Jump to content
auslanderka zauvjek bosanka

Za cisto bijelo Ariel

Recommended Posts

Ma nije reklama :)

Nego pitam se kako neke majke nedozvoljavaju djeci da se isprljaju od glave do pete,kad ih izvedu vani.

Ne to, ne smis to ovo ono..

Flekica ne smije bit na odjeci,a da ne pricamo da se uz sve to i sam organizam razvija i stvara odbranu na razne bakcile itd :)

A o sreci djece da i ne pricamo

Jel vidite takve slucajeve sta mislite?

Nek se isprljaju il ipak nek ostanu cisti za reklame :)
  • Upvote 1

Hvala Bogu danas svak ima masinu i prasak pa sto ne bi onda dali djeci nek se isprljaju,kad se igraju i isprljaju se pa sta fali, normalno djecu treba uciti da budu cisti i da znaju odrzavati svoju odjecu i to al ne fali ponekad pustiti dijete nek se isprlja, njima je to drago ... al et ima zena pa ako bude ista na odjeci galami odmah na dijete .. to mi je bezveze ... ja kad sam bila dijete nisam se prljala kad sam igrala i ne pamtim da sam izderala kad odjecu :D ... al i kad se to desilo da dodjem prljave odjece kuci mama lijepo u masinu i to je to .. nikakve galame zbog toga tako da ne bi ni ja na svog galamila zbog gluposti :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

Da upravo to,izvede ih da se igraju al da ostanu cisti bez flekice,a jadna djeca samo gledaju kako se druga igraju,il kad kaze mati mozes se igrati al nemoj da se isprljas..hahha ko da je to moguce djeci,sjecam se x slucajeva gdje panem pa uzelenim hlace od travu,pa mamine galame al opetsve bude ok nakon sto opere hehe.

Al da ima danas sve vise tih koje paze da im se djeca ne isprljaju pri igri mi je suludo.

hehhe, pa sto onda postoje takvi proizvodi ko Ariel ili Vanish sa kojima se i najjace mrlje mogu otkloniti kad se jadna djeca moraju paziti cak i dok se igraju... hej recesija je, lakse je narediti djetetu da se ne prlja nego izdvajati pare za dodatna sredstva za uklanjanje mrlja :D hehehe

[quote name='EcI PeCi PeC' date='14 April 2010 - 07:29 ' timestamp='1271226541' post='369938']
mame nek budu mame, a djeci prepustite da budu djeca.. i to je to...

netreba pretjerivat niucem
[/quote]

Ko bi rekao da cu se ja sloziti s tobom na ovome forumu :icon_cheesygrin: :huh:

izgleda da danasnje mame imaju pametnijeg posla nego pustati djecu da uzivaju u djetinjstvu,

citala sam negdje statistiku da 60% djevojcica u hrvatskoj (ne znam koje dobi) kaze da bi kad porastu htjele biti Simona...

eto sta rade moderne mame, dopustaju svojoj djeci da im Simona bude role model

[quote name='Daisy' date='11 April 2010 - 18:19 ' timestamp='1271002780' post='369584']
hehhe, pa sto onda postoje takvi proizvodi ko Ariel ili Vanish sa kojima se i najjace mrlje mogu otkloniti kad se jadna djeca moraju paziti cak i dok se igraju... hej recesija je, lakse je narediti djetetu da se ne prlja nego izdvajati pare za dodatna sredstva za uklanjanje mrlja :D hehehe
[/quote]

ma ne mora se bas davati oko hm koliko 20km za vanish, nek nadju odjecu koju ce djeca nosit vani, tj onu stariju pa nek se valjaju :)

dobro se sjecam ribace cetke i pranja na ruke a sadasnje mnoge moderne mamice(cast izuzetcima)vise sebe namsinkaju i paze nego djecu,i naj radje bi da djete dok se rodi moze samo i nahranit se i sve zivo,toliko su lijene oko svoje djece kao da su one porasle a da iko oko njih nije skakao i dizao se u pola noca.tehnika ih je toliko unazadila i zalijenila da bi ja takvim dao ribacu i otkuhavanje vesa u loncu pa ribanje.gledam i ovdje kad odem po bratovu djecu u skolu po nekad kako su mame namudane a djeca balava i zaupustena ali mnoge tako napindjurite nebi rekao dosle na modnu reviju a ne po dijete u skolu.znam samo da mnoge ono sto im obuku bas naj radiej bi da bude jos sa etietom i da nikad nije isprljano,treba kako kaze bosanka kupit mu odjecu u kojoj se moze izac isprljat do vrata to je dijecije ....

ma ima tih nasminkanih a djeca uzas,al treba reci da jednostavno isto ima zena koje su bolesne za ciscenjem, krpom idu u krevet,pa hoce i da su djeca glanc :)

[quote name='kladusanka' date='17 April 2010 - 11:15 ' timestamp='1271495753' post='370382']
Danas ima razno-raznih deterd

Jaooo da vi ovdje vidite talijanki kako one paze na to "za cisto bijelo Arijel" jadna djecica :( Kad u parku se druga djeca od marokanaca ili druge nacije igraju u pjesku pa niz tobogan oni jadnici maltene ko mumije ili samo setkaju i gledaju ih zalosni. Stvarno to je boesnoooo! Pusti dijeteda sebi stvori imunizaciju, a na kraju krajeva ako nikad do sad nije bilo krpa i krpica kup

Kakva je to igra ako se kuci ne vratis sa prljavom odjecom.
Ja sam se kuci vracala s pjeskom u kosi, ali zato sada kad se sjetim tih dana imam samo najljepse uspomene :^^:
Najsladje scene su mi kada bebe jedu cokoladu, sladoled, preslatko :^^: