Jump to content
Sign in to follow this  
Clark Gable

ljudi koji namjestaju kicmu

Recommended Posts

znaci imate problem sa kicmom, dok doktori vecinom predlazu operacije i slicne zahvate postoje i oni ljudi koji "na trzaj" namjestaju kicmu..

da li je neko cuo za nekog, ima li neko iskustva,

neko da nam isprica svoju pricu ili zna nekoga da je bio kod ovih ljudi..

da li biste se usudili na ovaj korak ili ipak na operaciju?

utisak jednog momka:

[quote]Ja sam bas imao gadnih problema, i isao sam kod njega mozda tri puta da me sredi. meni je problem bilo sto mi je u pubertetu nepravilno srasla kicma, pa mi je on to ponovo stimao, i sad sam dobro mada ne skroz savrseno. ako je kod tebe ranije bilo sve kako treba, pa ti je to iskocilo, mislim da tu ne bi trebalo bit problema da ti on to vrati kako je bilo ranije. Musan je stariji covjek, seljak, i on je naucio to radit od svog oca. jednostavno te napipa rukom i vidi gdje je problem, a mozes mu i sam reci. ne trebas mu nosit nikakve nalaze posto on nije specijalist za to. citav postupak traje par sekundi, on te samo trzne, nista ne boli, slicno je kao kad ispucas zglobove. moja mama je prija rata pala bila na led i imala diskus herniju lumbalnog dijela kicme, i doktori je htjeli operisat sa mogucnoscu 50% da ce ostat nepokretna. ona je hvala bogu cula za njega i evo i dan danas nikakvih nema problema.

Kad krenes premu tuzli putem preko olova, skrenes prema bratuncu-srebrenici i vozis se nekih 20 minuta tako. prodjes dosta nekih sela, a selo Hranča je jedno od zadnjih na tom putu prije ulaska u Bratunac. Najbolje da pitas nekog onda tacno gdje je Musan, posto ga svi znaju tamo. Ne bi bilo lose da nazoves prvo da provjeris hoce li biti taj dan u Bratuncu posto nekad ode u Zivinice.[/quote]

pogledaj ovaj video od 1:15 pa par sekundi... :rolleyes:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Vc93A0qxdY4&feature=related[/media]

ima na ostrozcu neki ciko on je doktor u njemackoj il tako nesto i radi te stvari imam njegov broj njemacki ako nekom zatreba

u svkom slucaju i prije operacije se mora uslikati na rentgen ili CT da ljudi vide ucem je problem mozda samo treba vjezbati malo tj da su misici oko kicmenog stuba oslabili
hvala Bogu nisam imo problema sa kicmom al znama neke koji jesu i gadno je to, puno ihznam da su probleme rijesili neki cak operaciom neki vjeztvanjem a neki namjestanjem

Ja cula da u Rijeci ima jako dobar, isla strina moja i kaze da je bolje, ko hoce mogu mu broj tel.nabaviti,ima i u Kiseljaku isto,i u Zenici ima, tata moj isao i kaze da mu nije nista pomogao :)

ja sam naso broj ako nekom treba nek se javi

operacija je zadnje rijesenje znaci prije operacije treba probati ono sto je dozvoljeno za probati
  • Upvote 1

naidjes kraj prike od 120 kila i opsujes mu mater...i cojek ti dzabe kicmu namjesti kako on hoce :icon_cheesygrin:
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Moj papi ima ozbiljni problema s kicmom i nema kakvi lijekova nije uzimao, injekcije, terapije, masaze i svasta nesto pare i pare je dao, ali nista i doktor mu predlozi operaciju, ali ne daje garanciju da ce se poslije moci normalno kretati...i on odbije...

E onda upozna nekog starog covjeka iz Kladuse koji izvlaci i namjesta i dva puta ga pretresao i sad hvala Bogu...u toliko vremena da ga zaboli kicma...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
Stvarno covjek ima zlatne ruke...

Namjestanje kicme cesto pomogne a isto tako i pogorsa stvar, zavisno od slucaja do slucaja.
Imam velikih problema sa kicmom (ratna uspomena[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]) tako da sam nekoliko puta radio MR i doktori rekli da operacija ne dolazi u obzir jer se boje da ce pogorsati stanje. Bio sam kod kiroprakticara koji je pogledao slike i objasnio mi da on ne smije dirati jer je riskantno. Takodje mi je objasnio da se niposto ne dajem u ruke nekom ko je nestrucan, a takvih je najvise. Zato ako se i odlucite da idete na neke masaze i izvlacenja onda se bar konsultujte sa strucnim osobama jer nikad ne znate sta je na stvari.

U mene svi porodicno imamo problema :D
Did operisao dva puta, zadnji put prije tri godine, hoda, bolje mu je, ali ipak starost ucinila svoje pa uz pomoc stapa ide. Babo isto ima problema, i nema sta nije pio samo da ne ide na OP, i ode proslo ljeto u banje dole u gatu, i pomogle mu puno, puno :)
Mene zaziga, al da se durati :)

[quote name='veritas' date='13 October 2010 - 23:50 ' timestamp='1287006628' post='401014']
U mene svi porodicno imamo problema :D
Did operisao dva puta, zadnji put prije tri godine, hoda, bolje mu je, ali ipak starost ucinila svoje pa uz pomoc stapa ide. Babo isto ima problema, i nema sta nije pio samo da ne ide na OP, i [b]ode proslo ljeto u banje dole u gatu, i pomogle mu puno, puno[/b] :)
Mene zaziga, al da se durati :)
[/quote]

Gata je zakon. Isto je vrlo bitno redovno raditi vjezbe koje povecavaju gibljivost i jacaju ledjne misice jer svaka kicma ce stradati ako su slabi ti misici.

[quote name='zilho' date='13 October 2010 - 08:43 ' timestamp='1286952182' post='400924']
ima na ostrozcu neki ciko on je doktor u njemackoj il tako nesto i radi te stvari imam njegov broj njemacki ako nekom zatreba

u svkom slucaju i prije operacije se mora uslikati na rentgen ili CT da ljudi vide ucem je problem mozda samo treba vjezbati malo tj da su misici oko kicmenog stuba oslabili
hvala Bogu nisam imo problema sa kicmom al znama neke koji jesu i gadno je to, puno ihznam da su probleme rijesili neki cak operaciom neki vjeztvanjem a neki namjestanjem
[/quote]

jel kulauzovic bioenergicar?

ijjjj insan se mora pazit ako odes nekome ko nema pojma pa ti izbije prsljen uuuu,cini mi se u cro da je isao svekar i desilo mu se... pazzz se, a hoce to kad na svasta lezas :ap:

p.s

jel

Za početak se javite Hasibu u Tatare ( op.a. JKP Čistoća) :D ozbiljno vam velim!

ljudi bavite se sportom bilo kakvim i necete imati problema,ja sam imao jake bolove dok sam sjedio za comp ali kako sam to umanjio i poceo se vise kretati trcati trenirati nema toga hvala Bogu,nekad malo zaboli al nije ko prije,isao sam cak i na neke terapije,od bolova nisam spavao po 3 noci,al eto dobro je to je proslo sve,kazem vam samo kretanje fizicka aktivnost bilo kakva i to je prirodni lijek:D