Jump to content
Amren

Kozmetika!

Recommended Posts

veritas, pojacaj vitamine iz grupe b, protiv tih kozica oko noktiju...

ja vec par sedmica pijem cink za kosu, i super djeluje, kosa mi fakat nekako preko noci :D narasla :D

maskaru koristim od nivee... recimo od maybelline je dobra ona roza ili zuta... sa debelom cetkicom...
ko ima osjetljivo tjeme, sklono prhuti neka koristi djecije proizvode za pranje kose, jer oni su napravljeni bez nekih dodatnih hemikalija i kerefeki, bas za djecu...

ja imam uzasan problem sa cibama, pomagajte kako vi to rjesavate... najgore mi je sto to mene boli, i onda ja to moram jednostavno copati... mada imam neku tecnost za isusivanje ne djeluje tako brzo :D ja bih da ih se rijesim preko noci :D

aha, preporucila bih vam drage moje, da ako ne koristite kremu protiv bora, da pocnete, jer, u mene kolegica pricala s nekim estetskim hirurgom, i on joj rekao da je velika greska nas zena sto kasno pocnemo koristiti te kremice protiv bora, uglavnom kad se one pojave i kad uzmu maha... ja sam pocela odnedavno, imaju zasebno za ujutro i z anavece, i mackam se stalno, nije sad da mi se lice uteglo ili nesto, ali su super podloga za ostalu sminku, dovoljno su masne...

e sad vi meni recite, koji puder u kamenu, prahu ili kako vec?
jel ima neki koji se ne skuplja u grudvice, ili kako vec, da se ne vidi da se smijem cijeli dan, da nema ono da se skuplja, ili kako vec, ma znate na sto mislim :D

Ja koristim puder u kamenu iz Avona,i savršen je,svilenkast,neprimjetan i ne grudva se.
A što se tiče puhica,znaš kako ih najbolje riješiš.Uzmeš fino prvo malo rakije i staviš da smanji upalu,i onda kad kreneš leći na njih naneseš korektor da ih isuši,tako ja to rješavam već dugo,samo se meni rijetko pojavljuju.
I da,još jedan savjet.Gledala sam na tv-u kako će lak za nokte ostati duže na noktima ako ih prije lakiranja premažete octom.Ja to nisam probala,jer meni lak uvijek dugo bude,koliko god jeftin da je.Ali eto,vrijedi pokušati. :)

ma ne pomaze meni ni rakija ni korektori...
inace perem lice s garnierovim onim cudom jednom sedmicno, a imam od clearasil, hocel biti da se tako zove, za svakodnevnu upotrebu, i donekle se reduciralo... ja koliko kukam reko bi insan da sam sva puhicava :D ma ne, polude mi hormoni pa mi onda po celu iskoci koja, i po bradi, aj majko :D
ma ja max factorov neki koristim... nije los ovako, mozda je do podloge...

[quote name='divlji_andjeo' date='20 October 2010 - 21:30 ' timestamp='1287606617' post='402053']
inace perem lice s garnierovim onim cudom jednom sedmicno, a imam od clearasil, hocel biti da se tako zove, za svakodnevnu upotrebu, i donekle se reduciralo... ja koliko kukam reko bi insan da sam sva puhicava :D ma ne, polude mi hormoni pa mi onda po celu iskoci koja, i po bradi, aj majko :D
[/quote]

tako i meni se pojavi isto na celu i na bradi pa poludim,najbolje da nista ne koristis vec umivaj se recimo s dove sapunom, ja sam se samo umivala :D i otislo samo, bilo je do hormona u trudnoci, doktor mi dao nekakve kreme al ostavila sam ja i to, a isto sto imam dobro i isusi puhice je tecni puder ali onaj iz apoteke, odes u apoteku i trazis tecni puder i dat ce ti,izgleda ko krec, dok stavis osusi puhice, imam i to i dobro je samo je meni to sve bilo dosadilo pa sam sve ostavila :D ....

[quote name='divlji_andjeo' date='20 October 2010 - 22:30 ' timestamp='1287606617' post='402053']
[/quote]

Ja npr. stavim kremu pa korektor, i onda onaj u kamenu creme pu.... nesto :D.
Koristila sam nekad max faktorov tecni, al brete previse mi to, kao da imam masku na licu. Ovako sa korektorom nekako lagahniji insan :)
Probaj :)

Za lice onaj djavo od c&c onaj mali gel u ljubicastoj tubi sto se stavi osusi je preko noci koliko je jak :)

vi samo meni pricate: ja kad sam trudna bila, u mene u trudnoci, ja u trudnoci :D aaaaj pa vise ne znam ovdje ko nije trudan :D

haj nema veze :D
ja nju volim ocopati prvo i onda staviti nekih dezinficijenasa, pa je osuse...
a to cu vidjeti sa puderima, jer me nervira, ja se moram uvijek smihuljiti na poslu, i onda kad se uozbiljim, ono mi ostane, pa izgleda ko da imam 3265 godina :D

i taj krec sam koristila za puder, tj krala od sestre uvijek haha, ali mi nije nesto ekstra pomagao...
ma ja pudere nikad nisam ni koristila, u zadnje vrijeme pocela :D navukla me erna na zuto :D
ma ne, koristim pudere inace kad zahladi, da stitim lice, od isusivanja i vjetra i toga... Edited by divlji_andjeo

Zelka i Selma čestitke na trudnoci.

A od kozmetike koristim šampon, kremu i gel za tuširanje.

Od parfema nemam neki specijal da mi je drag, tako da stavim onaj koji mi je bliže ruci taj dan.
  • Upvote 1

A vide zenske teme jeste se raspisale :) selma i ja sam zainteresirana za tu kozmetiku :D daj nam vise info :D

eh da se ja malo pozalim kako imam problematicnu kozu i kako bi se rado mijenjala sa bilo kojom od vas :D isto trenutno koristim dove sapun, al ne pomaze, vidjela sam reklamu za neki novi normaderm iz vichy i jedva cekam da se pojavi na trzistu da vidim hoce li pomoci :D
koristila sam i Proactive, donijela sebi iz USA, ali nista, samo mi je peskire unistilo koliko je jako, a nista nije pomoglo :D

a sto se tice tih isusivaca, preparata, koristila sam iz oriflame S.O.S i bas je super preko noci isusi bubljicu :D

Sto se tice cibi (akni) imam isti taj belaj, doduse pojave se mjeseno kad znate sta i ja ne mogu biti mirna, sve ja to prokopam i uradim gore....nista nije moglo pomoci, samo ode dalje....cak i doktoru isla, kozmeticarki, nista....i tako jedna poznanica mi rece da uzmem kapsule ampicilin i samo malo onog praha nanesem na aknu i gotovo....bila sam skepticna, ali sam ipak pokusala...sve se sasusilo za tri noci.....i sad kad se tu i tamo pojavi, stavim i rahat....:D

Vrijedi pokusati....:)

A sto se tice pudera uzmi neki korektor kvalitetan pa ga nanesi na problematicne dijelove prije pudera i samo ga lagano utapkaj na kozu, i puder uvijek nanosite aplikatorima (spuzvicama) tako se ravnomjerno nanese...ja koristim max factor, nekad i kupim neki drugi, ali on najbolji prekriva nedostatke...a sto se tice pudera u kamenu imam ga, ali samo u nekim specijalnim prilikama ga stavljam.....nekako imam osjecaj da imam nesto tesko na licu...:D stavim samo tecni dobro ga razmazem i korektorom prekrijem sto ne valja...i sasvim malo rumenila ili perle nanesem..i to je to....

[quote name='Daisy' date='20 October 2010 - 23:06 ' timestamp='1287612398' post='402067']
A vide zenske teme jeste se raspisale :) selma i ja sam zainteresirana za tu kozmetiku :D daj nam vise info :D

eh da se ja malo pozalim kako imam problematicnu kozu i kako bi se rado mijenjala sa bilo kojom od vas :D isto trenutno koristim dove sapun, al ne pomaze, vidjela sam reklamu za neki novi normaderm iz vichy i jedva cekam da se pojavi na trzistu da vidim hoce li pomoci :D
koristila sam i Proactive, donijela sebi iz USA, ali nista, samo mi je peskire unistilo koliko je jako, a nista nije pomoglo :D

a sto se tice tih isusivaca, preparata, koristila sam iz oriflame S.O.S i bas je super preko noci isusi bubljicu :D
[/quote]

e Vichy marka je super i mislim da ce ti i pomoci, sto sam koristila od te marke sve je bilo odlicno, skupo jest al je super ...

javit cu ostale info samo dok mi ona odg na poruku :)

haha @Divlji andjeo moram napisati jer mozda u trudnoci manje / vise pomognu neki preparati a inace ne

Vizios hvala ti :)

Manuel hvala :)

ps. ja nikad puder bez podloge nestavljam, bolje se razmaze i nikad mi se neskuplja ili grudva ... imam od avona one kuglice puder al ih ne koristim bas nesto :) ... a puder u kamenu mi je nekako sto kaze Amren ko da imam nesto tesko na licu ..

a nikad nisam imala problema sa kozom da bi imala puno pristica ili nesto al evo sad mi se malo hormoni poremetili pa su malo oskocili :D tu negdje tamo negdje ali umivanjem i ciscenjem pomogne i bom koristim djeciju kremu za lice i ide :D

ja u zadnje vrijeme nikako ne mogu se zamisliti da bez pudera izadjem van hahaha :D navukla sam se :D
a sto se tice pudera u kamenu, ne znam kako vam moze biti tesko, meni je bas super kad se zamalterisem :D

evo bas krhljam po sminki pa sad da otpocnem sta koristim :D
rival de loop kreme protiv bora za dan i noc :D
essence podloga,
manhattan tecni puder,
max factor puder u kamenu,
manhattan highliting puder, koji vise koristim kao rumenilo, jer je nijansirano rozo smedje zlatno... i super je..
essence lash mania maskara, ali mi se ne svidja, ima rijetku cetku :(
nivea lash revolution,
miss sporty studio diamands maskara
essence set za obrve,
essence sjene
miss sporty tus,
loreal ruz neki rozi,
giordani ruz crveni :D

To je vise stvar navike...:D ja imam hrpu sminke, ali sve sto koristim je puder, maskara korektor, olovka za oci, rumenilo i labelo i neko sjalilo za usne i to je to...:D

E imam momenata, kad stavim hrpu tog na sebe, i budem sama sebi neobicna...:)

Nego sto se tice krema za bore, da li treba uzeti neku odgovarajucu ili nesto....ne kontam jos nisam uzimala kremu za bore...:D ali sto se mora, nije tesko....

nema tu odgovarajuce i neodgovarajuce :D
ja sam ovu naletila i sad sam s njom pocela, mogu reci da se malo i primjeti, na ccelu hahahahaha evo me utegntua sva :D
ima onih od nivee za dan i noc, ima od garniera, sta ja znam sad kakav je izbor dole u dm-u...
mada znam da su dole stvari puno skuplje u odnosu na standard...

ehehehe i ja vjerujem u proizvode za djecu sto se tice koze :) koristim becutan mlijeko za tijelo, hem sto mirisem ko beba, hem sto je koza njezna :)

Ne mogu da zamislim jutro a da ne operem lice s glicerinskim sapunom..Od kozmetike koristim uglavnom maskaru,puder nikad a ostale preparate s vremena na vrijeme,ovisno od prilike i raspolozenja..Nisam ljubitelj hemikalija i raznoraznih preparata osim losiona za tijelo...Maske za zastitu kose napravim sama a od proizvoda za ciscenje lica,koristim samo "Afroditu".

uhuuu.. svidja mi se ova tema :D bolesna sam na sminku, kreme i parfeme :)

da krenem od kose, koristim panten pro-v sampon, jer mi najbolje odgovara za moju kvrcavu kosu i bude lijepo mekahna. s tim nesaram, uvijek isti koristim jer mi brzo perut hoce ako mjenjam.
onda bodylotion od burberry koristim da poslije tusiranja lijepo koza mirise :)

kremu za lice sad neku novo isprobavam, neznam koja je marka ali je od yves rocher trgovine i dobar miris ima a i lijepo lice bude kad je stavim.
onda kremu za ruke koristim od garnier.

sminke koristim najvise od coleurs natures, mada tu saram, kod yves rocher uzimam kako mi se sta svidja. kod mascare mi je bitno da budu lijepe trepovice tako da isprobavam vise marki..
sjene, tus, kreon i take te cake sve mora bit u mom kofericu, mada sve ni ne koristim sto imam.

parfema imam, neznam sama koji da stavljam. da krenem od burberry, la coste, mexx, ming shu, vanille noir itd.

dezodoranz koristim od nivea, najbolje se osjecam s tim.

nemoze mi sve sad ni nampasti, trebala bi pregledati sta sve imam i koristim :)