Jump to content
selma90

Odricanje djece

Recommended Posts

Cesto cujem kako su nasli bebu ostavljenu, sta sve moze natjerati majku/oca da ostavi dijete negdje ili nekome ?

Kad su roditelji u teskoj situaciji razumijem da ga ostave nekome poznatom ili slicno ali ne razumijem kako u vecini slucajeva mati moze ostaviti tek rodjenu bebu na cesti, u kutiji, pred necijim vratima, u bolnici itd., ne razumijem to da jedna mati moze zaspati a da ne zna je li dijete ikako zivo, zalosno ...

Sta vi mislite o tome svemu ?

ja to isto pravo nemogu skontati nikako, jebote ja imam osjecaj da kad cujem plac svog djeteta kad se rodi kad ga vidim da ce mi srce puknuti od srece, a ti ljudi koji ostave djete bez ikakvog razloga nisu ga ni zasluzili nikako fuj

eh ... to su ljudi bez srca ... bila sam u nenormlno teskoj situaciji tokom svoje trudnoce ... puna problema briga i svega al kad se Enej rodio stvar koja me je moja vlastita mati upitala kad mi je dosla u posjetu je "Da li sad znas kako se dijete voli?", znam i umirem za svojim Enejem... ne mogu da zamislim da ga nema da sam ga rodila a dala npr na usvajanje ili nesto slicno pa mislim da bi se ubila drugog dana iskreno ... ne mogu razumijeti kako neko moze biti hladnog srca ostavit dijete ma radije bi da prostite jela govana nego dala da mi ga netko drugi odgaja a ja ga donijela na svijet ja se patila i borila ma ne znam najezim se od pomisli samo na to ...

samo kazem da nedao dragi Bog da mi se je pamet tad 2007 okrenula, ali i da jeste drzala me cvrsta ruka em roditelja em brata ... nezamisljivo bi mi bilo bez mog sinceka :P

a puno prici sam cula kako dijete ostave u kontejneru, ili nedavno bila prica neka ih u kofer zatvarala i tako to ma fuj muko moja fujj ...

da, upravu ste @Belay, @Zelka ... ja isto ne bi mogla bez djeteta ni dan, ne znam kako ga tek rodjenog moze ostaviti tamo na milost i nemilost :( .. bas nedavno je bio slucaj, cini mi se u Bosni da je to bilo, ostavila zena dijete pred neku kucu i otisla, ujutru zena izasla iz kuce i vidjela tijelo kako su psi rascupali, zavrsila je u bolnici jer je to bio sok za nju kad je to sve vidjela ...

[quote name='ljubičica' date='19 September 2010 - 20:04 ' timestamp='1284923099' post='397229']
Bo

Ovo je tako tuzno i zalosno....stvarno ne znam kako neko moze tako bespomocno bice ostaviti na ulici u bolnici, u kontenerim, kako ima srca....

Eto jedne prilike kad sam bila u posjeti trudnici, desilo se da je djevojka ostavila bebu i zamolim osoblje da vidim bebu...vjerovali ili ne da sam bila udana da bih tu bebu posvojila....tako malehno bice a samo na ovom svijetu.....dugo sam bila zalosna i cesto se pitam sta je bilo s tom bebicom.....nadam se da je dobila roditelje kakve treba da ima...

[quote name='Malina' date='20 September 2010 - 00:24 ' timestamp='1284935062' post='397259']
Ja razumijem da je nekad te

[quote name='Malina' date='19 September 2010 - 23:24 ' timestamp='1284935062' post='397259']
Ja razumijem da je nekad te

[quote name='selma90' date='20 September 2010 - 12:13 ' timestamp='1284977604' post='397341']
treba se boriti za dijete protiv sviju jer ako joj roditelji kaze da ce se odreci i ona odmah njih poslusa normalno da gubi odmah, da se bori za dijete svim silama da bude kod nje bilo bi drukcije, ja ga ne bi dala na usvajanje kad bi svi bili protiv mene ...
[/quote]
Ma znam ja to sve,ja se svoje bebe ne bih odrekla taman da je cijeli svijet protiv mene.
Samo ka

[quote name='Malina' date='20 September 2010 - 11:18 ' timestamp='1284977895' post='397342']
Ma znam ja to sve,ja se svoje bebe ne bih odrekla taman da je cijeli svijet protiv mene.
Samo ka

[quote name='selma90' date='20 September 2010 - 11:13 ' timestamp='1284977604' post='397341']
treba se boriti za dijete protiv sviju jer ako joj roditelji kaze da ce se odreci i ona odmah njih poslusa normalno da gubi odmah, da se bori za dijete svim silama da bude kod nje bilo bi drukcije, ja ga ne bi dala na usvajanje kad bi svi bili protiv mene ...
[/quote]
Potpisujem, ja nikad ne bih imala srca abortirati a kamoli kad se rodi ostaviti ga ili dati nekom drugom...Pa kad bi devet mjeseci predmet neki nosila sa sobom zavolila bih ga a kamoli svoje dijete, borila bih se i rukama i nogama, ne bi dotle doslo ali prosila bih ako treba, kad bi cijeli svijet bio protiv mene ja bih imala snage vise nego oni svi zajedno, jer bih zivjela za to dijete, ne daj Boze pitala bih se do kraja zivota gdje je, kako je, svisla bih s pameti.
  • Upvote 2

E najgore je kad ga rode, pa ga uguse...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img] znam za jednu zenu i svaki put kad je vidim pitam se kako ona s tim zivi? Boze zakloni, kako je imala srca nauditi tako nevinom bicu....

[quote name='Amren' date='20 September 2010 - 11:52 ' timestamp='1284979954' post='397362']
E najgore je kad ga rode, pa ga uguse...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img] znam za jednu zenu i svaki put kad je vidim pitam se kako ona s tim zivi? Boze zakloni, kako je imala srca nauditi tako nevinom bicu....
[/quote]

:icon_eek:

ajiii Boze sacuvaj, kako to jedna mati moze uraditi i zivjeti s tim :(

[quote name='selma90' date='20 September 2010 - 20:45 ' timestamp='1285008313' post='397460']
:icon_eek:

ajiii Boze sacuvaj, kako to jedna mati moze uraditi i zivjeti s tim :(
[/quote]

Upravo tako, ali danas svakakvi insana...

Meni je zao djece, svako malo cujes tamo napustene, ostavljeno, i svasta nesto...

Ne bih se mogla zamisliti da tako nesto uradim i ne mogu shvatiti zene koji bi to uradili svom djetetu. Dje taj majcinski instinkt ja ne razumijem?

[quote name='Amren' date='21 September 2010 - 09:29 ' timestamp='1285057767' post='397515']
Upravo tako, ali danas svakakvi insana...

Meni je zao djece, svako malo cujes tamo napustene, ostavljeno, i svasta nesto...
[/quote]

i meni je djece najvise zao, bas sam bila u Kulen Vakufu tamo u centru Duga, kako je to zalosno vidjeti onako maleni a napusteni, jedna beba sjedi sama i noga u gipsu, pitam sta joj je bilo, prebila nogu jadna kako su se igrali, e sad kontam umjesto da je mati tu, da je utjesi, ona sjedi sama u cosku i gleda drugu djecu kako se igraju a malena samo prohodala ... jedino za sta znaju su one tete tamo sto ih cuvaju, i toliko se obraduju kad neko dodje, svakoga grle ... zalosno za vidjeti ali Boze moj takva im je sudbina nazalost ...

[quote name='Daisy' date='21 September 2010 - 10:37 ' timestamp='1285061856' post='397547']
Ne bih se mogla zamisliti da tako nesto uradim i ne mogu shvatiti zene koji bi to uradili svom djetetu. Dje taj majcinski instinkt ja ne razumijem?
[/quote]

eh gdje je, pitanje je to veliko, dzaba njima instinkt kad im je srce od kamena, neke zene kad rode nemaju odmah svu ljubav prema djetetu dok ga vide vec kod nekih mora proci par dana, nekima treba duze nekima manje ali opet oni koji nisu dobre duse nit imaju ljubav prema kome ni nista ...

[quote name='selma90' date='21 September 2010 - 11:48 ' timestamp='1285062487' post='397550']
i meni je djece najvise zao, bas sam bila u Kulen Vakufu tamo u centru Duga, kako je to zalosno vidjeti onako maleni a napusteni, jedna beba sjedi sama i noga u gipsu, pitam sta joj je bilo, prebila nogu jadna kako su se igrali, e sad kontam umjesto da je mati tu, da je utjesi, ona sjedi sama u cosku i gleda drugu djecu kako se igraju a malena samo prohodala ... jedino za sta znaju su one tete tamo sto ih cuvaju, i toliko se obraduju kad neko dodje, svakoga grle ... zalosno za vidjeti ali Boze moj takva im je sudbina nazalost ...
[/quote]

Stvarno si bila? Skoro sam imala priliku otici, ali moja mama me sprijecila, kaze da bi se vratila bolesna, jer bi me to pogodilo da vidim uzivo...ali ako Bog da druga prilika me ne masi i idem...

Znas kako je to sve zalosno, od tih majki sto ne razmisljaju na vrijeme, a djeca snose posljedice njihovih gresaka...

[quote name='Amren' date='21 September 2010 - 11:53 ' timestamp='1285066415' post='397576']
Stvarno si bila? Skoro sam imala priliku otici, ali moja mama me sprijecila, kaze da bi se vratila bolesna, jer bi me to pogodilo da vidim uzivo...ali ako Bog da druga prilika me ne masi i idem...

Znas kako je to sve zalosno, od tih majki sto ne razmisljaju na vrijeme, a djeca snose posljedice njihovih gresaka...
[/quote]

jesam, i istina je da je tesko ih vidjeti tako napustene ali ih treba posjetiti ..

pa djeca najvise pate, prepusteni su tetama, teta moze biti dobra i voljeti ih ali nemaju onu pravu ljubav sto bi trebali imati, nakon 18. godine ja mislim da oni trebaju negdje drugo da idu iz doma, nisam bas sigurna ali tako sam cula da su samo do 18. godine tu.

[quote name='kladusanka' date='21 September 2010 - 12:44 ' timestamp='1285069442' post='397594']
Nije ljubav samo roditi i zadr

[quote name='selma90' date='21 September 2010 - 16:02 ' timestamp='1285077739' post='397616']
uredu to za njegovo dobro ali ne i ostaviti ga na ulici samog i slicne situacije, to je stvarno okrutno i zalosno ...
[/quote]

Sla
  • Upvote 1