Jump to content
ne_znam_ko_sam

Svinjska gripa

Recommended Posts

[quote name='snake' date='12 November 2009 - 18:03 ' timestamp='1258045405' post='347950']
ja vise ne vjerujem ni jednoj sluzbenoj instituciji,posto su sve svjesno ili nesvjesno u sluzbi nekoga ili necega sto nastoji na ovaj ili onaj nacin kontrolirati zivot na planetu..
nekako mi sumnjiva cijela prica i tolika halabuka oko virusa h1n1 ,ako uistinu nije nista opasniji od obicne gripe, zbog cega je primjerice australija narucila cca 200 miliona doza, velika britanija i ostale razvijene zemlje isto toliko ili vise..
da li je u pitanju trka farmaceutskih oligarhija za profitom ili je cilj namjerna selekcija i redukcija broja stanovnika na planeti..
ovo kazem jer se mahom u posljednje vrijeme prica o planovima tkz elite koja vlada planetom..
neko ih zove masonima,neko iluminatima ..
uglavnom nesto je sumnjivo, i doslo je vrijeme kad se ne mogu stvari uzimati zdravo za gotovo..

preporucujem da pogledate film "The Obama deception " ili serijal " arrivals "..
[/quote]

naravno da je ima ove istine sto si naveo u postu,samo znaju oni kako prorijedit ljudsku rasu i bez granata raketa i ratova.ovo je naj bolji nacin da se u citavoms vijetu prorijedi jedna masa ljudi"naj jaci ostaju"postoji mogucnost da i nakon nekoliko godina od vakcine dobijes poslijedice,pa zamislite izmislili razno razne gripe i izmislili razno razne vakcine.kako su samo pametni da tako brzo izmisle i vakcinu za virus koji su isto izmisli,pustili su ga u masu nek mutira nek unistava.meni se isto nesvidja i jako je sumnjiva stvar.

[quote name='3rror' date='12 November 2009 - 15:01 ' timestamp='1258034491' post='347931']
Boze kako uvijek mi zaostajemo u svemu, cuj jos nema vakcina, a kad bude bit ce 30.000 :S

Cek jel vi hocete reci da su se svi doktori i farmaceuti svijeta urotili protiv ljudi ? Svinjska gripa izmisljena ? Jer se prosirila skoro po cijelom svijetu, i svugdje imaju doktori i naucnici, kao da oni nisu dosad uzeli uzorke krvi, testirali to, itd. Pa valjda bi neko primjetio da je to obicni virus... Hiljade ljudi je vec umrlo od "obicne" ili "lazne" gripe otkad se pojavila...

@auslanderka,

svinjska gripa je hibrid izmedju virusa pticije,ljudkse i svinjske gripe.
[/quote]

:mellow:

Kako objasniti da veliki broj doktora se ne zeli vakcinisati zbog te hibrid gripe?

Da postoje posebne vakcine za vojsku a posebne za civile?

PRVI SLUČAJ SVINJSKE GRIPE U UNSKO-SANSKOM KANTONU
Velika Kladuša, 16.11.2009 - FTV
Na području Unsko-sanskog kantona tokom vikenda zabilježen je prvi slučaj oboljenja od nove gripe. Riječ je o djevojčici iz Velike Kladuše koja ima lakši oblik oboljenja zbog čega je upućena na kućno liječenje, potvrdila je direktor kantonalnog Zavoda za javno zdravstvo Jasmina Cepić.
Ona je naglasila da nema razloga za paniku i apelovala na građane da povedu računa o zdravlju i da se pridržavaju preporuka ljekara. "Kada je riječ o sezonskoj gripi, zasad nema značajnijeg broja oboljelih", rekla je Cepićeva. Ona je dodala da je u toku nabavka besplatnih vakcina za rizične grupe stanovnika, te da se isporuka očekuje krajem naredne sedmice.
I u kantonalnoj bolnici u Bihaću kažu da nema razloga za paniku, jer ova ustanova rapolaže dovoljnom količinom testova na virus nove gripe i ima stručno medicinsko osoblje ukoliko bi broj oboljelih bio povećan.

et i te opasne gripe stizu do nas ... valjda cemo dobro proci u svemu tome ...

Nema razloga za paniku ako bi broj oboljelih bio povecan ...
alla

sinoć smo imali i prvi smrtni slučaj ovog virusa u bih

Ukratko stručno tumačenje oko virusa gripe :

Ko oboli od obične gripe ne treba puno da se plaši svinjske , a ko oboli od svinjske ne treba da se plaši obične gripe.
Navodno virus jedne satra virus druge gripe - stvar je koji će prvi zajagmiti organizam Edited by GolaStrana

ko bi se nadao bas iz juzne amerike il sta ja znam odakle je tacno krenuo taj virus da dodje bas i u bih,i u cazin kod nas,haj valjda sam ja gripao ovu obicnu pa me ta nece..

pa malo sagledaanje proslih izmisljenih zivotinjskih gripa moglo se i znati da je ovo sve bioloski rat i da je jako sumnjivo.

[quote name='sanel87' date='20 November 2009 - 14:14 ' timestamp='1258722857' post='348818']
!
[/quote]

primo sam ja slicnih mailova i ni jedan nije imao isti sadrzaj, mada je sve bilo napisano u tom smislu :D i po prvi put se spominje ime Baxter :D ko ce ga znati ko sve laze

Svinjska gripa je izmiljenj razlog da se naord cijepi i da napune kase opet..

Kaze umro od gripe.. Pitanje je uvijek ko je umro? Kakav je imuni sistem imo? kOliko godina? itd itd...

Ni ja ni sin se nismo cijepili nit nam to treba...

Ja vjerujem da ovo nije nista jace od obicne gripe. Ovo je sve vrlo vjerovatno izmisljeno (ta "opasna" gripa koja hara u vrijeme kad i obicna sezonska) da bi se neka farmaceutska kompanija "popravila" u ovoj recesiji, pri tome mislim na kompaniju "ciji" je Tamiflu.
Evo, prije neku noc kazu da je virus mutirao i da je postao otporan na Tamiflu, pa ce se u narednih nekoliko dana objaviti ime novog lijeka koji bi se trebao uzimati umjesto Tamiflua. To po mom misljenju znaci da je neka druga kompanija uletila da bi se njen lijek prodao malo bolje.

Smijesno mi bude kad cujem da padaju zrtve od svinjske gripe, kao npr. "zrtva 77-godisnji muskarac koji je imao dijabetes, otkazali mu bubrezi, imao upalu pluca... i umro je od svinjske gripe" :wacko: pa onda kada kazu da su zrtve djeca koja imaju do 3-4 godine... Pa ja koliko znam i obicna gripa kad napadne tijelo djeteta, dolazi mu zivot u opasnost jer dijete nema jak imunitet... :wacko:

Ove vakcine su sranje. Bilo je na TV-u i toga da organizam slabi i da je veca sansa da oboli od "svinjske gripe" nakon sto se primi vakcina! A skoro sam gledao na netu onaj snimak djevojke koja je bila cheerleadersica u Americi i bavila se gimnastikom, a nakon sto je primila vakcinu, misici su joj se poremetili i vise ne moze normalno hodati. Kad hoda, njen hod je isti kao i kod osoba koje su oboljele od cerebralne paralize. A kada hoda unazad, onda joj se misici manje grce i moze "normalno" hodati.. Kad nadjem kasnije video, postavicu ga..

Sve u svemu, treba se paziti i sad kao i uvijek... ;)

cilj cjepiva i jeste da oslabi imunoloski sistem kako se nebi borio protiuv gripe jer je tako lakse podnese nase tijelo ...
neku noc sam sjedio sa uvazenim doktorom koji je ispricao o strasnoj gripi koja je harala 1918 kada je umrlo 50.000.000 ljudi ... vise nego u cijelo ratu ... stvar je bila da je ta gripa pobila ljude sa jakim imunoloskim sistemom ... jer borba imunoloskog sistema sa virusom je uzrokovala smrt ... tako da netreba nasjedati na price o tome kako se netreba cjepiti i zastiti od gripe ... prvi val virusa manje vise nije opasan ... tek drugi val je opasan kada virus mutira ... i ovaj ako mutira u opasniju fazu mogo bi nas pomesti s kugle zemaljske vise nego onaj 1918 ...

[quote name='lucky' date='24 November 2009 - 21:47 ' timestamp='1259095632' post='349332']
[b]cilj cjepiva i jeste da oslabi imunoloski sistem kako se nebi borio protiuv gripe jer je tako lakse podnese nase tijelo ...[/b]
neku noc sam sjedio sa uvazenim doktorom koji je ispricao o strasnoj gripi koja je harala 1918 kada je umrlo 50.000.000 ljudi ... vise nego u cijelo ratu ... stvar je bila da je ta gripa pobila ljude sa jakim imunoloskim sistemom ... jer borba imunoloskog sistema sa virusom je uzrokovala smrt ... tako da netreba nasjedati na price o tome kako se netreba cjepiti i zastiti od gripe ... prvi val virusa manje vise nije opasan ... tek drugi val je opasan kada virus mutira ... i ovaj ako mutira u opasniju fazu mogo bi nas pomesti s kugle zemaljske vise nego onaj 1918 ...
[/quote]
Mislim da je ovo pogresno ali et :D

Cjepivo inace sluzi kao preventiva a radi na sistemu da se u njemu nalaze umrtvljeni virusi npr gripe H1N1.Kad je dobijemo nas organizam stvara antitijela koja ce, ako dodje do zaraze virusom ove vrste gripe, suzbiti virus i sprijeciti njegovo sirenje.

Ovo za mutiranje si u pravu. Edited by pingvin

[quote name='pingvin' date='24 November 2009 - 22:13 ' timestamp='1259097193' post='349335']
Mislim da je ovo pogresno ali et :D

Cjepivo inace sluzi kao preventiva a radi na sistemu da se u njemu nalaze umrtvljeni virusi npr gripe H1N1.Kad je dobijemo nas organizam stvara antitijela koja ce, ako dodje do zaraze virusom ove vrste gripe, suzbiti virus i sprijeciti njegovo sirenje.

Ovo za mutiranje si u pravu.
[/quote]

Mada nebi ni stetilo nit skodilo da gripa malo prorijedi :(

Sve to mora biti tako...

Ipak mislim da je veliki rizik dozvoliti da se cijepiti se. POsledice mogu i poslije 15 godina se pojaviti..

[quote name='EcI PeCi PeC' date='25 November 2009 - 07:51 ' timestamp='1259131870' post='349350']
Mada nebi ni stetilo nit skodilo da gripa malo prorijedi :(

Sve to mora biti tako...

Ipak mislim da je veliki rizik dozvoliti da se cijepiti se. POsledice mogu i poslije 15 godina se pojaviti..
[/quote]
Meni je strucna osoba rekla da se ne cijepim.

e mene niko nece bosti pa neznam ti ja kakva bila gripa :icon_cheesygrin:

kakva je to prirodna selekcija kad ubija one sa jacim imunoloskim sistemom ??
drugo, ako virus ubija one sa jacim imunitetom, zasto prioritet imaju kronicni bolesnici , i osobe sa slabijim imunitetom ??

prvi put cujem ovako nesto..

onda se svi trebamo truditi da sto vise oslabimo nase imunitete ako zelimo prezivjeti ovu gripu,hahhahahahaha

evo ko je u At slusa na radiju svaki dan mozda 3-4 odlaze u bolnicu 3 skole u steiermarku zatvorene zbog toga :S.... bogam to je men nes zajebano

[quote name='SEMRA' date='25 November 2009 - 09:57 ' timestamp='1259139456' post='349366']
e mene niko nece bosti pa neznam ti ja kakva bila gripa :icon_cheesygrin:
[/quote]
zavisi semra s cimm i gdje...bez uvredeee :D Edited by j-a-s-k-o

[quote]Naučnici polaze od pretpostavke da je to bio slučaj 1918, potom 1957. kada je izbila azijska gripa i 1968. prilikom izbijanja gripe u Hong Kongu. Svinje su bile istovremeno zara

meni je to malo smjesno,znaci pobice prvo jake i snazne a mlakonje ako i uhvati hahaha,po svemu sto sam procitao,imam osjecaj da se taj virus pustio u promet da lagano americki prorijedi nesto ljudstva.zamislite kakva se tehnika izmislja a oni nemogu protiv jednog jebenog virusa borit se.al bitnije je izmisljat dobre mobitele nego trazit lijek za rak i ta sranja.nije ljudska vrsta jos inteligentna za mnoge bolesti.

onda trebaju prvo cijepiti one najsnaznije, recimo sportase..

ovaj podatak je cini mi se bio aktuelan u vrijeme kad se gripa samo pojavila u cileu, tad se spekuliralo da je rizicna grupa 20-40 godina,medjutim od tada ovakvi detalji nisu spominjani nigdje i pristupa se prioritetnom cijeplljenu po najugrozenijim grupama,pocev od kronicnih bolesnika pa nadalje..