Jump to content
111111

Onlajn studiranje sve popularnije

Recommended Posts

[b]Jel ko od vas ovo zapoceo ? [/b] :D :D :D :icon_eek: ...ah nema toga u Bosni :an:

[quote]Amerikanci se sve če

Online studiranje je super, ali zavisno koje predmete biras. Ja licno imam vec tri godine godisnje po dva predmeta online, i super je, ali znalo se desit da bude predmet koji je malo naporan, knjigu dobijes i satares se kontajuci je, jer takvu je prof izabrao i moras po njoj radit tako da nekad zna biti zeznuto, jer najbolje bi biloda ima predavanja tog profesora uzivo. Sad imam dva predmeta online, i stize se, jer imas vise slobodnog vremena, ne moras ici na predavanja, vec samo pratis online i odradjivas zadano :) i da se neki nebi zavaravali da se ne mora ucit, mora stari, jer tu ti nema ej profesore meni ne radi comp, mozel jos minuta, sve je tajmirano, itd..
Takodjer imas super komunikaciju s profesorom svaki dan, i on ce to vidjeti i odg ti na svako pitanje, imas online sate kad s njim chatas, itd. Uglavnom dobro je po mom misljenju, ali u manjem omjeru. Sad uzeti 40 predmeta i diplomirati online, to mi je bas malo previse, jer cemu onda profesori, kad ti sam mozes uzeti knjigu i nauciti sve :)

Eto malo mog iskustva s online kursovima,

pozdrav Edited by antrax

Da upitam u vezi oti "onlajn" Kurseva/Studia...

To znaci komuniciras sa Profom. putem int ? ....a kad su Testovi ? ... isto putem Int. moreli se kako koji zadatak izmeci pa da prepises :D :D .....ja to onako ko fol pitam :D :lol: :lol:

[quote name='111111' date='18 October 2009 - 21:33 ' timestamp='1255897983' post='344430']
Da upitam u vezi oti "onlajn" Kurseva/Studia...

To znaci komuniciras sa Profom. putem int ? ....a kad su Testovi ? ... isto putem Int. moreli se kako koji zadatak izmeci pa da prepises :D :D .....ja to onako ko fol pitam :D :lol: :lol:
[/quote]

Sve ti je online, cak i prisutnost na blackboardu (web stranici gdje ti je sve to zadaci, obicno je to neki education aplikacija nekakva gdje se logujes itd) prati se, koliko puta si online tu i to. Tu su ti zadaci sta treba da odradis, testovi su online, oni su tajmirani, znaci i kad imas knjigu pred sobom tesko ti je da nadjes rijesenje ako ne znas, ali kao sto sam rekao nisu svi predmeti za takav nacin ucenja, jer upravo ako od kuce adis recimo kad su zadaci na testu da ti vise vremena i mozes se podsjetiti, ali vecinom takvi predmeti se rade online u ucionici gdje te nadziru asistenti i ne mozes ponovo prepisivati. Sve zadace i to mu uploadiras preko neta, komuniciras s njim, cak imas i office hours gdje mozes direktno chatati s profom, i tako :)
Recimo to je super kad radis, pa hoces da polozis neke kursove, ili magistriras,itd, jer ti ustedi dosta vremena da ides na predavanje, i to :)

Et i ja ko fol da odg, heh..

Pozdrav,

To je doslovce svugdje u svijetu. Imas i predavanje na webu fakulteta tako da u slucaju da nisi isao na predavanje mozes pratiti i pogledati na inetrnetu, zadaca asajmenti, lab reporti se predaju preko interneta. Jako dobar nacin je to, ustedi ti vremena kada ti je prijeko poptrebno ako iams uciti za ispite pa ne mroas ici na predavanje samo downloadujes s stranice

[quote name='najmladji_sejtan' date='19 October 2009 - 09:18 ' timestamp='1255940281' post='344485']
ja bi to sve prepisao :D
[/quote]

predavanja imas kod kuce, a ispite pises normalno, pod nadzorom :icon_cheesygrin:
  • Downvote 1

ne da je dobra stvar nego tako mozes jos vise vremena da imas za druge stvari po kuci,pogotovo zene hihih,ustedijelo im je odlazak na fakultete i sijede kod kuce slusaju nastavu,super stvar,za za muskarce isto pivu kraj sebe i slusas nastavu hahaha,.

Sta je sa naukama koje zahtijevaju malo vise angazmana od sjedenja pred kompjuterom.Po meni je ovo primjenjivo kod drustvenih nauka.

pa na takve casove ici a ove sto se mogu ovako obavljat bolje sjedit kod kuce nego ici u onu guzvu autima vozovima ili kako ko ide.hehe

[quote name='pingvin' date='19 October 2009 - 10:39 ' timestamp='1255945198' post='344513']
Sta je sa naukama koje zahtijevaju malo vise angazmana od sjedenja pred kompjuterom.Po meni je ovo primjenjivo kod drustvenih nauka.
[/quote]

Ne mogu se svi studiji, samo odredjeni.
  • Downvote 1