Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

To je opasno?

Opasne "stvari"?  

12 members have voted

1. 1. Izbjegavate ili ne?

• Da
      4
    • Ne
      5
    • Ne zanima me
      3

Recommended Posts

Da danas bas i ne zivimo u istom svijetu kao prije pa recemo :) 20-30.god

I da nam se dnevno serviraju vijesti da su ove ili one stvari stetne opasne po nas a i po bebe djecu.

Zapitam se ok tehnologija napredovala,svi gledaju kako da ustede i smuckaju nam nesto a sta ako je to sve trik konkurencije?

Bas onako ko kroz maglu se sjecam jer je bilo jako jako davno :) kad je isla prica o higijenskim uloscima kako od njih se dobija rak i svaka neka budalestina, a na tv-u je konstantno se vrtila reklama o njima a i dalje su bili u prodaji.

Da je vecina povjerovala i bar nekih par pakovanja "bojkotovala" al jako kratko i na kraju se vratila opet njima :) i na kraju jos se ni dan danas nije culo da su od tih dobili neku bolest?

Da li stvarno postoje opasne stvari koje nam ubacuju u svakojake proizvode i trebamo li da pazimo na to ili da gledamo na to kao na trik konkurencije?

prica se da je jedna od teorija zavjere spominje i fluor u pastama za zube,koji je izrazito kancerogen i nesto oko uticaja na gensku strukturu covjeka
danas ne mozete naci ni jednu pastu bez fluora u sebi

Ma kina je fujjj al nema sta en prave.. recimo pocev od odjece pa do odjece, vecina djecijih igracaka i to onih marki sad nepada mi na pamet nijedna, al sve su napravljene u kini,malo koja se moze naci da je napravljena u nekoj drugoj zemlji (pricam za zemlje evrope i njihove trg)

tako da sve haman sta uzmes je made in china.

Pa ima ovaj posljednji slučaj sa pilulama za kontracepciju Yasmin. Kažu da se od njih umire, a pilule prošle sve provjere. Edited by security

90% svjetske proizvodnje igracaka se vrsi u kini
jedan podatak govori o tome da se u prosjeku kineske igracke kvare nakon sedam dana, nakon toga zavrse u smecu, takvo smece se reciklira, takve reciklirane sirovine odlaze ponovo u kinu gdje se ponovo od njih sklapaju igracke koje opet nakon 7 dana stizu na zapadno trzise + 7 dana za igru, nakon cega se opet kvare, recilkliraju i ciklus se ponavlja iznova i iznova

Pola svijeta ima svoje firme u Kini,a imaju ogromne brze produkte,jeftina radna snaga a mnogo proizvodi,kao sto recimo Holandjani kupuju rizu iz tih sirotinjskih zemalja i educiraju mnoge kadrove da idu u te zemlje proizvodit rizu da bi je prodavali po holandiji ili izvozili dalje.narod samo prica o stetnosti ali opet dzabe sve se uzima.

nekada je bila izreka ako neznas sta je dobo,gledaj sta je skupo.a danas je gledaj sta je jeftino to i kupi.

Nije isto kad neka američka ili europska firma svoju proizvodnju prebaci u Kinu zbog jeftinije radne snage i općenito smanjenja tro

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='25 February 2010 - 21:10 ' timestamp='1267128606' post='362712']
da ali ja ti pricam o igrackama koje su markirane i jako skupe a prave se u kini.
[/quote]

Pa normalno da je made in China. To je najmnogoljudnija zemlja na svijetu i nece Adidas ljudima u Njemackoj placati 5000 eura mjesecno, nego ce tih 5000 eura, umjesto da daje jednoj osobi u Njemackoj, podijeliti na 10 osoba u Kini, koje ce cak i vise raditi.

Osim toga, mi zivimo u zemlji u kojoj narod ne zeli uzimati patike od 250 maraka koje su proizvedene u Njemackoj, nego ce uzimati one sto su 100 maraka jeftinije a proizvedene u Kini, a ista marka i isti materijal.

Sve, ama bas sve prozivode iz bilo koje zemlje mozes nazvati opasnim jer nema ni jedan proizvod da u sebi ne sadrzi nesto opasno po covjeka!

JA primjerice nikad ne bih uzeo neki bosanski proizvod, samim tim sto nisu ni blizu nekim koji se porizvode u opremljenim tvornicama i sto su po svemu slabije.. od materijala pa nadalje.. sto se tice prehrambenih proizvoda, i tu imam isti stav..

[quote name='omg-It's-BaroN' date='06 March 2010 - 14:00 ' timestamp='1267880430' post='363937']

JA primjerice nikad ne bih uzeo neki bosanski proizvod, samim tim sto nisu ni blizu nekim koji se porizvode u opremljenim tvornicama i sto su po svemu slabije.. od materijala pa nadalje.. sto se tice prehrambenih proizvoda, i tu imam isti stav..
[/quote]

Prije 3-4sed mislim, u jednoj trg u njemackoj je povucen sir iz prodaje od kojeg su umrle 2 osobe cini mi se, a sir se proizvodi u jednoj austriskoj fabrici sira...znaci nije ni taj eu stardand tako siguran.

Ima bh jako finih proizvoda :) a jos niko nije umro od njih :rolleyes:

he he fakat smjesno...

pa svugdje ma fusha... insan je insan bio kinez bosanac svabo ili amerikanac... nikakve to veze nema..

pare podjednako svi vole... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img] ako nije zbog profita greske se svigdje i svakom dese..

tako i sa tim proizvodima