Jump to content
r1m1

Dubioza Kolektiv "5 do 12"

Recommended Posts

Dubioza u Bihaću na "Predizbornom zagrijavanju"

Dubioza kolektiv će u četvrtak, 23. septembra, u Bihaću imati prvi nastup u okviru kampanje "Predizborno zagrijavanje". Koncert će se odr

[quote name='Angel of Death' date='22 September 2010 - 18:28 ' timestamp='1285176503' post='397830']
How much money je u prici za Dubiozu ? :D .
[/quote]

Ispod 12 000 KM (a mo

Ti komercijalisti uvijek imaju nesto od koncerta , odnosno sa strane . Ne rade oni nista dzabe . Ne podrzavam ih nikako jer znam kroz dosadasnje njihove gluposti na koncertima kakvi su .

Dobra primjedba od morbid_death. Meni se čini da Dubioza postaje omiljeni bend salonske alternative koja mi ide na nerve čak i vi

Nisu to klosari koji su im zamjerili kolegice , to su ljudi s mozgom . Clanovi Dubioze su jedni od vecih kretena na balkanskoj sceni , dzabe pjevaju o recesiji , kriminalu a oni mlate lovu , serem se na njih .

[quote name='Angel of Death' date='25 September 2010 - 22:03 ' timestamp='1285452238' post='398360']
Nisu to klosari koji su im zamjerili kolegice , to su ljudi s mozgom . Clanovi Dubioze su jedni od vecih kretena na balkanskoj sceni , dzabe pjevaju o recesiji , kriminalu a oni mlate lovu , serem se na njih .
[/quote]

Hedonizam, ljudino, hedonizam. Zagovaraju taj neki minimalizam, a na kraju lijepo u

[quote name='Angel of Death' date='26 September 2010 - 00:03 ' timestamp='1285452238' post='398360']
[/quote]
Hej,ma ja tepam kad ka

Ma znam da tepas , to ja kazem za 'klosare' , ti su ljudi kriticna masa i ne daju da ih svako za****va .
Nikad komercijala , samo death/thrash/grind ! :D

Eee, kako mi je žao što nema nikog ko bi mogao crtati strip po mom scenariju zamišljenog revolucionarnog razgovora između članova Dubioze u restoranu. :(

"-Druže, jesi vidio te ove recesije?

-Jesam, jesam... Narod nema šta jesti, a guzonje... Konobar, može vinska karta?

(Dolazi konobar, i sam korisnik kredita kojeg je digao kod mikrokreditne fondacije koja ga guli. Pruža vinsku kartu onom sa cvikerima.)

-Izvolite, gospodine.

(Cvikeraš uzima vinsku kartu bez da gleda u konobara. Gleda kartu i pita kolege.)

-Hoćemo li "Le Brabogniac, berba 1888. Čuo sam da je to dobro godište."

-Neeee - uglas će ostali - previše je kiselkasto, nije to za naša nepca!

-Onda "Dos Pederos, 1928?"

-Neeee - uglas će ostali - imaćemo gasove od toga!

-Ništa, onda ćemo tri butelje "Ždrijepčeve krvi". Nije beg cicija.

(Glasan smijeh, dok vraćaju vinsku kartu konobaru ni ne gledajući ga.)

-Nego, pričali smo o recesiji..." Edited by Vento

Juče je izašao novi album Dubioza kolektiva sa nazivom Apsurdistan.

Dubioza_kolektiv_Apsurdistan_FINAL.png

Album je dostupan za besplatan download na stranici www.dubioza.org a u paketu ide, osim 10 pjesama i pdf fajl sa tekstovima.

Slušajte, čitajte, smijte se i plačite!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FZZJeMKJV3M

• Upvote 2

Ništa posebno, dvije dobre pjesme. Najbolji su bili kad su pjevali na engleskom

Ma jok, sinoc poslusao njih i novi Terror - hc iz L.A.i ne zna se ko je više razocarao, dvije solidne pjesme na dva albuma.

Ovaj odliv mozaka i ova prvomajska dobre ovo ostalo tesko da ce se sleci, bolji stari albumi. Najgore kad nesto ispadne kao da je na silu :D

Ovaj je malo više za razmišljati, normalno i da ne paše ljudima u Bosni. Oni vole samo dvije rime i harmonike da im se ubaci, gdje ces slusati muziku i misliti u isto vrijeme ...

Izašao je novi EP pod nazivom Happy Machine (u narodu poznatiji kao vesela mašina, svakom je poznato o čemu se radi :) )  sa tri  pjesme.

Jedna od pjesama je posvećena The Pirate Bay (i to većina zna šta je :) ).

http://youtu.be/GS8-nNhWlw4

• Upvote 1

Eee, kako mi je žao što nema nikog ko bi mogao crtati strip po mom scenariju zamišljenog revolucionarnog razgovora između članova Dubioze u restoranu. sad.gif

"-Druže, jesi vidio te ove recesije?

-Jesam, jesam... Narod nema šta jesti, a guzonje... Konobar, može vinska karta?

(Dolazi konobar, i sam korisnik kredita kojeg je digao kod mikrokreditne fondacije koja ga guli. Pruža vinsku kartu onom sa cvikerima.)

-Izvolite, gospodine.

(Cvikeraš uzima vinsku kartu bez da gleda u konobara. Gleda kartu i pita kolege.)

-Hoćemo li "Le Brabogniac, berba 1888. Čuo sam da je to dobro godište."

-Neeee - uglas će ostali - previše je kiselkasto, nije to za naša nepca!

-Onda "Dos Pederos, 1928?"

-Neeee - uglas će ostali - imaćemo gasove od toga!

-Ništa, onda ćemo tri butelje "Ždrijepčeve krvi". Nije beg cicija.

(Glasan smijeh, dok vraćaju vinsku kartu konobaru ni ne gledajući ga.)

-Nego, pričali smo o recesiji..."

Odlicno napisano...

Volim ponekad ih poslusati, cak sam i na koncertu bio (predizborni pa je bio free inace nebi)..

Ali, oni pjevaju o ovom onom, o politicarima o kradji naroda, a njihov koncert u Bosni nigdje nije ispod 10KM... I opet im na koncert dolaze ti tatini sinovi, jer ovi drugi nemaju para za kartu..