Jump to content
selma90

Ljekovito bilje i zdravlje

Recommended Posts

Ovu temu sam zamislila tako sto bi stavljali savjete, clanke o ljekovitom bilju, o cajevima, o hrani, o picu i ostalim stvarima koje bi covjeku pomogle da rijesi zdravstvene probleme i druge koje se ticu samog covjeka .... npr. nesto sto je dobro za kozu, kosu, sluh, vid, srce itd.

isto ko ima problema s necim moze napisati pa valjda ce neko negdje pokusati naci odgovor, uglavnom pomoci jedni drugima :D

ev primjer :

[b]LAVANDA [/b]

Skoro da nema osobe koja barem jednom u

[b]Pet najboljih namirnica protiv raka[/b]

Prema britanskim statistikama, čak dve trećine svih slučajeva raka mogu se povezati s nezdravim načinom prehrane.

[b]Opis biljke[/b]: nana ili metvica je trajna zeljasta biljka, a raste kao divlja i pitoma, jer se uzgaja u vrtovima. Metvice imaju uspravnu ?etvrtastu, granatu i dlakavu stabljiku s nasuprotnim - dlakavim unakrsnim, jajasto-

[b]Opis biljke:[/b] glog je vecinom srednje velicine. Na pogodnim stani

[b]Đumbirom protiv bola[/b] : Začinska biljka đumbir blagotvorno deluje na mi

jagode su takodjer dobre za izbjeljivanje zuba. to je jedan od rijetkih prirodnih nacina da se izbjele zubi, zajedno sa sodom bikarbonom daju jako dobar efekat...

evo cula sam da osim jagoda svo bobicasto voce (brusnice, borovnice, ribizle) su jako dobre u prevenciji velikog broja rakova, smanjuju mogucnost nastajanja za nekih 40% (ne znam tacno, jer sam podavno citala taj clanak) :D

[quote name='Daisy' date='28 July 2010 - 13:51 ' timestamp='1280321504' post='386269']
jagode su takodjer dobre za izbjeljivanje zuba. to je jedan od rijetkih prirodnih nacina da se izbjele zubi, zajedno sa sodom bikarbonom daju jako dobar efekat...

evo cula sam da osim jagoda svo bobicasto voce (brusnice, borovnice, ribizle) su jako dobre u prevenciji velikog broja rakova, smanjuju mogucnost nastajanja za nekih 40% (ne znam tacno, jer sam podavno citala taj clanak) :D
[/quote]

aha to znam za zube :D

i ja sam to citala za rak, pokusat cu pronaci taj clanak pa cu ga staviti :)

[b]RUZMARIN[/b]

[b]Opis biljke:[/b] ruzmarin je razgranjena grmovita biljka koja je i zimi zelena. Listovi su nasuprotni, sedeci. ko

[b]Jagode, soda bikarbona i narand

[b]RUZA [/b]

[b]Opis biljke:[/b] ru

BRUSNICA

Utjecaj na mokracne infekcije
Mokracne infekcije su u sve vecem porastu pa tako pogadjaju svaku cetvrtu

Ja koristim evo nekakvo etericno ulje za oziljke, imam na ruci oziljak od opekotine, nije velik i ne smeta mi, ali hocu da pokusam da vidim ima li efekta. Ulje se sastoji od, ulja od jojobe, ulja od divljih ruza, levanda, smilje i cistus, valjda bude nesto od ovoga xD, nanosi se uglavnom dva puta dnevno.[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Svakom domaćinstvu bih preporučila Mliječnu mast s uljem čajevca , naravno na prirodnoj bazi. Jednostavna je i sigurna za primjenu i ima širok spektar djelovanja.

-tretman problematične kože - akne, mali čirevi, rane

- za različite oblike dermatitisa i alergija na koži

- gljivična oboljenja na koži

- njega intimnih djelova tijela ( kod vaginalnih upala )

- za tretiranje herpes - virusa ( usne, lice,genitalnim organima), ublažava bolove i spriječava daljnji razvoj

- tretiranje malih bradavica

- ublažava posljedice opeklina ( od fizičkih izvora toplote i sunca ) - idealna poslije sunčanja

- djeluje odbijajuće na insekte i ublažava posljedice uboda insekta

[quote]

[size="2"]Eterično ulje čajevca (lat.Melaleuca alternifolia) dobiva se destilacijom vodenom parom listova drvetačajevca. Čajevac je malo drvo koje naraste do visine od oko 7 m, uskih je,mekanih nasuprotnih listova i žućkastih cvijetova u obliku četke za boce, auspjeva u Australiji na relativno malom području Novog južnog Walesa umočvarnom nizinskom tlu koje okružuje sistem rijeka sklonih poplavama. Postojietri kemotipa čajevca (terpineol-4, 1,8-cineol i terpinolen) od kojih je[/size][b][size="2"] natržištu dostupan samo terpineol-4, koji ima najbolje farmakološko djelovanje. [/size][/b]

[b] [/b][size="2"]Eterično ulje čajevca snažno djeluje protiv patogenih gljivica, bakterija ivirusa te djeluje imunostimulirajuće. Budući da jača Obrambeni Ki, a osim zauklanjanje štetnih patogena, može se koristiti i za sprečavanje recidivainfekcije.

Čajevac se može koristiti za infekcije koje uključuju prehlade, gripu,bronhitis, sinusitis; kandidijaze i virusne enteritise; cistits i vaginalniiscjedak, a može se upotrijebiti i za bakterijske i gljivične infekcije kože.

Eterično ulje čajevca učvršćuje živce i poboljšava cirkulaciju krvi u mozgu, azbog toga je preporučljivo kod mentalnog umora i nervne slabosti pogotovo kodljudi čiji je imunološki sustav slab.

Eterično ulje čajevca nije toksično, ne iritira te se smije nanijeti na kožunerazrijeđeno, ali na manje površine. [/size][/quote] Edited by kladusanka

Sve tajne zelenog caja

[font="Verdana, Helvetica"][size="3"][color="#666666"][size=2]-dragocjeni sastojci[/size][/color][/size][/font]
[font="Verdana, Helvetica"][size="3"][color="#666666"][size=2]
[/size][/color][/size][/font]
[color=#666666][font=Verdana, Helvetica][size=2]Zeleni caj ima cak oko tristo razlicitih sastojaka, i upravo taj hemijski sastav krije tajnu njegovih vi
  • Upvote 1

[quote name='sanel87' date='15 August 2010 - 12:50 ' timestamp='1281869448' post='390012']
Ja koristim evo nekakvo etericno ulje za oziljke, imam na ruci oziljak od opekotine, nije velik i ne smeta mi, ali hocu da pokusam da vidim ima li efekta. Ulje se sastoji od, ulja od jojobe, ulja od divljih ruza, levanda, smilje i cistus, valjda bude nesto od ovoga xD, nanosi se uglavnom dva puta dnevno.[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]
Ajd javi ako ima efekta,moja mama ima o

[quote name='Malina' date='18 September 2010 - 13:24 ' timestamp='1284809094' post='397010']
Ajd javi ako ima efekta,moja mama ima o

[quote name='Malina' date='18 September 2010 - 13:41 ' timestamp='1284810113' post='397016']
Poku

[quote name='Amren' date='18 September 2010 - 13:48 ' timestamp='1284810502' post='397018']
Znam kako ti je...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img] probala sam svasta nesto, ali osjetljiva koza, osip crvenilo..uzas....nista ne pomaze...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

prijateljica kaze da njega kosristi za strije, sad koliko joj stvarno pomaze, ne znam...ali kaze da je zadovoljna...
[/quote]
Pa ima

[quote name='Malina' date='18 September 2010 - 13:51 ' timestamp='1284810679' post='397021']
Pa ima

Čula sam i ja za to,ali nisam koristila,jer hvala bogu nemam potrebe.
Ma ja ne koristim vi

Kopriva zara kao caj

[font=Verdana, Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Čaj od koprive-
  • Upvote 1