Jump to content
doktoraider

Bajram u PETAK 10. septembar

Recommended Posts

selam alejkum,

evo da obavjestim samo da je bajram u PETAK - 10. septembar a ne sutra kako je izračunato vaktijom. Naime, proračunom i

jel` ovo 100%...da ne zovem ujutro kuci ako je tek u petak....dobro da ti ovo napisa

nemoj zbunjivati narod, sutra fino sebi upali tv i gledaj kako u Meki ljudi kladnjaju prvo sabah pa onda bajram namaz, a ti posti, a znas i sam koji je grijeh postiti na bajram, ova prica je poznata svake godine, svakog ramazana ti dodajes dan vishe, bio 29 il 30, nisi trebo otvarat temu dovoljno sto ljude zbunjuse na eglenu!!!

Koliko me sjecanje sluzi prosle godine je bila prica da smo postili na prvi dan bajrama a sad ovo, zasto se ovo desava vise, sto Hari fakat kaze zbunjuje se narod...

ne zbunjuje onog ko slijedi Islamsku zajednicu BiH, svake godine me nervira ova prica, ja cu radije biti kratak za jedan dan posta u mj ramazanu nego postiti na Bajram pa biti smatran cudnim, mislim da je manji grijeh...

a **bem ga ja jel sveto pismo danas da se desi zabuna XD imal ko koga iz meke na fejsu :P :P .... ako vaktija kaze da je sutra onda je sutra ...

pa cuj vaktija vrijedi za 29 dana, e sad ovaj 30 je po volji, znas imali su citav mjesec da bi skontali na kraju zadnjeg dana!!!

ja sam se evo spremio na bajram namaz i krećem,,,svima vama Bajram

Pa i moj komsija VEHABIJA kaze da je bajram sutra :an:

BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN - sve najbolje svim forumasima

Svugdje u svijetu je danas Bajram jedino ocito kod vehabija sutra ... gr svake godine je od pojedinaca ovako sto veli Hari ...

Bajram

[quote name='doktoraider' date='09 September 2010 - 00:23 ' timestamp='1283984593' post='395264']
selam alejkum,

evo da obavjestim samo da je bajram u PETAK - 10. septembar a ne sutra kako je izračunato vaktijom. Naime, proračunom i
  • Upvote 1

[quote name='Dobar_Los_Zao' date='09 September 2010 - 09:14 ' timestamp='1284016445' post='395310']
:bj:

tebe ćemo za Reisa

gdje planiraš klanjati sutra Bajram ? Saudijskoj Arabiji? :icon_cheesygrin:
[/quote]

hahah,ma jok u sibiru je ramazan jos,tamo nek idu klanjati ti sto misle da je bajram sutra....

decki grijesite, mislim da jedino iza nas je America, tako da imas sanse druze da ides tamo klanjati npr Hawai oni kasne oko 12 h, pa mozda stignes na sabah i bajram, jer ovo je nesto posebno, kao sto sam i reko, lipo da smo u krivu, vazda mozemo napostiti jedan dan ramazana ali ti nikad ne mozes vratiti i klanjati Bajram namaz, vratiti rukovanje i iskreni smijesak ljudi na licu, obilazak mezarja, ulazak u kucu najblizih te familijarni rucak kod kuce, neke stvari su neponovljive a tako malo treba odricanja!!!
  • Upvote 1

zar ja vise trebam se scim zamarati, ako je pak i bilo oblacno kod nas, u Meki i Medini sigurno nije...
[quote]
Koristi hadisa

1) Dovoljno je da jedna osoba vidi mlađak i obavijesti o njegovom viđenju. Tirmizi ka

Pa valjda ne bi Rijaset pogrijesio, nije to tako mala stvar pa da se moze samo nagadjati vec to mora biti 100% sigurno tako da vjerujem da je Bajram danas i slavim ga danas, ko hoce nek posti ko nece nek slavi :D

Bajram Serif Mubarek Olsun svima koji slave :)

ja ne znam onaj ko slavi sutra gdje ce klanjati Bajram :huh:
  • Upvote 1

ne slavi cijeli svijet bajram sutra. evo npr u austriji, njemackoj i svicarskoj termini ramazana za ovu i iduce dvije godine..

Voraussichtliche Termine f
  • Upvote 2

[quote name='doktoraider' date='09 September 2010 - 11:51 ' timestamp='1284022297' post='395323']
sad sam razgovarao s jednim prijateljem iz Sarajeva. Sinoć su imali kontakta sa šejhom Safetom Kuduzovićem.

ispravno je da danas ko ne posti - odnosno onaj ko bajramuje - njemu je BAJRAM!

i isto tako ispravno je da onaj ko posti danas - njemu je BAJRAM sutra - 1. šewala po novom računajućem vremenu. Jekin (ubjeđenje) i ispravno da je danas 30. ramazan međutim ko je izabrao mišljenje koje je naveo Hari, ispravno je inšaAllah postupio.

(ovo govorim iz onog što sam shvatio - i čuo. neću ništa reći da je nešto oficijelno - jer mi smo samo obični muslimani i nemamo to pravo - no obaveza je - i islam na uči da budemo pravedni.)
[/quote]

A ti slavis li danas bajram ili sutra i tvoja porodica?I da li ces kad ti gosti (rodbina, komsije) dodju reci im meni je sutra bajram i ne ugostiti ih??? Edited by Apotekarka_21
  • Upvote 1

Ja sam sinoc primjetio da je na radio Cazinu ucio aksam prije sigurno nekih cca 10-ak minuta,sto je za svaku osudu i treba vidjeti ko je to uradio pa ga adekvatno sankcionisati jer je to fkt bezobrazno od jedne medijske kuce da takav aspurd napravi na zadnji dan Ramazana [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/dry.gif[/img].

[quote name='Apotekarka_21' date='09 September 2010 - 11:29 ' timestamp='1284024588' post='395329']
A ti slavis li danas bajram ili sutra i tvoja porodica?I da li ces kad ti gosti (rodbina, komsije) dodju reci im meni je sutra bajram i ne ugostiti ih???
[/quote]

Ja i moja porodica slavimo Bajram sutra, inšaAllah. A [b]danas[/b] ko mi dođe od rodbine, komšija, prijatelja dobije čašu soka, kolač i sve ono kako bi ga što ljepše ugostio jer on slavi Bajram, jedan od jedina dva praznika u islamu koje muslimani mogu i imaju pravo obilježavati. Nadam se da si zadovoljna :)

Baš me zanima za nekih mjesec dana šta će biti po pitanju svega ovog.. kako će javnost primiti informacije
  • Upvote 1
  • Downvote 3

[quote name='hacy' date='09 September 2010 - 11:59 ' timestamp='1284026351' post='395331']
Ja sam sinoc primjetio da je na radio Cazinu ucio aksam prije sigurno nekih cca 10-ak minuta,sto je za svaku osudu i treba vidjeti ko je to uradio pa ga adekvatno sankcionisati jer je to fkt bezobrazno od jedne medijske kuce da takav aspurd napravi na zadnji dan Ramazana [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/dry.gif[/img].
[/quote]

upravu si!!! tacno 10minuta ranije su pustili ezan na radiju i stvarno su se ogrijesili o ljude koji su se ravnali prema ezanu na radiju..

evo dokaz (iz politike) da i ostali muslimani danas obiljezavaju 1. dan bajrama---> danas je u skupsitni UN-a treblo biti glasanje o Rezoluciji Srbije o nezavisnosti Kosova, koja je odgodjena jer sluzbenici (citaj muslimani- iz svog islamskog svijeta) danas slave Bajram :)

bezze ljudi uvijek izmisljaju toplu vodu i zbunjuju narod