Jump to content
Daisy

Prizivanje duhova

Recommended Posts

Nisama sigurna da li bi stavila ovu temu ovdje, ali evo, ne moze se reci da je bas religijska, ipako je to nesto "na rubu znanosti"... ugl, da li ste ikad ucestvovali u prizivanju duhova? da li vam se cinilo stvarnim?

ja se sjecam jednom kad sam bila mala, u ratu da smo prizivali duhove (ne mi djecca) vec odrasli, mi smo sjedili i gledali. bio je to onaj fazon poslagati slova u krug i staviti casu u sredinu nekoliko ljudi stavi prst na casu i ona se pomjera kad se prizove duh, fakat je odgovarao na sva pitanja...

imate li vi ovakvih iskustava?

I nadje se jedan hajvan u toj grupi sto drzi ruku na casi i on je pomjera,a oni ostali se preseru od straha. :D :lol:

nisam nikad, ne vjerujem ni u sta, ali ne bih imao nista protiv posmatrati to, da se uvjerim, da vidim na kojem principu se to zasniva, u cemu je caka :D

ja sam se uvjerila na neki nacin da postoji to nesto... nemam nikakvo bas razumno objasnjenje, ali eto, postoji. :D

to su d

[quote name='Cain' date='16 August 2010 - 23:50 ' timestamp='1281995418' post='390494']
to su d

Ja kad sam bila mlada :D u osnovnoj skoli smo to radili, al nesto sa iglom, al se bgm ne sjecam detalja :D NI kako smo radili, nit ista :D Al ne bih se ni prisjecala.

Sranje .... u prazno ... Prizivao milion puta po noci s drugovima , nikad nista , od hodanja po mezarluku pa nadalje bla bla . Niti mi se kad sta prikazalo niti hoce ... Produkt ljudske maste pod djestvom neke opce atmosfere dovodi do 'namjernih' halucinacija ...

Ne vjerujem u te stvari, sejtanska posla, mada sjecam se kad sam bila mala moj striko i njegovi pajdasi su nesto izvodili s tim prizivanjem duhova...ne vjrujem da su ikad ista prizvali, ali zgodno ubijanje dosade....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

ja kad sam bio mali bio sam sa komsijama kad su ovo radili naravno tad nisam vjerovo al kad su to radili slike na zidu su se tresali i stol se pomako ja sam zaplako i skork se ukenjo u gace (imo sam oko 7 godina)...ja vjerujem u duhovni zivot iz jos vise razloga o kojim radije nebi koga zanima moze me pm

Zanima mene , posalji mi poruku ili ovdje ili na facebook ,mozes i staviti ovdje . Dobrovoljno cu i uraditi i snimiti sa svojom rajom . Mozda ja udjem u kakvog đavla a ne on u mene .

To se tice slova, case, stavljanja prstiju i pomjeranja inace se koristi Ouiji ploča, moze se i kupit :D

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8e/English_ouija_board.jpg[/img]

Ev pogledajte ovo, ima par epizoda... grupa studenata odluci prizivati duha.. :D

http://www.youtube.com/watch?v=j_jSzrWP_gk Edited by 3rror

[color="#000080"]Et bio sam s deckima kod [color="#8B0000"]kuce duhova u Todorovu[/color]. Docekali ponoc i setali okolo.
Nista se nije desilo.

Eh sad neki kazu da smo vileni sto tuda idemo kao da nesto postoji (prikaze / duhovi)
neki kazu da smo mogli nagaziti i tako....

Usprkos posto se nista nije desilo ipak postoji ono nesto u meni sto kaze da postoje
hajmo reci duhovi ali ne u tom smislu iz filmova nego vise religijski.

Jer same religijske knjige od najstarijih pa do nasih vjerskih govore o postojanju
drugih svijetova i prelasku navedenih u nas svijet. Na ovom svijetu mogu uzeti razne
oblike poput macke i slicno.

Ipak ako vjerujemo u Boga onda trebamo vjerovati i u ono sto je stvorio i sto je napisano
u nasim knigama.

Pozdrav raja :)

[color="#8B0000"]P.S. ipak mi drago sto nisam nista vidio u kuci duhova ipak od takvih stvari ljudi zavrse
u ludnicama ili pod zemljom.[/color][/color]

[quote name='4-Host' timestamp='1291668086' post='410072']
[color="#000080"]Et bio sam s deckima kod [color="#8B0000"]kuce duhova u Todorovu[/color]. Docekali ponoc i setali okolo.
Nista se nije desilo.

Eh sad neki kazu da smo vileni sto tuda idemo kao da nesto postoji (prikaze / duhovi)
neki kazu da smo mogli nagaziti i tako....

Usprkos posto se nista nije desilo ipak postoji ono nesto u meni sto kaze da postoje
hajmo reci duhovi ali ne u tom smislu iz filmova nego vise religijski.

Jer same religijske knjige od najstarijih pa do nasih vjerskih govore o postojanju
drugih svijetova i prelasku navedenih u nas svijet. Na ovom svijetu mogu uzeti razne
oblike poput macke i slicno.

Ipak ako vjerujemo u Boga onda trebamo vjerovati i u ono sto je stvorio i sto je napisano
u nasim knigama.

Pozdrav raja :)

[color="#8B0000"]P.S. ipak mi drago sto nisam nista vidio u kuci duhova ipak od takvih stvari ljudi zavrse
u ludnicama ili pod zemljom.[/color][/color]
[/quote]

:ap:

U astralim putovanjima susrecu se druga transcedetalna bica koja se nalaze u svom elementu/astralnoj dimenziji,a mi smo onda "duhovi" koji su upali u njihov svijet.. mozda se pokoji duh i prepadne kad sretne "zivog covjeka" u pomracini..

[quote name='4-Host' timestamp='1291841777' post='410488']
Tj da je kuca ko kuca ali po njoj ima svakakvih natpisa na arapskom jeziku i nacrtani duhovi itd...
Nazalost prtezak je snimak da postavimo na internet. Imamo sve snimljeno od a do znj :)

Ja imam informaciju o KUCI DUHOVA U HRVATSKOJ :) [size="4"][b]adresu i sve. Covjek poklanja kucu
onom tko ostane preko noci u njoj.[/b][/size]

Ziva istina, bilo u novinama i na TV-u cak su neki bili pa zavrsili u bolnici nakon toga.

Prepisacu clanak o tome drugi put
[/quote]
davaj odmah nama sada :) .

nebi nikad volio se naci u situaciji sa tim nekim nadnaravnim bicima ili kako god se to zvalo,

[quote name='4-Host' timestamp='1291841777' post='410488']
Tj da je kuca ko kuca ali po njoj ima svakakvih natpisa na arapskom jeziku i nacrtani duhovi itd...
Nazalost prtezak je snimak da postavimo na internet. Imamo sve snimljeno od a do znj :)

Ja imam informaciju o KUCI DUHOVA U HRVATSKOJ :) adresu i sve. Covjek poklanja kucu
onom tko ostane preko noci u njoj.

Ziva istina, bilo u novinama i na TV-u cak su neki bili pa zavrsili u bolnici nakon toga.

Prepisacu clanak o tome drugi put
[/quote]

Daj adresu , ici cemo ja i Menso Racing zajedno ? I biciklima ako treba :D .

[quote name='Angel of Death' timestamp='1291920737' post='410637']
Daj adresu , ici cemo ja i Menso Racing zajedno ? I biciklima ako treba :D .
[/quote]
hehehehe ja uvijek za :) , samo ako mogneš izdržati samnom :P :) .

al eto dajem ti par mjeseci da se pripremiš :) . Edited by racing/7005/

[b][color="#FF0000"]KUĆA DUHOVA U BJELOVARU ILI KAKO JE NAZIVAJU KUĆA S[/color][/b] [b][color="#000000"]CRNIM KRIŽEM[/color][/b]

CLANAK S JEDNOG BLOGA: Mještani sela Škrinjara nadomak Sv. Ivana Žabnog (kod Bjelovara) o kući Uskopljanina Stipe Ćurića govore kao o «kući duhova», budući da se u njoj, kako se priča, odmah s početka noći čuje jezivi dječji plač, užasni krici i stravični, neobjašnjivi zvukovi.
Stipo je, uloživši svoju ušteđevinu iz Njemačke, kuću namijenio jednom od svojih sinova, ali je, zbog rečenih zbivanja u njoj, kuća danas napuštena i od pogleda prolaznika skrivena bujnim raslinjem.
Nakon što se pročulo za zbivanja u škrinjarskoj kući strave, reagirala je i policija, te su jedne noći, tvrde upućeni, u kući zanoćila trojica policajaca koji su uz karte i pokoju čašicu pića trebali utvrditi što se u kući doista događa. No, kaže dalje priča, jedan od policajaca naglo je odustao od zadatka i napustio ukletu kuću, ali je na odlasku doživio prometnu nesreću. Preostaloj dvojici policajaca iz sjećanja su navodno izbrisana dva posljednja sata boravka u kući, tako da se po izlasku uopće nisu sjećali zbivanja pred zoru.
Priča se, također, da je sličnu provjeru pokušala izvršiti i skupina bjelovarskih taksista, no i oni su zbog stalnih ometanja (neobjašnjivog isključenja struje i dr.), čitaj straha, uskoro odustali od svoga nauma.
Bilo je, priča se, još nekoliko pokušaja da se prodre u tajnu škrinjarske kuće strave, no svi zainteresirani bili su, tvrdi se, jednostavno pretučeni.
Oni koji vjeruju u priču o kući duhova tvrde da je ona sagrađena na mjestu na kojemu je nekada bilo groblje.

[img]http://www.filmtvblog.com/i/provjereno1.jpg[/img]

[color="#8B0000"]Mada nakon silnih prica i svega toga novinari "NOVE TV" iz emisije PROVJERENO su odlucili posjetiti tu kucu
i naravno prespavati u unjoj.

Nakon obilaska kuce ostali su preko noci, uspjeli su nesto cudno snimiti kao neku svjetlost medjutim
od duhova ili tak neceg ni traga ni glasa.

Zapitamo se kako to da u 99% slucajeva kad neko ima kameru ama bas nista da se desi..... [/color] Edited by 4-Host

[quote name='4-Host' timestamp='1292065195' post='411006']
[b][color="#FF0000"]KUĆA DUHOVA U BJELOVARU ILI KAKO JE NAZIVAJU KUĆA S[/color][/b] [b][color="#000000"]CRNIM KRI