Jump to content
Daisy

"to vise nije to" razlog prekida

Recommended Posts

Klasicna izjava kod prekida veza ! Zasto jednom, veza nabijena emocijama i osjecajima odjednom pukne sa jedne strane tako i kaze se da to nije to ?
Zasto se događaju takvi prekidi, čega su rezultat ? Jesu li ljudi koji tako prekinu zapravo emocionalno nezreli ili postoji neka misticnost zvana "prava ljubav" pa to nesto ne uspijevamo prepoznat i onda idemo prekidat ?

[quote name='Daisy' date='17 September 2010 - 22:14 ' timestamp='1284754459' post='396878']
Klasicna izjava kod prekida veza ! Zasto jednom, veza nabijena emocijama i osjecajima odjednom pukne sa jedne strane tako i kaze se da to nije to ?
Zasto se događaju takvi prekidi, čega su rezultat ? Jesu li ljudi koji tako prekinu zapravo emocionalno nezreli ili postoji neka misticnost zvana "prava ljubav" pa to nesto ne uspijevamo prepoznat i onda idemo prekidat ?
[/quote]

Mala prepade ti mene, nemoj ovako crne teme postavljati xD

Eh bajno, krasno, i BUM

Mozda jedna strana pocne da "hladi" jer misli da i ova druga osoba isto "hladi" od nje, i onda nastane zbrka, al kasno tada. Onda moze se desiti neka stvar koja totalno te odbaci od osobe, da jednostavno ne mozes nikad vise se zamisliti s njom. Ne zna insan kako da objasni. :/

Fuj je to stanje, ne zelim ga nikome :)

Ta recenica i one tipa ''It's not you, it's me...'' su samo izgovori, po mom misljenju. Bar je tako kod mene bilo, hah.
Kad ono veza ide donekle ali preko volje, nisi sasvim zadovoljan i sretan. A to da [u]odjednom[/u] pukne... pa ne bih bas rekla da je odjednom, ne mogu emocije nestati preko noci, to se desava vremenom, samo se krije, evo govorim po sebi... Primjetim da nije u redu sve, da mi nije dobro ali s druge strane nemam nikakav konkretan razlog da bih to prekinula, nije mi nista uradio, fin prema meni, sve super, ali [u]ja nisam sretna[/u] i onda ide ''normalno'' dokle ide, pravis se da je sve u redu, ponasam se i ja super prema njemu i samo jednom puknem i dosadi pretvaranje, hah.
  • Upvote 1

il u medjuvremenu skontas neke lose stvari koje ti nepasu kod partnera i onda malo po malo to izgleda nebude to :D

hajd veze manje vise... ide to nekako.. al sad ova nova pojava 15 i vise god u braku i kaze rastalo se.. pa zastoo.. kaze pa nije to vise to.. nevoli se... :icon_eek: i to im toliko dugo treblo da skuze... ili je ipak samo to neki jeftin izgovor?? neznam...

"to nije to" je izraz koji koristim kad nemam dovoljno dobar razlog ili opravdanje...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Samo izlika i nista vise...a ako stvarno "to nije to"...onda uvijek postoji uz taj dio jedno veliko i opsirno objasnjenje...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]
  • Upvote 1

ovaj izraz se moze koristiti u vezi od 7 dana pa do 5 mjeseci,sve preko treba bolji izgovor a ovo "to nije to " nastupa nakon par sedmica veze kad se dovoljno upoznate da skontate da to nije to zbilja,nemozes ti nakon 5 godina nekom reci to nije to,haha,glupost cista,mada nemoze veza preko noci puknuti,to se nakuplja jbg i desi se onda odjednom...

hej meni se desavalo da kazem "to nije to" nakon nekoliko mjeseci veze, jednostavno skontam da fakat tta veza nije ono sto sam trazila i da se ja sa tim momkom ne vidim u daljoj buducnosti, a zasto onda gubiti vrijeme. Obicno mi se desi da to skontam, onda nekoliko dana hladjenja pa raskinem, iz vedra neba, sto kazu... I'm a bitch sto se toga tice :angel:

ma to je dobar izgovor kad s nekim krace hodas pa onda ga mozes ostaviti i to mu reci,,,jer dok ga nisi dobro poznavao bilo je ok al kad si ga bolje upoznao i vidis da sto si duze tom osobom sve ti vise ide na nerve onda TO NIJE TO je dobar razlog prekida :)

Prvo ide zaljubljenost kad ona pusti vidis osobu u pravom svjetlu ako ti se svidi sta ugledas radja se ljubav, ako se ne svidi ljudi govore TO nije TO a zapravo nikad nije ni bilo... :icon_cheesygrin:

Znalo mi se ovo desiti nakon mjesec-dva veze da me pocne zivcirati ali ne kazem to nije to nego: ''Pustilo me ono sto me drzalo sad me nervira i nacin na koji dises haj vozdra!''

to nije to kada shvatis da ta osoba uistinu nije za tebe, nemate iste ciljeve odnosno ne gledate u istom pravcu... mnogima trebaju godine i godine da to shvate, a nekima je dovoljno par sedmica ili mjeseci... sve zavisi da li smo dovoljno zreli i da li dobro znamo sta zelimo......

[quote name='analiticarka' date='19 September 2010 - 18:22 ' timestamp='1284913374' post='397198']
to nije to kada shvatis da ta osoba uistinu nije za tebe, nemate iste ciljeve odnosno ne gledate u istom pravcu... mnogima trebaju godine i godine da to shvate, a nekima je dovoljno par sedmica ili mjeseci...[b] sve zavisi da li smo dovoljno zreli i da li dobro znamo sta zelimo[/b]......
[/quote]

ja ipak mislim da je u pitanju koliko dugo gledas kroz ruzicaste naocale, a ne koliko si zreo

[quote name='Daisy' date='21 September 2010 - 13:53 ' timestamp='1285069982' post='397598']
ja ipak mislim da je u pitanju koliko dugo gledas kroz ruzicaste naocale, a ne koliko si zreo
[/quote]

nije moguce npr. gledati 15 godina kroz ruzicaste naocale... mnogi ljudi se i u cetrdesetima ponasaju poput adolescenata...
treba uzeti u obzir da je zaljubljenost samo faza.... ponekad se i zavoli, ali moramo biti realni i nacisto sami sa sobom da bi uspjeli uvidjeti da veza nema buducnosti...
  • Upvote 1

aj za vezu koja traje nekoliko mjeseci moglabi reći pa nije to vi

kad dodje mak na konac, svejedno je koja je izjava, kad nema osjecaja, isti k... jel neko rekao "to nije to" ili "do mene je, nije do tebe".. to se ne krpi..

Guest
il ti reko "to nije to" il "nevolim te" isti je to vrag...
kao sto je eci rekla... ni ja nekontam kako neko moze reci nakon 15 god braka: to nije to...