Jump to content
Sign in to follow this  
safet susic

Edin Dzeko

Recommended Posts

Cekajte ljudi, nije jos ni ugovor potpisao, ebes broj :)

a pa vazno je koji ce broj nositi kad budes unucicima pricao kazes: "igro je on u cityu i nosio desetku na leđima" uh... :D

kaze goal.com da se dugo ceka na radnu dozvolu u britaniji pa da bi tu moglo biti problema u transferu ove zime....
a neki kazu da ce 15.01. imati debi...
praticemo

[b]Dzeko je morao napustiti englesku, jer nije imao vazecu vizu, vratio se u njemacku kako bi obavio papirologiju.... 28 dana ima fore za vizu, posle toga ....... [/b] :mellow:

Neda mu se nesto ta engleska[b] huh[/b]

Sluzbeno je, nova desetka Manchester Citya je Edin Dzeko!

http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/2011/January/Top-striker-Dzeko-signs-for-City

Evo i prevod intervjua: http://www.cazin.net/30817/sluzbeno-dzeko-potpisao-sa-cityem/

[quote name='Angel of Death' timestamp='1294480895' post='414339']
Kad bi klipan mogao zaigrati :icon_cheesygrin:
[/quote]
Čim dobije vizu :)

Evo i njegov intervju sa sluzbene web stranice MCitya

[media]http://www.youtube.com/watch?v=0E6YMmBcpFg[/media]

Nije mi najdrazi nas igrac a i otisao mi je u mrzak klub :icon_cheesygrin: Volio bih da da je presao u United i da ga gledam u dresu Crvenih Djavola sad ovako moram navijati protiv njega :icon_cheesygrin:

[quote name='Angel of Death' timestamp='1294569073' post='414421']
Nije mi najdrazi nas igrac a i otisao mi je u mrzak klub :icon_cheesygrin: Volio bih da da je presao u United i da ga gledam u dresu Crvenih Djavola sad ovako moram navijati protiv njega :icon_cheesygrin:
[/quote]

Manchester United! ! ! Bravo kralju :worshippy: :icon_cheesygrin:

[quote name='picasso' timestamp='1294297291' post='414048']
koji ce broj nositi na dresu?
[/quote]
10 :D

Evo danas, odnosno trenutno traje Dzekina debitantska utakmica. Bio je starter i asistirao je Toureu kod treceg gola. Jos nije zabio, ali ima jos oko 35 minuta =)

1. City je MANJI i manje uspjesan klub od Uniteda
2. City se pretvara u Real Madrid i gubi smisao nogometnog kluba
3. City je jadan klub koji nece imati nikakav uspjeh u narednih cirka 20 godina

[quote name='BaroN' timestamp='1295368898' post='415445']1. City je MANJI i manje uspjesan klub od Uniteda
2. City se pretvara u Real Madrid i gubi smisao nogometnog kluba
3. City je jadan klub koji nece imati nikakav uspjeh u narednih cirka 20 godina[/quote]

1.Tačno. Naveo sam ovaj podatak čisto zbog ovih teza da je navijanje za City (za koji me u su

Njihov trener se previse zamjera igracima. Ima problema sa napadacima, Adebayorom rijetko kad komunicira, a ni s Tevezom nije u bas najboljem odnosu. To je klub koji je u jednoj godini zapoceo graditi svoju neku velicinu, no kupiti toliko igraca za toliko novca ne moze uroditi plodom. Oni su trenutno u vrhu Premiershipa jer Chelsea igra vrlo jadno ove sezone, a ruku na srce ni ovaj Tottenham nije nista bolji. Cim se Chelsea vrati na stare staze slave (ovih par sezona :D ) City ce da pada polako.

Ja kao uspjeh vidim velik nastup u Ligi prvaka i osvajanje Premiershipa. Kupovi su, prema meni, najmanje bitni i najmanje im se daje pozornosti.

City ne kupuje dobre igrace i samim tim ne posluju pametno. Jedno ti je kad dovedes Ronalda i Kaku, drugo je kad svoje financije usmjeris na dovodjenje jednog poluproizvoda Robinha koji je u zadnjoj sezoni u Realu jednostanvo unisten svojim ponasanjem, drugo ti je kada dovodis placenika Adebayora, ili pak igraca zeljnog osvete prema svom bivsem klubu kao sto je Tevez. Sta su novaca dali za prosjecnog Kolarova. Smatram da im je Kolo Toure najbolje pojacanje, zatim Yaya pa onda Silva. No Silvu su krenule povrede i on je igrac iz Primere, nije cvrst i ne moze protiv klubova kao sto su Stoke i drugi "manji", tako da ce njegova karijera za par godina biti zaboravljena.

Dzeko ima predispozicije da se proslavi u Cityu, da bude najbolji igrac tog kluba, no predispozicije su samo jedan dio onoga sto utjece na karijeru igraca. Treba igrati bez straha, ali kako da tako igra u Premiershipu? Jedva cekam njegov susret sa Ryanom Shawcrossom. To je momak koji je sposoban Drogbi ocitati lekciju i pokazati mu da ima i snaznijih i boljih od njega, sta ce onda sa Dzeksonom sve raditi na terenu :)

[quote]"Mail" je, inače, nakon subotnjeg debija u pobjedi nad Volverhemptonom (4:3), analizirao igru bh. "Dijamanta" i ocijenio svaki segment, a ocjene na skali od 1 do 10 donosimo u prilogu.

Ocjene D

[quote]samim tim ne posluju pametno. Jedno ti je kad dovedes Ronalda i Kaku [/quote]

Da sejci ne znaju pametno poslovati, nebi imali sad miliarde, nego bi naftu podijelili dzabe i svirali bi klavir (cao djaci) :icon_biggrin:

Mozda neznaju u lopti, vec uzmaju ko perez ..ah de staces imaju miliarde, ali oni bi sad xxx miliona dali srecno i uzdignute glave samo da im je osvojiti neke titule :icon_biggrin:

Samo ruku na srce nema kluba,sto city ima para, steta samo sto sejci nisu uzeli real madrid :icon_biggrin: :rolleyes:

Nije ni ronaldo i kaka sve ... oni su obicni ljudi ko ja, ti i onaj treci ...samo sto se njihove vrijednosti racunaju na eure a nase na marke :icon_cheesygrin:

S tim da ni njihovo biznis poslovanje kao ni tvoj post nemaju nikakve veze s tim sto sam ja napisao :) Kaka je tu samo u naletu, Ronaldo pak nije :) Kada ti neko zabije 63 gola u 63 odigrane utakmice onda je to ulaganje, pogotovo kad ti taj isti otplati transfer i sve ono sto si ulozio za njega plus zabije toliko golova i na to sve ti donese jos nekih 100 miliona... :D

Ali tema je Dzeko. Evo njegov tim bez njega vodi protiv Lestera 1:0

[quote name='BaroN' timestamp='1295372718' post='415449']City ne kupuje dobre igrace i samim tim ne posluju pametno. Jedno ti je kad dovedes Ronalda i Kaku, drugo je kad svoje financije usmjeris na dovodjenje jednog poluproizvoda Robinha koji je u zadnjoj sezoni u Realu jednostanvo unisten svojim ponasanjem, drugo ti je kada dovodis placenika Adebayora, ili pak igraca zeljnog osvete prema svom bivsem klubu kao sto je Tevez. Sta su novaca dali za prosjecnog Kolarova. Smatram da im je Kolo Toure najbolje pojacanje, zatim Yaya pa onda Silva. No Silvu su krenule povrede i on je igrac iz Primere, nije cvrst i ne moze protiv klubova kao sto su Stoke i drugi "manji", tako da ce njegova karijera za par godina biti zaboravljena.[/quote]

Ronaldo i Kaka' su sa Realom dosad osvojili 0 (slovima: nula) trofeja, a pitanje je da li će se ta cifra promijeniti kad se podvuče refa na kraju sezone. Kaka' je izrauban u Milanu, zbog ozljede je uglavnom "out". Ronaldo zabija na malim utakmicama, ali, uz sav moj respekt spram njegovog igračkog umijeća, protiv Barcelone mu je učinak nikakav.

I Chelsea je u prvoj sezoni sa Abramovichevim novcem dovodio ugledne igrače (Veron, Crespo, Mutu, Geremi...) no za trofeje su morali dovesti Mourinha umjesto Ranierija i igrače koji su bili gladni priznanja i trofeja (Drogba, Essien, Robben, Čech...) uz igrače pobjedničkog mentaliteta (Carvalho) te uspostaviti kičmu tima (golman Čech-iznimno inteligentni stoper Carvalho-univerzalni veznjak Essien-napadač Drogba). Cityjeva kičma se polako uspostavlja po liniji Hart-K.Toure-Y.Toure-Tevez, a ostaje da se vidi da li će D