Jump to content
selma90

Prvi rodjendan

Recommended Posts

Podrazumijeva se da je prvi rodjendan u zivotu djeteta jako bitan i poseban dan za cijelu porodicu.Medjutim rodjendan vise znaci nama roditeljima nego malim slavenjicima jer su maleni pa ne razumiju sve to slavlje.

Da li ste davali veliku paznju pri prvom rodjendanu vaseg djeteta, je li bilo nesto samo u uzem krugu porodice ili je to bilo malo vece slavlje, da li ga slaviti vani negdje npr.u restoranu ili ipak kod kuce? Na sta sve obratiti paznju da to bude bas lijepa uspomena za sviju, kakva torta je idealna ?

Uglavnom kakav je bio prvi rodjendan vaseg djeteta ili ste bili na nekom rodjendanu pa ste zapamtili neke detalje koje su vam zapele za oko ?

Opet ja imam puno pitanja :D

Vec si i sama dala odgovor :) u pocetku to bebama nista ne znaci i nemaju pojma,ne dajem znacaj tim stvarima.

Ni kod velikih ni kod beba.

Trebamo se sjetiti da ima beba koje nemaju sta jesti a kamoli da imaju proslave za rodjendane,partije i poklone.

Bolje ih je uciti da daju samovoljno od sebe,poznam primjer djecaka koji ove god polazi u prvi razred i sad prijateljica od njegove majke mu je odlucila pokloniti par stvari za prvu skolsku godinu,ali je zaboravila donijet s sobom,kad mu je to rekla on je odgovorio: "daj ti to nekom drugom djetetu koje to treba meni je mama sve vec kupila!"

E ovakva trebaju da su nam djeca inshAllah.

Da znaju da ima djece koja nemaju,znam sad ce bit sta fali slaviti...vasa stvar, ovo je moje misljenje :D

Svom Eneju sam slavila rodjendan skroz u krugu obitelji jer se je Enej za svoj prvi rodjendan i nastrigivao ... bilo je kod kuce i skroz u normalnom okruzenju ... neka djetetu njegovog veselja i neka proslavi.. do sad smo 3 rodjendana slavili sve u krugu obitelji ...

lijepo je sve sto si ti auslenderka napisala ali djetetu nece naskoditi manje slavlje ...

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='16 October 2010 - 20:30 ' timestamp='1287257443' post='401347']
Vec si i sama dala odgovor :) u pocetku to bebama nista ne znaci i nemaju pojma,ne dajem znacaj tim stvarima.

Ni kod velikih ni kod beba.

Trebamo se sjetiti da ima beba koje nemaju sta jesti a kamoli da imaju proslave za rodjendane,partije i poklone.

Bolje ih je uciti da daju samovoljno od sebe,poznam primjer djecaka koji ove god polazi u prvi razred i sad prijateljica od njegove majke mu je odlucila pokloniti par stvari za prvu skolsku godinu,ali je zaboravila donijet s sobom,kad mu je to rekla on je odgovorio: "daj ti to nekom drugom djetetu koje to treba meni je mama sve vec kupila!"

E ovakva trebaju da su nam djeca inshAllah.

Da znaju da ima djece koja nemaju,znam sad ce bit sta fali slaviti...vasa stvar, ovo je moje misljenje :D
[/quote]

To nije bio odgovor na pitanje, napisala sam da nama roditeljima znaci, bar meni znaci ako tebi ne :)

Uredu je da djeca budu skromna i da gledaju kako pomoci drugima ali sad znaci zbog druge djece koja nemaju da ja djetetu ne proslavim rodjendan, nema mi logike nikakve, koliko mogu pomognem djeci koja nemaju ali zbog njih moje dijete znaci ne bi trebalo slaviti rodjendan.Normalno necu se razbacivati na sve strane ali naravno da ce se rodjendan proslaviti.

A aBd ucit cu ga da uvijek pomaze onima koji nemaju, posebno djeci !
  • Upvote 1

[quote name='Zelka' date='16 October 2010 - 21:41 ' timestamp='1287261661' post='401362']
Svom Eneju sam slavila rodjendan skroz u krugu obitelji jer se je Enej za svoj prvi rodjendan i nastrigivao ... bilo je kod kuce i skroz u normalnom okruzenju ... neka djetetu njegovog veselja i neka proslavi.. do sad smo 3 rodjendana slavili sve u krugu obitelji ...

lijepo je sve sto si ti auslenderka napisala ali djetetu nece naskoditi manje slavlje ...
[/quote]

Ja necu moci kod kuce jer su nam familije velike, tako da ne mogu zovnuti jedne a da ne zovnem druge, morat cemo van negdje slaviti.

[quote name='Angel of Death' date='17 October 2010 - 00:07 ' timestamp='1287266869' post='401364']
Moj kolega Belay se za prvi rodjendan napiJo .
[/quote]

nista cudno :)

(ne)sjecam se kad sam bila mala, negdje prije rata, kako su se djeciji rodjendani u mojoj familiji uveliko obiljezavali, bili su to ruckovi, torte, kolaci, djece ko u prici, a i ljudi... naravno ne sjecam se svog prvog rodjendana, djece nemam, ali sjecam se da je mog mladjeg brata prvi rodjendan bio big deal. Ima cak jedna slika originalna sa njegovog rodjendana, ako je uspijem naci stavicu :D

[img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v826/208/75/773537728/n773537728_1660938_9218.jpg[/img]

ev sishanja od mog Eneja
[img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v826/208/75/773537728/n773537728_1660942_472.jpg[/img]

Vazno je zelka da ti gledas u tortu :P hehe

[quote name='selma90' date='17 October 2010 - 11:04 ' timestamp='1287306265' post='401412']
Vazno je zelka da ti gledas u tortu :P hehe
[/quote]

kad nece djete moram ja hahaha [img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1978/208/75/773537728/n773537728_2106356_4618.jpg[/img] evo drugog rodjendana

ev sad i treceg :P [img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs383.snc3/23430_364464297728_773537728_5000881_1870709_n.jpg[/img]

Djetetu od godinu dana, da napravis ne znam kakvo slavlje, njemu to nece nista znaciti, jer jos nista ne konta....samo vidi sarenilo, nasmijane ljude i tortu...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Ali eto ipak red je napraviti slavlje da se obiljezi taj dan....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Eto od malih nogu svoj rodjendan proslavim u krugu familije, samo meni najdrazi insani, i to su mi najdraze uspomene...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

Iskreno, najdraze mi je kupovati djeci poklone za rodjendan, svasta nesto se moze naci....da se pohvalim da djeca jako jako vole pogotovo stricevici jer ja njima ispunim svaku zelju....kazu ja bi pusku za rodjendan, ma ima da dobije pusku....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

evo nasla sam sliku s svog jednog rodjendana....davno je to bilo...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[attachment=4382:Kopija od 30915_1240431065373_1667216078_470107_2213030_n.jpg]

doduse, danas se to sve promjenilo vise ne treba stolicu da bi narezala tortu i sl...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

drago mi je da imam ovakve uspomene...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

[quote name='selma90' date='17 October 2010 - 10:27 ' timestamp='1287304060' post='401394']
Ja necu moci kod kuce jer su nam familije velike, tako da ne mogu zovnuti jedne a da ne zovnem druge, morat cemo van negdje slaviti.
[/quote]

ko sto kazes, familije nam "male" pa dok zovnes one stvarno naj bliznje nakupi se jih puna kuca..prvi rodjendan bilo nas je "malkice" vise :angel: , hrpa dijece i odraslih, i da smo planirali nebi nikad tako super ispalo, izezali se,ismijali..zapjevali, igrali ( sa dijecom)... posto je u nasoj familiji puno dijece koja su tako receno vrsnjaci sa Endijem za njih smo uzeli one sesirice za na glavu, pa tanjure i case sve u istom stilu. sad imas takvi stvari koliko hoces..tortu smo imali malo vecu (sliku stavim kad budem kod kuce).. Za drugi rodjendan moji su se ponudili,da se kod njih iskupimo i to ono bas naj bliznji bili,ali caskom se jih nakupi..meni je to fino da proslavim sa svojim dijetetom i ako se nece sijecati, al treba obiljeziti taj dan kad se rodio..ne radja se svaki dan :ap: :icon_eek: ..pa kad se prvi put pusu svijece, pa svi pusu samo "glavni" akter gleda sta svi puhkamo, on radije prstom proba hehe
Hrana (rucak,meza,kolaci,itd) sve se kod kuce pravilo i kuhalo, ja uzivam u pripremi hrane, a i ne jedu svi ko slonovi pa da sad treba hrane 3 kamiona :)

Ma drugi nek kazu sta god hoce, i ja sam slavila - obiljezila, svaki svoj rodjendan,i sad kad gledam slike i vidim onu dijecu..nema nista lepse...a da ja sad svom dijetetu nemogu priustiti one jedne torte,zato jer nece biti skroman kad odraste..ma to je ipak jedan dan u godini :)
  • Upvote 2

[attachment=4387:PICT1655.jpg] za prvi RD[attachment=4388:14741_1290555589181_1388977318_831338_2949218_n.jpg] za drugi RD , a za treci jos trazim "ideju" kakvu cu napraviti za mog zvrkana :)
  • Upvote 3

@Sebina vjerujem da ce i 3. rodjendan biti super, posebno torta mmmm hehe :)

[quote name='selma90' date='17 October 2010 - 09:25 ' timestamp='1287303918' post='401393']
To nije bio odgovor na pitanje, napisala sam da nama roditeljima znaci, bar meni znaci ako tebi ne :)

Uredu je da djeca budu skromna i da gledaju kako pomoci drugima ali sad znaci zbog druge djece koja nemaju da ja djetetu ne proslavim rodjendan, nema mi logike nikakve, koliko mogu pomognem djeci koja nemaju ali zbog njih moje dijete znaci ne bi trebalo slaviti rodjendan.Normalno necu se razbacivati na sve strane ali naravno da ce se rodjendan proslaviti.

A aBd ucit cu ga da uvijek pomaze onima koji nemaju, posebno djeci !
[/quote]

Draga moja ko bi reko da cu ja ikad naoj AzB dati za pravo...

Al ako ti znaci vec nesto, okupi porodicu prijatelje napravi malu fetsicu da su djeca u centru paznje.. A pare skupljaj za jace rodjendane kad budu veci i zahtjevniji ;)

Ovdje sto su uveli u obicjae prve rodjendane u restoranu slaviti, ovi stari se nakrkaju posvadjaju .. na djete tu noc niko i nepomisli.. Festa musika kolce piva i opleti.. djecu morali cuvat d ih nepotaru :D

[quote name='EcI PeCi PeC' date='20 October 2010 - 06:50 ' timestamp='1287553808' post='401906']
Draga moja ko bi reko da cu ja ikad naoj AzB dati za pravo...

Al ako ti znaci vec nesto, okupi porodicu prijatelje napravi malu fetsicu da su djeca u centru paznje.. A pare skupljaj za jace rodjendane kad budu veci i zahtjevniji ;)

Ovdje sto su uveli u obicjae prve rodjendane u restoranu slaviti, ovi stari se nakrkaju posvadjaju .. na djete tu noc niko i nepomisli.. Festa musika kolce piva i opleti.. djecu morali cuvat d ih nepotaru :D
[/quote]

e draga moja ja to dok iskupim nas je vec puno, kao sto sam napisala ne mogu jedne zovnuti a da druge ne zovnem, kod kuce bi mogla ali bi trebalo dosta posla da se to sve napravi kako treba jer opet kuca nije dovoljna, rado bi ja da njih ima manje sto se tice pozivanja ali sta cu kad je tako, a iz nasih familija bas i nisu neki koji samo gledaju kako ce se napiti, vise se vole veseliti a ne biti pijani.

A i za rodjendan vjerovatno cu doci samo na 2-3 dana u bosnu tako da kad bi to pravila u kuci, pa haj kuhaj ovo ono, kasnije haj to sve pospremaj, ovako je lakse sto se tice mene, jos pogotovo sad kad stize i druga beba :D ... tako da je meni rjesenje negdje van, normalno necu se razbacivati, ne pravim mu svadbu, bit ce to neka mala festica da se to obiljezi a i ne znaci da ce svi moci doci koga zovnem. Mene se uvijek u familiji na sve zvali pa ne mogu ja sad biti da ne zovnem njih :)
  • Upvote 2

[quote name='selma90' date='20 October 2010 - 10:11 ' timestamp='1287562279' post='401924']
e draga moja ja to dok iskupim nas je vec puno, kao sto sam napisala ne mogu jedne zovnuti a da druge ne zovnem, kod kuce bi mogla ali bi trebalo dosta posla da se to sve napravi kako treba jer opet kuca nije dovoljna, rado bi ja da njih ima manje sto se tice pozivanja ali sta cu kad je tako, a iz nasih familija bas i nisu neki koji samo gledaju kako ce se napiti, vise se vole veseliti a ne biti pijani.

A i za rodjendan vjerovatno cu doci samo na 2-3 dana u bosnu tako da kad bi to pravila u kuci, pa haj kuhaj ovo ono, kasnije haj to sve pospremaj, ovako je lakse sto se tice mene, jos [b]pogotovo sad kad stize i druga beba [/b]:D ... tako da je meni rjesenje negdje van, normalno necu se razbacivati, ne pravim mu svadbu, bit ce to neka mala festica da se to obiljezi a i ne znaci da ce svi moci doci koga zovnem. Mene se uvijek u familiji na sve zvali pa ne mogu ja sad biti da ne zovnem njih :)
[/quote]

lajkam bold :) čestitke, nisam znala sad mi to zapelo za oči :))))))))) zato ti volis slatko hehe

[quote name='Sebina' date='20 October 2010 - 09:53 ' timestamp='1287564823' post='401929']
lajkam bold :) čestitke, nisam znala sad mi to zapelo za oči :))))))))) zato ti volis slatko hehe
[/quote]

hehe hvala :D ... ja tebi zaboravila reci... eh ne smijem ja puno slatkog al de kad nampadne mmmm

[quote name='selma90' date='20 October 2010 - 11:16 ' timestamp='1287566174' post='401934']
hehe hvala :D ... ja tebi zaboravila reci... eh ne smijem ja puno slatkog al de kad nampadne mmmm
[/quote]
de ti curu ja cu curu :D pa cemo se prijat hehehhehe :love: samo neka je zivo i zdravo ja sam happy i za sebe i za tebe Bogami
  • Upvote 1

[quote name='Zelka' date='20 October 2010 - 10:20 ' timestamp='1287566446' post='401936']
de ti curu ja cu curu :D pa cemo se prijat hehehhehe :love: samo neka je zivo i zdravo ja sam happy i za sebe i za tebe Bogami
[/quote]

hehe moze moze, ja bi voljela da bude curica ovaj put, ti sigurno imas blizance :P hehehe ... ma da, vazno je da je zivo i zdravo pa sta god bude :001_icon16:

Bice beba masanlla, neka svoje djece (tako moja mama kaze)..i bice prvi rodjendana.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Zelim svako dobro bebama a i roditeljima....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
  • Upvote 2

[quote name='Amren' date='20 October 2010 - 11:13 ' timestamp='1287569583' post='401943']
Bice beba masanlla, neka svoje djece (tako moja mama kaze)..i bice prvi rodjendana.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Zelim svako dobro bebama a i roditeljima....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
[/quote]

hehe tako i moja kaze , hvala ti :love: