Jump to content
Dobar_Los_Zao

Koliko lazemo na forumu?

Recommended Posts

Pa forum je idealno mjesto za samodokazivanje. Manje vise vremenom se nekako "upoznamo" pa i teme koje otvaramo su dosta iz privatnog zivota, od onoga sta smo jeli pa do odjece koju nosimo. E sad do nas je, koliko i kako cemo napisati. Mi zene obicno se pohvalimo slikom kolaca ili hrane koja je fino ispala a neka ne ispadne fino i ja tada ne lazem nego samo ne slikam. Kao juce Ciklametina lijena pita.
Recimo primjetila sam kako neki vole da se hvale na forumu. Pa sam citala, kaze: ispade mi casa iz americkog frizidera na nogu, jelte mi treba da znamo da ona ima americki frizider. Pa dobila limuzinu za godisnjicu braka. Pa ima telefon od 2000 maraka. Ali sve to napise na temi koja nema veze sa izrecenim onako kao usput. Pa ode da sredi nokte pa stopala a prije toga na tri teme opsovala drzavu i politicare, pa onda ima zenu sto joj cisti kucu itd da puknes od smijeha. Vrhunac svega je "kad je studirala" A kad mi iz dijaspore napisemo slucajno da smo bili kod majstora gume da promjenimo na autu kaze"sta se falite, mi ovamo nemamo ni da jedemo"
Na forumu privatno o sebi nista slagala nisam. Istine dosta jesam presutila i ono zna ova "moja raja" znam malo uvelicat o muzu, jes ters ali nije toliki ko Daca a ni Rambu ni Tigri nije mane. Ona ne przi, on ne jede, daca ima ladicu za desne carape a lijevu za lijeve.
  • Upvote 1

E misha ti tvog sto me nasmija sa ovim carapama.

Nisam dotle dogurala ali imam posebne ladice za sve i sve se pegla, savija i slaze po boji i materijalu. :queen:  Naravno lako je meni sad kad nema nikoga da mi zijanceri po ladicama a i kad imam cijeli ormar i sve ladice samo za sebe. :D (dijete ima svoje ormare, voz iz mojih :codemafia: )

Doduse ja sebe kad citam na forumu (na bilo kojem da sam dosad bila) uvijek zvucim "ludje" i "histericnije" nego sto mislim da jesam. Pa kad onda procitam ono napisano samo vrtim glavom (istina je nekad jako bolna :D).

Sta ja znam, naravno da je na netu lako biti nesto idealno, imati idealan zivot, brak, djecu, imati sve sto dusa pozeli (i ne pozeli), gledati na druge sa neke visine i jednostavno davati neku sliku savrsenstva ali zasto? Ne vidim apsolutno nikakvu korist u svemu tome. Filovanje ega, uzdizanje makar u virtuali kad se ne moze u reali? Opet ne kontam cemu to ali eto - svakom svacije. 

Potpuno sam nesavrsena u svakom pogledu i neka sam. Imam cudne navike, opsesivno-kompulzivni poremecaj (blagi ali ga imam), visak kilica :D, rupe "na glavi" :D (mada mi kosa ponovo raste :queen:), zabusavam na poslu k'o velika, dreknem na dijete kad me nervira, posvadjam se sa mamom, s burazom nikad, nisam neka kuharica ali vala nisam ni losa, jesam streber ali to ne smatram manom, naprotiv. Znam biti teska ko crna zemlja, znam biti dobra k'o hljeb i glupa k'o najcrnja noc. I opet kazem neka sam sve to.

Ako sam ista naucila u svim ovim godinama forumanja (od nekad 2005.) je da je laganje (uopsteno, ne samo na forumima) sizifov posao. Zaboli me za druge, nek lazu i nek se guse u svojim lazima, sve dok me se ne tice.  No istina ionako ima nacin da UVIJEK izadje na vidjelo tako da se ne opterecujem. :)

Moj identitet je skriven, potpuno sam anoniman i nemam potrebu da bilo šta bilo kome dokazujem, niti da uljepšavam bilo šta, niti da se hvalim. Ako se slučajno desi da neku moju izjavu neko shvati kao hvalisanje, slobodno me upozorite, pa ću da pojasnim, ako je šta nejasno, jer nije moja namjera da lažem, prikrivam ili se hvalim.

Jednostavno, imam sve što mi treba u životu i živim kako želim. Više od toga mi ne treba.

• Upvote 1

Suti Daco, ja sam poznata licnost i ne mogu nista o sebi napisati, Sve komsije su mi seljaci, rodbina moga muza sve glupo i zaostalo, ali eto on nije. On ima fakultet i privtnu firmu. Imam para masu, idem na ferije po 5-6 puta godisnje. Muz me iznenadi svaki dan kad dodje kuci, nekidan mi kupio narukvicu sa dijamantima. Nisam ja neka glupca sto radi u prodavnici kao neke tamo. Pricam engleski studirala u inostranstvu.........................a danas mi muz slucajno svratio u prodavnicu tehnike i kupio mi laptop. ne treba mi nego eto voli me.. 

Sve ov ima na forumu.. 

Moj identitet je skriven, potpuno sam anoniman i nemam potrebu da bilo šta bilo kome dokazujem, niti da uljepšavam bilo šta, niti da se hvalim. Ako se slučajno desi da neku moju izjavu neko shvati kao hvalisanje, slobodno me upozorite, pa ću da pojasnim, ako je šta nejasno, jer nije moja namjera da lažem, prikrivam ili se hvalim.

Jednostavno, imam sve što mi treba u životu i živim kako želim. Više od toga mi ne treba.

A ono sto si mimo sve nas pola nas pola njihov, to nista je li. ti si iz diaspore suti i citaj.. 

Banjaluko ne pricamo mi o indetitetu. Ti si za mene Banjaluka, jer da nije tako pisalo bi Ahmet, Suad, Ognjen, Marko ili sta ja znam. Ne govorimo o tome nego o samodokazivanju i koliko je nekome ko se nikad ni u cemu nie dokazao bitno doci na forum i hvaliti se.

Nekad neko postaje smijesan sa tim. Cuj "ja sam mlada, zgodna i bogata" ne trazim nikoga samo se malo hvalim.. 

E pa ja se ismija. Došla moja princeza, vrijeme ručku/večeri. :D

sad ne mogu ispraviti a za jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj mi treba fizicki radnik

Ja kao ofarbana plavusa nemam nikakvih problema svi misle da sam orginal. Ne jedem nikad cokoladu jer ako se udebljam ostavit ce me ovaj hairlija. A jedva sam se udala. Doveo me sa onog sela gore a on ko crnac radi, ne mlati me ko babo majku. Ja samo na forumu govorim tata to je moderno. Jadne nase zene sve su ugrozene osim mene a tek ona moja jetrva seljanka samo da je vidite. Svekrva samo klanja i ide u dzamiju. A muz ne zna nista na kompjuteru ali ja vama kazem da zna gdje cu tu sramotu reci. Vi preko trodeset mislim starije zene na forumu recite mi kako izgleda brak kad si preko trideset.
Ne pricam ja nikome da sam se udala od trideset a rodila.skoro u cetrdesetoj.
Niko se ne zna nasminkat kao ja.
Dusa moja evo mi ga na vrata kupio mi kuRuza.
  • Upvote 1

Kaze meni jednom jedna forumasica sto pisem na forumu o vjeri i sto govorim da mi djeca oca zovu babo a ne tata.
To kao nije moderno smiju mi se.

:O , Moja djecca gazdu zovu babo, još kad se nađemo 'dje na obali a neko od njih "drekne" : "Babo!",  sve ori a sve oči iz blizine počnu tražiti toga "bosanca" pa onda ugledaju moga gazdu, aman, to su momenti kad se od srca smijem. :D

• Upvote 1

Isto i kod nas a ja namjerno onda zovnem djecu po imenu. Moja djeca imaju "starinska" imena.

Malo oftopik al evo jedna istinita anegdotica iz Makarske prije par godina

Posto svi manje-vise kontate nesto svabskog,skontat cete.

Sjede cojek i zena u hladu i zena svako malo vice:

,,Omar,komm raus aus dem Wasser,es ist zu kalt....Omar,komm raus,hörst du nicht...Omar....Omar....Omar,,

Okrene se prema cojku i kaze ,,Er hört nicht zu,was machen Wir?,,

Ustade prika od 120 kila i kad viknu ,,Ma Omere, ..zda li ti materina,izlazi iz te vode ,nemoj da ti ja dolazim.Zeno idi izvuci ga iz one vode da se ja ne mocim sad,, 

Ne benda Omer mater 2% dok babo ne drekne na nasem :-)

• Upvote 1

Tacno bi trebala tema za ovakve slucajeve. Haj' ovaj post prebaci pod neku novu temu ili onu koliko nam djeca znaju nas jezik. Edited by Hercegovka

Koliko je potrebno :D

sve do privatne firme koja je ujedno vodeca u BiH pa do "u tebe ti zene" koja je poznata licnost.

Ma na netu svako moze biti sta i ko hoce jer ko ce "provjeravati".
Pisala sam o liku koji je glumio doktora pa cak isao do te mjere da ljudima odredjuje lijekove i terapije sto je se umalo kobno zavrsilo za jednog mladica. Naravno, izgradio je potpunu sliku, sve sa fotografijama sa radnog mjesta jelte, mislim njegova ludost je isla bas u krajnost. Btw. lik nikad nije imao nikakve veze sa medicinom, bio je profesionalni konobar.

Evo dobro sto je taj bio lud nego kako su ostali bili ludji od njega pa mu vjerovali. Lako je glumiti bolesnika a doktora tesko. I kako da umalo zavrsi kobno, pa forum je nije ordinacija pa da ti dadne pogresnu dijagnozu.
Mogu ja sad ovdje lagat da me boli noga ali ne mogu lagat da sam doktor ili fizioterapeut. Edited by Hercegovka

Ma lik je ulozio nekoliko godina u ispiranje mozgova a momak kojem je "pomagao" je bio jako krhkog zdravlja a znas kako je kad se covjek za slamku hvata. I priznajem da je bio jako ubjedljiv, cak i oni koji su ga znali licno su vjerovali sve te price. O tom slucaju bi se rahat knjiga mogla napisati.

Ali Daco to je forum. Kako ti sad meni mozes ugroziti zdravlje preko foruma. Kako su tako glupi da mu vjeruju. Sta mi neko moze preko foruma osim naravno umalo da zaboravim Remza koji me moze omandjijat.

A znam JA ali eto utopljenik se za slamku hvata.
A kad ti "doktor" kaze da kombinujes ovo s onim a ti ocajan - povjerujes. :(

Udarih glavom u krilo od aviona sad dok sam ulazila htjeli mi malo do Pariza na veceru. Medjutim ovaj moj hairlija ne moze da vozi avion glava ga boli. Edited by Hercegovka

Slijedeći put kad dođete do Pariza, svrati do mene, imam stan od 300 kvadrata na vrhu Ajfelove kule. Slobodno se posluži, ostani koliko hoćeš, ja tamo i onako nisam često u ovo doba godine, moram da obiđem proizvodnju šampanjca, pa najviše vremena provodim u dvorcu. Ubi me stres, pa ću uskoro morati malo da se odmorim na Tahitiju, moraću i tamo štogod kupiti, dosadilo mi da se lomatam po hotelima sa pet zvjezdica, nemaju ni jedan od sedam kao kod mog badže u Dubaiju.

• Upvote 2

Blago tebi kod tebe badza normalan zivi obicno. Kod mene cijela famElija bjeda, sve ih moram izdrzavat a ovaj moj hairlija smotan ne vidi a inace divan covjek ugadja mi samo tako. Da samo znas kako je romantican dusa moja svaki dan mi ode u mesaru i kupi bubrega kaze nek se nadje ako slucajno dodje u iskusenje da mi odbije ove moje.
A posto sam ja poznata licnost sad sam trenutno na putu. Vidi mi ip adrese. Ti si tamo u moderaciji moram s tobom fino ti imas mogucnost da vidis ip. I da napises javno kad promjenim ip. Pa ovi misle da sam bogata.
Ubaci mi kljuc od stana u cipele ispred vrata i onim sobaricama reci da mi se ne vrte oko hairlije i ne govore kako im je poznat. I oni novinari nek ne dolaze i nek nas ne cekaju ispred vrata.
  • Upvote 1