Jump to content
Afrodita

zajednički zivot prije braka?

Recommended Posts

S moje strane gledanja na zajednicki zivot prije braka - odgovor je NE, iz vise razloga :)

pazi to se meni cesto mota po glavi.... da ili ne ? Selma zasto je tvoj odgovor NE ti si vako iskusnije na tom podrucju zbog toga sto si u braku ?

[quote name='ljubičica' date='19 September 2010 - 20:48 ' timestamp='1284922088' post='397225']
moje mišlje je

[quote name='vibe' date='19 September 2010 - 20:54 ' timestamp='1284922468' post='397227']
po meni NE jer to i jest car braka valjda,zajednicki zivot i porodica i sve to,tako da,,a i kod nas ovdje [b]svit se nebi nacudio tome koliko smo zaostali.[/b]
[/quote]

ja znam parova i u cazinu i u bihacu koji zive zajedno, a nisu se vjencali. Sami iznajmili sebi stan ili tako nesto i zive, niko ih ne gleda poprijeko :D mislim da je to postalo normalnije danas i kod nas

meni je to precool :D osjecas se kao da si ozenjen a ustvari nisi :P pravo dodje kao proba braka

[quote name='BeLaY' date='19 September 2010 - 19:35 ' timestamp='1284921341' post='397219']
pazi to se meni cesto mota po glavi.... da ili ne ? Selma zasto je tvoj odgovor NE ti si vako iskusnije na tom podrucju zbog toga sto si u braku ?
[/quote]

eh ima tu dosta toga, prvo jer sam tako odgojena da ide prvo brak pa sve ostalo, nije mi bas uredu da zive zajedno prije braka, ako vec odluce da idu na taj korak da zive zajedno i spremni su na to onda je bolje da se vjencaju, partnera upoznas u dusu i vidite dok ste u vezi vec jeste li jedno za drugo ili ne, po meni nije potrebno zivjeti zajedno prije braka da bi se vidjelo kako ce to funkcionisati u braku, jer u braku kad si drukcije je puno nego u vezi jer kad su u vezi i zive zajedno eh onda nekako nisu vezani kao kad su u braku, neki se mogu svakog trena okrenuti i otici, opet kasnije nadje se drugi partner pa se i s tim zivi itd., jednostavno nije to to, jes da se i u braku ljudi okrenu i odu jednostavno ali teze nego u vezi .. ma belay teze mi je to objasniti ono potpuno da me razumijes, ja sam jednostavno takvog misljenja, meni nije bilo potrebno da zivim neko vrijeme sa svojim cojkom da bi ja znala kako ce nam u braku ici, bila sam sigurna u njega, slazemo se, povjerenje je tu, tu je ono sve sto smo trazili i bila sam spremna na brak ( iako sam mlada ) ali smo odlucno isli na taj korak, imamo i dijete koje nas jos vise veze.Opet kad se zivi zajedno pa se dobije dijete nastaje problem, jer covjek moze biti spreman zivjeti zajedno ali neki nisu spremni na brak i na dijete i u tome se stvara problem.Najzad nece niko ici zivjeti zajedno nakon 3 mjeseca veze, ici ce nakon duzeg vremena, pa kad vec toliko hodaju logicno je da se dobro znaju i znaju da li odgovaraju jedno drugom.

ne osudjujem one koje zive zajedno jer svak ima svoj zivot i odlucuje kako je njemu najbolje :)

aj dugacak post :D ... nadam se da nisam zapetljala i da cete razumjeti sta sam htjela reci :D ... ( ja ne znam neg zapetljati ) :P
  • Upvote 2

Naravno da DA. Ljudi su jako drugačiji u svojoj kući i vani. Za osobu koju si smatrao da je takva i takva ispostavi se na kraju da nije ( bez obzira koliko dugo hodali i bez obzira da li je promjena na dobro ili lo

[quote name='selma90' date='19 September 2010 - 21:37 ' timestamp='1284925068' post='397231']
eh ima tu dosta toga, prvo jer sam tako odgojena da ide prvo brak pa sve ostalo, nije mi bas uredu da zive zajedno prije braka, ako vec odluce da idu na taj korak da zive zajedno i spremni su na to onda je bolje da se vjencaju, partnera upoznas u dusu i vidite dok ste u vezi vec jeste li jedno za drugo ili ne, po meni nije potrebno zivjeti zajedno prije braka da bi se vidjelo kako ce to funkcionisati u braku, [b]jer u braku kad si drukcije je puno nego u vezi jer kad su u vezi i zive zajedno eh onda nekako nisu vezani kao kad su u braku, neki se mogu svakog trena okrenuti i otici, opet kasnije nadje se drugi partner pa se i s tim zivi itd., jednostavno nije to to, jes da se i u braku ljudi okrenu i odu jednostavno ali teze nego u vezi [/b].. ma belay teze mi je to objasniti ono potpuno da me razumijes, ja sam jednostavno takvog misljenja, meni nije bilo potrebno da zivim neko vrijeme sa svojim cojkom da bi ja znala kako ce nam u braku ici, bila sam sigurna u njega, slazemo se, povjerenje je tu, tu je ono sve sto smo trazili i bila sam spremna na brak ( iako sam mlada ) ali smo odlucno isli na taj korak, imamo i dijete koje nas jos vise veze.Opet kad se zivi zajedno pa se dobije dijete nastaje problem, jer covjek moze biti spreman zivjeti zajedno ali neki nisu spremni na brak i na dijete i u tome se stvara problem.Najzad nece niko ici zivjeti zajedno nakon 3 mjeseca veze, ici ce nakon duzeg vremena, pa kad vec toliko hodaju logicno je da se dobro znaju i znaju da li odgovaraju jedno drugom.

ne osudjujem one koje zive zajedno jer svak ima svoj zivot i odlucuje kako je njemu najbolje :)

aj dugacak post :D ... nadam se da nisam zapetljala i da cete razumjeti sta sam htjela reci :D ... ( ja ne znam neg zapetljati ) :P
[/quote]

ovo je to koje sve objasnjava ... kada si u vezi puno teze predjes i preko nekih sitnih stvari a kada si u braku ipak su partneri malo vise tolerantniji jedni prema drugima ...

NE. Neka radi ko sta hoce i sta mu volja, al ja se nikad ne bih odlucila na taj cin, ako sam u braku u braku sam, bez ikakvih probi i sl.

Ko voli neka izvoli, ali ja ne bih nikad! Kome je zna se do cega bujrum se udati, ozeniti i svi sretni....:)

Moje skromno misljenje....;)
  • Upvote 1

zivot prije braka je sladak,, krace traje al je slatko... kad insan staje na ludi kamen,misli da je lud, kasnije se uvjeri da je najveci ludjak( pise apolo da nebi bilo zabune) kad se insan spoji, tad se konektuju i problemi...

ih, insan , kad kupi limuzinu,proba mora bit...apolo

[quote name='Daisy' date='19 September 2010 - 19:57 ' timestamp='1284922643' post='397228']
ja znam parova i u cazinu i u bihacu koji zive zajedno, a nisu se vjencali. Sami iznajmili sebi stan ili tako nesto i zive, niko ih ne gleda poprijeko :D mislim da je to postalo normalnije danas i kod nas
[/quote]
jes jes al to nase nane kazu udala se, pa ce za VINCANJE termin napravit.. he he

kako kome god... nek tako i icni.. nekad je mozda bolje prije tu gorku piliilu okusiti.. Mene moj bivsi da je prije braka dobro istuku.. Ozda se i nebi za njega udala... Pobjegla bi iz tog zajednickog stana!!

Opet neznam koliko je bas ok da se tako cini

Nema u tome hajra! :D

Ne moze to tako, nisam ja za probe, ako ces me zeniti zeni ako neces ima ko hoce :D

[quote name='morbid_death' date='20 September 2010 - 14:26 ' timestamp='1284985612' post='397387']
Nigdje veze. Znači ti si npr. u vezi i to ti je isto pola-pola. Nit si u vezi nit nisi. Zajednički

[quote name='morbid_death' date='20 September 2010 - 14:26 ' timestamp='1284985612' post='397387']
Nigdje veze. Znači ti si npr. u vezi i to ti je isto pola-pola. Nit si u vezi nit nisi. Zajednički

treba zivjeti prije braka sa partnerom,vidjeti kako se funkcionise bar malo,nevolim veze od 5 godina i na kraju nista ne bude,to je gubljenje vremena i iskoristvanej jedno drugog,nema se tu sta toliko godina gubiti vrijeme,biti ili ne biti,ljudi zive i po 30 godina u braku pa se rastave ali to se nikad ne zna,ali i 5 ili 3 godien veze ap neki su i po 10 godina u vezi ama nedaj boze i to je nabijanej kompresije..

[quote name='x-men' date='21 September 2010 - 11:12 ' timestamp='1285060335' post='397539']
treba zivjeti prije braka sa partnerom,vidjeti kako se funkcionise bar malo,nevolim veze od 5 godina i na kraju nista ne bude,to je gubljenje vremena i iskoristvanej jedno drugog,nema se tu sta toliko godina gubiti vrijeme,biti ili ne biti,ljudi zive i po 30 godina u braku pa se rastave ali to se nikad ne zna,ali i 5 ili 3 godien veze ap neki su i po 10 godina u vezi ama nedaj boze i to je nabijanej kompresije..
[/quote]

Nemoj mi to, molim te....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Imam komsiju dovede kuci zensku ostane neko vrijeme narod konta ozenio se (ja tu ne vidim brak) ali nas narod vidi, taman joj ja upamtim ime i skontam onako fina za popricati, i samo drugi dan vidis druga cisti prozore, seta po dvoristu i insanu nikako nije jasno...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_eek.gif[/img]

Majka mu stara ne valja ni to....

dobro to nije zajednicki zivot prije braka prica se o 2 normalnih ljudi koji su mozda zarucenili ili ne , nebitno , uglavnom imaju plan da provedu zivot zajedno al jednostavno se jos nezene iz nekih X razloga :D a taj komsija to sto dovodi to je ono polij rodjo dokle more :D kako je ime komsiji ?? :D

Danas je to moderno da momak i cura vode zajednicki zivot i ako nisu u braku... neznam kako je dole kod nas u bosni to, ali ovde je to sasvim normalno [u]i legalno[/u] :P :P :P

[quote name='111111' date='21 September 2010 - 20:04 ' timestamp='1285092255' post='397631']
Danas je to moderno da momak i cura vode zajednicki zivot i ako nisu u braku... neznam kako je dole kod nas u bosni to, ali ovde je to sasvim normalno [u]i legalno[/u] :P :P :P
[/quote]
ajjjjjjj :( hocu i ja goree