Jump to content
Sign in to follow this  
socijalista

Da su danas izbori, za koga bi glasao(la)?

Izbori 2010  

57 members have voted

1. 1. Da su danas izbori, glasao(la) bi za:

Recommended Posts

Obzirom da sam novi clan, pocinjem sa jednom vrlo interesantnom temom. Mislim da je pitanje vrlo jasno (za mene i odgovor, ali otom potom), pa bih vas zamolio da pokazete svoje opce misljenje o izborima 2010, koje koalicije dolaze u obzir? Trebaju li nam promjene? Ko vam daje najvise nade za pretstojece izbore? Argumenti...

Idemo... Edited by socijalista

[quote name='socijalista' date='05 February 2010 - 15:17 ' timestamp='1265375863' post='357869']
Obzirom da sam novi clan, pocinjem sa jednom vrlo interesantnom temom. Mislim da je pitanje vrlo jasno (za mene i odgovor, ali otom potom), pa bih vas zamolio da pokazete svoje opce misljenje o izborima 2010, koje koalicije dolaze u obzir? Trebaju li nam promjene? Ko vam daje najvise nade za pretstojece izbore? Argumenti...

Idemo...
[/quote]

Molim te stavi opciju u glasačku rubriku ne znam, i SBB - Fahrudin Radončić :D Naime, ja ne znam za koga cu glasati a otvoren sam za sve opcije... i ne trazim nista zauzvrat osim da me manje razocaraju nego li ovi za koje sam dosad glasao... SBiH i SDA... Edited by Falcon

Svaka stranka u biti ima dobar program, svi su puni obećanja, ali lično odluku donosim tek kad vidim ko se nalazi na listi. Osobe su te kojima dajem svoj glas, jer džaba stranki sve kad na listu stavi stare lopove, provjerene lažove, smutljivce :angry: Ne daju stare pr...nje da dođe mlađi , školovani, pametniji i prije svega pošteniji kadar ( pošteni će raditi po zakonu a ne po direktivi i potrebi stranke koju baš puno ne interesuje da ostane u okvirima zakona, još se tu umješa lični interes, rodbinske i kafanske veze). E baš bih voljela znati za koga ću glasati :an:

Konacno sam odlucio za koga cu glasati: za onoga ko ponudi progresivno smanjenje poreza ili mi omoguci da s novcem koji uplacujem mjesecno iz plate u PIO i ZZO te osiguranje od nezaposlenosti, raspolazem sam!

naravno sto se tice mene glas cu dati pripadnicima SDA.stranke ali samo onima koji su bogati,jeri ovi sa losijim imovinskim stanjem,kad se docepaju vlasti nevide nikog,a ovi dosad nisu me ni gledali.tako da mi pase.

[quote name='Falcon' date='10 February 2010 - 19:56 ' timestamp='1265824617' post='359346']
Konacno sam odlucio za koga cu glasati: za onoga ko ponudi progresivno smanjenje poreza  ili mi omoguci da s novcem koji uplacujem mjesecno iz plate u PIO i ZZO te osiguranje od nezaposlenosti, raspolazem sam!
[/quote]

Dugo sam kontao gdje da ubodem post broj 1000 i onda mi sinu ideja kad sam pročitao ovo tvoje:

Kooalicijski,

jako mi je žao ali te obaviještavam da ni ove godine nisam kandidat,tako traži dalje...:D

Edited by grga

[quote name='grga' date='10 February 2010 - 20:46 ' timestamp='1265827562' post='359355']
Dugo sam kontao gdje da ubodem post broj 1000 i onda mi sinu ideja kad sam pročitao ovo tvoje:

Kooalicijski,

jako mi je žao ali te obaviještavam da ni ove godine nisam kandidat,tako traži dalje...:D
[/quote]

Čestitam koalicijski,

ja sam shvatio da sto vise radim vise dajem u nefunkcionalnu drzavu od koje ne dobijam nista zauzvrat... zato, na stranu solidarnost i socijalna osjetljvost, hocemo manje poreze!

koja stranka to nudi...? Edited by Falcon

[quote name='socijalista' date='05 February 2010 - 13:17 ' timestamp='1265375863' post='357869']

Idemo...
[/quote]
Potpuno ne stranacki opredjeljen u cijelom proteklom demokratskom periodu, mislim da je konacno za mene dosao momenat definitivnog izbora politicke opcije. Zasto bas sada; reci ce mnogi? Razlog lezi u cinjenici sto je od prvih demokratski izbora proslo evo skoro 20 godina. Dakle, cijela jedna nova generacija je stasala i pojavili su se novi ,mladi i sposobni ljudi zeljni da se dokazu i ucine odredjene pomake i promjene sadasnje stanje letargije, nerada, korupcije, despotizma...i cega sve ne! Prije svega ovdje mislim na demokratske promjene u nasem kraju. Pogledajte; od SDA kao pokreta a ne stranke u njenom pocetku, izrasli su DNZ, SBiH, ASDA te novoosnovana SBB. Isto tako ta SDA poprima sve vise oblike jedne solidne evropskoorijentirane narodne stranke i kao takva (ali sa dosta umanjenim uticajem za razliku od prijasnjih vremena) se nudi kao moguca opcija. Nas kraj je dozivio brz i enorman demokratski preobrazaj u proteklih nekoliko godina-priznali mi to ili ne!! Ni jedna stranka vise sa sigurnoscu ne moze da racuna na apsolutnu vecinu i prinudjene su da idu u potrazi za koalicionim partnerima. Cesto nije dovoljan jedan takav, vec vise njih -sto samo formiranje vlasti cini tezim i zahtjevnijim. Fleksibilnost, popustljivost, neprincipijelnost...i sto sve ne dolazi do izrazaja. Naravno, u nasim krajiskim uslovima to ide vrlo cesto traljavo- da ne kazem zalosno i smjesno.

Da se vratimo na licni izbor i razloge koje su do njega doveli! Vec je proslo 15-tak godina od kada mi je jedna i jedina politicka partija direktno ponudila clanstvo......i to blanko knjizicom. Jos uvijek to nisam uradio. Pored blanko knjizice nudjeno mi je i aktuelno clanstvo u samom vrhu te stranke, odnosno jednog njenog ogranka. Odbio sam to jer su to bila vremena izrazitih previranja medju nama samim i nisam zelio slobodu vlastite misli i postupaka ograniciti clanstvom u nekoj od stranaka. Danas, sa ove vremenske distance, smatram taj moj stav vise nego ispravnim. Ali, vrijeme je da se opredjelim: kako su mi Esad Basagic te Cazim Budimlic jos 1993 godine govorili.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

zanimljiv komentar?.

napisao Polje , 15.02.2010. 00:24
napisao Polje , 15.02.2010. 00:19
NARODE, JEDINO ISPRAVNO RJESENJE JE NE IZACI NA IZBORE. TAD NITKO NECE PROCI I MEDJUNARODNA ZAJEDNICA CE POSTAVITI SVOJE LJUDE. TO JE JEDINO RJESENJE. NEMA RJESENJA NI U JEDNOJ STRANCI. ZA NJIH NIJE VAZNO KOLIKO CE LJUDI IZACI NA IZBORE I KOLIKO CE IH GLASATI. ZA NJIH JE NAJVAZNIJE DA SE IZBORI ODRZE . NIJE VAZNO KO CE POBJEDITI. SVE SU TO ISTA GAMAD I ONI SE LAHKO DOGOVORE.
" NEMA IZBORA IMA BOSNE"

http://www.cazin.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4491:16-godina-od-slamanja-februarske-ofanzive&catid=22:vijesti-iz-cazina&Itemid=47#comment-41626

[quote name='Punisher' date='11 February 2010 - 10:26 ' timestamp='1265883965' post='359543']
Potpuno ne stranacki opredjeljen u cijelom proteklom demokratskom periodu, mislim da je konacno za mene dosao momenat definitivnog izbora politicke opcije. Zasto bas sada; reci ce mnogi? Razlog lezi u cinjenici sto je od prvih demokratski izbora proslo evo skoro 20 godina. Dakle, cijela jedna nova generacija je stasala i pojavili su se novi ,mladi i sposobni ljudi zeljni da se dokazu i ucine odredjene pomake i promjene sadasnje stanje letargije, nerada, korupcije, despotizma...i cega sve ne! Prije svega ovdje mislim na demokratske promjene u nasem kraju. Pogledajte; od SDA kao pokreta a ne stranke u njenom pocetku, izrasli su DNZ, SBiH, ASDA te novoosnovana SBB. Isto tako ta SDA poprima sve vise oblike jedne solidne evropskoorijentirane narodne stranke i kao takva (ali sa dosta umanjenim uticajem za razliku od prijasnjih vremena) se nudi kao moguca opcija. Nas kraj je dozivio brz i enorman demokratski preobrazaj u proteklih nekoliko godina-priznali mi to ili ne!! Ni jedna stranka vise sa sigurnoscu ne moze da racuna na apsolutnu vecinu i prinudjene su da idu u potrazi za koalicionim partnerima. Cesto nije dovoljan jedan takav, vec vise njih -sto samo formiranje vlasti cini tezim i zahtjevnijim. Fleksibilnost, popustljivost, neprincipijelnost...i sto sve ne dolazi do izrazaja. Naravno, u nasim krajiskim uslovima to ide vrlo cesto traljavo- da ne kazem zalosno i smjesno.

Da se vratimo na licni izbor i razloge koje su do njega doveli! Vec je proslo 15-tak godina od kada mi je jedna i jedina politicka partija direktno ponudila clanstvo......i to blanko knjizicom. Jos uvijek to nisam uradio. Pored blanko knjizice nudjeno mi je i aktuelno clanstvo u samom vrhu te stranke, odnosno jednog njenog ogranka. Odbio sam to jer su to bila vremena izrazitih previranja medju nama samim i nisam zelio slobodu vlastite misli i postupaka ograniciti clanstvom u nekoj od stranaka. Danas, sa ove vremenske distance, smatram taj moj stav vise nego ispravnim. Ali, vrijeme je da se opredjelim: kako su mi Esad Basagic te Cazim Budimlic jos 1993 godine govorili.
[/quote]

Dakle, nalazimo se u 2010 godini: godini koja je prekretnica za BiH. I za nas kanton. Moramo krenuti naprijed, nema nam druge. Ali ne na celu sa dosadasnjim vladajucim strankama. Zadrzimo se na opcijama koje nam se nude u nasem kantonu. SDA, SDP, DNZ, ASDA, te SBiH i naposljedku novoosnovana SBB. Ako izuzmemo ovu posljednju - iako bi radonjciceva stranka mogla ostvariti odredjeni rezultat na ustrb SDA- sve ostale (osim SBiH koja polahko ali sigurno gubi tlo pod nogama) stranke vec imaju vlast u nekim opstinama naseg kantona. Ili su je imale. Glasacko tijelo SDA se dobrano "rastocilo" i to ovoj stranci sigurno ne nudi apsolutnu premaciju u stvaranju vlade kantona nakon izbora. Ali, DNZ, ASDA i SDP bi, po mojoj ocjeni, mogle imati dovoljno mandatara da zajedno pokusaju stvoriti novu vladu US kantona.

[quote name='Punisher' date='18 February 2010 - 08:02 ' timestamp='1266480125' post='361146']
Dakle, nalazimo se u 2010 godini: godini koja je prekretnica za BiH. I za nas kanton. Moramo krenuti naprijed, nema nam druge. Ali ne na celu sa dosadasnjim vladajucim strankama. Zadrzimo se na opcijama koje nam se nude u nasem kantonu. SDA, SDP, DNZ, ASDA, te SBiH i naposljedku novoosnovana SBB. Ako izuzmemo ovu posljednju - iako bi radonjciceva stranka mogla ostvariti odredjeni rezultat na ustrb SDA- sve ostale (osim SBiH koja polahko ali sigurno gubi tlo pod nogama) stranke vec imaju vlast u nekim opstinama naseg kantona. Ili su je imale. Glasacko tijelo SDA se dobrano "rastocilo" i to ovoj stranci sigurno ne nudi apsolutnu premaciju u stvaranju vlade kantona nakon izbora. Ali, DNZ, ASDA i SDP bi, po mojoj ocjeni, mogle imati dovoljno mandatara da zajedno pokusaju stvoriti novu vladu US kantona.
[/quote]
Samo, pitanje je kako ujediniti ove tri stranke kada su one ideoloski potpuno razlicite. Koalicija ljevice (SDP)-centra (DNZ) - desnice(ASDA) je neprirodna koalicija i tesko da bi se mogla dugo odrzati. Ako bi uopce moglo doci do formiranja koalicije ove tri stranke. Nekih naznaka vec ima. Pokusaji precutnog koaliranja na lokalnom nivou izmedju ASDA i DNZ-a te SDP-ov pokusaj suradnje sa ASDA- idu tome u prilog. Nema javne koalicije ali ima precutne; i to nesto govori.
  • Downvote 1

a jes bio dobar kada je duski spomeno optuznice sto imaju protiv nje ... :P
  • Upvote 1

neznam za koga bi glasao kad su skoro svi tu negdje isti sto se tice manipulisanja i nisu za narod.

Nisam politicki opredjeljena

Neznam koliko ste primjetili ili vi koji zivite u BiH uopste to neshvatate u zadnje vrjeme kaklo se blize IZBORI sve vise je saopstenja politickih partija,sve vise nekakvih akcija ili humanitarnih ili onih ekoloskih.Mislim zar nije sram svih politickih partija i politcara u nasoj zemlji biti toliko SUROV I BEZOBRAZAN odnosno kada se priblize opet neki novi IZBORI onda se krece u novi krvolocni pohod stranaka na vlastiti narod a sve to u ime VLASTI I GLASOVA.Evo nema dana da se neka partija nije oglasila povodem nekog saopstenja ili demantovanja pa cak idu do tolikog pritiska da jednostavno obicnom covjeku se sve to i zgadi i da i neizadje na Izbore.Koliko su puta prije svakih izbora davali saopstenja,lazne nade,lazna obecanja,lazne predstave,lazna dodvoravanja narodu???????????????
Kuda sve to vodi i dali to uopste ima smisla vise????Siguran sam 1000 000 %da ni poslje ovih izbora nece biti ni 1% bolje odnosno bice sve gore i gore.Osim novih stranaka i novih LAZI tu nema nista novo.Borba za vlast i fotelje u nasoj domovini je dosla do tolike mjere da se krvolocni politicari koji u sebi nemaju ni jedan posto postenja nece lisiti bilo cega samo da se domognu vlasti.Sve u svemu Izborna je godina a to je u Bosni i Herzgevoini vrjeme blacenja,vrjedjanja,podmetanja,optuzivanja i svega drugoga sto je vise nas narod totalno izludilo i dovelo ga do PSIHICKOG RASTROJSTVA tako da ni sam vise nezna niti sta da radi niti u kakvoj zemlji zivi i uopste kakav je sistem nase zemlje i ko vlada zemljom sve ove godine.Eto imacete skupova,mitinga,besplatnih autobusa,pecenih bikova i raznih koncerata a izmedju svega toga ce vam tamo neki ljudi sa krvatama izlaziti na razne bine,na tv debate i uciti vas kako treba da zivite ako uopste sirotinja vise i zivi jer za politicku elitu u BiH nema bijede i sirotinje a razne skupstine i parlamenti dopunjavaju njihov vlastiti budzet iz kojega oni svaki dan jedu po najluksuznijim restoranima,spavaju u najboljim hotelima,putuju po raznim zemljama,imaju vlastite firme i ostalo,njihova djeca se skoluju po svijetu a vama u BiH ostaje samo da ih ZAOKRUZITE to je jedino sto oni traze od vas a to je tako malo........................................ :an:
  • Upvote 1

[quote name='lana_s' date='28 May 2010 - 07:12 ' timestamp='1275023546' post='376411']
zasto nema opcije SBB? ja sam slusala Radoncica i ono sto je on pricao i glasat cu za njegovu stranku
[/quote

Pricali su mnogi godinama i sta se na kraju desilo????NISTA.......