranci.
Jes na to mislio???

[quote name='mir&dobro' timestamp='1325932796' post='447231']
@Lobo,

Ako sam te dobro shvatio, po tebi ba sad recimo jedan Senad Šepić trebao dobiti zadatak od SDA da se kandidira za načelnika općine.
Time bi stranka ponudila kandidata u kojeg je puno uložila a on bi zauzvrat vratio načelničku poziciju stranci.
Jes na to mislio???
[/quote]
Tako je to sam mislio. I ako bas hoces Senad Sepic bi i donio uspjeh SDA Cazina i po meni dobio nacelnicku utrku. A ne da se u krugovima SDA prica kako SDA Cazin nema pravg kandidata za nacelnika, kako nema persone koja se moze suprostaviti Ogresevicu i sl. Tvrdim da bi SDA sa Senadom dobila izbore i imala svog nacelnika. A on bi vjerovatno puno vise doprinio ovom narodu iz kog je potekao kao nacelnik nego gore u Sarajevu.
A sta ti mislis kako bi se osjecala ASDA i njen prvi covjek kao kandidat za nacelnika, kojeg bi svi da skinu s nacelnicke pozicije, i kakva bi recimo kampanja bila i sami izbori kada bi se u izbornu utrku ukljucili kandidati za nacelnika recimo :SDA Senad Sepic, SDP dr.Nermina Cemalovic, DNZ dr.Muhamed Skrgic ili dr.Hafeza Sabljakovic, SBB dr.Hazim Kapic, i sviju ih kvalitetnom kampanjom podrze njihove stranke i to se zacini sa jednim ili dva nezavisna kandidata vrlo kvalitetna i visoko moralna.

[quote name='Lobo' timestamp='1325943795' post='447242']
Tako je to sam mislio. I ako bas hoces Senad Sepic bi i donio uspjeh SDA Cazina i po meni dobio nacelnicku utrku. A ne da se u krugovima SDA prica kako SDA Cazin nema pravg kandidata za nacelnika, kako nema persone koja se moze suprostaviti Ogresevicu i sl. Tvrdim da bi SDA sa Senadom dobila izbore i imala svog nacelnika. A on bi vjerovatno puno vise doprinio ovom narodu iz kog je potekao kao nacelnik nego gore u Sarajevu.
A sta ti mislis kako bi se osjecala ASDA i njen prvi covjek kao kandidat za nacelnika, kojeg bi svi da skinu s nacelnicke pozicije, i kakva bi recimo kampanja bila i sami izbori kada bi se u izbornu utrku ukljucili kandidati za nacelnika recimo :SDA Senad Sepic, SDP dr.Nermina Cemalovic, DNZ dr.Muhamed Skrgic ili dr.Hafeza Sabljakovic, SBB dr.Hazim Kapic, i sviju ih kvalitetnom kampanjom podrze njihove stranke i to se zacini sa jednim ili dva nezavisna kandidata vrlo kvalitetna i visoko moralna.
[/quote]

Kakav Sepic allahati grahoga.Pa kako je otisao u Sarajevo nije 1k, dovukao u Cazin a dolazi samo kad su izbori.Nermina isto mozda je cak i gora od Sepica.

šteta što neko od vas ne može preuzeti nerminovu fotelju ^^

Nisam siguran da je poslije jahanja konja Senadu Šepiću zanimljivo "uđahati" magarca!
ViŠe sam siguran da bi naŠ Senad poslije konja volio sjesti u [i]space shuttle[/i]!!