Jump to content
Sign in to follow this  
pingvin

Zakljucani komentari na nacelnikov intervju???

Recommended Posts

Eto i cazin.net nam objavi svoj intervju sa nacelnikom koji je jedinstven i ne moze mu se prigovoriti ali ne iz razloga sto nema prigovora nego zato sto admini cazin.net-a to ne dozvoljavaju.

Mnogo forumasha, a i ja sa njima, cazinskog foruma se pita zasto je to tako pa bi bilo red da nam admini odgovore bar na ovoj temi.

PS. Jedan forumash rece da mu se cini da su i pitanja i odgovori dostavljeni iz zgrade nacelnika a cazin.net ih samo objavio :D

PS.2. Za intervju je bilo mnogo pitanja na forumu koja je samo trebalo proslijediti na nacelnikovu adresu ali ocigledno je da autorima to nije bio cilj.

Zelim svu srecu i uspjeh cazinskom forumu i portalu ali bojim se da objektivni IBRO ima sve manje i manje utjecaja na uredjivacku politiku.

[quote name='pingvin' date='09 January 2010 - 09:45 ' timestamp='1263023136' post='353947']
Eto i cazin.net nam objavi svoj intervju sa nacelnikom koji je jedinstven i ne moze mu se prigovoriti ali ne iz razloga sto nema prigovora nego zato sto admini cazin.net-a to ne dozvoljavaju.

Mnogo forumasha, a i ja sa njima, cazinskog foruma se pita zasto je to tako pa bi bilo red da nam admini odgovore bar na ovoj temi.

PS. Jedan forumash rece da mu se cini da su i pitanja i odgovori dostavljeni iz zgrade nacelnika a cazin.net ih samo objavio :D

PS.2. Za intervju je bilo mnogo pitanja na forumu koja je samo trebalo proslijediti na nacelnikovu adresu ali ocigledno je da autorima to nije bio cilj.

Zelim svu srecu i uspjeh cazinskom forumu i portalu ali bojim se da objektivni IBRO ima sve manje i manje utjecaja na uredjivacku politiku.
[/quote]

za intervju sam saznala kad sam ga vidjela na stranici; nije to produkt nikakvog dogovora urednistva.

jer, da se islo u tom smjeru, trebalo je pitanj sa foruma postaviti da i nasi forumasi dobiju odgovor.

cazin.net je, nazalost, poceo da cenzurise i da odobrava sta je pojedinima ok, a to ne vodi ka dobrom.

[b]kao jedan od urednika www.cazin.net od davnih dana, ogradjujem se od priloga.[/b]

[quote name='pingvin' date='09 January 2010 - 09:52 ' timestamp='1263023554' post='353949']
Sad ce biti ja najgori, ja svrabljiv :cheers: :tux:
[/quote]

ne, nedavno je bio slucaj sa ilegalnim pozivima koji su objavljeni na cazin.netu i komentari su bili dopusteni.

dakle, sta pojedincima odgovara, to ide.

nisi ti najgori, to je ipak rezervisano za mene :D

otvorite temu vezano za intervju pa cemo komentarisati..
ja licno sam procitao neka pitanja i odgovore i stvarno su u domenu ciste demagogije..

[quote name='pingvin' date='09 January 2010 - 09:45 ' timestamp='1263023136' post='353947']

[/quote]

Ovako stvari stoje

Haj bar nek nisam sam u misljenju da nesto smrdi oko uredjivacke politike cazin.net-a :D Edited by pingvin

diktatura je u pitanju...
ali ne diktatura proleterijata :icon_cheesygrin:

[quote name='pingvin' date='09 January 2010 - 09:58 ' timestamp='1263023916' post='353953']
Haj bar nek nisam sam u misljenju da nesto smrdi oko uredjivacke politike cazin.net-a :D
[/quote]

i, to odavno...
otkako ibro nema puno vremena, cudne se stvari desavaju :)

epizoda PUČ U WWW.CAZIN.NET na pomolu :D

ono sto je najbitnije konstatirano je da ce budzet 2010 biti realno planiran :icon_cheesygrin:
pa jedva cekam da ga vidim u punom kapacitetu..

jos nesto , prica da se ulaze samo u selo vam je nelogicna, s obzirom da se do sada iskljucivo ulagalo u grad, to se vidi svakodnevno po tome kakvi su trotoari, ulice, kakav nam je trg i setaliste , tj tkzv korzo kroz carsiju..
rasvjeta je takodje sanirana na najuzem dijelu gradske jezgre pa tako imamo nekoliko najsavremenijih lampi ( na potezu fontana-raskrce ili taj novi trg ) koje svijetle nevidljivim svjetlom, ne trose nikakvu energiju a jos manje elektricnu ( ekoloski su jako prihvatljive ) :icon_cheesygrin:

postavio bih i jedno tehnicko pitanje :
kako moze budzet biti kvalitetno planiran, ako nije ostvareno 30-40% planiranih i zacrtanih prihoda??
znaci nije planiran s obzirom na ocekivanja i predvidjanja, a najmanje da je planiran kvalitetno ??
stice se dojam da je planiran pausalno ko i svake godine prije toga.. Edited by snake

[quote name='snake' date='09 January 2010 - 10:09 ' timestamp='1263024595' post='353957']

rasvjeta je takodje sanirana na najuzem dijelu gradske jezgre pa tako imamo nekoliko najsavremenijih lampi ( na potezu fontana-raskrce ili taj novi trg ) koje svijetle nevidljivim svjetlom, ne trose nikakvu energiju a jos manje elektricnu ( ekoloski su jako prihvatljive ) :icon_cheesygrin:

[/quote]

veliko dostignuce je postignuto na potezu os cazin II - gimnazija cazin gdje su novci za rasvjetu i trotoar koje je dala vlada usk isparili u vidu magle iza sebe ostavljajuci lampe [quote]koje svijetle nevidljivim svjetlom, ne trose nikakvu energiju a jos manje elektricnu ( ekoloski su jako prihvatljive ) :icon_cheesygrin:[/quote]

:D

Kada sam vidio naslov "Intervju sa načelnikom" kojeg je napravio Cazin.net očekivao sam bar mrvicu profesionalnosti i korektnosti ako ni zbog čega drugog onda zbog velikog broja članova foruma koji nemaju privilegiju da razgovaraju sa načelnikom i da mu postavljaju pitanja.

Evo primjer: kod pitanja o stanju o budžetu, zašto se nije postavilo pitanje "A koliko je prikupljeno sredstava u 2009.godini"? ili koliki je planirani budžet za 2010.godinu, ima li mjesta pričama o dugovanjima općine zbog toga što nije bilo rebalansa?

Ili kod pitanja o mladima: koliko je sredstava planirano za rad i razvoj nevladinog sektora, ili za pomoć u radu udruženja mladih, da li općina i na koji način potstiče rad i osnivanje ovih udruženja?

Moglo se je pitati načelnika šta je sa Arbitražom o budžetu za 2009. godinu, zna li koliko je u posljednjih 2 godine zaposleno ljudi u JP i JU koje su u nadležnosti Općine? itd...

Sve u svemu, jako loše urađen intervju koji baca sumnju i na samo rukovodstvo Cazin.net-a.

ponavljam, kao jedan od najstarijih urednika www.cazin.net, ogradjujem se od intervjua i zakljucavanja komentara.

ne idu oni lefti u strukturu budzetskih prihoda, prvo sto zavisni novinari u principu ni ne znaju sta je to, drugo i kad bi znali ne bi smjeli postavljati takva pitanja..
stiecem dojam da su i pitanja i odgovori dosli iz jednog smjera, iz opstine, a da je rtv cazin sve to samo objavio po standardnoj proceduri oglasavanja OP 2000 ( opstinska procedura medijskog obavjestavanja 2000) :icon_cheesygrin:

[quote name='snake' date='09 January 2010 - 10:35 ' timestamp='1263026120' post='353968']
ne idu oni lefti u strukturu budzetskih prihoda, prvo sto zavisni novinari u principu ni ne znaju sta je to, drugo i kad bi znali ne bi smjeli postavljati takva pitanja..
stiecem dojam da su i pitanja i odgovori dosli iz jednog smjera, iz opstine, a da je rtv cazin sve to samo objavio po standardnoj proceduri oglasavanja OP 2000 ( opstinska procedura medijskog obavjestavanja 2000) :icon_cheesygrin:
[/quote]

Sramotno, neprofesionalno i toliko dogovoreno da ga slobodno mogu uporediti sa intervjuima iračke televizije sa sadamom huseinom u njegovo doba, kada ga novinari nisu smjeli upitati ni farba li brkove ili su prirodno crni. :icon_cheesygrin:

Zaista u cilju očuvanja ugleda i reputacije Cazin.neta pozivam uredništvo da otvori temu pitanja za načelnika općine gdina Nermina Ogreševića i nakon par dana ista dostavi Ogreševiću da odgovori na njih.

To bi bila korektna gesta i onda bi se moglo pričati o demokratiji.

[quote name='left_side' date='09 January 2010 - 09:43 ' timestamp='1263026609' post='353971']
Sramotno, neprofesionalno i toliko dogovoreno da ga slobodno mogu uporediti sa intervjuima iračke televizije sa sadamom huseinom u njegovo doba, kada ga novinari nisu smjeli upitati ni farba li brkove ili su prirodno crni. :icon_cheesygrin:

Zaista u cilju očuvanja ugleda i reputacije Cazin.neta pozivam uredni

[quote name='[LoLLipop]' date='09 January 2010 - 08:55 ' timestamp='1263023737' post='353950']
ne, nedavno je bio slucaj sa ilegalnim pozivima koji su objavljeni na cazin.netu i komentari su bili dopusteni.

dakle, sta pojedincima odgovara, to ide.

nisi ti najgori, to je ipak rezervisano za mene :D
[/quote]

Zar te pozive nije objavio upravo onaj na kojeg se pozivate? :icon_eek:

[quote name='security' date='09 January 2010 - 10:04 ' timestamp='1263027884' post='353979']
Zar te pozive nije objavio upravo onaj na kojeg se pozivate? :icon_eek:
[/quote]
De ti nama to prevedi da ne skrecemo s teme :D

ibro je svaki dan na stranici, a to se vidi i po vijestima koje stavlja :)

druga stvar, kako ce cazinet voditi intervjue i da li ce dopustiti komentare ne treba vas da zabrinjava, vi ih ili citate ili ne.

Muhiba

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,064
    • Total Posts
      378,367
  • Create New...