Jump to content
Guest MECA

Bosanci i Hercegovci bez viza u Evropu

Recommended Posts

Eto fino....sjetili se i nas....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Sve to tako jednostavno zvuci, ali znam da ce staviti caku neku sigurno.....tako da ce opet biti malo teze otici....kao i uvijek....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]

Ma meni je super i ovdje, ali dobro je imati mogucnost odlaska....dosadi mi sve ovo, kofer i preko grane svome strikanu....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Hvala Bogu, moci ce mi uvijek neko doci, necu ja morati uvijek putovati :D

Naravno to je zasluga vladajuce garniture tako da se zna nije to SDP donio iako ce se kititi ili kurciti sa tim perjem (kita=Qrac)

primajul se euri tamo ovi metalni ja sve primam i silinge i franke i polovnjace ocuvane po evropskim standardima

[quote name='zilho' date='07 October 2010 - 16:14 ' timestamp='1286460845' post='400144']Naravno to je zasluga vladajuce garniture tako da se zna nije to SDP donio iako ce se kititi ili kurciti sa tim perjem (kita=Qrac)
primajul se euri tamo ovi metalni ja sve primam i silinge i franke i polovnjace ocuvane po evropskim standardima[/quote]

Можда је ЕУ наградила видну жељу грађана да се нешто промијени? :P

Шалу на страну, перјање туђом китом (а и својом) у овом случају је бесмислено. То би личило на онај виц кад се Мујо хвали да има највећи "понос" у 6.разреду, а отац му каже: "Нормално да имаш, п...а ти материна, имаш 18 година."

nidje veze na temu, ali ima nekih dodirnih tacaka... ovih dana je velika halabuka u njemackoj glede integracije muslimana, jer je predsjednik christian wulff izjavio da ustvari ne moze vise vidjeti njemacku bez dzamija i islama, u smislu da se islam integrirao u njemacko drustvo... naisao na osudu pojedinaca... ali ga je angela branila, dodavsi da ljudi ne trebaju imati strah od islama, jer u njemackoj ne vlada serijat...

ne razumijem zasto se neki ljudi odricu onog sto im kroz historiju pripada...

al eto, vi sad mozete u evropu :)

da ako Bog da mozemo u evropu al stacemo kad mi ni neznamo dje smo, mi smo oduvjek bili evropa a sad molimo da u nju udjemo, odemo, ista, nismo mi narod za dati mu mogucnost, mi svoje ne prihvatamo i ne njegujemo kako cemo tudje...

P.S. cerilica je fkt off topic kao i arabic pismo, ali muka mi je vidjeti da neko pise cirilicom i da ja srbin al bosasnki a kad vidim nekog naseg da pise onda stvarno nemam rijeci, ajmo onda prihvatiti i RS pa ne trebamo u evropu, evropa ce doci nama, jer mi i jesmo pogodan teren za furati bilo kakve teorije zavjere!!! Edited by PC_DoctorE

Evropa je prepoznala da su gradjani Bosne i Hercegovine spremni za promjene i zato je nakon rezultata izbora nagradila građane Bosne i Hercegovine ukidanjem viza.

Evropa je prepoznala da su gradjani Bosne i Hercegovine spremni za promjene i zato je nakon rezultata izbora nagradila građane Bosne i Hercegovine ukidanjem viza.

Odoste vi ljudi daleko, a zaboravljate da svako ima prvao da govori ili priča kako on želi. To se inače zove tolerancija. Očigledno je imamo previše :).

Hajmo mi nazad na temu. Preporučam svima da odu na profil Tanje Fajon na FB i da se lijepo i kulturno zahvale za trud uložen u ukidanje viza za BiH i Albaniju.

[url="http://www.facebook.com/tanja.fajon"]http://www.facebook.com/tanja.fajon[/url]

[b][color="#FF0000"]Svako daljnje skretanje sa teme biće sankcionisano, dakle idemo dalje o ukidanju viza, svim pismima i svim dijalektima i narječjima, ekavicom, ijekavicom, ikavicom itd :)[/color][/b] Edited by jedancoek

[quote name='Vento' date='07 October 2010 - 17:28 ' timestamp='1286465298' post='400154']
Можда је ЕУ наградила видну жељу грађана да се нешто промијени? :P

Шалу на страну, перјање туђом китом (а и својом) у овом случају је бесмислено. То би личило на онај виц кад се Мујо хвали да има највећи "понос" у 6.разреду, а отац му каже: "Нормално да имаш, п...а ти материна, имаш 18 година."
[/quote]
nije to zelja gradjana vec evrope da, ne da promjenu vlast vec da SDP dodje na vlast jel tako mogu kupiti ljudi na kile, i da imaju klimace glavom

ako se uzme da SDP ima manje od 30% sa svim svoji nazovi livim saveznicima a u RSu nesme ni prismrditi kakve su to promjene il samo lazu evropi o promjenama ko u srbiji nazovi promjene tadic dodje i podrzava dodika e jesi neke promjene i sto pises cirilicom drug pa3um to ne zna citati on "cдc" cita ko CAC

evo vec je sve bolje neg sto je bilo osjeca se bez da su formirali vlast

a klikono sam na tanju zahvalio bi se ja njoj al je ona slovenka to su oni sto su preko ljubljanske banke uzeli pare iz bosne, to su oni sto su nam uveli vize prije italije i madjarske to su nacionalisti veci nego sto smo mi ikad bili ili mogli biti i svaki put pe pretresu na granici ko da sam sugav
  • Upvote 1

Od toliko stranaka u BiH koje su se nazivale kartom za Evropu to je ipak pripalo SDA i u jednu ruku SDP-u tako da predlazem da slijedecih izbora oni drugi brisu one dodatke "sa nama u Evropu", "mi mozemo bolje, Evropska BiH" i slicne zahebancije :D

Ode se zahvaliti Tanji, nije ona losa s koje god strane da insan pogleda.

[quote name='PC_DoctorE ' date='07 October 2010 - 20:22 ' timestamp='1286479356' post='400182']
da ako Bog da mozemo u evropu al stacemo kad mi ni neznamo dje smo, mi smo oduvjek bili evropa a sad molimo da u nju udjemo, odemo, ista, nismo mi narod za dati mu mogucnost, mi svoje ne prihvatamo i ne njegujemo kako cemo tudje...

P.S. cerilica je fkt off topic kao i arabic pismo, ali muka mi je vidjeti da neko pise cirilicom i da ja srbin al bosasnki a kad vidim nekog naseg da pise onda stvarno nemam rijeci, ajmo onda prihvatiti i RS pa ne trebamo u evropu, evropa ce doci nama, jer mi i jesmo pogodan teren za furati bilo kakve teorije zavjere!!!
[/quote]

Kakva nas je to klaustofobija spopala?! Strah od nepoznatog, veceg,jaceg, ili cega ti sve ne?! Ma, dajte molim! Pa zar u covjekovoj prirodi nije teznja za napretkom, tolerancijom, mirom i slobodom kretanja?! To sto smo mi mali narod ne treba da nas plasi. Vise bi nas trebalo zabrinjavati kada u Europi nebi trazili prijatelje medju velikim narodima, vec se pokusali izolirati. Okej. Jace vezivanje za npr. Tursku nije na odmet. Ova zemlja ima istorijske i ekonomsko-politicke interese za ovaj dio Europe, a s druge strane njeno misljenje cijeni i respektuje cijela Europa. Priznali to oni ili ne. Nase je da budemo otvoreni i garanciju svoga opstanka trazimo u euroatlantskim integracijama: NATO-u i EU. Svakako da mozemo prosperirati. Na nama je da to i iskoristimo.

[quote name='_[pile]_' date='08 October 2010 - 10:53 ' timestamp='1286531600' post='400249']
et meni gosti.....juhuuuu
[/quote]

Meni se vec najavili. :D Neka, neka: bujrum svima. Malo da ljudi izidju iz onog okruzenja i vide da ni ovdje ruze ne cvjetaju kao u BiH. Pogotovo sad u jesen :) Prvu grupu vodim na selo da vide kako poljoprivredni proizvodjaci zive i kako se isplati baviti poljoprivredom. Naravno, na jedan savremen nacin. Nekima cu pronaci poslica u agrarnom sektoru radi sticanja odredjenih prakticnih iskustava. Teorija nije sama po sebi dovoljna :) Edited by Dobar_Los_Zao
spajanje postova

E brete...
Cast pojedincima ali vecina moze da okaci etiketu "prodane duse"...dodje mi da vrisnem i povratim na tu ćirilicu, i na onu kad vidim tablu
Cazin pa onda opet Cazin al prodani

Eto bar necu morati vise u redove za vize,ova mi taman vrijedi nekako da pred kraj decembra,hvala [size="6"][color="#008000"]TANJA FAJON[/color][/size] Edited by jedancoek
izbrisano o pismima

aj ne...valja meni u Englesku seliti...oni tamo ne hebu 2%...ne pustaju ni Engleze bez vize :icon_cheesygrin:

a znatel kakve veze cirilca ima sa vizom eeeee ima jer se vize i sve vezano za sengenske vize ne pisu cirilicom vec latinicom i samo proleteri zeljni oktobarske krvi, lenjinovci zele da se pise cirilicom i glume jednakost ako napisu na oba pisma ustari ne glume jednakost jednaki su Edited by jedancoek
Izbaceno o pismima
  • Upvote 1

[quote name='_[pile]_' date='08 October 2010 - 11:53 ' timestamp='1286531600' post='400249']
et meni gosti.....juhuuuu
[/quote]

bom bom, kad "hrupe"... :D

et jos samo u novembru oni da potvrde i kazu datum od kada ce se to primjenjivati i eto nas evropo ...

[quote name='ljubičica' date='09 October 2010 - 21:08 ' timestamp='1286651312' post='400457']
AH bilo je i vrijeme
[/quote]

jes vala i to sto napisa ... :)

ima ljudi kojima ta viza mnogo znači: jedni bi po pitanju posla,neki svojih poslova a nemogu, jedni bi putovali i tako...

[quote name='ljubičica' date='10 October 2010 - 16:47 ' timestamp='1286722065' post='400551']
ima ljudi kojima ta viza mnogo znači: jedni bi po pitanju posla,neki svojih poslova a nemogu, jedni bi putovali i tako...
[/quote]

A i općenito ako ljudi i neće puno putovati ova odluka po meni puno i psiholo

[quote name='Incubus' date='12 October 2010 - 11:00 ' timestamp='1286874014' post='400785']
A i općenito ako ljudi i neće puno putovati ova odluka po meni puno i psiholo