Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Dorucak

Recommended Posts

NIsam bas dorucak tip :)

Ali u zadnje vrijeme se bakcem s njim :)

Najvise volim caj + kakve fine salame ili tosta + kakave fine salame ili narezka..al to mi super ovako uz zimsko doba..ljeti izbjegavam...

A da i mlijeko i zitarice, ovo mi postalo i dorucak i vecera :D

Sta vi preferirate?

Da li je i godisnje doba jedan od faktora koji utice na vas dorucak ili ne?

Dok progledam , jedem,
nemam nekog pravila, jednostavno šta naleti.
npr. juče ujutro sam smazala tri šnite prženica ( kruh umočen u jaja pa prepržen ) i dva zdenka sira,
a jutros je bila štrudla sa pekmezom od šljiva i mlijeko.
Sutra ujutro će biti vjerovatno pohani pileći file u senvićku koji je ostao od večere :(

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='13 February 2010 - 11:45 ' timestamp='1266057936' post='360092']
NIsam bas dorucak tip :)

Ali u zadnje vrijeme se bakcem s njim :)

Najvise volim caj + kakve fine salame ili tosta + kakave fine salame ili narezka..al to mi super ovako uz zimsko doba..ljeti izbjegavam...

A da i mlijeko i zitarice, ovo mi postalo i dorucak i vecera :D

Sta vi preferirate?

Da li je i godisnje doba jedan od faktora koji utice na vas dorucak ili ne?
[/quote]
doručkujem kad stignem i

[i]Posto ja sat kad zvoni udarim vise puta, i tako ustanem u zadnju minutu, nemam vremena ujutru da jedem niti da popijem kahvu, pa tako do pauze na poslu nista ...svako jutro isto zurim zurim[/i] :huh: Edited by 111111

vala, i ne jedem ujutro, al zato namirim kasnije..

ne znam, nemam tu naviku, popijem kafu i to je to..

[quote name='sanel87' date='15 February 2010 - 14:18 ' timestamp='1266239898' post='360609']
do kad se vremenski racuna da je dorucak 10h, 11h....?
[/quote]

ja ga racunam u bilo koje doba kad ustanem :)

[quote]doručkujem kad stignem i

Obavezno moram doruckovati, ako ne doruckujem dan mi je nikakav :D .. mogu preskociti rucak, veceru al dorucak ne mogu ! To mi je navika od kako znam za sebe i tako je i ostalo ... cim se probudim ja sam gladna :icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin:

Obicno ujutro doruckujemo nesta s tostom namaz i uz to caj ili mlijeko samo. Unekad mi dragi voli weet-bix zitarice s vocem budu, nisu lose daju energiju za tesko jutro. A to bude oko 8h ujutro pa rucak oko 1 podne i cesto veceru preskocim, ne mogu podnijet toliko hrane, samo se jede po cio dan izmedju obroka ovih, il voce il oni kandiji od zitarica. Po meni je jako bitno ujutro doruckovati

Ja ne preskacem ni jedan obrok , jer sam uvijek gladan , ujutro kada idem u skolu ne stignem jesti nista , ali na odmoru 2-3 hot doga su uobicajena.

moj dorucak mora biti obilan, jer ne znam nikad kad je rucak, a imam brz metabolizam :)
mora imati sve komponente, masti, proteine, ugljikohidrate...
uglavnom su to mazalice, salama, jaja, ustipci, palacinke...

Sto kaze Selma cim ustane gladna, tako i kod mene :D I obaveza doruckovati, pa makar pahuljice pojesti ako ne stignem sta dr. A ako ni to, onda usput do faxa u pekaru po nesto da ublazi glad do podne :) Bez dorucka nikud.

zavisi od dnevni aktivnosti,inace sam navikao dorucak jos u vojsci a i bavljenje sportom ima soje potraznje za organizam,nisam nikad pio kafu i u zadnje vrijeme to mi je jedna nevjerovatna losa navika da prvo popijem kafu ujutro pa onda jedem.dorucak je jako bitan.

[quote name='veritas' date='24 February 2010 - 00:24 ' timestamp='1266967473' post='362451']
Sto kaze Selma cim ustane gladna, tako i kod mene :D I obaveza doruckovati, pa makar pahuljice pojesti ako ne stignem sta dr. A ako ni to, onda usput do faxa u pekaru po nesto da ublazi glad do podne :) Bez dorucka nikud.
[/quote]

sve Selme iste :P :P