Jump to content
Sign in to follow this  
tomahawk

Prosjačenje

Recommended Posts

[quote name='tomahawk' date='15 January 2010 - 17:42 ' timestamp='1263570162' post='354992']
Interesuje me dali mo

Dobar način za brzu i laku zaradu,samo neznam boje li se boga kad to rade u ime svoje djece??

Na covjeku se moze prepoznati da li stvarno nema. Kad mi dodje cigan ne zelim s njima da pricam. Nece nista da rade, previse kradu i kako da onda uopste imaju povjerenje od nekog? Najlakse je sjediti i traziti da im "udijele". A ima sirotinje poput onih djedova na kojima se vidi da nisu cigani i kojima se MORA dati.

Jadni Ikan kad ti sjedi u dvoristu a da i ne znas, pa kad izadjes moras mu naci koju marku i dati mu da sta pojede.

Cigane treba samo izbjegavati i nista im ne davati

Kad vidim da je mlado i sposobno,ne dam im para.Jer tako isto mogu i ja ići prositi.
Ali ima didova i nana koji ne mogu raditi,i ni ne tra

ja ovo vase nisam ni citao samo da kazem za prosjacenje da nedam fening, jedino nekom didu ili neni koji su bas ono stari i nemogu meda e njima halal dam ----------recemo one ciganke mlade i ono sto more zaraditi nikad nebi fening dao radije ih ulozim u alkohol----- -- zasto??? zato sto se skoro uz ramazan ona ciganka prosi maci se poceo zezati s njom a ona kaze 'ebo te allah i ramazan :P

neznam sta bi rekao,nit je lahko onome ko trazi a ni onome ko daje,a ko mozes podaj a ako ne obiđi.

Jedino dam ponekad onima malim cigancicima od 5-6 godina i starim nanama . Ostalo je sve sposobno za rad , neka nadju sebi posao . Ima redati drva , unositi , cijepati ...
  • Upvote 2

ima jedna ciganka kojoj obaveznoj dajem kada god je vidim ... :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

[quote name='lucky' date='26 October 2010 - 18:00 ' timestamp='1288108845' post='402878']
ima jedna ciganka kojoj obaveznoj dajem kada god je vidim ... :icon_cheesygrin:
[/quote]

Hm.....kako ono ka

Ja dajem starim osobama koje ne mogu sebi zaraditi ili invalidima, nedavno kad sam bila u Cazinu sjedi mali djecak na cesti, kisa pada, mozda nema ni 3-4 godine, malo dalje sjedi isto jos jedan djecak i ide ciganka i dodje do njega vidi da je dobio malo udari ga i natjera ga da ide traziti od ljudi, moliti za marku, e takvim cigankama nedam, djeca ispastaju, ona sebi uzme pare a djeca Bog zna hoce li sta dobiti, djeci bi uvijek dala al kad vidim da one uzmu sve i fening od njih i opet ih na pljusku natjeraju da sjede na cesti i prose onda nedam.

Najgora mi je ono cigance u Bihacu sto ima, curica mala, ljubi redom svakoga i trazi marku, dam joj samo nek me ne ljubi, kad navali da poljubi ne zna stati :an:

Ja ne mogu proci kraj prosijaka, a da ne udijelim pa marku, marku....zao mi ih....a djece pogotvo...

Meni je najgore kad vidim one ciganke sa malim bebama pa vidi sad naprimer mene sa malim djetetom odma vidi kako ti je fin ovo ono vidi kako je tvoje djete obuceno ... podavno bio mi je Enej jos skroz mali u kolicima neda men zenska proci reko draga umjesto da to djete tu koristis i kupis pare od naroda fino se fati kupatila i kuce i kakvog posla pa ces sve imati ... a ona da men da izvinete mater ... reko ocekivati je bilo to ... i jos ona reda preklinje ...

dajem samo starim ljudima i onom jednom covjeku bude kad je pijaca uvijek bez noge je stvarno mu je sevap dati njemu uvijek dadnem svu sicu a ako nemam onda dadnem i papirne ...

dok sam prije vise izlazila gore kod kafica vazda sa salkom smijehova e njemu i dan danas dam jer mi je simpatican a i vise puta je sanama znao u pekaru pa seb uzme ustvari uzme on za kuci kruha kifli i tako toga on mi je posebno drag a i pametan djecak skroz ...

a dozivjela sam isto da mi je stricevku ciganka pukla nekom sipkom da izvinete po guzici jer joj nije nista htijela dati ... uzasno uglavnom ... a bratu cigan veli ili daj ili ti grebem to tvoje auto i ebi ga bolje dati nego doci da je auto izgrebano :D

Nisam citao sve postove,ali sam vidio da se prica i o ciganima. Njima ne treba davati para,sposobni su za rad pa neka fino zarade tu markicu.
Prije mozda 3-4 godine dao sam marku ili dvije nekoj zeni ciganki i da bi nakon 20-tak minuta po nju dosao BMW i to kakav :D jedan od boljih u gradu.

danas su hvatali cigane(rome)po Ćaginoj pijaci :D,mislim policija ih hvatala :)

fino je pomoci, al svako sebi mozue posteno zaraditi _!

trazila mene ciganka para ja joj rekla da pomete dvoiriste koje i nije bas veliko, da joj dam 5 km, onaa fino kaze, ahh da nebi !
da nebi ti i dala 5 km ! dva metra !