Jump to content
VIZIOS

O vehabijama ...

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=LT92mEsKW_A&feature=related

Odlično rečeno .... PREZENTUJU ISLAM NA POGRE
  • Upvote 3
  • Downvote 3

jesil ti stavio pravi link ? :D
  • Upvote 1
  • Downvote 1

:) a subhanAllah.. kako Allah razotkriva.. efendija je veoma dobro objasnio i kao što vidiš izraz "vehabizam" je izmišljen od strane smutljivaca i neprijatelja..

imaš ovdje još jedan link; http://www.youtube.com/watch?v=v6qXESzVnQo&feature=related - hafiz Muhammed Porča govori o nekim stvarima; nakon toga.. od 2:41 sec. počinje u tom videu nova reportaža o posjeti efendiji Jasaviću. Pa poslušaj. Možda Allah dadne da promjeneš mišljenje :)
  • Upvote 2
  • Downvote 2

http://www.youtube.com/watch?v=xXX1JyDUkm4&feature=related toliko o tim ljudima :D
  • Downvote 4

[quote name='x-men' date='11 May 2010 - 10:21 ' timestamp='1273569684' post='373444']
jeste dosadni sa njima,jel ko doso od njih na vasa vrata trazio komad kruha?pustite ljude nek zive i rade sta hoce,i pederi su neljudi pa imaju svoja prava.a skode drustvu i djeca kad vide dva musakrca da se ljuakaju ili drze za ruke sta ce pomislit i sta ce biti u njihovim glavama,kad vide bradate ljude isto neko ce se cudit neko nece,ovdje imas bradati ljudi koji nemaju veze sa vjerom nekom nego im je do image pa kad ga vidis koda si vidio sumskog covjeka,al niko neobraca paznju na njega.
[/quote]

U potpunosti se sla
  • Upvote 3

[quote name='doktoraider' date='11 May 2010 - 10:57 ' timestamp='1273568259' post='373439']
:) a subhanAllah.. kako Allah razotkriva.. efendija je veoma dobro objasnio i kao
  • Downvote 1

Presrasude i ne znanje uvijek vladaju nama. Prvom pojavom tzv. "vehabija" sam i sama bila pomalo zbunjena,
ali i tad mi je smetala osuda tih ljudi koji nisu ugro
  • Upvote 2

[quote name='kladusanka' date='11 May 2010 - 21:48 ' timestamp='1273610896' post='373564']
Presrasude i ne znanje uvijek vladaju nama. Prvom pojavom tzv. "vehabija" sam i sama bila pomalo zbunjena,
  • Upvote 1
  • Downvote 2

[quote name='kladusanka' date='11 May 2010 - 21:48 ' timestamp='1273610896' post='373564']

[quote name='Angel of Death' date='22 May 2010 - 07:25 ' timestamp='1274505948' post='375504']
Hoces reci vehabije nemaju veze s ovim sto sam podebljao ? :icon_eek:
[/quote]

bit će prije da tvoja generacija delikvenata ima veze sa tim nego vahabije[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]
  • Upvote 1

ja nemam nesto previse protiv tih tzv. vehabija, cak i poznajem nekoliko, i smatram da svako ima pravo da nadje svoj put, i da dodje tobe, ono sto se kaze (ako je grijesio, pa da se vise okani grijeha, i pocne da redovnije se moli i ispunjava imanske i islamske sarte):

Sta je bolje u nacinu klanjanja, molenja "vehabija" sto islam u BiH ne poznaje? Odnosno, sta je to sto je njih privuklo u "vehabije" sto nisu mogli pronaci u islamu u BiH? Stvarno me zanima iskreno, pa i pitam, jer ljepota i tradicija muslimana u BiH je nesto posebno, a i smatram da svaka zemlja ima takvu vrstu ljepote. AKo ste citali starije knjige poput Tvrdjave, Dervis i Smrt, Bosnjak, itd, gdje se opisuje tradicionalno ponasanje i odnosi unutar porodice, zajednice u kojoj zivimo, uz strkitkno postovanje islama i praktikovanje, znacete o cemu govorim.

Pozdrav,

[quote name='antrax' date='22 May 2010 - 09:29 ' timestamp='1274520549' post='375540']
ja nemam nesto previse protiv tih tzv. vehabija, cak i poznajem nekoliko, i smatram da svako ima pravo da nadje svoj put, i da dodje tobe, ono sto se kaze (ako je grijesio, pa da se vise okani grijeha, i pocne da redovnije se moli i ispunjava imanske i islamske sarte):

Sta je bolje u nacinu klanjanja, molenja "vehabija" sto islam u BiH ne poznaje? Odnosno, sta je to sto je njih privuklo u "vehabije" sto nisu mogli pronaci u islamu u BiH? Stvarno me zanima iskreno, pa i pitam, jer ljepota i tradicija muslimana u BiH je nesto posebno, a i smatram da svaka zemlja ima takvu vrstu ljepote. AKo ste citali starije knjige poput Tvrdjave, Dervis i Smrt, Bosnjak, itd, gdje se opisuje tradicionalno ponasanje i odnosi unutar porodice, zajednice u kojoj zivimo, uz strkitkno postovanje islama i praktikovanje, znacete o cemu govorim.

Pozdrav,
[/quote]
Ja ne znam kako ti mozes vjeru i tradiciju trpati u isti kos. Kakav Islam u BiH ? Islam je jedan bilo to u BiH bilo to u Srbiji :) U tome i jeste danas problem, sto mi neki vjerujemo i sto smo muslimani samo zato sto su nasi preci bili Muslimani bez ikakvog daljeg ubjedjenja i znanja o Dinu Islamu. Vise postujem onog ko se javno izjasni da nije Musliman i da ne praktikuje to, nego neko ko se hvalisa okolo kako je svaki Bajram u Dzamiji i svojim govorom - pricom samo odvraca od pravog puta. Izvini ako sam bio grub. Vehabizam je podrugljiv i provokativan naziv kojim se danas
  • Upvote 1

[quote name='Ponizni Allahov rob' date='22 May 2010 - 12:12 ' timestamp='1274526768' post='375563']
Ja ne znam kako ti mozes vjeru i tradiciju trpati u isti kos. Kakav Islam u BiH ? Islam je jedan bilo to u BiH bilo to u Srbiji :) U tome i jeste danas problem, sto mi neki vjerujemo i sto smo muslimani samo zato sto su nasi preci bili Muslimani bez ikakvog daljeg ubjedjenja i znanja o Dinu Islamu. Vise postujem onog ko se javno izjasni da nije Musliman i da ne praktikuje to, nego neko ko se hvalisa okolo kako je svaki Bajram u Dzamiji i svojim govorom - pricom samo odvraca od pravog puta. Izvini ako sam bio grub. Vehabizam je podrugljiv i provokativan naziv kojim se danas

Vidi brat u Kur'anu nam je naredjeno da slijedimo Sunnet Allahovog Poslanika s.a.w.s - znaci njegov Sunnet. A recimo pazi sad ove hadise

1. Prenosi se od Ibnu Omera r.a. da je Poslanik s.a.w.s. rekao: "Razlikujte se od mu

[quote name='Ponizni Allahov rob' date='22 May 2010 - 13:20 ' timestamp='1274530839' post='375568']
Vidi brat u Kur'anu nam je naredjeno da slijedimo Sunnet Allahovog Poslanika s.a.w.s - znaci njegov Sunnet. A recimo pazi sad ove hadise

1. Prenosi se od Ibnu Omera r.a. da je Poslanik s.a.w.s. rekao: "Razlikujte se od mu

[quote name='Ponizni Allahov rob' date='22 May 2010 - 13:31 ' timestamp='1274531509' post='375572']
Pitaj konkretno
[/quote]

Ako je neko postao tzv. vehabija, zanima me zasto je to uradio, sta ga je toliko privuklo, kada je svu tu dobrotu islama mogao da praktikuje bez brade velike neuredne, i bez skracenih hlaca? Onako kao njegov djed, pradjed, i vecina muslimana u BiH (pri tom mislim na muslimane koji ne grijese kao neki)? Da budem odredjeniji, sta ih je privuklo u vehabije, sta je to bolje kod vehabija, da fali nasim Imamima i njihovom praktikovanju? Cini se mozda kao glupo pitanje, ali pitam jer ne znam, i jer me zanima?

[quote name='antrax' date='22 May 2010 - 12:37 ' timestamp='1274531841' post='375575']
Ako je neko postao tzv. vehabija, zanima me zasto je to uradio, sta ga je toliko privuklo, kada je svu tu dobrotu islama mogao da praktikuje bez brade velike neuredne, i bez skracenih hlaca? Onako kao njegov djed, pradjed, i vecina muslimana u BiH (pri tom mislim na muslimane koji ne grijese kao neki)? Da budem odredjeniji, sta ih je privuklo u vehabije, sta je to bolje kod vehabija, da fali nasim Imamima i njihovom praktikovanju? Cini se mozda kao glupo pitanje, ali pitam jer ne znam, i jer me zanima?
[/quote]
Slijedel nasi IMami Sunnet Allahovog poslanika iako je to naredjeno ? Jesul nasi didovi slijedili praksu Allahovog Poslanika s.a.w.s iako nam je to naredjeno ? I Rekao sam da brada mora biti uredna! Takodjer je pogresno reci da je neko bolji vjernik od nekog, nit' ima pravo to reci, neka Allah to odredi na Sudnjem danu, nase nije da se zamaramo s tim.

[quote name='Ponizni Allahov rob' date='22 May 2010 - 13:41 ' timestamp='1274532089' post='375576']
Slijedel nasi IMami Sunnet Allahovog poslanika iako je to naredjeno ? Jesul nasi didovi slijedili praksu Allahovog Poslanika s.a.w.s iako nam je to naredjeno ? I Rekao sam da brada mora biti uredna! Takodjer je pogresno reci da je neko bolji vjernik od nekog, nit' ima pravo to reci, neka Allah to odredi na Sudnjem danu, nase nije da se zamaramo s tim.
[/quote]

Nisam mislio da je neko bolji, ali ocito neko vidi nesto bolje, tj. pozitivnije, recimo vecu bliskost sljedovanju praksi Allahovog Poslanika s.a.w.s nego kod nasih Imama.

Samo je bitno kad se vec postuje praksa Allahovog Poslanika s.a.w.s, onda se moras truditi mnogo, mnogo, da bi te narod volio u ime Allaha, da zracis pozitivno, lijepo, da budes blag itd.. Znaci nije dovoljno izgledom biti praktican, a ovamo biti osuran, odbojan itd.
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' date='22 May 2010 - 15:50 ' timestamp='1274536248' post='375586']
Ne znam bas da neko iz moje skole radi sranja po carsiji i da se bavi kriminalnom i tako to ....... To si ti zamjenio mozda skolu , a vjerujem da si ipak zamjenio nas skolarce s vehabijama .
[/quote]
znači po tebi vehabije dilaju drogu, cugu, razbijaju uličnu rasvjetu, izloge, pale kontejnere i slično...

ovo je potpuno nova teorija zavjere[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]