Jump to content
divlji_andjeo

subliminalne poruke

Recommended Posts

evo jedna stvarno mocna tema za rasprave...

kliknite link ;)

http://wiki.velv.hr/wiki/index.php/Subliminalne_poruke

http://www.artistmike.com/Temp/SubliminalAd.html

[media]http://www.youtube.com/watch?v=73fCLx-mFLg[/media]

subliminalne poruke se takodjer kriju u muzici

[media]http://www.youtube.com/watch?v=T6TyA6N8iYw[/media]

da,da ovoga dosta ima u serijalu The Arrivals..
teorija je da na ovaj nacin illuminati ili vec ko nastoje kod djece, od najranije dobi, probuditi sexualne instikte..
manipulacija...
serijal obavezno treba pogledati jer sve ono prezentirano u njemu ne moze biti cista slucajnost..
recimo , Madonin ples u spotu sa crnom vranom, 13 stepenica kojima silazi na scenu ( od 13 stepenica moci je navodno satkana ta illuminatska piramida,pod u bojama sahovske ploce itd )..
moze se desiti da je jedno od tih stvari slucajnost, ali ne mogu sve.. Edited by snake

da snake, imas pravo, to se lako na googlu da pronaci, recimo kako rihanna u svojim pjesmama doziva satanu, onda ona pjesma teinkle teinkle little star, unazad kad se slusa porice postojanje Allaha i tako puno tih stvari se da pronaci u muzici...

a to za djecu, djeca imaju razvijeniju percepciju od odraslih, pa lako uoce sve te stvari u crtanim filmovima...

ja sam nesto cuo da onaj znak od Coca Cole kad okrenes urikverc na nekom jeziku pise " NE ALLAH NE MUHAMED" ne znam od toga nista eto samo sam cuo...

ima jedan detalj u crtanom o snjeguljici i 7 patuljaka..
u jednom mometnu se u pozadini 2 patuljka na zidu vidi slika sa golom zenom na toj slici !?
stvarno apsurd da ne moze biti veci..
ja sam inace uvjeren da nam se danas sve plasira sa odredjenim ciljom, zacrtanim od strane onih koji upravljaju planetom..
postoji dosta foruma na kojima se raspravlja o ovoj tematici ( Ce-4 ; Galaksija itd ) i moze se procitati jako dobrih tekstova i steci utisak da nije sve bas tako crno-bijelo oko nas..
u pozadini se vuku potezi ko na sahovskoj ploci, a mi svi smo pijuni..
predlazem da ako mozete pogledate film The Obama deception , to je pravi primjer na koji nacin nam medijski mogu prezentirati neki proizvod ( Obama ) i kako olako i sa odusevljenjem ga mi mozemo prihvatiti...
naime oni djeluju po sistemu da kreiraju problem , recimo Bush, i onda ponude rjesenje - Obama..
naravno i Bush je dio cijele igre, ali poenta je sto nam rotiraju i usmjeravaju osjetila tamo gdje oni zele.. Edited by snake
  • Upvote 1

[media]http://www.youtube.com/watch?v=gQdyclnxZOE[/media] evo video coca cole
  • Upvote 1

belay nema ti videa, il u mene browser ne radi...

da i ja sam cula to za coca colu, pa ipak je ona zidovski proizvod...

ja sam slusala neke pjesme danasnjih trendi izvodjaca unazad, gdje se jasno cuje prizivanje satane, klanjanje njemu, omalovazavanje islama, omalovazavanje svega sto nije povezano sa djavolom, onda tek raznorazne slike u crticima...

svijet je u jednoj velikoj zabludi..

[quote name='divlji_andjeo' date='20 December 2009 - 08:24 ' timestamp='1261293855' post='351751']
belay nema ti videa, il u mene browser ne radi...

da i ja sam cula to za coca colu, pa ipak je ona zidovski proizvod...

[b]ja sam slusala neke pjesme danasnjih trendi izvodjaca unazad, gdje se jasno cuje prizivanje satane, klanjanje njemu, omalovazavanje islama,[/b] omalovazavanje svega sto nije povezano sa djavolom, onda tek raznorazne slike u crticima...

svijet je u jednoj velikoj zabludi..
[/quote]

sto slusas unazad , imash Bogamber - band iz BiH anti - islamisti pa slusaj od pjesama Black mewlood do Vrljikom preko ledja xD

bullshit, po meni, samo slucajnost, nista vise, i ako su namjerno to savili u diznijevim filmovima, neka su, to obicni gledatelj ni ne vidi [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Meni se čini da je ljudima jako dosadno kad tra

malina, djeca imaju razlicito poimanje stvari nego odrasli ljudi... djeca lako uocavaju neke objekte koji im se urezuju u podsvijest...

sto se tice tih pjesama, nije da se rijeci citaju unazad, nego zvuk tih rijeci, a pojedine pjesme skoro slicno znacenje imaju i unaprijed...
evo recimo rihanna, toliko popularna i izvikana, svi zele biti poput nje, meni je totalno bezveze, njena pjesma disturbia, onda sada ona rude boy... please, pa na to se pale klinke, koje pjevaju hajde skini me, pokazi mi... plizzz...

onda lady gaga, madonna, kad bi malo potrazila sigurna sam da bi nasla nesto sto bi ti zagolicalo mastu, i kad bi poslusala neke pjesme cula bi...

[quote name='divlji_andjeo' date='04 August 2010 - 22:01 ' timestamp='1280955696' post='387769']
malina, djeca imaju razlicito poimanje stvari nego odrasli ljudi... djeca lako uocavaju neke objekte koji im se urezuju u podsvijest...

sto se tice tih pjesama, nije da se rijeci citaju unazad, nego zvuk tih rijeci, a pojedine pjesme skoro slicno znacenje imaju i unaprijed...
evo recimo rihanna, toliko popularna i izvikana, svi zele biti poput nje, meni je totalno bezveze, njena pjesma disturbia, onda sada ona rude boy... please, pa na to se pale klinke, koje pjevaju hajde skini me, pokazi mi... plizzz...

onda lady gaga, madonna, kad bi malo potrazila sigurna sam da bi nasla nesto sto bi ti zagolicalo mastu, i kad bi poslusala neke pjesme cula bi...
[/quote]

Rihanna, Lady Gaga, Madonna i slične mogu biti uzor samo malim curicama, ne znaju engleski, bitno je da mogu plesati uz tu muziku, jo

Ja mislim da su ove sublimirane poruke odlicna stvar, veoma domisljata... sad, sto neki misle da su to zle stvari ili pod svaku cijenu hoce da nadju nesto sto asocira na sex... ne'am rijecu :P

[quote name='divlji_andjeo' date='04 August 2010 - 23:01 ' timestamp='1280955696' post='387769']

[/quote]
Nisam ja rekla da se ne mo

u pjesmama se zove backmasking..

Provjerite na youtube za
  • Upvote 1

NEmojte reci da bas vjerujete u ovo ahahah [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Ovo je sve posljedica općeg pada nivoa obrazovanja, učenosti i pameti. Ljudi kao ovi koriste upravo to za samo jedan razlog - da zarade pare. Opći pad pameti i obrazovanja kod mladih se godinama već koristi u Srbiji da bi se zaradio novac brzo kroz Turbo folk i ostale slicne sljamove koji se prodaju. Boze moj, to vidimo i u Cazinu. Na zapadu imamo Lady Gagu i slicne "gage". Svjetska ekonomija se samo prilagodjava mentalnom stanju danasnje omladine i nista vise. Danjasnjem vremenu kada je ponajmanje bitno biti pametan i obrazovan.

Nazalost to i donosi negativne posljedice dugorocno (vidjeli smo Karadzica i mase koje je zaludio, i koje danas zaludjuje do te mjere da ga gledaju kao heroja. Zaludjuju ga do te mjere da su odbacili jedan citav demokratsko-pravni sistem na kojem pociva danasnja stvarnost, npr. ne priznaju Haski sud, NATO, bilo sta sto dolazi npr iz USA, jer smatraju da se to sve urotilo protiv njih.) Na vjestima BN televizije kada se pravio prilog o masakru na Markalama u Sarajevu, voditelj je u uvodu rekao: "navodni" masakar. Voditelj jedne televizije, jedne zemlje, u vijestima. Markale, za koje je Stanislav Galic osudjen na dozivotnu robiju od Haskog tribunala. Televizija koja ne priznaje najveci pravno tijelo na svijetu. Shvatate li vi zasto je opasno biti glup i neobrazovan?

Takav mentalitet je napravio Srebrenicu, i napravice ih jos ak se pojavi jos koji Karadzic.

Djeco draga, jeste glupi ste i neobrazovani. Fatite se knjige!
  • Upvote 1

[quote name='Ori0n' date='05 August 2010 - 12:04 ' timestamp='1281002666' post='387810']

Nazalost to i donosi negativne posljedice dugorocno (vidjeli smo Karadzica i mase koje je zaludio, i koje danas zaludjuje do te mjere da ga gledaju kao heroja. Zaludjuju ga do te mjere da su odbacili jedan citav demokratsko-pravni sistem na kojem pociva danasnja stvarnost, npr. ne priznaju Haski sud, NATO, bilo sta sto dolazi npr iz USA, jer smatraju da se to sve urotilo protiv njih.) Na vjestima BN televizije kada se pravio prilog o masakru na Markalama u Sarajevu, voditelj je u uvodu rekao: "navodni" masakar. Voditelj jedne televizije, jedne zemlje, u vijestima. Markale, za koje je Stanislav Galic osudjen na dozivotnu robiju od Haskog tribunala. Televizija koja ne priznaje najveci pravno tijelo na svijetu. Shvatate li vi zasto je opasno biti glup i neobrazovan?

Takav mentalitet je napravio Srebrenicu, i napravice ih jos ak se pojavi jos koji Karadzic.

[/quote]

to nije biti glup, ne mozes reci da je neobrazovanje krivo za ispiranje mozga kod ljudi... medju tom masom koja Karadzica smatra herojem sigurno ima dosta pametnih obrazovanih i nacitanih ljudi, koji su vise vremena proveli citajuci knjigu nego spavajuci..
mada ne iskljucujem cinjenicu da mi trebamo vise obrazovanja, edukacije i citanja.. malo smo se previse fokusirali na malogradjanski stil zivota, a ostavili ostatak svijeta po strani.. zaboravili smo saznavanje, nauku, umjetnost i sve ostalo negdje...

bitno je da prosirimo vidike, da ne gledamo jedan pravac, da stvorimo VLASTITO kriticko misljenje (sto je po mom misljenju najveci prioritet boasnskog naroda) pa da kazemo nece niko od nas praviti budale, necemo biti lutke koim se manipulise, hocemo bolju sadasnjost i buducnost. Mi nismo glupi samo imamo pogresne prioritete u zivotu i kao i drustvo, a i kao pojedinci...
  • Upvote 1

[quote name='Ori0n' date='05 August 2010 - 12:04 ' timestamp='1281002666' post='387810']
[b]Ovo je sve posljedica općeg pada nivoa obrazovanja, učenosti i pameti. Ljudi kao ovi koriste upravo to za samo jedan razlog - da zarade pare.

[/quote][/b]

Kao prvo,nema potrebe za vrijeđanjem.
Kao drugo,nisu svi ovdje istog mi

[quote name='Daisy' date='05 August 2010 - 11:31 ' timestamp='1281007906' post='387827']
to nije biti glup, ne mozes reci da je neobrazovanje krivo za ispiranje mozga kod ljudi... medju tom masom koja Karadzica smatra herojem sigurno ima dosta pametnih obrazovanih i nacitanih ljudi, koji su vise vremena proveli citajuci knjigu nego spavajuci..
mada ne iskljucujem cinjenicu da mi trebamo vise obrazovanja, edukacije i citanja.. malo smo se previse fokusirali na malogradjanski stil zivota, a ostavili ostatak svijeta po strani.. zaboravili smo saznavanje, nauku, umjetnost i sve ostalo negdje...

bitno je da prosirimo vidike, da ne gledamo jedan pravac, da stvorimo VLASTITO kriticko misljenje (sto je po mom misljenju najveci prioritet boasnskog naroda) pa da kazemo nece niko od nas praviti budale, necemo biti lutke koim se manipulise, hocemo bolju sadasnjost i buducnost. Mi nismo glupi samo imamo pogresne prioritete u zivotu i kao i drustvo, a i kao pojedinci...
[/quote]

Slazem se 100%. A kada mozemo razviti kriticko misljenje? Kada imamo bogatu i zdravu podlogu. Kada smo okusili, vidjeli, osjetili i saznali druge i drugacije puteve u zivotu. Sto sve dolazi sa obrazovanjem i iskustvom. A kad kazem obrazovanje prije svega sam mislio na intelektualni razvoj covjeka. A ne u smislu "omg on zavrsio faks on pametan". Fakultet je davno prestao biti mjerilo pameti. A ti sto su bili "pametni" i podrzavali karadzica, ipak su oni malo specificni zbog historijske podloge i odnosa Turaka/muslimana - Srba, i to su općenito bili zli ljudi. To su ipak bili ljudi koji su stekli visoko obrazovanje, ali su na intelektualnom razvoju ostali isti.

[quote name='sanel87' date='05 August 2010 - 11:02 ' timestamp='1280998957' post='387805']
NEmojte reci da bas vjerujete u ovo ahahah [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

mah ljudi su bolesni, ja umirerm kad vidim ovakve scene za Obamu, tako je kad zivis na tudji racun pa samo drkas kitu i gledas da nadjes gluposti.

[quote name='Ori0n' date='05 August 2010 - 14:05 ' timestamp='1281009957' post='387838']
Slazem se 100%. A kada mozemo razviti kriticko misljenje? Kada imamo bogatu i zdravu podlogu. Kada smo okusili, vidjeli, osjetili i saznali druge i drugacije puteve u zivotu. Sto sve dolazi sa obrazovanjem i iskustvom. A kad kazem obrazovanje prije svega sam mislio na intelektualni razvoj covjeka. A ne u smislu "omg on zavrsio faks on pametan". Fakultet je davno prestao biti mjerilo pameti. A ti sto su bili "pametni" i podrzavali karadzica, ipak su oni malo specificni zbog historijske podloge i odnosa Turaka/muslimana - Srba, i to su općenito bili zli ljudi. To su ipak bili ljudi koji su stekli visoko obrazovanje, ali su na intelektualnom razvoju ostali isti.
[/quote]

mozda si u pravu, ali evo jedan primjer dobro razvijenog kritickog misljenja.. (naravno) amerikanci su poznati po tome da imaju dobro razvijeno kriticko misljenje. njihovo znanje (isto jako poznato) je nula, u usporedbi sa nasim, mislim na poznavanje cinjenica i ostalih stvari...

kriticko misljenje se treba prvo stvoriti, vec u skolama, pocevsi od osnovne.. kada se razmjenjuju misljenja, ona intelektualnija, onda se stvara zelja za znanjem da bi se ucestvovalo u tome, a znanje proizlazi iz iskustva, iskustvo mijenja pogled na svijet...

malo sam se izgubila, al mislim da sam rekla sve sto sam htjela :D

[quote name='Daisy' date='05 August 2010 - 13:37 ' timestamp='1281015439' post='387862']
mozda si u pravu, ali evo jedan primjer dobro razvijenog kritickog misljenja.. (naravno) amerikanci su poznati po tome da imaju dobro razvijeno kriticko misljenje. njihovo znanje (isto jako poznato) je nula, u usporedbi sa nasim, mislim na poznavanje cinjenica i ostalih stvari...

kriticko misljenje se treba prvo stvoriti, vec u skolama, pocevsi od osnovne.. kada se razmjenjuju misljenja, ona intelektualnija, onda se stvara zelja za znanjem da bi se ucestvovalo u tome, a znanje proizlazi iz iskustva, iskustvo mijenja pogled na svijet...

malo sam se izgubila, al mislim da sam rekla sve sto sam htjela :D
[/quote]

Opet se slazem 100%. I to sam ja i zelio upravo reci, al malo na grub i frustriran nacin.