Jump to content
Sign in to follow this  
safet susic

SP 2010-Dream Team

Recommended Posts

Evo jedna igra na koju naleti na bihsoccer forumu, jako je zanimljiva a objasnit cu osnovna pravila:
1. Cilj je igre je sa sto vise bodova pobijediti protivnickog igraca;
2. Potrebno je odrediti tim sa 11 igraca u formaciji 4-4-2;
3. Svaki igrac mora biti na poziciji na kojoj se nalazi u stvarnosti ( Torres-napad, Deco-vezni red, Vidić-odbrana i sl.);
4. Bodovanje ce se vrsiti prema pravilniku koji ce biti napisan ispod;
5. Dozvoljeno je postaviti samo 3 igraca iz jedne reprezentacije;
6. Igrac kojeg izaberete za kapitena, udvostrucavaju mu se bodovi;
7. Svaki dobar potez igraca i tima (gol, asistencija, pobjeda tima, gol za pobjedu i sl.) bodovat ce se sa (+), a svaki negativni potez (crveni karton, zuti karton, autogol, poraz tima i sl) bodovat ce se sa (-) prema pravilniku bodovanja;
8. Ukoliko se pronadju dublje i bolje statistike pravilnik ce biti nadopunjen, ukoliko ne, neka od pravila bit ce ukinuta, ukoliko do ukidanja ili do dodavanja dodje, bit ce te putem PP-a, pravovremeno obavjesteni.

PRAVILNIK BODOVANJA:
Golovi
1. Gol postigao napadac 5 bodova; gol postigao vezni igrac 10 bodova; gol postigao odbrambeni igrac 15 bodova; gol postigao golman 30 bodova.
2. Gol napadaca za pobjedu tima 20 bodova; gol veznjaka za pobjedu tima 25 bodova; gol odbrambeog igraca za pobjedu tima 30 bodova; gol golmana za pobjedu tima 50 bodova.
3. Gol napadaca za remi tima 10 bodova; gol veznjaka za remi tima 15 bodova; gol odbrambenog igraca za remi tima 20 bodova; gol golmana za remi tima 40 bodova.
4. Hattrick napadaca 40 bodova; hattrick veznjaka 50 bodova; hattrick odbrambenog igraca 60 bodova; hattrick golmana 100 bodova.

Asistencije
1. Asistencija napadaca 8 bodova; asistencija veznjaka 8 bodova; asistencija odbrambenog igraca 10 bodova; asistencija golman 20 bodova.

Kartoni i autogolovi
1. Zuti karton napadac -10 bodova, zuti karton veznjak -9 bodova, zuti karton odbrambeni igrac -6 bodova, zuti karton golman -20 bodova;
2. Direktni crveni karton napadac -20 bodova, crveni karton veznjak -19 bodova, crveni karton odbrambeni igrac -16 bodova, crveni karton golman -40 bodova;
3. Autogol svakog igraca -20.

Timski i pojedinacni bodovi
1. Pobjeda tima 5 bodova, sa 3 gola razlike 10 bodova, a s vise razlike 20 bodova.
2. Poraz tima -5 bodova, sa 3 gola razlike -10 bodova, a s vise razlike -20 bodova.
3. Remi tima 3 boda.
4. Ekipa drugo mjesto 40 bodova.
5. Ekipa prvak turnira 100 bodova.
6. Izabranom kapitenu svaki bod se udvostrucava.
7. Igrac proglasen najboljim igracem turnira 150 bodova.
8. Igrac se nalazi u prvih 11, 3 boda, igrac usao u igru u 2.poluvremenu 1 bod.
9. (dodatno pravilo) Ukoliko golman na utakmici ne primi gol +5 bodova!
Ukoliko golman primi gol -2; 2+ golova -4 bodova!
10. (dodatno pravilo) Igrac proglasen za Man of the match +20 bodova!

MOLIO BIH DA SAMO NAPISETE SVOJ TIM I DA JEDNOG OD IGRACA OZNACITE KAO KAPITENA!

UKOLIKO ZELITE SAZNATI VISE I AKO IMATE NEKIH PROBLEMA I NEJASNOCA MOLIMO VAS DA KLIKNETE [url="http://forum.cazin.net/topic/20400-sp-2010-deam-team-faq/"]OVDJE[/url] I DA POSTAVITE PITANJE!
  • Upvote 1

Evo i moje ekipe ;)

Casillas(ESP)

Maicon (BRA), Ferdinand(ENG), Vidic(SRB), Lahm(GER)

Xavi(ESP), Iniesta(ESP), Kaka(BRA), Sneider(NED)

Messi(ARG) (C), Rooney(ENG)

Moj tim:

Casillas © (Spanija)

Maicon (Brazil), Terry (Engleska), Chiellini (Itaija), Lahm (Njemacka) - ne bi mi nampao da te nije bilo :D

Ronaldo (Portugal), Xavi (Spanija), Fabregas (Spanija), Kaka (Brazil)

Rooney (Engleska), Messi (Argentina)

MOLIO BIH DA SAMO NAPISETE SVOJ TIM I DA JEDNOG OD IGRACA OZNACITE KAO KAPITENA!

UKOLIKO ZELITE SAZNATI VISE I AKO IMATE NEKIH PROBLEMA I NEJASNOCA MOLIMO VAS DA KLIKNETE [url="http://forum.cazin.net/topic/20400-sp-2010-deam-team-faq/"]OVDJE[/url] I DA POSTAVITE PITANJE!

Casillias(ESP)

Maicon(BRA) (c) Terry(ENG) Vidic(SRB) Evra(FRA)

Robben(NED) Gerrard(ENG) Iniesta(ESP) Ronaldo(POR)

Messi(ARG) Ronney(ENG)

Buffon (Italija) - Alves (Brazil), Carvalho (Portugal), Chiellini (Italija), Ashley Cole (Engleska) - Ronaldo (Portugal), Xavi (

..............................................Iker Casillas(SPA)..............................................

John Terry(ENG)............Carles Puyol(ŠPA)...............Gabriel Heinze(ARG)......Rio Ferdinand(ENG)

Frank Lampard(ENG)-kapiten....XAVI ©(ŠPA).......Bastian Schweinsteiger(NJEM)............Maxi Rodríguez(ARG)

Fernando Torres(ŠPA)........................................Lionel Messi(ARG)

Lloris © (Fra)

S.Ramos (Spa) Terry (Eng) Pique (Spa) Kolarov (Srb)

Pienaar (JAR) Gerrard (Eng) Xavi (Spa) Ronaldo (Por)

Rooney (Eng)-C Messi (Arg) Edited by omg-It's-BaroN
nisi stavio kapitena, stavio sam ti golmana

Casillias © (Esp)

Maicon (Bra), Vidic(Srb), Ferdinand(Eng), Ashley Cole (Eng)

Robben(Ned), Xavi (Esp), Kaka (Bra), C.Ronaldo (Por)

Messi (Arg), David Villa (Esp) Edited by omg-It's-BaroN
Razlog za uređivanje: nisi stavio kapitena, stavio sam ti golmana

--------------------- Julio Cesar ----------------------

--Maicon---- Vidić -----Terry---- Evra--

-- Robben ---Xavi -- --Lampard-- -- Kaka©

-- Messi ---- Ronney

Ako je bilo nekih veći propusta dajem Baronu pravo da koriguje. :)

--------------------------------Ochoa(MEX)-------------------------------

G. Johnson(ENG)---Mertesacker(GER)---Heitinga(NED)---Taiwo(NIG)

J. Cole(ENG)--------Elano(BRA)-----Honda(JAP)--------Krasic(SRB)

------------J. Hernandez(MEX)---Van Persie(NED) © --------------

Eto ga, to je moj tim :) Edited by ne_znam_ko_sam
malo izmjene nije stetno :)

baroneeee :P

imas li kakav softwer za pracenje rezultata ove igre ...

pobjednik nek racuna na nagradu ... vidjet cemo sta ce biti ...

i do kada ja mogu svoj tim staviti ?

................................................................Buffon(Italija)....................................................
Ramos(Španija)................Vidić(Srbija)....................Puyol(Španija).........Abidal(Francuska)

Ronaldo (Portugal)............Xavi(Španija)........Lampard (Engleska).......Krasić(Srbija)

.....................................Messi©(Argenitina)..........Rooney(Engleska)........

valjda ce ovo biti dobro

[quote name='lucky' date='06 June 2010 - 21:44 ' timestamp='1275857077' post='378044']
baroneeee :P

imas li kakav softwer za pracenje rezultata ove igre ...

pobjednik nek racuna na nagradu ... vidjet cemo sta ce biti ...

i do kada ja mogu svoj tim staviti ?
[/quote]

Joj lucky haj sto njih moram opominjati, ali i tebe admina :D nemoj ovdje pitanja :D

Ma ne znam za softver, ja mislim da cemo morati ovo rucno raditi sve. Tim moras staviti do prije prve utakmice na Svjetskom Prvenstvu. Znaci do 11 juna nesto sredi :) Tad pocinje prva utakmica izmedju JAR-a i Meksika.

Ukoliko neko ubaci svoj tim na taj dan a utakmica je vec pocela, mislim da nece priznat biti ako su ubacili vec igrace koji su igrali te utakmice. Znaci ako na dan odigravanja prvih utakmica ubacite tim koji sadrzi igraca iz JAR-a, Meksika, Francuske ili Urugvaja, njegov tim nece biti priznat. Pokusavamo maksimalno dati na vremenu ako se bas mislite pripremati.

Ali najbolje bi bilo da svi stavite svoje timove prije 11. juna. I jos nesto, tamo na temi FAQ sam stavio nickove forumasa koji trebaju popraviti svoje sastave, jer su Ferdinand i Robben otpali sa spiska igraca koji ce igrati Svjetsko

[quote name='Osman_10' date='07 June 2010 - 10:43 ' timestamp='1275903782' post='378118']
----------------------------------------------------------------Casillas (ESP)---------------------------------------------------

--------Ivanovic (SER)-----------------Terry (ENG)---------------------Vidic (SER)--------------Ashley Cole (ENG)---------------

-----------Nani(POR)------------------Xavi (ESP)-----------------------Lampard (ENG + C)--------C.Ronaldo (POR)---------------

-------------------------------------------Messi (ARG)-----------------------Torres (ESP)----------------------------------
[/quote]

joj samo stavio nanija i on se ozljedio :S sad opet mijenjam :S WTF

----------------------------------------------------------------Casillas (ESP)---------------------------------------------------

--------Ivanovic (SER)-----------------Terry (ENG)---------------------Vidic (SER)--------------Ashley Cole (ENG)---------------

-----------Malouda (FRA)------------------Xavi (ESP)-----------------------Lampard (ENG + C)--------C.Ronaldo (POR)---------------

-------------------------------------------Messi (ARG)-----------------------Torres (ESP)----------------------------------

nek neki moderator obrise moja 2 prijasnja posta tako da nebi doslo do kakvih komplikacija,ovo je sastav promijenjen zbog ozljede

Casillas(ESP)

Maicon (BRA), Terry (ENG), Vidic(SRB), Lahm(GER)

Xavi(ESP), Iniesta(ESP), Kaka(BRA), Sneider(NED)

Messi(ARG)

casiljas

maicon, tery , puyol, lahm

ronaldo, lampard,xavi, kaka

tores i rooney

kapiten Kaka

[color="#FF0000"][size="5"]tema zatvorena ... jer su prijave zavrsene ... [/size][/color]

[quote name='safet susic' date='11 June 2010 - 21:44 ' timestamp='1276289057' post='378995']
[b]Danasnje utakmice;[/b]

JAR - Meksiko 1:1 (Igrac utakmice, Siphiwe TSHABALALA)
Urugvaj-Francuska 0:0 (Igrac utakmice, Diego Forlan)

[b] lucky;[/b]
-
[b]
safet susic[/b]
-

[b] Osman_10[/b]
Malouda (FRA) (usao u igru +1, remi tima +3 = 4)
[b]Ukupno bodova 4[/b]

[b] ŽLBOA[/b]
Abidal(Francuska) (igrao u prvom sastavu +3, remi tima +3 = 6)
[b]Ukupno bodova 6[/b]

[b]ne_znam_ko_sam [/b]
J. Hernandez(MEX) (usao u igru +1, remi tima +3= 4)
[b]Ukupno bodova 4[/b]

[b] Dobar_Los_Zao[/b]
Evra(FRA) (igrao u prvom sastavu +3, remi tima +3, zuti karton -6 = 0 )
Ukupo bodova 0

[b]Dinko[/b]
-

[b]KeRaaN[/b]
Lloris (Fra)© (igrao u prvom sastavu +3x2, remi tima +3, nije primio gol +5x2 =19)
Pienaar (JAR) (igrao u prvom sastavu +3, remi tima +3= 6)
[b]Ukupno bodova 19[/b]

[b]MECA[/b]
-

[b]Vento[/b]
-

[b]dinobhf5 [/b]
Evra(FRA) (Evra(FRA) (igrao u prvom sastavu +3, remi tima +3, zuti karton -6 = 0 )
[b]Ukupo bodova 0[/b]

[b]omg-It's-BaroN[/b]
-
[b]

[size="4"]Tabela nakon 1. dana[/size][/b][size="4"]
1.KeRaaN 25
2.ŽLBOA 6
3.ne_znam_ko_sam 4
Osman_10 4
5.dinobhf5 0
Dobar_Los_Zao 0
lucky -
omg-It's-BaroN -
Vento -
MECA -
Dinko -
safet susic -[/size]

[b]
Znaci da ne bi bilo zabune: pobjeda(poraz, remi) tima se racuna samo jednom igracu za jedan tim npr. Evra i Anelka- 5 bodova, ne 10; takodjer, kapitenu se za pobjedu tima bodovi ne udvostrucavaju.
[/b]
[/quote]

[b]Rezultati nakon 12. dana

Poredak[/b]
1. dinko 290
2. safet susic 271
3. omg-It's-Baron 253
4. Lucky 246
5.Vento 245
6. dinobhf 224
7. Osman_10 209
8. ŽLBOA 208
9. KeRaaN 189
10.ne_znam_ko_sam 185
11.MECA 140
12.dobar_los_zao 138

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,064
    • Total Posts
      378,365
  • Create New...