Jump to content
Sign in to follow this  
makcode

Gavrilo Princip - Sta znate o njemu?

Recommended Posts

On je ubio Nj. C. i K. V. Franz Ferdinanda u Sarajevu, i nakon nekoliko sedmica poceo 1. sv. Rat...

evo neki dan su vratili nekakav Spomenik na to mijesto dje ga je on ubio..

Eto ako niste znali taj cin se navodi kao prvi teroristicki cin sluzbeno zabiljezen u Historiji.

Znam da je bio pripadnik organizacije "crna ruka" koja je okupljala srpske nacionaliste i dan danas ta organizacija postoji ima svoje sjediste u Cikakgu SAD. Njeni Clanovi i njeno djelovanje se drzi u tajnosti.

Ne slazem se sa ubistvom Franza Ferdinanda jer je to pravi terorizam,al nek su vratili spomenik,nek se zna gdje je poceo Prvi svjetski rat.
Sto se tice Austro-Ugarske,dok je okupator onda ne valja,da je napravila i milion skola itako toga, za mene ne valja jer je okupirala tudji teritorij

hmmm pa neznam sta da kazem, s jedne strane ovaj The_Undertaker je u pravu a sa druge,po mom misljenju nije,jer svaka okupacije okupiranom prostoru donese nesto novo,osmanlije donijeli islam,AU donijela obrazovanje ako se moze tako reci,gradilo se,bolje svaka okupacija nego neki rat u kojem ginu ljudi i gdje se sve rusi.
opet kazem,ne opravdavam ni jedno ni drugo,ali kad bih morao da biram sta je blje,uzeo bih OKUACIJU

Izvrsio atentat na austrijskog princa i to u sarajevu :D

ehh, da smo mi bili te srece pa da je ostala do dana danas...

<{POST_SNAPBACK}>

Stvarno bi bili sretni. Kako mozes prizivati drugu stranu zemlju da okupira tvoju vlastitu nije mi jasno. Nemoj mi samo reci da su oni okupirali Bosnu kako bi pomogli Bosance. To mi slici ko danas strani trgovacki lanci koji dolaze i svi njezini direktori napominju kako dolaze da bi razvili odredjeni kraj,zaposlili ljude i bla,bla. Oni su tu samo zbog jedne stvari,a ta je kako izvuci sto vise para iz vasih dzepova, a o bankama da i ne pricam.

Eh, danas bi bili u EU, da budala nije pucala, jos jednom ko bude izgonio njemce(austro-ugare) odavde, vidjece taj.... he he..

Ubio je okupatora BiH koji je pljackao dobra koje je stvarala BiH. Ako je tebi zao tog zlikovca meni nije jer bi bilo bolje da senikad nije ni rodio.

<{POST_SNAPBACK}>

Dobri su braca Austrijanci bili... bolji nego ovi sad sto su nas okupirali...

Nijedna okupacija ne valja, a sad raspravljati koja je manje bolna je sasvim drugo pitanje. Reci mi sto je po tebi ta okupacija dobro donjela Bosni?

<{POST_SNAPBACK}>

Ma naravno da ne valja, salio sam se, ali ipak donijeli su zeljeznice, skole, fakultete, ceste....
ovi sad zeleni sto su nas okupirali su mi puno gori

Slazem se stobom da su gradili ceste i zeljeznice ali ne da bi nama bilo bolje nego da bi preko tih zeljeznica i cesta mogli sto prije,sto lakse i sto vise iznjeti sto vise dobara.

jos malo ces poceti ovuda velicati tu maskotu od atentatora! da je meni, nama, da smo jos pod tom "okupacijom", nebi bilo potrebe da se danas uradi ono sto se uradilo pred predsjednistvom...

jos malo ces poceti ovuda velicati tu maskotu od atentatora! da je meni, nama, da smo jos pod tom "okupacijom", nebi bilo potrebe da se danas uradi ono sto se uradilo pred predsjednistvom...

<{POST_SNAPBACK}>

joj ovih dana uopce ne moram puno komentirati... ljudi kazu sve sta ja mislim ;)

zbog gavrila principa treba izmisliti vremeplov i vratiti se u proslost zgnjeciti budalu prije neg ubije ferninanda - hamdija salkic 2001. u becu kad smo obilazili dvor franca ferninada kaze on jos **bem ti budalu