Jump to content
sof1a

'Pametni' Amerikanci

Recommended Posts

[i]Budući akademski građani: Za američke studente Beethoven je pas, a Sarajevo ratna zona!

Za generaciju studenata koja ove godine započinje studiranje u SAD-u Čehoslovačka nije nikad ni postojala, a Clint Eastwood je isključivo senzibilni redatelj. Malo je onih među njima koji su čuli za Prljavog Harryja.

Godi
  • Upvote 4
  • Downvote 1

nije to samo sa amerikancima, ni njemci puno ne zaostaju... kazes bosna, aa, jel to negdje kod rusije... jes jes, juznije od kavkaza...
ja rekla svojim radnim kolegama, zalili se oni kako su imali zeznutu zimu prosle godine, imali rekordnih 15 cm snijega, woooo covjece... kod nas toliko ljeti padne hahah, kad sam im rekla da kod nas redovno padne preko pola metra na pocetku zime, da bi na rkaju doslo i do metar i 20 cm na planinama... oni se totalno ono sokirali hahaha...

stariji znaju za titu i jugoslaviju, i znaju za rat, mladji onako, dzeko, fazoni, pa znaju, hajd...

a to za amerikance je opcepoznata stvar...
  • Upvote 1

citala sam negdje clanak o "pametnim" birancima, bilo je to podavno pa evo sjecam se najjace izjava "kraljica je izumila mobitel" :) jes da se radi o mladjoj generaciji, ali ipak...

ma kad bi uradili ovakvu provjeru znanja u cazinu, ne bi dobili nista bolje rezultate mogu se kladiti... samo ameri priznaju pa im je jos pola dodaje :D
  • Upvote 1

hehehee.. zanimljivo jako, dobra tema @hypn0t1c_p01son

Ma ljudi nemaju pojma o nekim osnovnim pojmovima, vjerovato je razlog i

ima njih svakakvi al ima i nas brete :icon_cheesygrin: ...sto bi jedan prika ovd reko za svog sina ,,vijaj majku mu njegovu,ja sve cecine i draganine cd-ove imam a sin mi keca iz muzickog ima...dje to more biti,, :icon_cheesygrin:

inace je tako kod vecine ,,razvijeni,, zemalja da im pucanstvo slabo geografiju i istoriju bandaju..tako je i hebaji ga..mene kad neko pita odakle sam samo mu kazem izadjes na autoput i udri 2000 km prema jugu i kad osjetis miris cevapa ustavi Edited by viking

[quote name='Dobar_Los_Zao' date='18 August 2010 - 18:45 ' timestamp='1282153510' post='390991']
hehehee.. zanimljivo jako, dobra tema @hypn0t1c_p01son

Ma ljudi nemaju pojma o nekim osnovnim pojmovima, vjerovato je razlog i

Mah svima nam je već dugo poznato da napuhani amerikanci uče samo o svojoj kulturi, svojoj geografiji, svom jeziku, itd. Opća kultura je za njih stran pojam, dok nas pretrpavaju informacijama.
Sjećam se da sam bila

[quote name='Malina' date='18 August 2010 - 22:03 ' timestamp='1282161817' post='391012']
[i]Mah svima nam je već dugo poznato da napuhani amerikanci uče samo o svojoj kulturi, svojoj geografiji, svom jeziku, itd. Opća kultura je za njih stran pojam, dok nas pretrpavaju informacijama.[/i]
Sjećam se da sam bila

[quote name='kladusanka' date='18 August 2010 - 22:12 ' timestamp='1282162322' post='391016']
Ovo sam saznala kad s na

Jadni jenkiji, sto se na nas ne ugledaju xD Edited by Jiggy Bau
  • Downvote 1

[quote name='Jiggy Bau' date='18 August 2010 - 21:06 ' timestamp='1282165612' post='391023']
Jadni jenkiji, sto se na nas ne ugledaju xD
[/quote]

ovog kod nas nema

http://www.youtube.com/watch?v=S3X1K93ff5I
  • Upvote 2

Nista cudno , Amerikanci ne znaju dosta toga o WORLD-u , njih zanima samo Amerika i samo zivot tamo ...

da tako je to , al valjda ce nauciti nesto i o svijetu ...

ma neuce oni niocemu, njima samo da je dobro se najseti, da ih je pitati sta i koliko kosta u mcd-u oni bi znali i sta je kad gratis, ali obicni podatak koji naucis kroz krizaljku, kroz anketu, kroz neki national emisiju oni jednostavno prespavaju, nash narod ako i gleda serije te je zbog toga smatran glupim bar ce nesto nauciti o tudjoj kulturi il sl, u njih je sto Ekprem pjeva: poso-kuca=najesti se!!!

[quote name='PC_DoctorE ' date='09 October 2010 - 17:56 ' timestamp='1286639770' post='400425']
ma neuce oni niocemu, njima samo da je dobro se najseti, da ih je pitati sta i koliko kosta u mcd-u oni bi znali i sta je kad gratis, ali obicni podatak koji naucis kroz krizaljku, kroz anketu, kroz neki national emisiju oni jednostavno prespavaju, nash narod ako i gleda serije te je zbog toga smatran glupim bar ce nesto nauciti o tudjoj kulturi il sl, u njih je sto Ekprem pjeva: poso-kuca=najesti se!!!
[/quote]

I da dodam napiti se po mogucnosti dzabice i tako te stvari...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]

tipa "u sebe, na sebe i pod sebe"...da prostite....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='Cain' date='18 August 2010 - 23:17 ' timestamp='1282166254' post='391027']
ovog kod nas nema

http://www.youtube.com/watch?v=S3X1K93ff5I
[/quote]
Ovo je samo primjer da svaka nacija mo

glupost je reci za jednu naciju da je glupa...

ako cemo gledati u globalu, u bosni nastavni program je takav da iz svacega pomalo ucimo do fakulteta, i onda se opredjeljujemo, mehanika, robotika, infomratika, medicina, tamo se ovamo se...

njemci se vec u gimnaziji opredjeljuju sta ce, odnosno za sta su sposobni i sta im bolje lezi...
imas naucnika koji su vrhunski u svom poslu, a ovamo o nekim stvarima nemaju veze... jednostavno ne mozes u svemu biti dobar...

amerikanci su previse bombardirani medijima, i previse su medijima zaokupljeni, pa i ne znaju dalje od onoga sto im tim putem plasiraju...

a kako je vrijeme doslo, i kod nas ce za jos koju godinu biti gegovi kad krenu ovakve ankete...