Jump to content
SEMRA

Pusenje i posljedice pusenja

Recommended Posts

ja presto pusiti ima mjesec i po dana. koliko izdrzim izdrzim. ali brate lakse se dise, ne smrde ruke ni odjeca tako da zelim sto duze da ostanem ovako ne puseci. sto se tice para eto ne ustedim nista. odkako sam presto pusiti ode sve na hranu, posebno cokoladu...
  • Upvote 1

Ja sam pušio više od 30 godina i prestao pušiti prije više od 3 godine..
Pokušavao sam bezbroj puta:flasteri,bombone,postepeno smanivanje i sve bez uspjeha..
Onda sam na internetu pronašao kjigu:Lako je prestati pušiti, došao do pola knjige i batalio cigarete...
Knjigu šaljem besplatno na dostavljeni mail.

I ja slavim dva i pol mjeseca bez cigareta. :D Prvo sam umanjila, samo uz kahvu pušila, i to me nerviralo, imala sam osjećaj da živim samo za kahve :jester: i batalim ih skroz, a i kahvu s njima. Financijski ne vidim neki boljitak jer mi je ionako pojačan apetit sad opasno pojačan, jednostavno previše jedem. U dva mjeseca sam nabacila hrpu kilograma (6 xD ), ali pošto sam bila omršavila to je taman sjelo. Sad me prpa hvata, da li će ovakav opasno pojačan apetit ostati ili ce se ipak s vremenom normalizirati. :S

ja nisam nikad duhanio niti imam neku zelju ali osjeti se recimo svaki dan ko ovdje pusi kutiju cigareta po dzepu jel 10 dana 40 eura jer ovdje od 4 pa vise kostaju, a na mjesec dana osjetis jako dobro ako dajes svaki dan 4 eura,pa i svaki drugi kad dajes osjeti se,ipak ko moze bolje je ne duhaniti,eto ciklama daje vise na hranu a i ja sam takav,radije na hranu nego u dim,bolje biti sit nego naduvan hehe,ili kad sracunas za godinu dana koliko das novca za cigare ipak se osjeti,ali da je recimo ta 4 eura ostavljati svaki dan u kasu pa nakon godinu dana otvoriti kasu...

Nakon više od pola godine bez cigareta, pitam se koji mi je vrag bio da sam ikako i pušila. Znam da sam među svojom rajom zadnja propušila, i to je bilo kod izlazaka, vikendom. Pred tatom sam pušila, u ratu mi je kupovao cigarete, ali mi je vječito prigovarao, daleko daleko više od mame, naravno kao bivši pušač znao je da se bez toga može, ali i koliko se čovjek dobro osjeća bez cigareta. Kad vratim film, izračunam koliko je lovuške otišlo, pa zamislim tu lovušku na hrpi kako gori, ala ... koji sam hajvan bila, gdje je mom tati bila liskova motka  ....  :D Neponovilo se.

• Upvote 1

Crko da bog da ko ih je izmislio, kostalo je dosta zivota u mojoj familiji.

Ja sam dugo pusio i davno prestao. Ne nedostaje mi ni malo, ali nisam od onih koji su prestali pa frkcu nosevima cim neko u blizini zapali.
Inace sto se stetnosti tice, sve je to individualno. Moj djedo je pusio cijeloga zivota neki smrdljivi hercegovacki duhan, bio profesionalni vojnik u turskoj vojsci 20 godina, prezivio prvi balkanski rat (koji je izgubio, pa prebjegao i ostao u Hercegovini), radio nakon toga kao rudar u rudniku uglja, zvakao duhan (kao i drugi rudari u to vrijeme, nije se smjelo pusiti u rudniku zbog opasnosti od eksplozije) i umro u snu, zdrav u 87. godini zivota.
Mnogi, ukljucujuci vjerovatno i mene, s tim nacinom zivota ne bi docekali ni pedeset.
Sve je relativno.

Jednom zena covjeka napala sto pusi pa onako deruci se kaze mu:

PA TI SVAKI DAN TROSIS 2marke za cigare to je 60 maraka mjesecno samo za unistavanje zdravlja od kojeg niko koristi nema !
To znaci SVAKE GODINE POTROSIS cak 720 ! A koliko pusis vec ? 20 godina... Pa do sada si mogao za sve te pate mercedesa nam kupiti !

Kaze covjek: pusis ti ?
Zena: pa ne pusim naravno !
Covjek: pa gdje ti je mercedes !?

Nista pozitivno nema a 100 negativnih stvari i ne znam zbog cega onda pusiti ?

Ja sam dugo pusio i davno prestao. Ne nedostaje mi ni malo, ali nisam od onih koji su prestali pa frkcu nosevima cim neko u blizini zapali.
Inace sto se stetnosti tice, sve je to individualno. Moj djedo je pusio cijeloga zivota neki smrdljivi hercegovacki duhan, bio profesionalni vojnik u turskoj vojsci 20 godina, prezivio prvi balkanski rat (koji je izgubio, pa prebjegao i ostao u Hercegovini), radio nakon toga kao rudar u rudniku uglja, zvakao duhan (kao i drugi rudari u to vrijeme, nije se smjelo pusiti u rudniku zbog opasnosti od eksplozije) i umro u snu, zdrav u 87. godini zivota.
Mnogi, ukljucujuci vjerovatno i mene, s tim nacinom zivota ne bi docekali ni pedeset.
Sve je relativno.

Iznimka ne moze mjenjati pravilo. Ima ljudi koji prezive pad iz aviona pa hocemo svi sad bez padobrana