Jump to content
selma90

Odricanje djece

Recommended Posts

[quote name='kladusanka' date='21 September 2010 - 21:32 ' timestamp='1285101150' post='397656']
Sla

Kazem ne daj Boze nikome, danas se svasta desava...ali svejedno opet moras imati srca napustiti to malo stvorenje...

zalosna je cinjenica da neki parovi koji ne mogu imati djecu ocajnicki traze nekog od koga ce posvojiti dijete, dok sa druge strane oni koji mogu imati djecu, a ne zele ih, tako postupaju sa njima... Ako postoji puno razloga zasto zena u tom trenutku ne moze imati dijete, mada, po meni nijedan nije dovoljno dobar, ali svakom njegovo, zasto ne potrazi preko neke agencije da tom svom djetetu pruzi siguran dom i neke ljude koji ce se brinuti o njemu kao da je njihovo?

[quote name='Daisy' date='24 September 2010 - 16:01 ' timestamp='1285340503' post='398119']
zalosna je cinjenica da neki parovi koji ne mogu imati djecu ocajnicki traze nekog od koga ce posvojiti dijete, dok sa druge strane oni koji mogu imati djecu, a ne zele ih, tako postupaju sa njima... Ako postoji puno razloga zasto zena u tom trenutku ne moze imati dijete, mada, po meni nijedan nije dovoljno dobar, ali svakom njegovo, zasto ne potrazi preko neke agencije da tom svom djetetu pruzi siguran dom i neke ljude koji ce se brinuti o njemu kao da je njihovo?
[/quote]

eh to ZASTO ? je jedno veliko pitanje i mislim da je tesko taj odgovor naci a da je pravi, slazem se s tobom u tome ali et nazalost ne razmisljaju svi tako, bolje dijete u dom nego na cestu il nedaj Boze ubiti i slicne situacije ... zato kazem uvijek hvala Bogu pa nisam bila jedno od te nesretne djece, ne znamo ni sami koliku srecu imamo nit znamo cjeniti sta sve imamo ...

[quote name='kladusanka' date='21 September 2010 - 21:32 ' timestamp='1285101150' post='397656']
Slažem se da djeluje okrutno i žalosno, ali sve ima svoje ali. Od djevojke/majke, njenog psihičkog stanja ( koje je prouzrokovano tom situacijom), porodica od koje možda i krije trudnoću, financijska situacija itd. Npr. od moje kolegice sestra je uspjela prikriti trudnoću od oca i majke do samog poroda, a živjela je s njima u domaćinstvu. Roditelji su bez obzira na iznenađenost, razočarenje, ljutnju ostali uz nju, i ona je računala na njihovu ljutnju ali i ljubav. A isto je mogla otići kod kolegice na par dana, poroditi se i dijete pred nečijim vratima ostaviti, da se bojala njihove reakcije, odricanja itd.

Prije mnogo godina sam izgubila trudnoću, vjerski "nastrojena", razmišljanjem od Boga je, bilo mi je jako teško, i sutradan saznam da je moja sugrađanka rodila, udavila novorođenče i bacila u kontejner. I sad se mogu sjetiti jeze, bola, tuge koju sam osjećala zbog te bebe. S jedne strane neka rađa bebu i oduzima joj život, s druge strane ja koja želim i gubim, ali vjeruj mi nikad nisam "a" rekla o toj djevojci, ko zna šta s s njom dešavalo u tim momentima, šta ju je navelo na to, kako će živjetim s tim , kao što ćemo svi, tako će i ona naći sve "pred sobom", što još i ja da se griješim.

[/quote]

--

[quote name='EcI PeCi PeC' date='25 September 2010 - 12:27 ' timestamp='1285414062' post='398290']
Sve dok je u stomaku i takve stavri se dese... Ide nekako da se ziviti sa tim sestroo. Samo govori boze me zakloni veci belaja..

Ta bol je neopisiva i nepobjediva.. Ta bol je vjecna...

Zasto se to desava, predznaci sudnjeg dana.. nemoze to na dobro ici...

Te majke smaohrane da imaju sansu da same obstanu da imaju bar socijalnu pomoc kad se porodi dovoljno da moze prezivjeti manje bi se takvo nesto desavalo. da je nas narod i familija tolerantniji kad se zadesi belaj nebi dolazilolo do takvih slucajeva.. ili bi manje se desavalo

Prije nego ga rodi baci ili ubije, pa bolje onda Abortus uraditi.. Ipak najlakse je pricati najbolje ovako najbolje onako a guza u sigurnom..

Boze zakolni sve majke od tog sejtana i belaja...
[/quote]

ja isto mislim da kad bi narod bio malo drukciji ( mislim u bosni ) sto se toga tice da tih slucajeva ne bi bilo bas puno, kod nas samo gledaju sta ce narod reci itd. a ne misle na druge stvari koje su puno bitnije, narod bi pricao i kad bi sve savrseno bilo ...

Boze sacuvaj, nedaj Boze nikome takve nesrece ...