Jump to content
Clark Gable

Predizborno istrazivanje cazin.Net

Recommended Posts

[img]http://www.cazin.net/images/stories/novosti/rez02_600x449.jpg[/img]
Prije nešto više od mjesec dana, portal Cazin.Net, je pokrenuo veliko predizborno istraživanje javnog mijenja koje bi, s obzirom da se naš portal može pohvaliti epitetom najčitanijeg internet portala na našem kantonu po zvaničnim statistika, trebalo predstavljati ozbiljniju refleksiju rezultata izbora u Cazinu. Istraživanje je trajalo mjesec dana, od toga je posjetiteljima bilo omogućeno popunjavanje formulara u toku 25 dana, dok je preostalo vrijeme iskorišteno u obradu rezultata istraživanja.

[b]Uzorak na kojem je provedeno istraživanje je 1092 popunjenih formulara, ali određeni broj formulara je ispunjen na potpuno neispravan način, pa je broj obrađenih formulara 1004. [/b]

Već smo napomenuli da je bilo omogućeno glasanje samo jednom s jednog računara, ali smo primjetili da je bilo i nekih vrlo neuspješnih pokušaja da se ova barijera pokuša zaobići. Također, forme u kojima je navedeno samo ime partije za koju se glasa, a ostala pitanja nisu popunjena, smatrana su navijačkim pristupom i nisu uzimana u obzir. Takvih formulara je 88.

U nastavku pogledajte rezultate istraživanja po pojedinačnim pitanjima :

----------------------

i sta kazete, koliko je vjerovati..
  • Upvote 1

evo i jednog komentara:

Napisao: mislim glavom, 28.05.2010. 18:16
Ako je ovo tacno, onda je SDP najveci dobitnik ove ankete. (licno mislim da bi SDP trebao dobiti barem 30% glasova u Cazinu) Kako vidim po glasovima, gradjani Cazina su zadovoljni sa vlascu, cim glasaju ovako. Ee moji Cazinjani...

Pa mozda me malo cudi ova opcija "DNZ", ali uglavnom je sve to tu negdje.

Drago mi je da je SDA nisko pala.

Cestitke na uspjesnim istrazivanjima

[quote name='Clark Gable' date='28 May 2010 - 20:25 ' timestamp='1275074701' post='376584']
evo i jednog komentara:

Napisao: mislim glavom, 28.05.2010. 18:16
Ako je ovo tacno, onda je SDP najveci dobitnik ove ankete. (licno mislim da bi SDP trebao dobiti barem 30% glasova u Cazinu) Kako vidim po glasovima, gradjani Cazina su zadovoljni sa vlascu, cim glasaju ovako. Ee moji Cazinjani...

[/quote]

Dobar komentar i posteno napisano. Da ih je vise takvih...

[quote name='omg-It's-BaroN' date='28 May 2010 - 20:37 ' timestamp='1275075468' post='376588']
[b]Pa mozda me malo cudi ova opcija "DNZ",[/b] ali uglavnom je sve to tu negdje.

Drago mi je da je SDA nisko pala.

Cestitke na uspjesnim istrazivanjima
[/quote]
Fakat su slabo dobili obzirom na sve okolnosti :icon_cheesygrin:

vidjet cemo u oktobru...je li ovo sve tacno....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

samo me cudi SDA kako je ovako nisko pala, a nikad nisu bili jaci....tako bar kazu....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]

Ovisi gdje je provodjena anketa.... Uzi dio grada je vecinom glasacko tijelo SDP-a .. iz tog razloga je SDP ovako visoko...

SDA najvise ima glasova po okolnim mjesnim zajednicama...

Mislim da nije tacno ovo stanje...

SDA i A-SDA bi trebali biti na vrhu ubjedljivo.

Mislim da je rijec o online istrazivanju preko Cazin.net-a

[quote name='security' date='29 May 2010 - 21:57 ' timestamp='1275163070' post='376706']
Cazin.net je poznato upori

:icon_cheesygrin:

stvarno je bilo duga anketa, ja odgovorio na par pitanja i odustao :)

ali Farko se stvarno potrudio, nema sta..

samo, ovdje fali ona populacija koja presudjuje o izborima, a to su starci koji ne koriste internet..

[quote name='security' date='29 May 2010 - 22:42 ' timestamp='1275165741' post='376711']
Nije nova etiketa. Koliko sam upoznat, na sve i jednoj anketi je pobjeđivao DNZ.
[/quote]

pa na ovoj nije ...

[quote name='security' date='29 May 2010 - 22:42 ' timestamp='1275165741' post='376711']
Nije nova etiketa. Koliko sam upoznat, na sve i jednoj anketi je pobjeđivao DNZ.
[/quote]

Ma dobro, do sad su pobjedjivali ankete a od sad ce popravo, ne brini nije namjestaljka ;)

[quote name='lucky' date='30 May 2010 - 06:53 ' timestamp='1275198831' post='376775']
pa na ovoj nije ...
[/quote]

Zato sam i napisao da me iznenadilo. Čudno mi je i to da glasači ASDA vi

anketa je dobra i prikaziva realno stanje ljudi koji aktivno prate informacije putem interneta ... jes da je broj takvih ljudi u ukupnom broju stanovnika zasad mali broj ...

al je cinjenica je da svake godine ih ima vise, tako da ce i ankete ovakvog tipa davati realniju sliku ...

uglavnom cazin.net team neforsira niti jednu stranku ... svakoj politickoj stranci damo mogucnost da svoje saopstenja objavljuju na stranici ... isto tako i ovdje na forumu da iznesu svoje projekte i da se diskutuje o njima ...

tako tvoj napad na cazin.net team je cisti promasaj ...

[quote name='_haRY_[garronja]' date='28 May 2010 - 21:36 ' timestamp='1275082573' post='376618']
ne vjerujem da ova anketa odrazava stvarno stanje,tj. kako bi bilo da su sutra izbori..
[/quote]

Ne vjerujem ni ja u ovo. Jer kad je bila kampanja ca načelnika, anketa je pokazivala da će Amir Harba