Jump to content
security

Nema nista od kruznog toka

Recommended Posts

"2. Žestoka prijetnja za bespotrebno ubijanje vrapca

U Poslanikovu sunnetu cemo naci razlicite metode, motivirajuce i zastrašujuce, kojim se nareduje ocuvanje i zaštita prirodnih resursa i Allahovih, dž.š, blagodati datih ljudima. Ovdje cemo navesti dva hadisa koji potvrduju spomenutu konstataciju.
Allahov poslanik, s.a.v.s., rekao je: «Ko ubije bespotrebno jednog vrapca, on ce se na Sudnjem danu požaliti Allahu govoreci: Bože, ovaj me je ubio bespotrebno a nije me ubio radi neke koristi.»1

«Svaki musliman koji ubije bespravno vrapca ili nešto vece od njega, Allah ce ga za to sigurno pitati.»
Receno je: «Allahov poslanice, kad se smatra njegovo ubistvo legalnim? Rekao je: Kad ga zakolješ i pojedeš a ne da mu odrubiš glavu i baciš ga.»2

[b][color="#FF0000"]Dva spomenuta hadisa upucuju na nužnost poštivanja svakog živog bica i zabranu njihova bespotrebnog ubijanja i uništavanja, kao i nužnost ocuvanja prirodnih resursa i zabranu njihova bespotrebna i nesvrsishodna trošenja tj. bez ikakve ekonomske svrhe i koristi.[/color][/b]
Oni, takoder, indirektno zabranjuju uništavanje prirode i njene flore i faune koja je danas uveliko ugrožena tehnološkim napretkom i razvojem.

3. Onaj ko bude bespotrebno sijekao lotosovo drvo ici ce u vatru džehennemsku.
To potvrduje sljedeci hadis: «Ko posijece lotosovo drvo, Allah ce mu staviti izravno glavu u vatru džehennemsku.»3

Komentarišuci ovaj hadis Ebu Davud je rekao: «To znaci da ko i u pustinji posijece lotosovo drvo pod kojim se odmaraju putnici i planduje stoka bespotrebno i nasilnicki, bez ikakvog prava, Allah ce takvom glavu izravno staviti u džehennemsku vatru.»4
[b][color="#FF0000"]Hadis upozorava na obaveznost cuvanja drveca, šuma i vocnjaka radi njihove velike koristi. Zato islam strogo zabranjuje neplansku sjecu šuma i drveca. Islam to dozvoljava samo po potrebi i planski, uz uslov da se za svako posjeceno drvo ili vocku zasadi drugo drvo i vocka koja ce u skoroj buducnosti nadomjestiti ono što je posjeceno i uništeno[/color].[/b]"

(Izvor: S.Topoljak) Edited by [LoLLipop]
  • Upvote 1

i smece po nasim sumama ubija zivotinje i ptice,ja sam za kruni tok sa mnogo cvijeca i naravno nove sadnice,,,,

Zao mi je samo sto se puno ljudi kao zali na kruzni tok jer ode zelena povrsina bez koje oni navodno ne mogu. Posto sam i sam puno po sumama i tim korisnim
zelenim povrsinama nikako da sretnem ove forumase koji zale za tim zelenilom vec ih srecem po cesti i kafanama pa se onda zapitam za sta se oni ustvari zalazu???
Toliko zeleni povrsina oko nas ima da se samo malo maknemo iz grada a centar ko centar se treba srediti i da bude 5% ko na slikama bice super i bolje nego sad.
Da malo vise maknete iz nase drzave (jer svi nasi gradovi su katastrofalno sredjeni i jako prljavi) vidjeli bi da je svaki centar bar koliko toliko sredjen i uredan a nas je nazalost
katastrofalan. Ja sam za to da se uredi i da budemo bar na njega ponosni a ko nezna gdje ima zeleni povrsina nek se javi meni zilhi lucky-u pingvinu i ostalima rado cemo ih
provodati i upoznati sa ljepotama zelenila....

Ma nas pojedini narod naucio samo kukati,a kad se napravi sta novo znaju svi reci joj jes dobro,treba urediti jezgro grada,nama ne fali suma i zelenih povrsina ali stvarno centar treba urediti,kad se posadi novo drvece porast ce,,,misljenja sam da ce svaki novi kruzni tok biti bolji nego sto je sad onakva slika raskrca i parka,ko u njemu sjedi ama niko...

[quote name='security' timestamp='1271697778' post='370641']
[list=1][*][b]OP[/b][b]Ć[/b][b]I[/b][b]NA CAZIN[/b][/list] - Izgradnja podru

[quote name='Angel of Death' timestamp='1302439697' post='424444']
Gledam ovaj prvi post i kontam , pa radi li taj lik ista osim asfaltiranja ? :lol: :lol: :icon_eek:
[/quote]
Hajd nemoj tako pljuvati po nacelniku :D

Ako cemo logikom bolje ista nego nista, i za neki grad je najbitnija infrastruktura pa onda sve ostalo. Cazinu je potreban i asfalt i voda i struja i rasvjeta i uredjena javna podrucja.
Ja iako nisam naklonjen toj asfaltiranoj stranci :P ja onako od oka kazem da ovo nije bio promasaj i da je taj asfalt odlicna stvar (odlicna i za sakupljanje glasova isto :D)

[quote name='Brotha From Anotha Motha' timestamp='1302450455' post='424449']
Na
  • Upvote 2

[quote name='Inzinjer' timestamp='1302436931' post='424441']
Zao mi je samo sto se puno ljudi kao zali na kruzni tok jer ode zelena povrsina bez koje oni navodno ne mogu. Posto sam i sam puno po sumama i tim korisnim
zelenim povrsinama nikako da sretnem ove forumase koji zale za tim zelenilom vec ih srecem po cesti i kafanama pa se onda zapitam za sta se oni ustvari zalazu???
Toliko zeleni povrsina oko nas ima da se samo malo maknemo iz grada a centar ko centar se treba srediti i da bude 5% ko na slikama bice super i bolje nego sad.
Da malo vise maknete iz nase drzave (jer svi nasi gradovi su katastrofalno sredjeni i jako prljavi) vidjeli bi da je svaki centar bar koliko toliko sredjen i uredan [b]a nas je nazalost
katastrofalan. [/b]Ja sam za to da se uredi i da budemo bar na njega ponosni a ko nezna gdje ima zeleni povrsina nek se javi meni zilhi lucky-u pingvinu i ostalima rado cemo ih
provodati i upoznati sa ljepotama zelenila....
[/quote]

ne znam kome je upuceno ovo u vezi prirode, al de :D

ali, slazem se sa boldiranim. slika i prilika vlasti ;)

[quote name='Angel of Death' timestamp='1302455367' post='424453']
Ovaj kruzni tok[b] je jedino sto je nacelnik uradio otkad je na vlasti za Carsiju[/b] i sad konta glasove dobiti :D Dobit ce , ali kad na vrbi rodi grozdje malo se preracunao sa ovim 80 KM za parking od stanara koji se nikad nije placao do sad :drinks: Da makar poprave sta oko ovog Cajinog potoka , [b]ne znam kako im ne smrdi dok rade ,[/b] meni smrdi ;) . Morao je on poceti praviti kruzni tog zbog ovoga centra sto grade i sa tim to ima veze . Inace nikad ne bi ni dobili kruzni . Uglavnom neka pravi samo , red je na Carsiju koja zadnjih godina izgleda kao grad mrtvih ...
[/quote]
1. nije jo

[quote name='[LoLLipop]' timestamp='1302460056' post='424462']

[/quote]

Halali...

Nikom licno vec svima koji zale za aman Boze parkom i zelenim povrsinama.

A sto se vlasti tice nikad me ona nije zanimala svaku vlast volim onoliko koliko moram a od sveg ostalog sam operisan, kazem da je stanje katastrofalno

i nadam se izgradnjom novog kruznog toga da da moze biti samo bolje nego sto je sad i ja podrzavam izgradnju...

@Inzinjer, posto se hvalis posjetama prirodi, da te pitam jesi li bio u ovoj pecini na podrucju Cazina :D

btw, prelijepa je.

[url="http://img191.imageshack.us/i/17045128348468000810168.jpg/"]Pecina_Negdje_u_Cazinu[/url] Edited by [LoLLipop]

[quote name='[LoLLipop]' timestamp='1302465967' post='424472']
@Inzinjer, posto se hvalis posjetama prirodi, da te pitam jesi li bio u ovoj pecini na podrucju Cazina :D

btw, prelijepa je.

[img]http://img191.imageshack.us/i/17045128348468000810168.jpg[/img]
[/quote]

Bio sam u vise njih pa koja te zanima :) ako treba imam i slika i video zapisa :)

[quote name='Inzinjer' timestamp='1302466029' post='424473']
Bio sam u vise njih pa koja te zanima :) ako treba imam i slika i video zapisa :)
[/quote]

ovu bi morao prepoznati ako si bio u njoj. jedinstvena bio pecina sa niz jezera. ;)

[quote name='[LoLLipop]' timestamp='1302466355' post='424475']
ovu bi morao prepoznati ako si bio u njoj. jedinstvena bio pecina sa niz jezera. ;)
[/quote]

Iskreno sa slike je ne poznajem pa rekni gdje je ako nisam bio rado cu je posjetiti :)

Kruzni tok ce biti izgradjen, ne zvao se ja PUNISHER. :D Izvori bliski uzoj opstinskoj vlasti (od kojih sa nekima odrzavam jos uvijek prisne kontakte :D usprkos ideoloskim razlikama) a koji su htjeli da ostanu anonimni, govore da je ovo jedan od projekata cijom implementacijom vodeca stranacka garnitura pokusava da ponovno privuce onih 1300 glasaca iz MZ Centar koji su joj dali svoj glas na proteklim opcinskim izborima, iako su to potencijalni SDP-ovi glasaci. S obzirom da jos niko od zvanicnika nije opovrgao ove "glasine", ne preostaje vam nego da mi vjerujete na rijec. :D
  • Upvote 1

[quote name='Punisher' timestamp='1302518917' post='424497']
Kruzni tok ce biti izgradjen, ne zvao se ja PUNISHER. :D Izvori bliski uzoj opstinskoj vlasti (od kojih sa nekima odrzavam jos uvijek prisne kontakte :D usprkos ideoloskim razlikama) a koji su htjeli da ostanu anonimni, govore da je ovo jedan od projekata cijom implementacijom vodeca stranacka garnitura pokusava da ponovno privuce onih 1300 glasaca iz MZ Centar koji su joj dali svoj glas na proteklim opcinskim izborima, iako su to potencijalni SDP-ovi glasaci. S obzirom da jos niko od zvanicnika nije opovrgao ove "glasine", ne preostaje vam nego da mi vjerujete na rijec. :D
[/quote]
Ide kruzni tok 100% ali ova odluka o parkinzima ce im pomrsiti racune pridobijanja glasova, kao i revolta ljudi koji placaju za odrzavanje zgrada a niko ih ne odrzava jer vise od pola njih nece da placa tu obavezu, a ovi sto placaju nemaju nikakve koristi od toga sem sto su tanjeg novcanika :D

Jedina im je utjeha da ih nece tuzivati a ove sto tuze i kad ih dobiju na sudu ne mogu im naplatiti tako da su ovi sto placaju, kako god okrenes, "donji" :D Edited by pingvin
  • Upvote 1

Ja vjerujem da će to u roku sve biti i završeno. Naravno, drago mi je zbog tog, jer se napokon neko sjetio i Čaršije. Ali, ima i taj problem nazvan Zelenilo u čaršiji, odnosno park i ono malo duše...
Veliku "zaslugu" za ovu akciju baš u ovom vremenu ima poslovno/stambeni centar par stotina metara niže. U nakani da rasterete saobraćaj kod fontane, rade svakojake [i]vratolomije[/i] oko crvenih zgrada. Mnoge od njih nisu prihvatljive stanarima. Ljudi se godinama mučili da naprave sebi lijep ugođaj, da se "izbore" za dobra parking mjesta, ali ne da vrag! Valjda će, pored ono malo parka što imamo, "skinuti" i zelenilo ispred zgrada, koje će preko noći postati mjesto za metalne ljubimce. :unsure:

Znam da će, nekad u oktobru, novemebru(?), kad sve ovo bude gotovo, svi biti sretni, zadovoljni, dičiti se trgom, ali opet će biti i one priče: "Nemam gdje prošetati, nemam gdje sjesti odmoriti, ne smijem dijete izvesti, auti fijuću kraj mene...." Tipično.

Možda se nekad i za te probleme nađu riješenja, ali važno je od nekud krenuti. Možda je ovo i kasno, nakon toliko godina iste ekipe na vlasti, napokon se sjetili "pomesti pred kućom(radnim mjestom)", ali, opet ima i ona: Bolje ikad, nego nikad.

Ono što se ja nadam jest, da nikad nikom ne padne na pamet rušiti Gimnaziju, a nešto mi sve miriše da to od nje i rade. Lagano je zapuštaju, da onda ljudi i kažu: "Pa nije mi vala ni žao, i nije bila nizašta." Za svašta je ona još, samo niko da se sjeti. :an: :angry:
:( Edited by BaDa12
  • Upvote 4

I bas ce biti nesto od kruznog toka, da smo zasluzili jesmo...:D

Doduse ja cu vjerovati tek kad zaustave promet i pocnu rusiti naokolo....:) hasuma uvijek ima, nikad ne znas kad ce iskociti...:yahoo:

pa sto se ne probate dogovoriti da napravite cetvratsti il` trokutasti tok ako se vec ne mozete dogovoriti za okrugli :icon_cheesygrin:
  • Upvote 2

[quote name='BaDa12' timestamp='1302550939' post='424543']
Ja vjerujem da će to u roku sve biti i zavr

[quote name='[LoLLipop]' timestamp='1302460056' post='424462']

[/quote]
Pa i ti si bila dio te vlasti dugo vremena i ne znam
  • Upvote 1
  • Downvote 3

E ovako ima nas ovde masalna podosta svako nesto kaze, svatko nesto tipka ....

Kako bi bilo da se skupite jedan dan vi cazinjani (moze i kad dijaspora dode kuci :icon_cheesygrin: ) i onda se podijelite u grupe i malo pokupite papire/kutije i sta sve jos ne okolo cazina...

Sta vas je (sta nas je) kad bi svatko po nesto uzeo i bacio tamo gdje pripada bili bi svi happy .........

zar nebi to bilo bitno, koliko sam vidjeo niko izgleda ne skuplja smece okolo, to je steta za "grad" al sta da se radi 8)

A da tema je: kruzni tok, mislim da je sasvim ok da se napravi kruzni tok, samo napred ...pumpaj :download: Edited by 111111