Jump to content
Sign in to follow this  
SEMRA

Znanstvenici prvi put snimili mitsku neman iz morskih dubina

Recommended Posts

NEMAN iz morskih dubina, za čije postojanje znanstvenici znaju već odavno, prvi put je ulovljena kamerom zahvaljujući najnovijoj tehnologiji! Za prvu snimku stvorenja čije je latinsko ime Regalecus glesne (ili na engleskom oarfish) zaslužni su znanstvenici s američkog sveučilišta u Louisiani.Oni su, zahvaljujući najmodernijem vozilu na daljinsko upravljanje koje su dobili od naftnih tvrtki, zaronili duboko u vode Meksičkog zaljeva i kamerom uspjeli uhvatiti najdulju ribu na svijetu! Ovo je prvi put da je velika neman snimljena u svom prirodnom ambijentu, a njeno postojanje poznato je zahvaljujući nekoliko strvina koje su ranije pronađene.

Radi se o vrsti koja obitava uglavnom u tropskim oceanima, ali viđa se vrlo rijetko. Prepoznatljiva je po izduženom tijelu zbog kojeg podsjeća na morsku zmiju, pa se pretpostavlja da je upravo ovo stvorenje izvor brojnih mornarskih legenda o velikim nemanima koje vrebaju moreplovce na otvorenim morima. Ova riba može narasti do dužine od čak 17 metara, a profesor Benfield i njegova ekipa znanstvenika zabilježili su je na dubini od gotovo 500 metara.

"Koliko je meni poznato, ova životinja nikad nije snimljena na ovakvoj dubini, u svom prirodnom životnom ambijentu", kaže profesor Benfield koji je oduševljen otkrićem svoje ekipe.
[attachment=3868:oarfish-wiki540.jpg]
  • Upvote 1

:icon_cheesygrin: ja sam takvu izvuko na Korani prije rata
  • Upvote 1

[quote name='viking' date='19 February 2010 - 16:59 ' timestamp='1266591574' post='361528']
:icon_cheesygrin: ja sam takvu izvuko na Korani prije rata
[/quote]

meni se cini da ovog cojka znam odnekud , mora da sam bio cuo za tebe kad si izvukao to iz korane :P

[quote name='SEMRA' date='12 February 2010 - 10:48 ' timestamp='1265968100' post='359819']
NEMAN iz morskih dubina, za čije postojanje znanstvenici znaju već odavno, prvi put je ulovljena kamerom zahvaljujući najnovijoj tehnologiji! Za prvu snimku stvorenja čije je latinsko ime Regalecus glesne (ili na engleskom oarfish) zaslu

jbt 17 metara pa to za raznja se ubilo ima sta jesti mjesec dana xD ....
  • Upvote 1

imal gdje prava slika da su je uslikali,i ja mogu reci da sam vidio neznam ti sta al nemam dokaza.

[quote name='x-men' date='02 March 2010 - 00:37 ' timestamp='1267486673' post='363347']
imal gdje prava slika da su je uslikali,i ja mogu reci da sam vidio neznam ti sta al nemam dokaza.
[/quote]

pa zar ti sumnjas u onoga ko postavi ovu temu, da ga nije vidio i izmjerijo.

ja vjerjem u mnogo sta al ove Mitske price nemaju osnove,vidio sam i ja lava kako spava,al mogu to i dokazat ,hihih,

ja vjerjem u mnogo sta al ove Mitske price nemaju osnove,vidio sam i ja lava kako spava,al mogu to i dokazat ,hihih,

Ima dosta slika od te ribe na netu .... treba samo malo zaguglat (tj. google.com) i eto ga .. VOILA!
Vidio sam dosta slika tako da mogu reci da vjerujem kako su nasli takvu "ribu.
Wikipedia = "The rarely seen king of herrings is the world's longest bony fish."
....
Zasto nevjerovati u nesto, samo zato sto to nismo licno vidjeli.
Ja licno nisam nikad vidio kita uzivo, ali jbt, vjerujem da postoji.
  • Upvote 1

[quote name='denoM' date='06 April 2010 - 14:01 ' timestamp='1270558875' post='368839']
Ima dosta slika od te ribe na netu .... treba samo malo zaguglat (tj. google.com) i eto ga .. VOILA!
Vidio sam dosta slika tako da mogu reci da vjerujem kako su nasli takvu "ribu.
Wikipedia = "The rarely seen king of herrings is the world's longest bony fish."
....
Zasto nevjerovati u nesto, samo zato sto to nismo licno vidjeli.
[b]Ja licno nisam nikad vidio kita uzivo[/b], ali jbt, vjerujem da postoji.
[/quote]

Ja vidim svako jutro to kad ustanem i odem u wc

Btw. Da nije to mozda Hercegovacka Dronfulja ?