Jump to content
Daisy

nesuglasice sa roditeljima

Recommended Posts

u kakvim ste odnosima sa svojim roditeljima?

da li se svadjate, imate nesuglasica, rasprava, ljutnij, da li osjetetite taj generacijski jaz, da li su vasi roditelji nezadovoljni vasim odabirom u zivotu (partnera, karijere, prijatelja)?

ako da, oko cega se najcesce svadjate?

moj roditelji mene tlace oko toga da izlazim previse, gotovo svaku noc, otkako sam dosla iz bihaca, govore sta vidjaju te ljudi po carsiji. gdje veza?

[quote name='Daisy' date='21 July 2010 - 10:51 ' timestamp='1279702270' post='384529']
u kakvim ste odnosima sa svojim roditeljima?

da li se svadjate, imate nesuglasica, rasprava, ljutnij, da li osjetetite taj generacijski jaz, da li su vasi roditelji nezadovoljni vasim odabirom u zivotu (partnera, karijere, prijatelja)?

ako da, oko cega se najcesce svadjate?

moj roditelji mene tlace oko toga da izlazim previse, gotovo svaku noc, otkako sam dosla iz bihaca, govore sta vidjaju te ljudi po carsiji. gdje veza?
[/quote]
moji roditelji meni najče

ja nemam problema stim mati kad pocne nesto zvocati ja samo kazem nemoj me sekirati da moram ici hodati a bas mi se danas ostaje kod kuce, nemoj me tjerati iz kuce :D .... i ona mirna :D

Dobra taktika belay [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]. Nisam nikad imao problema sa roditeljima, mozda dok sam manji bio ali to su sitnice, ono kad ti nesto brane a ti bas hoces iako je lose za tebe [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img].
Roditelji su mi [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/grin.gif[/img]

Mrzim samo neku pricu kad znam da sam u pravu a oni se sa mnom svadjaju jer misle da su pametniji za neke stvari sto su stariji .
Mudrost ne dolazi s godinama , prije senilnost :icon_cheesygrin: .

[quote name='Angel of Death' date='21 July 2010 - 12:00 ' timestamp='1279706409' post='384553']
Mrzim samo neku pricu kad znam da sam u pravu a oni se sa mnom svadjaju jer misle da su pametniji za neke stvari sto su stariji .
Mudrost ne dolazi s godinama , prije senilnost :icon_cheesygrin: .
[/quote]

Haha, bas tako, sto su stariji to su netolerantniji i manje otvoreni za nova iskustva, sto znaci da su i manje mudri xD [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

Nekad dok sam bio mladji i dok sam se skolao bilo je svega :D Sad jedini problem i gdje se neslazemo je dolazak kuci u rane jutarnje sate i voznja pod dejstvom alkohola kao i sama konzumacija alkohola :P

I da otac nije jos "prozvakao" sto necu da treniram s Krajinom :D

kad me neko ko me ne zna dobro vidi sa mamom, sigurno pomisli da se ja i ona super slazemo, ali to je samo privid. u biti, ja se sa svojom mamom ne slazem skoro u nicemu, ali joj to ne dajem do znanja uvijek. lakse mi je presutati nego se svadjati.. a sto se zabrana tice, uglavnom ne prelazim granice, jer na zalost dobro sam ih svjesna
preciznije, ne prelazim ih tako da ona sazna ;)

[quote name='lucy in the skies' date='21 July 2010 - 10:28 ' timestamp='1279711735' post='384624']
kad me neko ko me ne zna dobro vidi sa mamom, sigurno pomisli da se ja i ona super slazemo, ali to je samo privid. u biti, ja se sa svojom mamom ne slazem skoro u nicemu, ali joj to ne dajem do znanja uvijek. lakse mi je presutati nego se svadjati.. a sto se zabrana tice, uglavnom ne prelazim granice, jer na zalost dobro sam ih svjesna
preciznije, ne prelazim ih tako da ona sazna ;)
[/quote]
Jesi ti zajebana :D

Ja kako sam udana najbolje se sad slazem s njim :D

ne mijesaju mi se u zivot ...

prije su bili strogi sto se tice izlaska al opet slagala sam se s njima, nisam se skoro pa nikad svadjala, sa ocem se slazem super, bolje nego mamom ... mama i brat se bolje slazu :D

kod mene je bilo to da ja uvijek nekako izguram svoje, oni se protive, pricaju iz dana u dan isto i na kraju opet bude po mom, ne znam ni sama kako sam uspjela, mozda jer sam jedina kcerka :D ... a sad me slusaju jos vise :)

[quote name='selma90' date='21 July 2010 - 19:47 ' timestamp='1279734448' post='384750']
Ja kako sam udana najbolje se sad slazem s njim :D

ne mijesaju mi se u zivot ...

prije su bili strogi sto se tice izlaska al opet slagala sam se s njima, nisam se skoro pa nikad svadjala, sa ocem se slazem super, bolje nego mamom ... mama i brat se bolje slazu :D

kod mene je bilo to da ja uvijek nekako izguram svoje, oni se protive, pricaju iz dana u dan isto i na kraju opet bude po mom, ne znam ni sama kako sam uspjela, mozda jer sam jedina kcerka :D ... a sad me slusaju jos vise :)
[/quote]

blago se tebi, ti si jedina kcerka :D ja sam srednje dijete pa se sve nekako prelama preko mene :( a i to sto niste pod istim krovom, odmah je lakse..

ja dok sam bila u biahcu kad dodjem kuci dok se svoji odzelim moram nazad, a tako i oni, nikad nismo imali vremena za svadju, al sad uhhh...

Sa mamom se predobro slazem, ja s njom kao sa kolegicom :)

Ako negdje za

s svojim roditeljima se vise manje slazem nije uvijek med i mlijeko....ali moji su roditelji pa bome nekad i presutim, necu se raspravljati i svasta nesto....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img]

s papijem se ne svadjam nikad, uvijek je kako on kaze...ali ipak uradim na svoj nacin....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]
s mamom nekad se naljutim i onda ne pricam s njom....ali ne mozemo dugo da sutimo....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='Daisy' date='21 July 2010 - 23:16 ' timestamp='1279750591' post='384827']
blago se tebi, ti si jedina kcerka :D ja sam srednje dijete pa se sve nekako prelama preko mene :( a i to sto niste pod istim krovom, odmah je lakse..

ja dok sam bila u biahcu kad dodjem kuci dok se svoji odzelim moram nazad, a tako i oni, nikad nismo imali vremena za svadju, al sad uhhh...
[/quote]

uh tesko tebi kad si srednja, ti sve moras, manji ne moze, stariji je ipak stariji ne moze ni on uraditi nista, moras ti :D

pa bjezi malo onda u bihac pa se vrati :P

ja imam starijeg brata 10 godina od mene, tako da sam ja mezimica u porodici :D i uvijek je bilo po mom :)

[quote name='selma90' date='22 July 2010 - 09:49 ' timestamp='1279784970' post='384864']
[b]uh tesko tebi kad si srednja, ti sve moras, manji ne moze, stariji je ipak stariji ne moze ni on uraditi nista, moras ti :D [/b]

pa bjezi malo onda u bihac pa se vrati :P

ja imam starijeg brata 10 godina od mene, tako da sam ja mezimica u porodici :D i uvijek je bilo po mom :)
[/quote]
Ovo jest istina skoro kod svih familija osim moje,gdje ja,kao najstarija od 3 kćerke moram sve...
Ali dobra stvar je u tome

[quote name='Malina' date='22 July 2010 - 10:26 ' timestamp='1279790764' post='384879']
Ovo jest istina skoro kod svih familija osim moje,gdje ja,kao najstarija od 3 kćerke moram sve...
Ali dobra stvar je u tome

Sta se ti najstarija kceri bunis :D ti dobijes svu novu garderobu a na mladjima je neka pate :icon_cheesygrin: .

[quote name='Angel of Death' date='22 July 2010 - 12:47 ' timestamp='1279795679' post='384915']
Sta se ti najstarija kceri bunis :D ti dobijes svu novu garderobu a na mladjima je neka pate :icon_cheesygrin: .
[/quote]
vjeruj da nije tako. :D
Ja nosim sve od mladjih sestara,jer sam ja najskrominija pa ne

Draga omladino, aBd budući ste roditelji, sve će vam jednoga dana biti jasnije, sjetit ćete se i sebe i svojih roditelja. :D
  • Upvote 1

[quote name='kladusanka' date='22 July 2010 - 12:01 ' timestamp='1279796480' post='384926']
Draga omladino, aBd budući ste roditelji, sve će vam jednoga dana biti jasnije, sjetit ćete se i sebe i svojih roditelja. :D
[/quote]

istina Bogami, ja sam tek na pocetku a vec mi je dosta toga jasno :D

[quote name='EcI PeCi PeC' date='22 July 2010 - 14:48 ' timestamp='1279802926' post='384951']
Bravo kladuscanka :)

Bas tako.. Roditelji su jedini pravi prijatelji..
[/quote]

O da, ovo cujem svaki dan i svjesna sam toga da su roditelji najbolji prijatelji i jedini koji ti nikad u zivotu nebi odmogli
al jednostavno ponekad se ne moze naci zajednicki jezik, valjda prevelik taj generacijski jaz :D

[quote name='Daisy' date='22 July 2010 - 19:37 ' timestamp='1279823865' post='385001']
O da, ovo cujem svaki dan i svjesna sam toga da su roditelji najbolji prijatelji i jedini koji ti nikad u zivotu nebi odmogli
al jednostavno ponekad se ne moze naci zajednicki jezik, valjda prevelik taj generacijski jaz :D
[/quote]

Znam o cemu pricas... I znam sta mislis.. Lele.. Pa svi smo smi to prolazili...

Nekad oni popuste, nekad ti. Pripazis malo na ton.. I ide to sve nekako.. Sve po svojim godinama i redu ;)

Ja sa svojima super, od njih od cetrnaeste godine, nismo imali vremena za svadje i nesuglasice, mada ih se nadje kad insan dodje kuci, al to uvijek kroz salu se rijesi. Babom se samo jednom zakacila, a mamom xD to se ne moze zvati kacenje, kad se obe odvalimo smijati na to sve, sreca ja u sali opali xD

A sad mama za ispite popi mozak, al ja kazem haj alahimanet, i ona alahimanet, i nakon par dana kao da nije nista bilo :D
Milina.

He he imam te dejzi u svojoj porodici, srednje dijete u mene sestra, al brete i vi znate biti zeznuti uh ... Mi starija djeca nismo bili takvi xD