Jump to content
_women_

Biranje imena

Recommended Posts

Imena su dio nas i uvijek uz nas, stoga ne

ime puno znaci glupo mi je kad netko bas da neko ime djetetu koje neslici vremenu u kojem se nalazi i ime koje ima gresaka , npr imao sam druga jednog isao u skolu samnom ime bu bilo AliImir znaci ne Almir i na kraju je promjenio ime... Moje buduce dijete ce se aBd zvati onako kako se ja i mlada dogovorimo da bude lijepo ime i meni i njoj da bude Cool da se dijete nesrami svog imena i tako :)

:icon_cheesygrin: ma nema tu nikakve dvojbe...zna se...ako bude musko bice Mehmed a ako bude zensko bice Hasan
  • Upvote 1

[quote name='BeLaY' date='30 August 2010 - 23:55 ' timestamp='1283205321' post='393530']
ime puno znaci glupo mi je kad netko bas da neko ime djetetu koje neslici vremenu u kojem se nalazi i ime koje ima gresaka , npr imao sam druga jednog isao u skolu samnom ime bu bilo AliImir znaci ne Almir i na kraju je promjenio ime... Moje buduce dijete ce se aBd zvati onako kako se ja i mlada dogovorimo da bude lijepo ime i meni i njoj da bude Cool da se dijete nesrami svog imena i tako :)
[/quote]

Potpisujem! Ne bi nikad da mi jadno dijete hajkaju zbog imena, ne daj Boze :) to je grihota :D

E ja sam igrom slucaja dobila svoje ime, cika koje upisivao pogrijesio je i tako ostalo....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Bila sam prva beba u familiji i svi su htjeli na neki nacin sudjeovati u odabiru mog imena.....tako da je bilo prijedloga i prijedloga.....eto neznanac ih zeznuo i on mi dao ime.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

A kad budem imala svoju djecu ako Bog da, ima da se moje pike, bice kako ja kazem [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]....da ima lijepo znacenje, da je u skladu s vremenom....

Danas stvarno ima lijepih imena, stvarno da ne znas koje je ljepse...
  • Upvote 1

Za musko ime smo se ja i muz odma slozili, meni se svidjalo jos od mali nogu ime Endi :icon_cheesygrin: , i kad sam predlozila to ime, svidjalo mu se , tako da nismo dalje birali .. a za curicu se nismo mogli nikako sjediniti ..

Al eto rodio nam se sin, i stvarno nemogu zamisliti, da bi mu bilo drukcije ime.

Ja Bogami nosim ime svoje rahmetil nane i iskreno da vam kazem od mali nogu sam imala problema oko tog imena ili ga nisu znali napisati ili sam uvijek bila meta necijeg istresanja frustracija ... zato sam oduvijek govorila kad budem svoju djecu imala da ce imena biti normalna prema okruzenju gdje osoba zivi ... bila je vec ova tema ali nema veze ... moj sincic je dobio ime iz grcke mitologije ... Enej ... jako jednostavno ime i meni veoma lijepo ... nema veze ni sa vjerom ni sa nicim ... historijsko ime koje mu ne bih mjenjala za nista na svijetu ... jeste da sam razmisljala izmedju dva imena ali Enej je puno lijepse od Neo ...

sad oko imena se imam skim pregovarat :P ali valjda sa muzem dodjemo ipak do rjesenja kako ce se bebac zvati kad se rodi aBd :)

ENEJ je super al i Neo nebi bio promasaj meni se puno svidja pravo mocno ime
  • Upvote 1

hmm sorry ako ima tema, trazila sam i nisam nasla ... :(

[quote name='Zelka' date='31 August 2010 - 10:40 ' timestamp='1283247658' post='393599']
Ja Bogami nosim ime svoje rahmetil nane i iskreno da vam kazem od mali nogu sam imala problema oko tog imena ili ga nisu znali napisati ili sam uvijek bila meta necijeg istresanja frustracija ... zato sam oduvijek govorila kad budem svoju djecu imala da ce imena biti normalna prema okruzenju gdje osoba zivi ... bila je vec ova tema ali nema veze ... moj sincic je dobio ime iz grcke mitologije ... Enej ... jako jednostavno ime i meni veoma lijepo ... nema veze ni sa vjerom ni sa nicim ... historijsko ime koje mu ne bih mjenjala za nista na svijetu ... jeste da sam razmisljala izmedju dva imena ali Enej je puno lijepse od Neo ...

sad oko imena se imam skim pregovarat :P ali valjda sa muzem dodjemo ipak do rjesenja kako ce se bebac zvati kad se rodi aBd :)
[/quote]

meni je ljepse ime Enej nego Neo, ljepse mi zvuci i kad ga zoves ... a dogovorit ces se haha ... ako bude zensko biraj ti ako je musko nek on :P

Evo nasla sam temu koja je vec bila pa sam ih spojila ;)

[quote name='selma90' date='31 August 2010 - 12:12 ' timestamp='1283249529' post='393606']
meni je ljepse ime Enej nego Neo, ljepse mi zvuci i kad ga zoves ... a dogovorit ces se haha ... ako bude zensko biraj ti ako je musko nek on :P
[/quote]

hehehe :D vidjet cemo kad dodje do toga :D al men lijepo zensko ime Zara musko Arien :) al muz totalno drugog misljenja hehhehe

[quote name='Zelka' date='02 September 2010 - 09:54 ' timestamp='1283417693' post='394066']
hehehe :D vidjet cemo kad dodje do toga :D al men lijepo zensko ime Zara musko Arien :) al muz totalno drugog misljenja hehhehe
[/quote]

eh draga Zelka musko ko musko :D, meni je isto Zara lijepo ime ali u mene ce biti Sara :D... nemam pojma kako ali vec kad sam bila Mehmedom trudna slozili smo se oko imena za curicu a za muska imena se nikako ne slazemo :) ... ali ima vremena do druge bebe :D .. do tad se moze promjenut misljenje ...
  • Upvote 1

Hmmm...Da bude zivo i zdravo je prva pomisao s tim da mi je svejedno hoce li biti musko ili zensko,iako bih mozda duboko u svojim zeljama ipak zeljela djecaka..Muslimansko ili ne,nema veze,ime ne znaci niti pokazuje koliki si vjernik.Ja sam Zana pa sam mozda veci vjernik od tamo neke Fatime,Amine,Esme..nevazno.

za djecaka: Zuhejr(cvjetic), Nevres(morski galeb), Ikbal(sreca)
za djevojcicu: Zineta (ukras,nakit), Zejjneb, Ilona, Sumea ili Ramajana( indijski ep)

Joj Orhideja i ti kada nadjes imena , pa ja to ne bi dao papigi . Zamisli kako bi djeca samo
  • Upvote 4

nevolim ova nasa neka moderna imena...

Sin se zove Akim, neobicno je pretezno ga ljudi po drugi put pitaju kako se tacno zove! Predlog mu je od cace!
Voljea bi imati sina Ibrahima... To ime mi je pravo mocno.. Puna usta kad se izgovara
  • Upvote 3

[quote name='Angel of Death' date='25 September 2010 - 10:05 ' timestamp='1285409151' post='398275']
Oj majko budi mi mati ahahahhahahahahhahahhahahhahah sta necu sve dozivjeti haahahhaahh :D :D :D .
[/quote]

Nemoj da me citira

Hm ... Postujem zelju roditelja da daje djeci ime po svojoj zelji . Ali nije najbitnije da se svidja roditelju , vec samom djetetu . Jer isto to dijete ce ime nositi cijeli zivot , a djeca mogu biti osjetljiva na zadirkivanje vrsnjaka , zamisli samo kako bi djeca provocirala i zadirkivala jednog Ikbala , Ilonu , Ha
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' date='26 September 2010 - 18:06 ' timestamp='1285517211' post='398428']
Hm ... Postujem zelju roditelja da daje djeci ime po svojoj zelji . Ali nije najbitnije da se svidja roditelju , vec samom djetetu . Jer isto to dijete ce ime nositi cijeli zivot , a djeca mogu biti osjetljiva na zadirkivanje vrsnjaka , zamisli samo kako bi djeca provocirala i zadirkivala jednog Ikbala , Ilonu , Ha