Jump to content
Sign in to follow this  
viking

Kosarka

Recommended Posts

Evo vidim da nemamo ni jednu temu vezanu za kosarku a taman nam se desilo da ni krivi ni duzni odlukom da se poveca broj ucesnika odemo na EP u Litvaniju iduce godine :icon_cheesygrin:
Mozemo ovdje pisati i o SP u Turskoj koje je upravo u toku i naravno o nasoj reprezentaciji.

Bilo kako bilo meni je drago da ce se nasa zastava pojaviti na jednom velikom takmicenju kao sto je EP a nije ni ta Litvanija preko ,,svita,, pa da se ne moze i otici.

Za koga ? Za ta govna prodana ne treba otici niz cestu u dvoranu da je 10 metara do nje .

sramota da BiH učestvuje na EP u košarci selektor je nestručan ne zna da traži minutu odmora kad treba i zbog toga se i gube utakmice a mslm da i Teletovic nece da igra dok su ovakvi njemu treneri
-bolje bi bilo da su ispali u diviziju B pa polako igrali da se nesto radi,samo možemo da zahvalimo Ratku Vardi sto nas je ostavio u diviziji A Edited by ŽLBOA

I....prati li ko ovo SP u Turskoj...bilo je pravo dobri utakmica...npr. Argentina-Brazil il` Srbija-Spanija....Turci se pravo zahuktali,napravise sataras od Slovenije...ko ce u finale sa USA?

[quote name='viking' date='08 September 2010 - 22:32 ' timestamp='1283981546' post='395249']
I....prati li ko ovo SP u Turskoj...bilo je pravo dobri utakmica...npr. Argentina-Brazil il` Srbija-Spanija....Turci se pravo zahuktali,napravise sataras od Slovenije...[b]ko ce u finale sa USA?[/b]
[/quote]
kako znas da ce USA u finale :)....jedine 2 reprezentaicje koje mogu da dobiju Srbiju su SAD i Turska a Turci samo zato sto su domacini inače ... bi drugacije pro

[quote name='

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Wt1-f5kZ7Qk[/media]

[quote name='viking' date='08 September 2010 - 23:44 ' timestamp='1283985874' post='395269']
ma to je cista navika da se misli da ce ameri sve uzeti...ja se nadam da nece al` ne mozes reci da kad hoce onda i taru sve
[/quote]
pa dobro :) oni taru sve ali nisu u najačem sastavu tako da se mo

Istina je to . Zamisli kada bi dosli prvi igraci NBA na prvenstvo . Svaka utakmica preko 30 komada i cao . Ovako je barem zanimljivo , a amerikanci nisu nepobjedivi .

Nove dimenzije i izgled ko

Guest
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]U drugoj utakmici četvrtfinala plej-offa Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Oklahoma je jutros savladala Dallas sa 102:99 i povela sa 2:0 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Drugi duel Oklahome i Dallasa imao je sličan scenario prvom. Prije dva dana Durent je sa zvukom sirene donio pobjedu Oklahomi (99:98), a jutros je Jason Terry imao dvije prilike u posljednjih pet sekundi da Dallas odvede u produžetak, ali je oba puta promašio šut za tri poena.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Russell Westbrook sa 29 i Durent sa 26 koševa bili su najzaslužniji za pobjedu Oklahome, dok se u poraženom Dallasu istakao njemački as Dirk Nowitzkim sa 31 poenom.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Do vodstva od 2:0 u četvrtfinalnoj seriji Istočne konferencije došao je i Miami. Za razliku od prethodne utakmice u kojoj je deklasirao New York (100:67), Miami je jutros svog rivala dobio sa "skromnih" deset koševa razlike (104:94).[/font][/color]
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Rezultati:[/font][/color]

[b]NBA play-off:[/b]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Četvrtfinale Istočne konferencije:[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Miami – New York 104-94 [/font][/color]
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Indiana – Orlando 93-78[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Četvrtfinale Zapadne konferencije:[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Oklahoma City – Dallas 102-99[/font][/color]

Guest
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Košarkaši Oklahoma City Thundera svladali su Dallas Maverickse i u trećoj utakmicu prvog kruga doigravanja NBA lige i tako doveli branitelje naslova na rub ispadanja.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Sinoćnjom pobjedom u Dallasu 95:79, Oklahoma je povela 3:0 u seriji i za prolazak dalje dovoljna im je još jedna pobjeda. S druge strane, Dallasu je potrebno čudo, s obzirom da nitko u povijesti NBA lige nije uspio preokrenuti seriju nakon poraza u prve tri utakmice.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Za razliku od prva dva ogleda u Oklahoma Cityju, u kojima se pobjednik odlučivao u zadnjim sekundama, Thunder je sinoć pregazio aktualne prvake i njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Goste je predvodio Kevin Durant s 31 poenom, dok je u redovima Mavericksa najbolji bio Dirk Nowitzki sa 17 poena i 9 skokova.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Do vodstva 3:0 u seriji sinoć je došao i Miami Heat, koji je u New Yorku bio bolji od Knicksa 87:70.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Knicksi su bili u igri sve do posljednje četvrtine u koju su ušli sa samo dva koša zaostatka. No, uslijedila je serija LeBrona Jamesa koji je u posljednjem periodu igre ubacio 17 od svojih 32 poena.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Carmelo Anthony s 22 koša bio je prvi strijelac New Yorka, ali za taj učinak Anthony je potrošio čak 23 lopte, uz šut iz igre od samo 30 posto.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Knicksima je ovo bio 13 uzastopni poraz u playoffu čime su postavili rekord NBA lige.[/font][/color]

[b]ISTOČNA KONFERENCIJA:[/b]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]New York Knicks (7) - Miami Heat (2) 70:87[/font][/color]
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif](Miami vodi 3:0 u seriji na četiri pobjede)[/font][/color]

[b]ZAPADNA KONFERENCIJA:[/b]

[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Dallas Mavericks (7) - Oklahoma City Thunder (2) 79:95[/font][/color]
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif](Oklahoma City vodi 3:0 u seriji na četiri pobjede)[/font][/color]

http://www.youtube.com/watch?v=vWsy9qFa5dw

Tek toliko da se ne zaboravi nesto najpozitivnije sto se desilo nasim prostorima.Postojanje Drazena Petrovica.

Edited by viking
  • Upvote 1

Pusti Dražen,a šta kažeš Spursi ili Miami ? Ja navijam za Spurse ovdje, mrzim onog glupog floopera Jamesa.

Pusti Dražen,a šta kažeš Spursi ili Miami ? Ja navijam za Spurse ovdje, mrzim onog glupog floopera Jamesa.

I ja navijam za Spurse.Duncan i Parker taslace kako stignu.Narocito Parker igra nenormalno.

Evo bas sad sam mailom otkazo prijepodnevne aktivnosti sutra da bi mogo gledati veceras drugu utakmicu u Miamiu :-)

Pobijedi prvu Miami, prava taktika jer su ih docekali u cetvrtoj sa brzinom.

Izjednaci Miami sinoc,bolji su bili. 1:1.Sad dvije u San Antoniu.Napeto ko na tuti :-)

Rasturacina u SA...eno James i Bosh drze shupcice u lavoru :-).....2:1 za SA...sad samo da ih jos sutra navece dobiju pa da se odlijepe

I neko onda kaže LeBron bolji od Jordana, i na to sve ga nazivaju šuterom hahahah

Nit je gledam nit je igram. Postujem svakog ko se sportom nekim bavi.

Sta mislite kako cemo u sloveniji proci.

Meni tim dobro izgleda.Jos da se Teletovic naostri i bit`ce to prilicno dobro.

Edited by viking

Opet ja nas dobro ocijenih :-).

Strucnjak sam halal mi kruh.Razbise nas Slovenci ko da sam ja selektor bio a ne Petrovic.

Ja ne znam zašto je iko mislio da ćemo pobijediti. Slovenci imaju jedan od najboljih timova na prvenstvu, još da igraju svi za njih koji bi trebali plus ozlijedjeni, pred domacom publikom bi im samo mogla Španija pomutiti račune.

Ja ne znam zašto je iko mislio da ćemo pobijediti. Slovenci imaju jedan od najboljih timova na prvenstvu, još da igraju svi za njih koji bi trebali plus ozlijedjeni, pred domacom publikom bi im samo mogla Španija pomutiti račune.

Nisam ni ja mislio da cemo pobijediti sloveniju.Samo me malo shebalo ono kad sam vidio da kod nas nista ne stima jos.Slovenci su imali i brzinu vise koju nisu ni koristili,nije bilo potrebe dok smo se mi vukli po terenu.Moze to puno bolje,bez sumnje.Da ne budemo kanta za nabijanje.