Jump to content
Sign in to follow this  
ljubičica

Snaha-Svekrva,Zet- Punica

Recommended Posts

Međusobni odnosi između snahe-svekrve, zeta-punice, ima lijepi i zategnuti ali isto tako ste sigurno čuli priča, anegdota
evo recimo da li bi dozvolili vi da vam se svekrva mije

Svak treba da zivi svoj zivot onako kako zeli, bracni parovi trebaju sami odlucivati zajedno o svemu a ne da se neko treci mijesa pa makar to bila mati.

Ja nedam da mi se neko mijesa u zivot, kad nisam bila udana vecinom je bilo kako roditelji kazu, sad smo ja i muz tu da se dogovaramo kako cemo i sta cemo bez drugi, ni ja se drugima ne mijesam u zivot nit me interesuje sta ko radi. :)
  • Upvote 1

Tako je Selma....nema mijesanja...moj zivot, moja stvar...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Ali danas svak svakom se mijesa, i ne moze insan biti pametan...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img] iskreno nije lako biti "na necijoj strani"....mama je mama neka kaze ko sta hoce....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='Dobar_Los_Zao' date='02 October 2010 - 19:18 ' timestamp='1286039909' post='399399']
Pitajte va

[quote name='Dobar_Los_Zao' date='02 October 2010 - 18:18 ' timestamp='1286039909' post='399399']
Pitajte va

[quote name='kladusanka' date='02 October 2010 - 21:54 ' timestamp='1286049246' post='399417']
Moja svekrva je

[quote name='ljubičica' date='02 October 2010 - 22:45 ' timestamp='1286052345' post='399427']
ba

[quote name='ljubičica' date='03 October 2010 - 10:32 ' timestamp='1286098345' post='399477']
da porodica na prvom mjestu,kako ka

ajoj znam dosta slucajeva gdje se svekrva mjesa previse,pravo zabadalo bila,a znam i slucaj gdje se je jedna svekrva doslovno trudila da unisti sinu brak,neznam zasto,valjda je preohola,ko da je ljubomorna na snahu,boze sacuvaj..al tako ispada...
ja licno ne bih dala nikom da mi se mjesa u brak,a ako bi mi muz bio podloziniji mamici,i slusao nju a ona mene ocrnjivala bespotrebno,i dopustao da zabada nos onda brete haj ti svojoj mamici,naci cu ja cojka kojem cu biti na prrvom mjestu..jer tako u braku treba da bude zar ne :)

Svacega sam se ja i nagledala i nacula.
Nisam sama josh bila u nekoj takoj situaciji ali mislim da nebi dozvolila da mi se neko mijesha u brak. Najbolje imati neku normalu tj. cisti racuni - duga ljubav..
Postuj me - postovat cu te itd. :)

[quote name='kladusanka' date='02 October 2010 - 21:54 ' timestamp='1286049246' post='399417']
Moja svekrva je „svjetska“žena, a bom' ja fino čeljade, tako da su nam odnosi super. Prvih mjeseci mogabraka, muž je bio po linijama. Nas dvije smo noćima sjedile i osluškivale „grmljavinu“granata te pucnjeve u daljini, molile se Bogu, da nam se vrati živ i zdrav, njensin a moj muž. Mnogo puta sam zaspala uplakana u njenom krilu, pored toga što je muž bio po linijama, porodicami je bila rasuta. Ona me je prihvatila kao svoje djete, a ja nju kao drugumajku. Na samom početku nas je spojila ljubav i briga, možda je i to jedan od razloga što smo od prvog dana u dobrim odnosima. Kakobi mi bilo teško da moja mama uzdahne ili zaplače zbog mene, isto bi mi biloteško da nju povrijedim. Volimo istog čovjeka, različitim ljubavima,konkurencija jedna drugoj ne možemo biti,  poštujemo i volimo, i ponosnasam na naš odnos. Ne mogu reći da nikad nije bilo nekih nesuglasica, bilo ihje, al' su bile sitne, od toga nisu pravite „drame“, sjednemo i razgovaramo,kao majka i dijete. ( dešava se i kod najrođenijih)

Prvih godinu danasmo bili u zajedničkom domaćinstvu, i glavnu riječ su vodili svekar i svekrva,što smo mi poštovali, al' smo imali i svoju privatnost. Uz njihov blagoslov,krenuli smo „svojim putem“, al' su i dalje ostali dio našeg života. O našimplanovima razgovaramo s njima,  pitamo ihi za mišljenje, uradimo po svom, al' njima je samo pitanje za mišljenjedovoljno kao znak poštovanja prema njima. Dijelimo sreću s njima, probleme kojiznaju iskrsnuti gledamo da sakrijemo ako je ikako moguće, da ih poštedimo briga,dovoljno su se u životu napatili da ih još mi opterećujemo itd.

Ista situacija jei sa mojim roditeljima, koji su moga muža objeručke prihvatili. Roditelji su u nas imali povjerenje od prvog dana, bili i ostali podrška. U biti smo svivelika porodica, al' opet svako živi svoj život.
[/quote]

Ej imaš li kćerku kad budem ženio sina :D...svaka čast, sve ipak kreće odgojem iz kuće... Edited by imola

mnogo kome treba samo biti jasno kako voli svoju mater tako i muz ili zena vole svoju mater zato sto vise postovanja ali naravno sa obije strane kao sto ja nebih htijela da se moja mama mijesa u moj brak tako nebih htijela da se i njegova mama mjesa u brak ... ali postovanje mora biti nitko odpao od bukve nije svatko svoje roditelje voli i postuje ... zato moras krenut kako bi ti da se netko ponasa do tvojih roditelja pa oda bom do drugih ...

mada ima puno slucajeva gdje prosto ne mozes nego kako netko zasluzi ... :)

[quote name='Zelka' date='08 October 2010 - 15:26 ' timestamp='1286547986' post='400280']
mnogo kome treba samo biti jasno kako voli svoju mater tako i muz ili zena vole svoju mater zato sto vise postovanja ali naravno sa obije strane kao sto ja nebih htijela da se moja mama mijesa u moj brak tako nebih htijela da se i njegova mama mjesa u brak ... ali postovanje mora biti nitko odpao od bukve nije svatko svoje roditelje voli i postuje ... zato moras krenut kako bi ti da se netko ponasa do tvojih roditelja pa oda bom do drugih ...

mada ima puno slucajeva gdje prosto ne mozes nego kako netko zasluzi ... :)
[/quote]

da da postovanje mora postojati s obje strane,ali ne treba dopustiti roditeljima da se mijesaju, bili nasi ili njihovi ...

tako kad odem u bosnu neko tamo deseti,recimo komsinica i slicno se nadje pametna i pocne moras ovako, moras onako, ja samo kazem zivi svoj zivot i red uspostavljaj u svojoj kuci a ja zivim svoj zivot, sta koga briga kako ja zivim i sta cu i kako cu zivjeti s svojim cojkom, ljudi se previse mijesaju u tudje zivote a to ne valja, mislim to niko ne voli :)

ja cu biti kulturan zet ... :P

a kakva ce punica biti neznam ... :P

Mnogo smo mi svi ovdje tolerantni ali vole i punice susanti koju rijec cerki de sine ovako de ovako a tako i svekrve,laze brete svaka da nema odnos sa svojom materom sto se tice i braka sa covjekom,sve je to uff,a tako ima i papana koji slusaju svoju mater a ovamo kobajagi bore se protiv toga da se bilo ko mjesa u brak,..licemjesrtvo na dijelu zesce...

Evo ja se iskreno nadam da necu imati problema s svojom svekrvom...ako nista trebala bi je postovati iz razloga sto je donijela na svijet bice koje ja volim, trebala bi nas spajati ljubav prema insanu koje obje volimo....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

E sad kakva ce ona biti prema meni, to cemo da vidimo nekada...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='x-men' date='09 October 2010 - 11:46 ' timestamp='1286617617' post='400373']
Mnogo smo mi svi ovdje tolerantni ali vole i punice susanti koju rijec cerki de sine ovako de ovako a tako i svekrve,laze brete svaka da nema odnos sa svojom materom sto se tice i braka sa covjekom,sve je to uff,a tako ima i papana koji slusaju svoju mater a ovamo kobajagi bore se protiv toga da se bilo ko mjesa u brak,..licemjesrtvo na dijelu zesce...
[/quote]

nije problem pitati za savjet ... problem nastaje kada punica/svekrva pocne govoriti lose o bracnom drugu ... i pricom paliti vatru ... to bi po meni bio problem ...
  • Upvote 1

Bila sam u braku i nikad se moji nisu mjesali. Na kraju kad se odmotalo klupko se jednom sa njim raspravila i to mu je bilo dovoljno za sva vremena. Sestra se udala imamo zeta, milina je vidjei kako on moje roditelje a i oni njega postuju i kako se slazu. Niko se neikom nepetlja uzivot..

Svekrvu sam imala.. Boze sacuvaj i sad kad je vidim onako coravu bi je mogla zgaziti autom ko misa. Sve je pokusavala samo sto nije uspijela.Danas kaze pred zenema da bi volila da sam joj ja snaha vise nego sto ocima moze pregledat.. Danas kad bi upala u onakvu familiji i zivot. Nebi se ja puno prepirala i trudila.. Nekad i nevrijedi..
Bitan je respekt.
I ako je neko rodjen da umre ko krmak, pa umrice takav.

Guest
ko sto ja volim svoje roditelje, voli i on svoje. respekt mora biti sa svi strana, ali neka svako svoj zivot zivi. kad sve dvoje vole sve je to ok, i u braku i u vezi. problemi dolaze dok neko treci se pocne mjesati u odnos medju partnerima.

svega sam se nagledala, i svacega se nacula. postovanje prema njegovim roditeljima mora biti tu kao i prema mojim roditeljima. necu da mi se iko mjesa u zivot. primit cu savjet od svekra i svekrve kao i od svojih roditelja, ali na kraju krajeva moj covjek i ja odlucivamo kako cemo i sta cemo, kako mi mislimo da je ispravno.