Jump to content
Vento

Ku Klux Klan

Recommended Posts

21.06.1964.godine, prije 46 godina, u američkoj saveznoj dr

Rasisti u sve i jednoj naciji postoje... UU sustini su to nesigurni insani koji iz straha da se njima nesto nekaze u drugog rajde pokazu prostom.. Bolestno!!
  • Upvote 1

Sjecam se romana,meshchinde da je bio Kit Teler, kad su se on i rendzer Ibrahim koji je inace crnac borili protiv ku klux klana i pobjedili na kraju :icon_cheesygrin: ....bilo je tu svasta.

Ku Klux Klan je jedna od najvecih gluposti u zivotu koje sam cula, mrziti nekog na snovu boje koze je besmisleno... shvatam da je to u proslosti bilo tako, dok su crnci bili robovi a bijelci nadmocna rasa, pogotovo u juznom dijelu SADa, ali cinjenica da takva organizacija i danas postoji me dovodi do pitanja kakvi su to ljudi koji su clanovi takve jedne oraganizacije, divljaci? hajvani?

Gledao sam par filmova na tu temu.. fkt strasno ako se onako desavalo stvarno.. te ljude treba svrstati među "Animals"

Postoje i postojati ce uvijek...Nazalost,takvi su ljudi.Uvijek ce naci razlog da ne nekoga mrze..A kazu kako covjek mrzi ono cega se pla

[quote name='Malina' date='22 June 2010 - 14:29 ' timestamp='1277209761' post='380360']
Postoje i postojati ce uvijek...Nazalost,takvi su ljudi.Uvijek ce naci razlog da ne nekoga mrze..[b]A kazu kako covjek mrzi ono cega se pla

[quote name='Daisy' date='22 June 2010 - 15:35 ' timestamp='1277213724' post='380378']
plasiti se crnaca, samo zato sto su crni, hmmm... neprocjenjivo :D
[/quote]
Ma plase ih se jer imaju VELIKI potencijal. :)

[quote name='Malina' date='22 June 2010 - 15:37 ' timestamp='1277213838' post='380379']
Ma plase ih se jer imaju VELIKI potencijal. :)
[/quote]

uh sto me slatko nasmija :D hej sve je moguce, moracemo naci jednog clana pa ga pitati, tesko su uocljivi ispod onih carsafa, ne znas jel neko iz Ku Klux Klan-a ili je noc vjestica opet...

bijela rasa je rastisticka al ljudi nisu ni crnci nista bolji,da smo imi dosli u njihovu zemlju isto bi nam bilo,u dan danas u nekim dumacinama oni zive kao sto su i prije zivjeli,nemjenjaju se,znam crnaca koji su radnici samo takvi ali znam ih koji kil kile nece.u robovlasnistvu su bili i bjelci ne samo crnci.nema nista protiv njih,ali nisu svi ni sa velikim Potencijalom[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img],u sustini zasto su sa velikim potencijalom ,pa crnkinje imaju dublju pa im treba duzi,priroda majka hahah,al kluxovi i dan danas postoje..

Hajde da ne pričamo sad o anatomskim detaljima crnaca i crnkinja.

Slabi je to klan danas , nije KKK sto je nekad bio , u prilog mi ide i to da su na izborima birali Obamu jer nisu htjetli da im ' pokvarena manipulatorska Hillary' bude predsjednica . Crnci disite slobodno i bez stezanja oko grla :icon_cheesygrin: .

[quote name='Vento' date='22 June 2010 - 18:07 ' timestamp='1277226434' post='380417']
[color="#FF0000"]Mo

[quote name='Vento' date='22 June 2010 - 17:37 ' timestamp='1277221023' post='380408']
[b]Hajde da ne pričamo sad o anatomskim detaljima crnaca i crnkinja.[/b]

[quote name='Angel of Death' date='22 June 2010 - 18:10 ' timestamp='1277223039' post='380412'][b]Slabi je to klan danas , nije KKK sto je nekad bio , u prilog mi ide i to da su na izborima birali Obamu jer nisu htjetli da im ' pokvarena manipulatorska Hillary' bude predsjednica .[/b] Crnci disite slobodno i bez stezanja oko grla :icon_cheesygrin: .[/quote]

[quote name='Angel of Death' date='22 June 2010 - 20:20 ' timestamp='1277230853' post='380424']Kad sta hoće ne može , ja protiv čamuga nemam nista protiv niti sam rasista .
Hm... zanimljivo , [b]ja nigdje ne govorim da su Amerikanci 'klandžije' niti da su oni sami birali Obamu[/b] , to si se ti malo zanio , samo polako :icon_biggrin: :icon_cheesygrin: :lol: .[/quote]

Preciznije se izrazi i no problemos. ;) Zamolio bih da ne upotrebljavate izraze tipa "čamuga" i sl. (znamo svi koji su to) jer imaju rasističku konotaciju.

[quote name='Malina' date='22 June 2010 - 22:38 ' timestamp='1277239085' post='380436']Da se odmah izjasnim,pod potencijalom nisam mislila na fizicke znacajke crnaca. :P[/quote]

Siguran sam u to. :P

Prije nekog vremena sam procitao negdje na netu interesantan clanak u kojem se u direktnu vezu dovodi djelovanje masonskog pokreta i KKK. Po toj teoriji je KKK (u vrijeme kad je palio i zario) bio samo jedan od nacina za ulazak u masone, sto po meni ima smisla. Nekoliko slicnosti je vidljivo. Clanovi i jedne i druge organizacije su ugledni i visoko prosvjeceni ljudi, rad i jedne i druge organizacije je vise nego tajan, izdizanje iznad ostalih je glavni smisao postojanja i jedne i druge organizacije itd.
U vrijeme nastajanja KKK crnci u Americi nisu uzivali skoro pa nikakva prava, pa je malo cudan odnos KKK da se pozivao na njihovo istrebljenje, a ne na iskoristavanje u radnom smislu, pogotovo imajuci u vidu da su najistaknutiji clanovi KKK bili vrlo imucni ljudi kojima bi to islo u prilog. Ovo je jos jedan razlog da rasisticki poriv nije bio jedini interes postojanja KKK.

[quote name='Vento' date='22 June 2010 - 21:57 ' timestamp='1277240250' post='380440']
Preciznije se izrazi i no problemos. ;) Zamolio bih da ne upotrebljavate izraze tipa "čamuga" i sl. (znamo svi koji su to) jer imaju rasističku konotaciju.

[/quote]

Ti si to tako rekao da je ispalo da sam ja napisao u prijasnjem postu kako su svi Amerikanci 'kland

[quote name='barca' date='23 June 2010 - 00:32 ' timestamp='1277245952' post='380458']Prije nekog vremena sam procitao negdje na netu interesantan clanak u kojem se u direktnu vezu dovodi djelovanje masonskog pokreta i KKK. Po toj teoriji je KKK (u vrijeme kad je palio i zario) bio samo jedan od nacina za ulazak u masone, sto po meni ima smisla. Nekoliko slicnosti je vidljivo. Clanovi i jedne i druge organizacije su ugledni i visoko prosvjeceni ljudi, rad i jedne i druge organizacije je vise nego tajan, izdizanje iznad ostalih je glavni smisao postojanja i jedne i druge organizacije itd.
U vrijeme nastajanja KKK crnci u Americi nisu uzivali skoro pa nikakva prava, pa je malo cudan odnos KKK da se pozivao na njihovo istrebljenje, a ne na iskoristavanje u radnom smislu, pogotovo imajuci u vidu da su najistaknutiji clanovi KKK bili vrlo imucni ljudi kojima bi to islo u prilog. Ovo je jos jedan razlog da rasisticki poriv nije bio jedini interes postojanja KKK.[/quote]

Da, interesantna je ta veza sa masonima mada me to pomalo čudi jer masoni jesu odabrani ljudi, ali u duhovnom smislu i ne prave razliku između religija dokle god se vjeruje dok je KKK bio protestantski orijentisan, uz mr

[quote name='Daisy' date='22 June 2010 - 09:23 ' timestamp='1277194996' post='380323']
Ku Klux Klan je jedna od najvecih gluposti u zivotu koje sam cula, mrziti nekog na snovu boje koze je besmisleno... shvatam da je to u proslosti bilo tako, dok su crnci bili robovi a bijelci nadmocna rasa, pogotovo u juznom dijelu SADa, ali cinjenica da takva organizacija i danas postoji me dovodi do pitanja kakvi su to ljudi koji su clanovi takve jedne oraganizacije, divljaci? hajvani?
[/quote]

mrziti nekog zbog njegove boje koze, porijekla,izgleda, vjere, nacijili ili iblo cega je i vise nego kukavicki...

kad gledam te skupine koje su rasisticki nastrojene.. o moj boze sve kokpleksi neki... sa takvim ljudima ocenito volim diskutovat...
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' date='23 June 2010 - 12:36 ' timestamp='1277289367' post='380511']
mrziti nekog zbog njegove boje koze, porijekla,izgleda, vjere, nacijili ili iblo cega je i vise nego kukavicki...

kad gledam te skupine koje su rasisticki nastrojene.. o moj boze sve kokpleksi neki... sa takvim ljudima ocenito volim diskutovat...
[/quote]

ja ih ne volim ni na slici vidjeti, mozda zato sto sam previse naivna i gledam svijet u ruzicastoj boji pa ne zelim vidjeti bezrazlozno zlo koje se desava, ali neka ih sto dalje od mene...

nedavno ovdje navece nas par izaslo na jezero na kahvu... i sad konobar ustvari gazda se upleo u nasu pricu i stvroila se diskusija.. o moj boze covjeku ni htler ravan nije... poce on o mahrama i zarovima o islamu i msulimanima o progonu iz CH.. kako smo mi ovakvi mi onakvi.. toj grupi sam jedina ja muslimanka bila... ove svabe se umirile i cekaju... nezgovdno im da se svadjaju takaav narascaj nezgovno im da o muslimanima prica dok ja tu sjedim...
ja mu u dva navrata kazem da je ok da prestane diskutovat da je na pogresnom mjestu diskusija.. on dalje kako bi palio mahrame i manitile... e tad je meni puko fil ustala sam mu i rekla jao kao jugo muslimanka u tvom lokalu u tvojoj drzavi ti prrilazim i kazem da mi nemozes nista. DA JA JESAM MUSLIMANKA... nezgodna tisina.... kahva svima presjela... kad nije eskaliralo...

al kad njega vidis jadna... pitam se sta ga toliko musci gdje komplekse ima kad zeli od sebe da skrece paznju...

i dodjaem nekog mrziti zbog boje koze, nacije, vjere. sexulanog opredjeljena, ili bilo cega osobnog je i vise nego bolestno...

mislim da njihova veza sa masonima proizilazi cisto iz masonske potrebe za takvim organizacijama za kojima se ukaze potreba u odredjenom trenutku ili epohi ljudskog drustva s ciljem da se skrene paznja sa krupnijih problema, uostalom kao sto se danas radi na globalno politickom planu formiranja jedne globalne svjetske vlade ..

mislim da su danas marginalizirani i uveliko pod kontrolom, jedino sto im preostaje je sloboda izrazavanja zagarantovana americkim ustavom, za sve vise od toga bi bili sankcionisani u momentu..

han'te ljuti nemojte tako o KKK i o Dixie Land-u, ne znate dovoljno :P