Jump to content
ENIGMA

Nova 2010. godina !!!!

Recommended Posts

ma sto bi bio problem 31.12. sjesti s prijateljima i malo se druziti...
ko se moze oduprijeti sejtanu uoblicenom u razna alkoholna pica, tim bolje..
ne treba od toga praviti dramu..

men da ko kaze nes slavit novu godinu iz tih i tih razloga pljunuo bi ga[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/dry.gif[/img]....dijeda mrazu se obraduju dijeca aneprica dijeda mraz o politici ili religiji,znaci to je dijecija masta,a svi koji kazu da nisu vijerovali u tu mastu dok su isli u mejtef slagace vijerovatno,cast izuzetcima.slavio sam novu i zbog nove bio to petak subota ili bilo koji radni dan,u ovom vremenu jebada sledja sta insan samo treba da se zatvori u svoju sobu i oci iskobeci na monitor od pc???druzit se pa u bilo kojem smislu i sa finim razmjenjivanjem misljenja.ja cu je slavit dok sam ziv.to nije praznik nijedne religije nego svih naroda na zemlji.da imamo mi i svoju Muslimansku novu godinu.pa slavicu i nju..i hrvati kazu njihov dijeda mraz srbi kazu njihov kinezi kazu i njihov njemci njihov holadjanima diejda mraz dolazi iz spanije hehehe,ee bas za nasmijat Edited by x-men

mislim da nema nista lose u tome da se proslavi nova godina, moze se proslaviti i bez alkohola, sjesti s drustvom, popricati i bla bla, nije nova godina kod svakoga uz alkohol ... a to sto djeda mraz dijeli djeci poklone pa nek dijeli, svako dijete se obraduje tome, bas djeteta briga jel Bozic il nije, obraduju se i za Bajram kad dobiju poklone, djeca to vole ....

btw : ovaj clanak je kopiran sa : [url="http://www.minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=1386%3Aneka-ti-godina-nova-uistinu-bude-bolja&catid=58%3Aaktuelno&Itemid=1"]My link[/url]

ja bas i nisam za ovu stranicu :D

selam

zabrane su cisto pretjerivanje..
ko hoce nek slavi,ko nece ne mora, i onako ce svako za svoje odgovarati..

Narodi i vjerske skupine, to baš i nije isto? Ili se ja opet varam? :o

nekad pomislim,a u zadnje vrijeme cesto, da stvarno ne pripadam ovom narodu..
razlog: ne slazemo se u poimanju moralnih vrijednosti..
treba napomenuti kao dodatak svemu, da vjernik ne mora po defaultu uvjek biti dobar covjek..primjera je mali milion..

ja sam danas vec jednu preko 20 puta cestitao sretan bozic i novu godinu na poslu, kad god neko prodje cestita meni a ja bom i njemu. sta me briga nisam blesav da prodjem kraj cojka i da cutim. A zbog toga sigurno nisam neki vlah ili nevjernik ako cestitam taj njihov dan. mene taj dan iskreno ne zanima osim toga sto je slobodan ali iz respekta prema njima im cestitam. isto tako kao sto oni mogu nama cestitati. tu nema nista lose. to nije grijeh.

poz

pa i za Bozic se cine dobra dijela od strane tih vijera,zar treba odbacitnjihovu dobrotu i cinjenje dobrih dijela??

Jel se ovo raider vratio, lol :icon_cheesygrin:

Praznik ko praznik, samo nek se veseli, ni

DR. RAIDER

A kako to vidis i gledas za ovu djecu sto zive i odrastaju na zapadu!

Selma je lijepo rekla, kako da djete gleda kako druga djeca dobiju poklon??

Djecije razmisljanje i to zbog vjere! Mislis da je to pozitivno da djeca tako razmisljaju!

Ja ti kazem da je moguce da djeca prime taj paketic i da se ipak osjecaju muslimanima. I dobrovoljno traze da idu u mehteb!! [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

Zivot i odgoj djeteta nije u zabranama i strogoci. Nego djetet pustiti i da pogrijesi. Da se postidi!!! To djeluje vise nego zabrana i batine!!

Nauciti i dozvoliti djete da nauci sam razgraniciti!! Bar moje skromno misljenje!!

Nista ljepse nema nego sretnog djecijeg osmjeha! Edited by EcI PeCi PeC

rijec vehabije i ta organizacija nece nikad biti banovana sa foruma dok god je to priznato kao rijec za tu grupu/sektu. ne znam zasto se nonstop o tome pise. extremnisti/teroristi se po svijetu uvijek klasiviciraju vehabije to je tako. nema veze na koji jezik. vehabizam. i to da vehabija znaci "allahcic" isto nije tacno. to je izmisljeno. Oni koji prakticuju vehabizam su extremni i prljaju samo vjeru Islam. Oni imaju svoje tekstove sto su negdje izmislili i samo ispiraju mozak - tako je obicno kod sekti.

Preporucujem svima ne slusajte te sekte, ako vam nesto nije jasno pitajte nekog hodzu koji je pametan a ne neke bradonje, oni vam samo stete zivot i privlace vas na zlo.

nema nista lose u tome cestitati nekome nesto bilo o vjeri ili ne. Islam = Mir. Ne mrznja svadja ili tako nesto.

poz

Bez riječi...

[img]http://img52.imageshack.us/img52/2769/capturequ.jpg[/img]

ljudi ja juce zavrsavam sa poslom i krecem kuci kad mi svabo kaze,sve najbolje za
praznike i lijepo se provedi,i ja njemu kazem mi muslimani to neslavimo,kaze on oooo
izvini pazi covjek rekao izvini,a sta bi nasi rekli na to ubili bi ga pricom o vjeri,i ja fino uzmem
pa njemu cestitam kad je tako ispao covjek pa odma se ogrisio za cestitku.

[quote name='jasko 86' date='24 December 2009 - 19:20 ' timestamp='1261678832' post='352361']
ljudi ja juce zavrsavam sa poslom i krecem kuci kad mi svabo kaze,sve najbolje za
praznike i lijepo se provedi,i ja njemu kazem mi muslimani to neslavimo,kaze on oooo
izvini pazi covjek rekao izvini,a sta bi nasi rekli na to ubili bi ga pricom o vjeri,[b]i ja fino uzmem
pa njemu cestitam kad je tako ispao covjek [color="#FF0000"]pa odma se ogrisio[/color] za cestitku.[/b]
[/quote]

hahahha ova ti je strasna...

kazu kad se spremas da zapalis vatru prvo skupljas ono tanje i manje trisce granje..pa zapalis veliku vatru,e tako ti je i sa grijesima.

nako usput ja :)

Posto ovdje neki vjeruju samo rijasetu, izvolite:

[code]http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=7576:naziv-vehabija&catid=144:mezhebisektetesavvuf&Itemid=139[/code]

Hocetel sad prestati nazivati druge ljude vehabijama ili ne vjerujete ni rijasetu vise ?