Jump to content
Daisy

Lasersko otklanjanje dioptrije

Recommended Posts

[quote name='Zelka' date='25 August 2010 - 15:57 ' timestamp='1282744667' post='392456']
[b]ja ih nosim vec 20godina tako da :) molim lijepo na sve se insan navikne[/b] :) ja nosim naocale ali nosila sam i sociva ... obadvoje skup modni detalj ali sa socivama je i jedna stvar ja koja sam nosila polutvrda sociva posle 4godine neprekidne nosnje morala sam prekinuti dati ocima "odmor" ne volim naocale ali ih nosim nije da ih mrzim kao djete sam ih mrzila nositi a sad neka ih ne smetaju mi a sociva jos manje dobro dodju ljeti .. mada tu operaciju cu u buducnosti ako Bog da odradit ali ne jos za jedni pet sest godina
[/quote]

Ima neko sa duzim stazom od mene :)

ja kazem hvala Bogu na napretku u medicini :D

[quote name='Daisy' date='25 August 2010 - 10:18 ' timestamp='1282724336' post='392329']
E ne mozes ti meni sa 2-3 godine staza nosenja naocala reci da cu se navici, ja nosim naocale od svoje 10. godine i jos se nisam navikla i necu se ni navici. Dzaba svi komplimenti da sam ozibljnija, pametnija, ko profesorica i ti fazoni. one mene i dalje nerviraju. Ali evo ima dosta pozitivnih prica o tom otklanjanjju dioptrije pa vjerovatno cu ja to uskoro uraditi aBd
[/quote]

Meni se cini da si ti zivcana ....ne zamjeri :lol: :lol: :lol: :lol:

Sta te toliko nerviraju, nemozes ih nositi, smeta ti zbog drugog naroda ili ...??

kazes da nosis od svoje 10 god. naocale (neznam koliko sad imas) .... ali da se nisi mogla jos privici :rolleyes:

Operacija je preporucljiva [u]samo osobama koje imaju 25 + godina,[/u] ranije se ne isplati jer bi za nekoliko god opet pado vid, bas sam danas sa jednim kolegom oko toga pricao, i on mi tako rece.

[quote name='111111' date='25 August 2010 - 23:24 ' timestamp='1282771479' post='392598']
Meni se cini da si ti zivcana ....ne zamjeri :lol: :lol: :lol: :lol:

Sta te toliko nerviraju, nemozes ih nositi, smeta ti zbog drugog naroda ili ...??

kazes da nosis od svoje 10 god. naocale (neznam koliko sad imas) .... ali da se nisi mogla jos privici :rolleyes:

Operacija je preporucljiva [u]samo osobama koje imaju 25 + godina,[/u] ranije se ne isplati jer bi za nekoliko god opet pado vid, bas sam danas sa jednim kolegom oko toga pricao, i on mi tako rece.
[/quote]

hahaha, jesam zivcana kad su naocale u pitanju, jako :D

sad imam 22. al mogu proci pod 25 :D mislim taman kad skupim pare za oepraciju da cu imati 25 :D

eto hvala za jos jedan info :D

[quote name='Daisy' date='26 August 2010 - 10:32 ' timestamp='1282811550' post='392662']
koliko godina ima taj tvoj kolega?
[/quote]

Ima 32 godine, jucer sam se cuo sa njim i bas ga pitao za oci, kaze da mu je jedno malo zamaglilo ali to je tako blago da nije iritanto i to kaze da mu je to jos od poslije same operacije ostalo. sad ne znam hoce li i to moci rijesiti da ima cist pogled

30 minuta za obadva oka ...i to je to ....

Ono sto je bitno da se dioptrija u zadnje 2. godine nije puno mijenjala tj. najvise +/- 1

Posle 2-3 dana mozes opet ici raditi, voziti auto itd... :rolleyes:

Sve je to fino, ali preskupo, a zdravstveno osiguranje neplaca ama bas nista :am:

nemam potrebe za naocalima a ni za korekcijom dioptrije ...

[quote name='Malina' date='24 September 2010 - 23:29 ' timestamp='1285363788' post='398201']
osim

[quote name='111111' date='24 September 2010 - 23:38 ' timestamp='1285364324' post='398205']
Ali nije ni to cilj, da moras uvijek nosati zastitne naocale ... operaciju radis da nikako vise ne nosis naocale, inace nema smisla :rolleyes:
[/quote]
Istinu ka

[quote name='Malina' date='24 September 2010 - 23:41 ' timestamp='1285364473' post='398206']
Istinu ka

Nije dugo dobro vidjela na oko , znaci malo svijetlosti je imala . Nakon operacije vidi mnogo bolje i oci ce se morati naviknuti da sada primaju vise svjetlosti . Ne moze sve odjednom ...

[quote name='Malina' date='24 September 2010 - 23:41 ' timestamp='1285364473' post='398206']
Istinu ka

e i moja jedna kolegica ovdje u CH je to radila.. imala je dioptriju oko -5.0, tu negdje, morala je cekati isto dok napuni 25 godina, da bih mogla ici na to otklanjanje dioptrije. sasvim je zadovoljna i sretna sto se odlucila za to.
ja ni nerazmisljam o tome, neznam nekako se bojim, jer su to opet oci, nedaj boze sta da bude, oste bez vida. ovako imam dioptriju -2.5 i na pocetku sam nosila non stop naocale. ima godinu dana mozda kako lece nosim i bas sebi uzela neki dan nove naocale, tako da furam i ovo i ono.

moj prijatelj je to uradio...bio je slijep ko krtica a sad vidi kroz malo tanji zid :icon_cheesygrin:

[quote name='veni_b' timestamp='1288991259' post='404439']
e i moja jedna kolegica ovdje u CH je to radila.. imala je dioptriju oko -5.0, tu negdje, morala je cekati isto dok napuni 25 godina, da bih mogla ici na to otklanjanje dioptrije. sasvim je zadovoljna i sretna sto se odlucila za to.
ja ni nerazmisljam o tome, neznam nekako se bojim, jer su to opet oci, nedaj boze sta da bude, oste bez vida. ovako imam dioptriju -2.5 i na pocetku sam nosila non stop naocale. ima godinu dana mozda kako lece nosim i bas sebi uzela neki dan nove naocale, tako da furam i ovo i ono.
[/quote]

Hey

Da nije mozda operisala u augenlaser centrum st.gallen-u ?

Jelda tvojoj kolegici krankenkassa nije nista preuzela sve morala sama platiti, jel tako ? [i](lopovi....)[/i]

I ako mogu pitati, koliko je izaslo sve skupa sa pregledima, ako nije problem da mi odg. moze ovde a moze i na PP

Razmisljao sam takode o laserskom odklanjanjju ,ali je poprilicno skupo, ima i u turskoj puno puno jeftinije a doktori bas dobro urade.
:rolleyes: