Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Uredjenje sobe

Recommended Posts

Da li vasa djeca imaju svoju sobu i kako ste je uredili, da li je to obicna soba ili ste okrecili u boje, da li ste nesto nacrtali na zidove ili stavili stikere, kakav namjestaj ste stavili ?

Uglavnom zanima me kakve ideje ste imali kad ste sredjivali sobu ?

Ostali koji nemaju djece :D ... da li ste vidjeli u djecijim sobama nesto sto vas je privuklo, sto bi i vi jednom htjeli napraviti ?

Meni se extra svidjaju stikeri tako da cim promjenim stan i kad budem sredjivala djeciju sobu okrecit cu i staviti im stikere da im malo ukrasim :D ... imam dosta ideja ali zasad samo mogu mastati dok se ne preselim :D

Ja nemam djecu :D, ali se razumjem u uredjivanje...:)

Moja strina je skoro sredjivala djecje sobe i obisla je trgovine namjestaja u gradu isla je i u Bihac i Veliku Kladusu i nije nasla nista odgovoarajuce, pa je uvezla iz Njemacke...sobe su omanje, tri zida su komlet bijela, samo je jedan u nekoj boji...za djecaka je uzela svijetlu zelenu, bas onako je lijepa za oko, a curici njezno ljubicastu....krevet i ormarice s radnim stolovima i to je to...e sad oni imaju neke svoje slike i postere koje su stavili na zidove....i nasla je super neke skrinje za igracke...bas su onako izgledom super...uglavnom nista pretjerano...za zavjese jos se nije odlucila....a tepihe je kupila jer djeca se na podu igraju, pa bolje da sjede na tepihu...:D

A moja soba je bila prekicasta dok sam bila dijete, eh sad je druga prica sve sto mi je smetalo sam izbacila...:D i uredila po svom...krevet, veliki ormar, veliko ogledalo i stol za TV, muzicku liniju i tako to....:)

[quote name='Amren' date='21 October 2010 - 11:56 ' timestamp='1287655002' post='402101']
Ja nemam djecu :D, ali se razumjem u uredjivanje...:)

Moja strina je skoro sredjivala djecje sobe i obisla je trgovine namjestaja u gradu isla je i u Bihac i Veliku Kladusu i nije nasla nista odgovoarajuce, pa je uvezla iz Njemacke...sobe su omanje, tri zida su komlet bijela, samo je jedan u nekoj boji...za djecaka je uzela svijetlu zelenu, bas onako je lijepa za oko, a curici njezno ljubicastu....krevet i ormarice s radnim stolovima i to je to...e sad oni imaju neke svoje slike i postere koje su stavili na zidove....i nasla je super neke skrinje za igracke...bas su onako izgledom super...uglavnom nista pretjerano...za zavjese jos se nije odlucila....a tepihe je kupila jer djeca se na podu igraju, pa bolje da sjede na tepihu...:D

A moja soba je bila prekicasta dok sam bila dijete, eh sad je druga prica sve sto mi je smetalo sam izbacila...:D i uredila po svom.[b]..krevet, veliki ormar, veliko ogledalo i stol za TV, muzicku liniju i tako to[/b]....:)
[/quote]

I ti se kao razumijes u uredjenje? lol
  • Upvote 2

Moja djeca imaju svoje sobe. Zidove nisam bojala  nigdje u kući, jer mi je bijelo najljepše.  Sin je sad u nekom prelaznom periodu, veli da je "veliki" pa je mnogo šta izbacio iz svoje sobe, i u toku su pregovori, jer je izrazio želju da jednu stranu zida obojimo u crveno ( manchester ), što ću vjerovatno i uraditi ubrzo, jer smo u potrazi odgovarajuće sofe te stola i stolica za jedan dio sobe. Sad zasad prevladava bež , žuta i plava boja (tepih, zavjese, luster, posteljina, jastučići), a detalji koji "ukrašavaju" sobu su zastave, šalovi, one smješne kape u žutoj-plavoj boji, uglavnom navijački rikviziti za utakmice, te kopačke koje su omanjile (po ormarićima), njegove medalje i razbacane knjige i cd-ovi. ( tipično muški ) Kod kćerke je već druga priča, soba za malu princezu, namještaj u drvetu,  u rozoj boji luster, zavjese, tepih, boldahin, tabureići Barbi, dodatni ukrasi su šeširići, šalevi, kutije u raznim veličinama i bojama, od raznih materijala u kojima se nalaze šnalice, gumice, mašnice, razne igračke, s tim da je jedan dio sobice predviđen samo za igranje, ali je uvijek sve na svome mjestu. 

U svojim sobama imaju samo muzičke linije, dok imaju jednu zajedničku prostoriju u kojoj je tv, PS, računar, muzička linija, dio kućne biblioteke koja je prilagođena njihovim potrebama za školu (lektire), i to je soba u kojoj pišu zadaću i uče, ja "surfam" :D, primaju svoje goste, i nazivaju je svojim "dnevnim boravkom". Ova soba je namjerno pripremljena za njih, jer nam olakšava kontrolu nad njima, kad kažemo spavanje, onda se nemamo šta misliti da li gledaju tv , "surfaju" ili lome joystick-e u gluho doba noći, a desilo se i da bude pod ključem ( kazna ).

Namještaj je u boji drveta (svjetla) kod oboje, i najlakše mi je s tom bojom kombinovati ostalo, pa čak i boju na zid staviti. Npr. u sinovoj sobi je prije prevladavala zelena boja, a u kćerke narandžasta. Lakše mi je kupiti tepihe, zavjese, jastučnice, lampe, lustere nego komplet namještaj koji nije za zamjenu. Edited by kladusanka
  • Upvote 3

Cuvena u narodu je "ako ne znas sta je fino, znas sta je skupo.." ali ne mora nuzno biti tako....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img][img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]

moja amren ako je skupo, opet ako je skupo nemora znaciti da je lijepo.. Nako usput ovdje kazu, ljepota lezi u okuo nog sto je posmatra ;)
Soba ormar, djeciji krevet sto, pc, linija.. i bjelo ofarbano ohladila sam se experimentisanja, posle to sve vraacati u standard bez bvezeee.. bijelo najcistije i najljepse..

@kladusanka super sto si im napravila tako jednu njihovu dnevnu, ja ako budem imala veci stan napravit cu im isto jednu sobu samo za igranje i tako te stvari a jednu za spavanje, ima jos do toga al et malo razgledam po netu sta sve ima :D

stavljanje stikera na zidove mi je super za djecu, ukrasi im sobu nekako, najbolje mi izgleda kad je bijelo okreceno i onda stikeri, naravno ne sad previse al neki mali detalji izgledaju super :)

[quote name='kladusanka' date='21 October 2010 - 22:45 ' timestamp='1287693926' post='402187']
Moja djeca imaju svoje sobe. Zidove nisam bojala

[quote name='selma90' date='23 October 2010 - 13:43 ' timestamp='1287834183' post='402412']
@kladusanka super sto si im napravila tako jednu njihovu dnevnu, ja ako budem imala veci stan napravit cu im isto jednu sobu samo za igranje i tako te stvari a jednu za spavanje, ima jos do toga al et malo razgledam po netu sta sve ima :D

stavljanje stikera na zidove mi je super za djecu, ukrasi im sobu nekako, najbolje mi izgleda kad je bijelo okreceno i onda stikeri, naravno ne sad previse al neki mali detalji izgledaju super :)
[/quote]

Hvala @Selma, ideja je do

Da fala Bogu ima sobu,onaj ko je nema zna koliko je potrebna,pocev od hrpe igracki i ostalih karafeka koje trebaj svoje mjesto.

Nisam znala sta ce bit pa sam preskocila to veliko farabanje zidova u roza pink il plavo, pa sam uzela jednu neutralnu zutu, ali samo jednu traku tako reci u visini saltera

preko cijele sobe,iznad sam nalijepila slova (koja se uvijek mogu odlijepit :) ) kod kreveta tj s strane je ispisano ime vise glave ima leptiric,al se bas ne vidi jer je uz krevetac

dosla ona mreza, iznad komode par cvjetica, na mejstu gdje ce doci velika kutija s igrackama (sad ne stoji jos tu) su na samoj traci kao stoje bubamara,pa cvijet iznad cvijeta pcela,a poslije cvijeta puz, oramar smo ostavili bez naljepnica.

a sama soba je sva bijela,nisam htjela druge boje osim te,na pod sam uzela tepison od zida do zida tako se ne moram brinut jel sjedi na tepihu il parketu,jos milina za usisat :)

ah da

u samom vrhu sobe ispod prozora sam nacrtala drvo,koje u sebi ima hm..ono za mjerit koliko je dijete hahah, moram reci da je slikica bila jako mala a ja sam naslikala u velicini od 130cm :)

ono sto bi mi mozda jos falilo je jedan luster,al za sad ovo sto imamo je vise nego dovoljno...

nisam pobornik nekog kica,al decentno nesto ne pretjerano,jos ako su dvoje djece u sobi onda jedan sklad boja za oboje :)

ev drvo
[attachment=4400:DSC01078ggggg.jpg]

ejjss.. to je prava tema za mene :)
do sad sam Endiju vec 3 put sobu preuredila..naravno sto se tice boje zida i stikera..nije bilo namjerno al desilo se :angel: , kad se je rodio imao je sobu njezno zutu sa stikerima od miki mausa (djeciji mikimausi) , onda kad smo izbacili krevetic i ubacili krevet na drugu stranu zida - tad sam mu nacrtala
  • Upvote 1

Moja djeca imaju svoje sobe. Zidove nisam bojala  nigdje u kući, jer mi je bijelo najljepše.  Sin je sad u nekom prelaznom periodu, veli da je "veliki" pa je mnogo šta izbacio iz svoje sobe, i u toku su pregovori, jer je izrazio želju da jednu stranu zida obojimo u crveno ( manchester ), što ću vjerovatno i uraditi ubrzo, jer smo u potrazi odgovarajuće sofe te stola i stolica za jedan dio sobe. Sad zasad prevladava bež , žuta i plava boja (tepih, zavjese, luster, posteljina, jastučići), a detalji koji "ukrašavaju" sobu su zastave, šalovi, one smješne kape u žutoj-plavoj boji, uglavnom navijački rikviziti za utakmice, te kopačke koje su omanjile (po ormarićima), njegove medalje i razbacane knjige i cd-ovi. ( tipično muški ) Kod kćerke je već druga priča, soba za malu princezu, namještaj u drvetu,  u rozoj boji luster, zavjese, tepih, boldahin, tabureići Barbi, dodatni ukrasi su šeširići, šalevi, kutije u raznim veličinama i bojama, od raznih materijala u kojima se nalaze šnalice, gumice, mašnice, razne igračke, s tim da je jedan dio sobice predviđen samo za igranje, ali je uvijek sve na svome mjestu. 

U svojim sobama imaju samo muzičke linije, dok imaju jednu zajedničku prostoriju u kojoj je tv, PS, računar, muzička linija, dio kućne biblioteke koja je prilagođena njihovim potrebama za školu (lektire), i to je soba u kojoj pišu zadaću i uče, ja "surfam" biggrin.gif, primaju svoje goste, i nazivaju je svojim "dnevnim boravkom". Ova soba je namjerno pripremljena za njih, jer nam olakšava kontrolu nad njima, kad kažemo spavanje, onda se nemamo šta misliti da li gledaju tv , "surfaju" ili lome joystick-e u gluho doba noći, a desilo se i da bude pod ključem ( kazna ).

Namještaj je u boji drveta (svjetla) kod oboje, i najlakše mi je s tom bojom kombinovati ostalo, pa čak i boju na zid staviti. Npr. u sinovoj sobi je prije prevladavala zelena boja, a u kćerke narandžasta. Lakše mi je kupiti tepihe, zavjese, jastučnice, lampe, lustere nego komplet namještaj koji nije za zamjenu.

Došla beba, otišao dječiji boravak ... sad svako ima svoju sobu, s tim što je kćerka dobila sav nov namještaj, a sinu sam nešto zamjenila, dok sam stari svojim rukama obradila i obojala te sa još nekim kupljenim sitnica uredila ljubičasto-zelenu sobicu mojoj bebi. 

Edited by Ciklama

Čini mi se da je bilo juče kada se nije moglo proći bez upaljenog svjetla kroz jednu sobu, zbog rizika da se neka lego-kocka ne zabije u nogu.

Nekad mi nedostaje taj osjećaj.

Sada svako hoće da namješta svoju sobu kako hoće. U principu nemam ništa protiv, dok čiste i usisavaju svako svoj reon.